Sari la conținut

enduro-maniaco-depresiv sibiu ed.IV(29-31mai)


atillas
 Share

Postări Recomandate

a meritat sa fac 1000km drum iasi-paltinis-iasi pe deplin.... super traseu ...felicitari celor care au terminat traseul

 

asteptam editia a5a

 

* multumesc concurentului 507 de mi-a imprumutat cheia sa-mi repar ambreiajul in traseu, fara acest ajutor nu terminam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Alin Draghiciu,

 

Motocicleta Andreei care s-a furat era parcata langa a ta.

M-am gandit ca fiind tot Yamaha nu se poate sa n-o fi remarcat-o cand ai luat-o pe a ta din parc.

Vezi ca s-a facut un topic separat, poate ajuti la gasirea motorului.

/index.php?...t=0&start=0

Editat de free2000alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WINTER EDITION EMD

 

excelenta organizare, trasee super tari cum ne-au obisnuit sibienii, petrecere fabuloasa... pacat ca la sfarsit a fost umbrit acest eveniment de incidentul cu motocicleta andreei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO SIBIU & VALCEA ! ( in ordine alfabetica)

 

Totusi, nu trebuia sa ne demonstrati ca traseele se pot face si pe ploaie. V-am fi crezut pe cuvant !

 

Multumesc organizatorilor pentru ca m-ati recuperat prompt din traseu, multumesc lui Ilie parca, ca a venit dupa mine cu ATV-ul pe vremea aia, si mai mult ca a avut salvatoarea idee sa aduca o sticla de tzuica!

 

Multumesc baietilor si fetelor din CP-uri . Pe unde m-am oprit am fost bine primit!

Multumesc lui Paul pentru recuperarea motorului meu a doua zi !

 

A fost FAIN! Mai VREM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari EMD si sibienilor. Ca de obicei, la inaltime, la mare inaltime, acolo unde ninge in iunie. Dar nu ne pasa, ne-a placut, mai vrem si la anu, mai venim.

Seba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este primul concurs la care particip. Am avut ghinionul de-am rupt maneta de frina si-am abandonat pe la jumatatea traseului. :D

Sper sa fie vremea asa si la anu'.

Faceti inscrieri .. !?! :P ... mai vreau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul concurs. Din pacate nu l-am terminat, insa cu atat mai mult mi-a deschis pofta pentru urmatoarele...

Excelent traseul, organizarea, atmosfera! Jos palaria in fata organizatorilor si multumiri pentru tot ce au facut!

Abia astept editia urmatoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un weekend mult asteptat inca de la editia anterioara EMD.

 

Colaborarea dintre Valcea si Sibiu mi s-a parut extraordinara, atat ca idee cat si ca realizare, fapt pentru care, din punctul meu de vedere, au rezultat:

 

- un traseu de Hobby extraordinar, foarte bine gandit si dozat din punct de vedere al urcarilor, coborarilor si zonelor de relaxare

- o participare numeroasa care a strans oameni deosebiti din toata tara

- o petrecere frumos organizata, intretinuta cu premierea zilei de concurs, muzica, jocuri si voie buna din partea organizatorilor

 

Multumim oamenilor care s-au implicat in organizarea si desfasurarea intalnirii de la Paltinis. Eu apreciez enorm munca acestor oameni care, din pasiune pentru ENDURO, fac eforturi mari, timp de luni de zile, pentru a fi niste gazde cat mai bune la evenimentele lor.

 

Din motivele de mai sus imi doresc sa se organizeze in continuare astfel de evenimente, si in special cele de la Sibiu/ Valcea. Dar pentru asta e nevoie sa rezolvam o problema despre care se discuta in topicul urmator: /index.php?showtopic=371438. Din apreciere pentru EMD si din compasiune si dragoste pentru Andreea (REA), va rog sa cititi cu atentie posturile respective si sa ajutati.

 

MULTUMESC inca o data.

