Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Doresc sa fiu inregistrat in AMOVERO , motociclist din anul 1984

 

Gabriel,

Bine ai venit in randurile veteranilor activi din Romana !

Sa fie intr-un ceas bun !

 

Luni vei fi confirmat pe lista noastra oficiala

cu dreptul la doua trese.

Felicitari !

 

La multi kilometri frumosi !

 

AMOVERO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Draga Toni,

Pana cand majoritatea membrilor AMOVERO nu vor confirma prin vot si participare,

intalnirea de la Tismana ramane o adunare de prieteni, indiferent de frig, grindina sau vijelie...

Multumim lui Ivan Pedala pentru efortul depus.

 

VETERANII, DESTEPTAREA !

URGENT:

 

Conform listei validate la intalnirea de la Slanic

votam aici pentru prima INTALNIRE DE LEGENDA a motociclistilor veterani-activi din Romania.

 

Fiecare motoveteran este invitat sa isi exprime opinia personala.

 

Lista Motoveteranilor Activi prezenti la Slanic Prahova 16. 05. 09

 

1. Ion Ghionoiu A 48

2. Constantin Turcanu A 44

3. Constantin Buzila A 42

4. Dan Nastase A 41

5. Gheorghe Strajeru A 41

6. Gheorghe Axente A 39

7. Gheorghe Oncescu A 38

8. Tiberiu Troia A 36

9. Gheorghe Constantin A 35

10. Vasile Piciu A 35

11. Nicolae Anghel A 34

12. Octav Lica A 33

13. Traian Mandrea A 33

14. Vlad Haralambie A 33

15. Ioan Brateanu A 32

16. Teodor Ionescu A 31

17. Dan Olaru A 31

18. Ion Ivanoiu A 30

19. Damian Pacurar A 28

20. Adrian Mijaica A 28

21. Doru Lefterache A 28

22. Viorel Balcu A 28

23. Bogdan Harea A 28

24. Sorin Gruesc A 27

25. Aurelian Doana A 27

26. Sorin Avram A 26

27. Lipan D. A 26

28. Dan Rosca A 25

29. Constantin Gligor A 25

30. Sorin Vatamaniuc A 25

31. Nanut Pantelimon A 25

32. Gerhard Cleaskel A 25

33. Daniil Chelsoi A 24

34. Daniel Petre A 23

35. Ioan Miclos A 23

36. Cristian Radulescu A 22

37. Mihai Bira A 22

38. Sorin Popa A 22

39. Marian Popescu A 22

40. Gabriel Furtuna A 22

41. Buturuga Giurgea A 22

42. Constantin Ciornei A 21

43. Adrian Cioata A 20

44. Dan Popescu A 19

45. Robert Kerekes A 19

46. Sorin Boghiu A 19

47. Petrica Duta A 19

48. Adrian Papacica A 19

49. Daniel Patrascu A 16

50. Alberto Zaharia A 15

51. Mircea Craciunescu A 14

52. Daniel Gheorghiu A 12

53. Angelo Brezoianu A 10

54. Stefanita Barbuia A 10

 

Sa auzim numai de bine !

 

Avind in vedere ca se doreste votarea intilnirii de la Tismana ,

conform listei participantilor de la Slanic Prahova,eu sunt pentru.

 

Dan Rosca A 25

 

Va astept si pe ceilalti sa va exprimati cit mai rapid votul.

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si observator, privind lucrurile din afara, pot trage urmatoarele concluzii:

1. Dan Nastase e cosecvent, are principii si doreste un vot pentru aceasta intalnire = Ok, omul are coloana.

2. Inteleg ca cei ce au promis ca organizeaza intalnirea din septembrie la Brasov nu au dat semne de viata( sper ca nu gresesc)

3. Ivan Pedala propune si obtine acordul oorganizarii la Tismana din partea unor membrii AMOVERO.(nu in urma unui vot)

4. Omul asa cum spune, se straduie sa fie totul ok. (banuiesc ca nu e usor, cinste lui !).

Concluzie

- Fiti uniti, nu lasati sa va desparta orgolii copilaresti, dovediti celor mai tineri ca nu degeaba aveti anii si experienta vietii si calare pe care o aveti.

