Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu creed,caci o sa revina vremea frumoasa,si lumea se va duce ,parerea mea.

Sau un sibiu ?un...ceva mai lung :crack:

 

Daca eram mai din zona probabil ca m-as fi bagat dar asa ... eu momentan am renuntat la iesirile de weekend mai lungi si am inceput sa mai bag ceva bani in consumabile ... recent i-am schimbat cauciucurille, antigelul, i-am luat bujii, am dat comanda de filtru de aer ... frana pe spate nu ma prea multumeste si cred ca am sa dau comanda de un set de saboti, am sa ma uit la frana fatza(desi am schimbat placutele in primavara, nu strica sa arunc un ochi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect si asta,si eu am pus ochii pe cauciucuri...ca sunt praf :crack:(;)(

Dar acum am alte cheltuieli...daca nu mai apuc luna asta...in iarna le shimb 100%,am gasit la PNEUROM cauciucuri ieftine !

 

Cat de ieftine ? Eu mi-am luat de la Maxxis care, desi nu-s prea cunoscuti fac cauciucuri destul de bune. Am dat vreo 125 de euro pe set ;)

 

Azi mi-am pontat si eu o aripa de fatza mai de doamne ajuta, ca originala de cb mai greu gasesti ... i-am dat rapid un spray negru mat, pana vine iarna (cu nameti) ca sa o desfac sa o vopsesc toata merge asa

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de ieftine ? Eu mi-am luat de la Maxxis care, desi nu-s prea cunoscuti fac cauciucuri destul de bune. Am dat vreo 125 de euro pe set :crack:

Maxxis e celebra in lumea bicicletelor, fac cauciucuri si camere, unele din modelele de concurs sunt chiar foarte bune. La moto insa nu am idee ce calitate au, bicicletele nu folosesc dual compound si alte tehnologii din lumea moto. 125 pe set pare un pret bun.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu 125 euro mai bine luai Michelin :crack:

Da da da ... un michelin de spate aceleasi dimensiuni e 361 de lei pe cand eu am dat sub 300 pe al meu iar fatza e 296 de la Michelin iar eu am dat 230 daca aduni diferenta de 61 de lei la cel de spate si de 66 de lei la cel de fatza iesi mai ieftin cu 127 de lei, o suma nu chiar mica. Raportul pret calitate zic eu ca e mai bun la Maxxis decat la alte cauciucuri. Unde am gasit Michelinul de spate aveau si un Mitas la 203 lei parca, dar din ala nu imi iau nici sa ma tai ;)

Mesaj completat

Maxxis e celebra in lumea bicicletelor, fac cauciucuri si camere, unele din modelele de concurs sunt chiar foarte bune. La moto insa nu am idee ce calitate au, bicicletele nu folosesc dual compound si alte tehnologii din lumea moto. 125 pe set pare un pret bun.

Initial si eu de la asta am plecat, pana am inceput sa vad din ce in ce mai multe Maxxis-uri pe scutere si se vedea ca sunt cauciucuri ok (daca pui un Michelin langa un Mitas se vad diferente mari, se vede care e mai ieftin, in schimb la Maxxis nu e asa ;) ), apoi am vazut cum arata noi ... destul de moi, groase in carne, echilibrate. Am comandat si uite ca nu imi pare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am o nedumerire...in legatura cu presiunea in pneuri:unii mi-au spus sa bag 2.2 si pe fata si pe spate,altii 2 pe fata si pe spate. Imi spuneti va rog exact cat trebuie sa fie? (sunt incepator,am CB 500 din luna august). Va multumesc anticipat!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am o nedumerire...in legatura cu presiunea in pneuri:unii mi-au spus sa bag 2.2 si pe fata si pe spate,altii 2 pe fata si pe spate. Imi spuneti va rog exact cat trebuie sa fie? (sunt incepator,am CB 500 din luna august). Va multumesc anticipat!

Asfalt uscat!

Salut

Vezi ca scrie si pe aparatoarea de lant parca, oricum valorile din manual sunt: 2 pe fata si 2,25 pe spate (solo, cu pasager 2,5).

Mesaj completat

Voi ce filtre de aer folositi la CB? Eu l-am schimbat pe al meu acum 2 sezoane, cel cu care am luat-o cred ca era original (avea imprimat codul piesei si avea elementul filtrant inconjurat de o plasa fina de metal) si l-am schimbat cu un Delo luat de la Louis (era cel mai ieftin).

Initial am vrut sa revin la un filtru original insa am vazut ca e cam piperat la pret asa ca ma gandesc sa iau un Champion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.Manual nu am primit cand am cumparat motocicleta(al 3-le proprietar).Nu m-am uitat pe aparatoare de la lant. 99% din cazuri merg singur=> o sa pun 2 pe fata si 2,2 pe spate.

Mesaj completat

 

Unde i-ai pus crashbar-urile si cat te-au costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde i-ai pus crashbar-urile si cat te-au costat?

Asa a luat motorul, cu crashul pe el, sunt facute de mine si la vremea aia au costat parca 150 sau 200 ron, nu mai tin exact minte ... Momentan eu nu ma mai ocup de asa ceva, in schimb de poate ajuta fratemiu ( Mariusspuneceva ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati ca ma bag ca musca-n lapte , dar e cineva care isi vinde cb-ul si ar fi interesat de un schimb ? dau o honda varadero 125cc + o diferenta pt un cb500 . anuntul si poze cu varadero AICI

Daca imi dai varadero si diferenta de 1000 ti-l dau pe al meu. :D

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...