Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Ivane, desca batrana (alive, of course) isi scoate casca (palaria, de)!!! :blink:

 

Totul a fost marfa! (nu degeaba lucrez la acest rest de cale ferata romana) :D

 

Impreuna cu Enduristul si a sa Endurista sotie, am ales sa ne intoarcem pe traseul Tismana - Tg. Jiu - Tg. Carbunesti - Craiova - Caracal - Rosiori de Vede - Alexandria - Bucuresti. Foarte bun drumul si se pare ca am ocolit (pacalit :P ) si ploaia. Am ajuns foarte bine.

 

Pentru Dan din cluj si nu numai :D

 

Eu sunt: nr.32/sorin/Bucuresti/sorin56ro2001

 

Sa ne vedem cu toti, sau chiar cu si mai multi, la urmatoarea intalnire.

 

:(

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari la toata lumea.

35 - Toni/Galati

Am ajuns si eu intreg si nevatamat acasa cu toate ca am trecut prin vreo trei momente critice, cel mai tare fiind cand intr-o curba la dreapta, fara vizibilitate, m-am trezit fata in fata cu un mercedes care avea un idiot la volan ce depasea o coloana in curba. Nici nu stiu cum am evitat coliziunea dar cu siguranta m-au ajutat experienta si reflexele de motoveteran cu trese pe umar. Am plecat pe la ora 9 si am ajuns in Galati la 16:40. Tot drumul a fost perfect d.p.d.v. al conditiilor atmosferice dar cu 5 km inainte sa intru in Galati a inceput o ploaie torentiala de a trebuit sa opresc la o benzinarie chiar la intrarea in oras si sa astept sa mai scada in intensitate ploaia. Oricum, daca 555 km n-am avut nevoie de costumul de ploaie, pentru 5 km pana acasa a trebuit sa-l folosesc.

Vreau sa multumesc pe aceasta cale, fara ca ordinea sa aibe vreo insemnatate, urmatorilor:

-lui Ivan pentru initiativa si implicare; un om deosebit

-lui Dan Nastase pentru intreaga cariera si pentru ideea cu motoveteranii

-lui Bogdan si celor care au mai contribuit la crearea treselor

-lui Kato pentru ca e baiat fain si am racit berea la el in camera

-lui Dorumaster pentru vinul bisericesc

-tuturor celor prezenti la Tismana pentru prezenta

-mamei mele care m-a facut

-tatalui meu pentru ca m-a invatat impotriva vointei mele sa merg pe motocicleta cand aveam 10 ani si care acum se afla in randul motoveteranilor din ceruri.

Pe cei pe care am uitat sa-i nominalizez, ii rog sa ma ierte dar mi-a expirat timpul alocat pentru acest speech.

S-auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci oameni buni:

Degeaba va dati numele si varsta daca nu sunt asociate cu o poza.

Eu propun sa facem un site.Punem acolo o pagina cu membri care sa aibe tot tacamul,poza ,varsta permis din anul, localitate,telefon ,motor etc.

Mai facem si niste tab-uri cu istoria asociatiei(prima intalnire,a doua etc) documentata cu poze,

alt tab cu statutul,altul cu forum ca poate intra si cei care nu au auzit de motociclism .ro ca sa discutam viitoarele proiecte si sa strigam adunarea.

Aici degeaba ne dam numele si alte alea printre alte discutii ca daca vreodata cautam ceva o sa cautam acul in carul cu fan.Daca o sa zic Dan Popescu/A20/Enduristul o sa ma confundati cu motanul asta bataus din avatar.

Parerea mea...nu dati cu parul. :blink:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci oameni buni:

Degeaba va dati numele si varsta daca nu sunt asociate cu o poza.

Eu propun sa facem un site.Punem acolo o pagina cu membri care sa aibe tot tacamul,poza ,varsta permis din anul, localitate,telefon ,motor etc.

Mai facem si niste tab-uri cu istoria asociatiei(prima intalnire,a doua etc) documentata cu poze,

alt tab cu statutul,altul cu forum ca poate intra si cei care nu au auzit de motociclism .ro ca sa discutam viitoarele proiecte si sa strigam adunarea.

Aici degeaba ne dam numele si alte alea printre alte discutii ca daca vreodata cautam ceva o sa cautam acul in carul cu fan.Daca o sa zic Dan Popescu/A20/Enduristul o sa ma confundati cu motanul asta bataus din avatar.

Parerea mea...nu dati cu parul. :blink:

Subscriu, mi se pare o idee foarte buna ! ( Nu se da niciun reper ptr citirea fotogramei... si nu voi sti niciodata cine este ivan, enduristul.....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu:numarul cu care incepe fiecare "descrierea" sa este numarul corespunzator pe care-l are in fotografie (foto marita din coltul dreapta-jos cu click).Este chiar simplu,daca io miner am inteles-o... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu:numarul cu care incepe fiecare "descrierea" sa este numarul corespunzator pe care-l are in fotografie (foto marita din coltul dreapta-jos cu click).Este chiar simplu,daca io miner am inteles-o... :blink:

 

:( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu:numarul cu care incepe fiecare "descrierea" sa este numarul corespunzator pe care-l are in fotografie (foto marita din coltul dreapta-jos cu click).

 

Asta am vazut dar eu ziceam ca daca vreodata ma bate gandul sa aflu cine este nr x din poza trebuie sa iau pagina cu pagina la rand sa aflu unde si-a dat datele omul respectiv.Nu mai spun ca peste 200 de pagini nu o sa mai stim unde e poza.O pagina cu membrii asociatiei pe un site ar fi usurat munca.Plus ca as fi cerut mai multe detalii gen nr. de telefon,oras etc ca cine stie cand ramai in pana in orasul respectiv si ai nevoie de un prieten.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu, mi se pare o idee foarte buna ! ( Nu se da niciun reper ptr citirea fotogramei... si nu voi sti niciodata cine este ivan, enduristul.....)

Trebuie sa revin la cele ce am scris mai devreme...... Da este foarte simplu de "citit" fotograma ...(bine marcat ivane... )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain montajul!

Ai surprins perfect atmosfera, o intalnire de prieteni, chiar daca s-au cunoscut doar acolo. Toti au o mare pasiune comuna.

N-am vazut-o pe Carol... :)

Pentru mine intalnirea de la Tismana a pus capat prezentei mele in cadrul "AMOVERO"in care nu ma regasesc.Din multitudinea de trasee pe care as fi reusit sa le parcurg in ultima clipa am ales Tismana poate si datorita comvorbirii pe care am avuto cu d-l Ivanoiu "...pedala "Nu aduc acuze nimanui si doresc ca aceasta ,,organizatie"sa -si urmeze scopul si tinta.Eu unul ,poate si alti, poate si Carol nu am avut nimic comun sau poate momentul -hotel Tismana- PUNCT

Rog pe aceasta cale pe D-l Harea Bogdan a nu se mai deranja cu trimiterea banutului cu nr.anului .......?!! medalionul cu tresele meritorii dimineata la plecare nemai fiind nimeni in parcare l-am lasat pe saua motocicletei de langa corturile campate langa parcare.Va doresc tuturor sanatate drumuri si iesiri placute ,amintiri frumoase ca toate acestea vor insemna ceva doar pentru fiecare in parte.

Tot ce va doriti. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...