- Faceti schimb de telefoane si rezolvati si altfel problemele decat pe net.

- Un vicepresedinte ( nu stiu daca a fost ales inca )ar fi tinut locul cu Dan si s-ar fi consultat cu acesta in caz de omul nu ar fi putut fi prezent, avand alte probleme mai urgente ( se poate intampla oricui ).

- Ar fi pacat sa stricati munca lui Ivan, lasati asa cum a cazut, poate e mai bine sa vedeti si Tismana de data asta.

- Ca si o compensatie( bine meritata ) stabiliti urmatoarea intalnire in mijlocul Moldovei si tot asa... in centrul cate unei regiuni, pentru a nu mai fi probleme. Tragand din casca biletele pentru viitoarea intalnire( localitati propuse ), mai putin cea promisa pentru anul viitor.

- Nu imi luati in nume de rau interventia, dar ar fi pacat ca acest AMOVERO sa nu mearga bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si observator, privind lucrurile din afara, pot trage urmatoarele concluzii:

1. Dan Nastase e cosecvent, are principii si doreste un vot pentru aceasta intalnire = Ok, omul are coloana.

2. Inteleg ca cei ce au promis ca organizeaza intalnirea din septembrie la Brasov nu au dat semne de viata( sper ca nu gresesc)

3. Ivan Pedala propune si obtine acordul oorganizarii la Tismana din partea unor membrii AMOVERO.(nu in urma unui vot)

4. Omul asa cum spune, se straduie sa fie totul ok. (banuiesc ca nu e usor, cinste lui !).

Concluzie

- Fiti uniti, nu lasati sa va desparta orgolii copilaresti, dovediti celor mai tineri ca nu degeaba aveti anii si experienta vietii si calare pe care o aveti.

- Faceti schimb de telefoane si rezolvati si altfel problemele decat pe net.

- Un vicepresedinte ( nu stiu daca a fost ales inca )ar fi tinut locul cu Dan si s-ar fi consultat cu acesta in caz de omul nu ar fi putut fi prezent, avand alte probleme mai urgente ( se poate intampla oricui ).

- Ar fi pacat sa stricati munca lui Ivan, lasati asa cum a cazut, poate e mai bine sa vedeti si Tismana de data asta.

- Ca si o compensatie( bine meritata ) stabiliti urmatoarea intalnire in mijlocul Moldovei si tot asa... in centrul cate unei regiuni, pentru a nu mai fi probleme. Tragand din casca biletele pentru viitoarea intalnire( localitati propuse ), mai putin cea promisa pentru anul viitor.

- Nu imi luati in nume de rau interventia, dar ar fi pacat ca acest AMOVERO sa nu mearga bine.

 

 

Ca bine le-ai zis.

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, multumim pt efortul depus si implicarea in organizarea celei de a doua intalnire AMOVERO. Ca o fi sau nu o fi de legenda mai vedem noi. Eu impreuna cu sotia venim de vineri. Toti prietenii cu care am discutat si-au anuntat venirea la Tismana. Sper sincer ca numarul participantilor sa fie mai mare decat cel de la Slanic.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana cand majoritatea membrilor AMOVERO nu vor confirma prin vot si participare,

intalnirea de la Tismana ramane o adunare de prieteni, indiferent de frig, grindina sau vijelie...

Indiferent de votul AMOVERO ARIPA NASTASE, "o adunare de prieteni" suna mai bine decat una de membrii.

 

Cat orgoliu la unii oameni. Sa ai atata nesimtire sa boicotezi o intalnire doar pentru ca in timp ce tu ai avut alta treaba altii au avut initiative.

Adica Ivan ne cheama la el cu cele mai bune intentii, sa ne omeneasca, sa ne arate ospitalitatea oltenilor, unde mai pui ca si pe bani putini si asta-i multam-ul din partea unora.

