Sari la conținut

Wow! Naked-uri Bad Ass! F113 Hellcat Si B91 Wraith.


Mr.Wattmaster
 Share

Postări Recomandate

Salve!

 

Am descoperit aceste motoare dupa ce o cunostiinta mi-a povestit impresionata ca a vazut un motor "de-a dreptul extraterestru" in ultimul Top Gear.

 

Se referea la acest articol: http://www.topgear.ro/?section=metal&id=179

 

Am cautat pe net si am gasit site-ul lor http://www.confederate.com/

Baietii de acolo, pusi pe fapte mari, au scos aceste modele:

 

wrrearbig.jpgAsta e modelul extrem, Wraith

 

hc34big.jpg iar asta e cel un pic mai civilizat, Hellcat (cica Tom Cruise si-a luat unul deja)

 

 

Oricum costa de rup portofele, insa e frumos de admirat de au facut nebunii aia de constructori. Nu pot decat sa zic: WOW, MOMMA! :baldy: Freakin' ultimate bad-ass bike! :P

 

Now, chestia frumoasa e ca pe site, daca va duceti la sectiunea Press o sa gasiti puse acolo .pdf-uri ready to download, luate din fiecare revista unde au aparut motoarele lor. Precum asta MPH_sep.pdf

Merita sa le descarcati, am dat chiar si peste un intreg testdrive acolo. Aici -> http://www.confederate.com/CMpages/CMpress.html

 

Eh, va place? :crack:

 

PS: vedeti ca aveti si filmuletze pe site, o sa aveti nevoie de Quicktime, pt ca sunt in format .mov ... si de rabdare si o conexiune buna de net pt ca sunt MARI!

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema lor nu a fost Katrina, ci vanzarile foarte reduse. De altfel cine a vazut "facilitatile de productie" inteleg imediat ca relocatia este posibila imediat. E adevarat un OZN intre motociclete, insa pozitia pentru un matur e jalnica. E foarte scurta.

USD 61,800 pentru o bucata. Ma scuzati da de banii astia iti iei vreo trei suuuper mobre cu care nu ti-e rusine sa iesi pe strada si nici nu esti daramat dupa doua ore de condus. Ma refer la un Rocket III de ex. care costa in State USD 15990 MSRP. De fapt, intra patru Rocket-uri in pret.

 

Ah, Brad Pitt are un Hellcat 124. Si probabil ...Jay Leno.

post-6531-1132775070_thumb.jpg

post-6531-1132775404_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut

am ramas surprins ca cineva a postat din nou aproape dupa un an ,ce eu am postat exact in data de 10 nov 2004 cam, acelasi post doar cu alte poze si o mica descriere luata de pe o revista de aici din spania,ia uitativa aici e topicul

/index.php?...nfederate&st=30

 

cu adevarat sunt niste motoare de ultima tehnologie

 

cu respecte roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confederate, motocicleta mea de vis. Un Wraith mi-as lua, probabil, dupa un prealabil testride. Nici o alta motocicleta. Oricum momentan sint foarte fericit de Montaukul meu, care momentan e superb si arhisuficient ptr a ma putea bucura de ceea ce conteaza cu adevarat la o motocicleta : drumul deschis, mirosuri, vint, soare, fuga, orizonturi deschise, hoinareala, stiti voi ... (:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut

am ramas surprins ca cineva a postat din nou aproape dupa un an ,ce eu am postat exact in data de 10 nov 2004 cam, acelasi post doar cu alte poze si o mica descriere luata de pe o revista de aici din spania,ia uitativa aici e topicul

/index.php?...nfederate&st=30

 

cu adevarat sunt niste motoare de ultima tehnologie

 

cu respecte roby

 

 

Pai Roby, eu acu un an nu eram pe forum

Iar de postat, tu ai facut-o la Choppere... oricum, merita sa-i faci un topic separat :lol:. Exact acolo nu am cautat. Oricum multumim pt link si poze.

Mi se par mindblowing, iar Wraith de parca ar fi motocicleta lui Darth Vader! :haha:

 

Acu 2 zile au aparut pe Discovery la "Hottest Machines" (sau ceva in genu asta) unde era prezentat si Y2K-ul. Daca un Wraith ar face acelasi zgomot precum un Y2K... ar fi combinatia perfecta! :D

 

PS: Deh, visez si eu cu ochii deschisi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...