Sari la conținut

cat va consuma motocicleta


grex
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, eu n-am postat aici sa ma laud ca imi consuma putin motocicleta, ci am postat in spiritul threadului...omul a vrut consumuri, eu l-am pus pe al meu...si atat!

Nu pretind nimanui sa ma creada. Daca vrei crezi, daca nu, nu...nu am nici de castigat nici de pierdut daca ma crezi sau nu, si nici nu ma chinui sa te fac sa ma crezi ca n-am nici un interes.

Si ca sa-ti raspund si la intrebare, e din '98, carburatie.

A...sa nu uitam ca nu am scris 250 - constant sau 13000 rpm - constant. Am scris intre 180-250 si schimbat vitezele in 13000.

 

Hai noroc si asfalt uscat la oata lumea! Sa vina odata primavara :laugh:

cu ultima parte sunt si eu de acord ,hai cu primavara :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gsr-ul meu a luat 4.6-5 % pe autostrada pana in austria cu 2 persoane si bagaje si mers max 130, vit croaziera 110-120km/h.

in oras ia cam 5.5-6% dar merg lejer nu schimb mai sus de 7000rpm decat rar.

 

deci autonomie afara cu un plin cam 330km (cam aici raman fara benzina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha YZF600R Thundercat

In oras nu ma dau, deci nu pot sa zic

La mers intins(plimbari) - in functie de situatie:

 

Lejereanu, pana in 120-130 (max 6000 RPM) - 4.5%

Combinat, mers normal + forje + viteza sustinuta - 5.5-6%

Mers agresiv( schimbat viteze numai in 13000 RPM, mers numai intre 180-250km/h) - 6.5-7%

 

Mai mult de 7% nu mi-a luat niciodata, indiferent de stilul de mers.

 

 

pisica mea ia cam cu un litru mai mult decat a lui shackalu, confirm spusele lui, consuma infim. desi am impresia ca daca ma infing in ea ajung la un 9-10.

a mea consuma putintel mai mult pentru ca e si mai forjata si are mai multi km decat a lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k1 600 6-8% mers omeneste prin oras... asta era in vara... acum cat m-am mai plimbat nu am fost curios sa vad. mult? putin? nu-mi dau seama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consuma dupa cum merge...E din 2001, dar ca sa iti dau un exemplu, K5 cu cateva mii de km mers constant peste 250 pe autostrada, pe la km 80 se aprindea becul si ajungea la intrare in buc cu rezervorul gol mergand usor dupa ce se aprindea becul si mai am cateva exemple, deci nu consuma mult, consuma cat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR900RR din 96, in oras 7 si 100/200 grame,la drum intins 6 si ceva,atunci cand are filtru de aer murdar mai creste consumul.De obicei merg destul de tare cu motorul si o tin in turatii inalte cand scap in afara orasului.Aaaa...are dynojet pe ea dar nu stiu daca influenteaza consumul. Observatie...vad ca cele pe injectie consuma mai mult ,la aceeasi cilindree. De ce oare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consuma dupa cum merge...E din 2001, dar ca sa iti dau un exemplu, K5 cu cateva mii de km mers constant peste 250 pe autostrada, pe la km 80 se aprindea becul si ajungea la intrare in buc cu rezervorul gol mergand usor dupa ce se aprindea becul si mai am cateva exemple, deci nu consuma mult, consuma cat trebuie.

 

 

1000 K1 8 in bucuresti si 6 calculati pe Corbeanca-Predeal

600 K1 6.8 consum de bucuresti, 4.6 pe Corbeanca-Predeal

 

ambele calculate cu regula de trei simplu :laugh: si mai trebuie spus ca a fost o plimbare lejera

 

La intoarcere au cam sarit in sus cu cel putin 1 litru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consuma dupa cum merge...E din 2001, dar ca sa iti dau un exemplu, K5 cu cateva mii de km mers constant peste 250 pe autostrada, pe la km 80 se aprindea becul si ajungea la intrare in buc cu rezervorul gol mergand usor dupa ce se aprindea becul si mai am cateva exemple, deci nu consuma mult, consuma cat trebuie.

mai ales ca-n forja, e putin probabil sa tii viteza constanta. mai iti apare o dacie in fata depasind cu 90 camionul care merge cu 80, te trezesti cu unul care merge la firu' drumului ca asa se merge la noi, etc... accelerarea sa revii la viteza dorita, acolo se duce benzinica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales ca-n forja, e putin probabil sa tii viteza constanta. mai iti apare o dacie in fata depasind cu 90 camionul care merge cu 80, te trezesti cu unul care merge la firu' drumului ca asa se merge la noi, etc... accelerarea sa revii la viteza dorita, acolo se duce benzinica...

Asa se merge in romania, da nici 17%! Mi se pare mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gsxr1000 Intre 10-15 prin oras si de la 6 la 16-17 in afara.

 

poate ai vreo scapare pe conducta.... :laugh: 16-17 mi se pare consum de v8...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuter 50cc malaguti mers normal 3%

scuter 70cc malaguti mers in ture 5%

 

cbr 125 - indiferent cat de tare ai merge 2-2,5 %

 

ducati 600ss - 6,5-9% - in functie de turatie

ducati 749 - 6-10% - in functie de turatie

 

hornet 600 2002 - 4% la mers constant 100 km/h si 12% pe bucuresti-pitesti mers constant 200 km/h, utilizare cotidiana 6 %

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...