 

Ca sa-i fac in ciuda lui Ivan, eu as organiza o alta intalnire in centrul tarii, cam la vreo 100 km de Bucuresti si la aceeasi data. :wacko:

 

Cu toate ca ma consider veteran cu 36 de ani pe motor si numai anul asta 12.000km, din care o tura pana in Elvetia, nu doresc sa fiu membru AMOVERO cu un asa conucatori ofticosi.

 

Adio AMOVERO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Dan Nastase nu a avut intentii rele. Nu fiti duri in exprimare, cred ca unele cuvinte sunt prea grele. Nu merita judecat prea aspru. E bine ca membrii au nerv si isi exprima opiniile. Eu cred ca e o simpla neintelegere si desigur toata lumea se v-a simti bine la Tismana. Pacea fie cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu vesti bune!Pe linga faptul ca m-am intilnit cu ploaia si frigul toamnei,am vazut oameni dornici sa ne ajute,sa ne fie aproape.Am rezolvat astfel si cu aprovizionarea pastravilor pentru gratarul de la Tismana. :wacko:

Acum ramine ca zilele urmatoare sa duc vinul (apropos,pentru cine doreste sa-si ameteasca papilele gustative cu unul din cele mai bune vinuri din judet,va informez ca am comandat 20 litri de vin alb,dulce,gen Grasa de Cotnari,model indigen,la numai 4lei/litru si alti 20 litri de vin alb,demisec,putin mai virtos,pentru barbati adevarati,la acelasi pret),iar pentru cei care vor un vin negru (rosu) de manastire,pot apela la gazda noastra care are ceva pus deoparte.O sa va mai astepte si niscaiva tuica,ceva rachiu gen "jinars" si muzica anilor '70-'80.Mai am promisiuni si de alte elemente,dar pina nu devin certitudini,ma abtin sa le fac publice.

Asa ca,veterani sau novici,motociclisti cu motor sub c.u.r. sau la conserva,simpatizanti sau doar insotitori ai acestora,incepind cu data de 10.09.2009 sinteti asteptati cu voie buna la hotelul Tismana.

Daca pina miercuri reuseste altcineva sa ofere ceea ce am oferit io la un pret mai bun,intr-o locatie mai frumoasa si mai la "centru",ma aplec umil in fata lui si vin cu placere sa-i fiu musafir!

Astept confirmarile sau infirmarile voastre,aici sau pe PM,la telefon sau direct la poarta!Atentie insa,la poarta sa sunati,am ciinele dat dracu'! :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane m-ai lasat cu gura cascata! Cel mai inimos organizator pe care-l avem. Abia astept sa-ti strang mana si sa ciocnim :wacko: AMOVERO poate deveni puternica numai prin eforturi conjugate si indiferent de orgolii si pareri, important este unitatea si toleranta. Daca nu santem multumiti de ce a putut face un membru, sa incercam sa-l depasim prin eforturi personale.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane m-ai lasat cu gura cascata! Cel mai inimos organizator pe care-l avem. Abia astept sa-ti strang mana si sa ciocnim :) AMOVERO poate deveni puternica numai prin eforturi conjugate si indiferent de orgolii si pareri, important este unitatea si toleranta. Daca nu santem multumiti de ce a putut face un membru, sa incercam sa-l depasim prin eforturi personale.

:wacko:

 

Corect punctat, asa dupa cum am spus si eu mai inainte.

Hai sa facem ceva , mai bine decit sa-i criticam pe cei care fac.

Ne vedem simbata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Domnilor,

Acum am vazut si eu anuntul de intalnire a Seniorilor.

Oare cu 30 de ani de A, as putea sa particip si eu?

Oare o camera dubla se mai gaseste si pt mine la Tismana?