 

dri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim din suflet ptr cuvintele voastre si doresc ca acelasi lucru sa scrie pe viitor la toate cursele si intrunirile enduro..din pacate necazul nu ne-a ocolit..speram ca cu ajutorul vostru sa rezolvam si asta..am deschis un cont am virat bani,am dat zeci de telefoane la prieteni care au dat si ei mai departe telefoane,vedem ce se intampla..multumim inca o data..

 

vreau sa va amintesc ca cel mai perseverent si incapatanat pilot a fost motanul felix din deva care a ajuns la finish dupa 27 de ore de la start.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum??????????

pe o urcare dificila a rupt furtunul de ambreiaj..a abandonat motorul in padure,a iesit in linia de creasta si a inceput sa vina pe marcaje inapoi,a sunal in tabara si am trimis un atv dupa el echipat regulamentar si cu un litru de tuiculita.duminica dimineata l-am dus inapoi in padure unde a schimbat cablul si a terminat traseul..tipm total socotit de el 27 ore..bravo motane...al dreacu astia din deva nu se lasa.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim din suflet ptr cuvintele voastre si doresc ca acelasi lucru sa scrie pe viitor la toate cursele si intrunirile enduro..din pacate necazul nu ne-a ocolit..speram ca cu ajutorul vostru sa rezolvam si asta..am deschis un cont am virat bani,am dat zeci de telefoane la prieteni care au dat si ei mai departe telefoane,vedem ce se intampla..multumim inca o data..

 

vreau sa va amintesc ca cel mai perseverent si incapatanat pilot a fost motanul felix din deva care a ajuns la finish dupa 27 de ore de la start.. :cheers:

bai chiar mor de oftica ca nu am ajuns! vad ca a fost OK. la EnduroCross la Tg Mures a fost nasol.

poate vor mai invata si alti organizatori de la voi. anul acesta nu am reusit sa ajung la enduro decat la bacau, dar am plecat dupa "zona stufaris, lastaris, hatis, jungla", si tare ma bucur ca nu m-am inselat.

ma duc la buzau sa-mi scot parleala.

bravo,

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un weekend mult asteptat inca de la editia anterioara EMD.

 

Colaborarea dintre Valcea si Sibiu mi s-a parut extraordinara, atat ca idee cat si ca realizare, fapt pentru care, din punctul meu de vedere, au rezultat:

 

- un traseu de Hobby extraordinar, foarte bine gandit si dozat din punct de vedere al urcarilor, coborarilor si zonelor de relaxare

- o participare numeroasa care a strans oameni deosebiti din toata tara

- o petrecere frumos organizata, intretinuta cu premierea zilei de concurs, muzica, jocuri si voie buna din partea organizatorilor

 

Multumim oamenilor care s-au implicat in organizarea si desfasurarea intalnirii de la Paltinis. Eu apreciez enorm munca acestor oameni care, din pasiune pentru ENDURO, fac eforturi mari, timp de luni de zile, pentru a fi niste gazde cat mai bune la evenimentele lor.

 

Din motivele de mai sus imi doresc sa se organizeze in continuare astfel de evenimente, si in special cele de la Sibiu/ Valcea. Dar pentru asta e nevoie sa rezolvam o problema despre care se discuta in topicul urmator: /index.php?showtopic=371438. Din apreciere pentru EMD si din compasiune si dragoste pentru Andreea (REA), va rog sa cititi cu atentie posturile respective si sa ajutati.

 

MULTUMESC inca o data.

 

dri

acum eu nu am fost dar zic si eu: voi organizatorul sunteti responsabili de ce s-a intamplat cu motorul Andreei, aveti 100% raspundere, totul a fost intr-un cadru organizat, motocicleta in parcul inchis, deci nu a fost lasata aiurea. TREBUIA sa asigurati paza!

bafta,

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, dar ceva poze din traseu de la profi nu aveti, pe la rauri, pe la cateva urcari mai interesante parca am vazut fotografi? nu le puteti lua, posta undeva, sau sa le cumparam????

mai vrei si poze pt 140 ron?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...