Singura problema e ca nu pot confirma absolut sigur decat cel mai tarziu miercuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu vesti bune!Pe linga faptul ca m-am intilnit cu ploaia si frigul toamnei,am vazut oameni dornici sa ne ajute,sa ne fie aproape.Am rezolvat astfel si cu aprovizionarea pastravilor pentru gratarul de la Tismana. :)

Acum ramine ca zilele urmatoare sa duc vinul (apropos,pentru cine doreste sa-si ameteasca papilele gustative cu unul din cele mai bune vinuri din judet,va informez ca am comandat 20 litri de vin alb,dulce,gen Grasa de Cotnari,model indigen,la numai 4lei/litru si alti 20 litri de vin alb,demisec,putin mai virtos,pentru barbati adevarati,la acelasi pret),iar pentru cei care vor un vin negru (rosu) de manastire,pot apela la gazda noastra care are ceva pus deoparte.O sa va mai astepte si niscaiva tuica,ceva rachiu gen "jinars" si muzica anilor '70-'80.Mai am promisiuni si de alte elemente,dar pina nu devin certitudini,ma abtin sa le fac publice.

Asa ca,veterani sau novici,motociclisti cu motor sub c.u.r. sau la conserva,simpatizanti sau doar insotitori ai acestora,incepind cu data de 10.09.2009 sinteti asteptati cu voie buna la hotelul Tismana.

Daca pina miercuri reuseste altcineva sa ofere ceea ce am oferit io la un pret mai bun,intr-o locatie mai frumoasa si mai la "centru",ma aplec umil in fata lui si vin cu placere sa-i fiu musafir!

Astept confirmarile sau infirmarile voastre,aici sau pe PM,la telefon sau direct la poarta!Atentie insa,la poarta sa sunati,am ciinele dat dracu'! ;)

E batuta incuie deci data de 10.Confirm participarea personala de vineri.Daca cumva voi veni cu cineva sper ca nu v-a fi problema cu inca 1 loc.oricum vom dormi intr-un pat :wacko: Revenind la oalele noastre nu am spus nimic pana acum,doar am urmarit ceea ce se posteaza pe aici.Replicile si postarile celor de aici ma fac sa cred ca se poate vorbi civilizat si in contradictoriu si asta vad.V-a felicit pentru vocabularul ales.Si cum zicea ,,neamtul"nostru mai lasati apelativul ,,Dl" de o parte aici.Toti suntem cu tu.despre organizatorul nostru Ivan,jos palaria,caci e la voga.Noi vom da castile jos si ne vom saluta asa cum stim noi.Observ ca vor fi activitati mai bogate ca si la Slanic.Bautura ieftina si buna,muzica,o sala numai a noastra...frumos,nu am ce zice.Vom vedea urmarile,in diminetile de sambata si duminica.Astept si micile sedinte sa vedem ce planuri se fac in legatura cu AMOVERO si sa ne ,,duelam,,in idei.Eu zic ca pe adunare ce trece sa ne cunoastem nu numai ca si motociclisti ci si ca oameni.Cum se spune cati oameni atatea caractere eu sper ca sa ajungem sa fim un exemplu pentru ceia care vin,atat ca oameni in primul rand si apoi ca motociclisti. Sa lasam deci micile orgolii de o parte si alte farse ale mintii si sa ne simtim cat mai bine impreuna.Ivane,cu muzica se poate si anii 80 caci tineri eram atunci,nu?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleaga toata lumea:oricine este binevenit (veteran,incepator sau simpatizant) si nu se pune problema de locuri (daca nu incapem in hotel,repet,la circa 300m se afla pensiunile manastirii Tismana,cu locuri din belsug,la numai 10 lei/loc/noapte,in camere cu mai multe paturi,dar in conditii excelente).Muzica va fi cea din anii '70-'80,poate si ceva mai noua,sau ceva mai veche...oricum,avem de unde alege,avem si populara pentru nostalgici sau paharnici,cu o sala decenta si citiva oameni minunati care sa aibe grija ca noi sa nu ducem lipsa de nimic.Sper ca asa sa fie,fiindca pina nu vad,nu pot jura ca asa va fi,dar promisiunile exista.

Daca vremea ne va permite,avem de vizitat in zonele limitrofe foarte multe obiective,care in mod sigur vor pata in mod placut retinele participantilor.Da Doamne sa fie soare,ca de restu' ne descurcam noi! :wacko:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa nu ne facem griji degeaba!

1. vremea se imbunatateste spre sfarsitul saptamanii

2. a fost o singura persoana impotriva evenimentului si cum majoritatea decide ,nu stiu de ce ne batem capul.

3. daca ploua putem folosi costumele de ploaie ca d-aia le-am cumparat(cine nu are isi poate lua de la magazinele pescaresti cu 32 lei setul)

4. nu trebuie sa votam daca evenimentul va fi sau nu acea "Intalnire de legenda" ,simpla participare a unei jumatati +1 dintre veterani o poate decide.Putem vota dupa ,daca ne-am simtit bine.

5.de acord cu fast_arrow

- Ca si o compensatie( bine meritata ) stabiliti urmatoarea intalnire in mijlocul Moldovei si tot asa... in centrul cate unei regiuni, pentru a nu mai fi probleme. Tragand din casca biletele pentru viitoarea intalnire( localitati propuse ), mai putin cea promisa pentru anul viitor.

ca doar nu o sa facem in fiecare an sau de doua ori pe an intalniri la Brasov.Nu ar fi Fun.

 

6. foarte misto emblemele,(bravo Bogdan)eu vreau doua.Propun sa se faca toate cu patru trese iar cei care au mai putini ani sa descoase tresele in plus si sa le pastreze pt ziua in care se implineste decada.Nu vor fi fraude ca e martor banutul.

7. eu il cunosc pe Ivan de vreo doi ani si am numai cuvinte de lauda despre el.Un om mai ospitalier nu am vazut in viata mea.Dupa o endureala obositoare prin munti ne-a apucat noaptea pe la Motru in drum spre Bucuresti.La cat de obositi eram nu stiu cum as fi ajuns acasa daca nu ne lua Ivan la el sa dormim peste noapte.Inchipuiti-va ca eram jegosi,transpirati,lihniti de foame.Omul asta ne-a luat si ne-a dat sa bem si sa mancam,apoi ne-a culcat in asternuturi curate.A doua zi ne-a hranit si ne-a pus la drum.Si eram 5 persoane.Asa ca fiti fara grija.Daca se ocupa Ivan de treaba,deja e o garantie ca va veti simti minunat.

8. reconfirm participarea cu sotia si inca un prieten simpatizant dar nu stiu daca de Vineri seara sau de Sambata dimineata.Depinde cand scap Vineri de la scarbici.

Mesaj completat

Acum am vazut si eu anuntul de intalnire a Seniorilor.

........... as putea sa particip si eu?

Va fi o placere sa va revad dupa endureala criminala de la Sibiu. :wacko:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu se naste aceasta forma de organizare! Au trecut 8 luni de la initiere. Ce ne este clar?

1. Cel mai important este SCOPUL.

Opiniile conform carora scopul ar fi "sa ne simtim bine" nu sunt specifice. Un A10 se simte mai bine cu tineret sau cu un A> 40?

Propun ca scop al Motoveteranilor Activi "Cresterea prestigiului motociclistilor in societatea romaneasca".

De aici vor deriva toate actiunile noastre viitoare.

Si desi este o reunire libera, as propune ca membru, respectiv participant, sa fie cel care este de acord cu SCOPUL. Pe baza acestui precept, ar trebui ca aceasta sa fie o organizatie de elita, vizand binele comunitatii moto, nu al fiecarui individ.

Sa fim atenti! Vorba lui Kato: sa nu ne facem "de poveste".

2. ORGANIZAREA.

Am mai spus-o si la Slanic: "un Kg de lucerna si un Kg de carne de om, prin ardere, dau cam aceleasi elemente chimice. Deosebirea consta in modul de organizare a acestora"

Dusmanii organizarii sunt groparii oricarei actiuni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dusmanii organizarii sunt groparii oricarei actiuni!

Eu am incredere ca organizarea evenimentului de la Tismana va fi foarte buna.

Mesaj completat

Opiniile conform carora scopul ar fi "sa ne simtim bine" nu sunt specifice. Un A10 se simte mai bine cu tineret sau cu un A> 40?

Eu unul (A19) ma simt bine alaturi de un (A40) daca are ce povesti si implicit am ce invata.

Propun ca scop al Motoveteranilor Activi "Cresterea prestigiului motociclistilor in societatea romaneasca".

De aici vor deriva toate actiunile noastre viitoare.

 

De acord dar mai intai trebuie sa facem actiuni specifice si apoi sa speram la cresterea prestigiului,nu invers.De aceea trebuie sa ne intalnim si sa discutam cu propuneri concrete de actiuni .Si daca tot ne intalnim in diverse locatii,dupa sedinta cred ca avem voie sa ne simtim bine la un gratarel si o tuica,nefiind asta un scop in sine al deplasarii ci unul complementar dar indispensabil pentru a asigura un cvorum suficient de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte:

Am fost contactat de o doamna/domnisoara de 35 ani din Berceni,asistent medical,care ar dori sa participe la evenimentul nostru si nu are mijloc de transport.Iubeste fenomenul moto si daca vreun bucurestean ar fi dispus s-o ia ca pasager pe moto,ar contribui la benzina,poate si-un vin ;) :) ...Nu are casca,dar a mai mers pe moto si cu dimensiunile ei de ~160cm/55kg nu cred ca incurca prea mult un motociclist experimentat.

Doritorii ma pot contacta aici sau pe PM sa-i pun in posesia numarului de telefon al fetei ca sa stabileasca impreuna amanuntele problemei!

Multumesc! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamna/domnisoara de 35 ani din Berceni...... ar dori sa participe ....Iubeste ..... vreun bucurestean ..... dispus s-o ia ... la........poate si-un vin :) :wacko: ...... dimensiunile ei de ~160cm/55kg .... incurca ..... un motociclist experimentat.

Doritorii ....... in posesia ........ fetei ca sa ........amanuntele problemei!

 

Parca Sorin cauta coleg(a) de camera.Ce zici Sorine ,te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos "subtiat" textul meu...felicitari Dane! :P ;) :)

 

Am citit printre randuri :wacko:

Intrebare : S-a gandit cineva la vreo sigla,emblema ceva?

Propuneri: Un lup batran calare pe un motor vechi.

sau Un mos barbos tot pe un motor vechi etc. etc.

 

Folosim sigla in antet la documentele oficiale sau la semnatura pe forum asa cum au si altii.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabriel,

Bine ai venit in randurile veteranilor activi din Romana !

Sa fie intr-un ceas bun !

 

Luni vei fi confirmat pe lista noastra oficiala

cu dreptul la doua trese.

Felicitari !

 

La multi kilometri frumosi !

 

AMOVERO

Multumesc , pe week end sunt la Rucar intr`un team building si, daca vremea este ok incerc sa fug pana la Tismana. Locatia precisa cred ca nu este o problema odata ajuns in localitate...:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam pe-aici o poza,frumoasa,expresiva,dar nu este pentru asa ceva...

Meseriasii in ale tastaturii pot veni cu idei si propuneri,totul este binevenit,apoi triem si alegem!

post-2215-1252324191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam pe-aici o poza,frumoasa,expresiva,dar nu este pentru asa ceva...

Meseriasii in ale tastaturii pot veni cu idei si propuneri,totul este binevenit,apoi triem si alegem!

 

Ce parasuta e Scufita Rosie.... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTOVETERANI !

 

Topicul acesta este (se pare), atat de “greu” pentru unii

incat s-a uitat de unde s-a plecat:

 

"Sa gasim o zi cu soare si un loc pitoresc - cam prin centrul tarii -

spre care sa se indrepte (din orice loc de bastina)

PARADA VETERANILOR

Va fi un eveniment unic in Romania".

 

si care este rostul acestei asociatiii:

 

“Comunitatea moto sa se afirme si astfel sa afle lumea ca motociclisti nu sant doar tineri fara minte

dornici de senzatii tari, ci si tati, bunici, bunice... oameni intregi la minte cu realizari in viata

si care ar trebui respectati, macar in trafic, fiind pentru tinerii motociclisti un imbold si o speranta -

sa imbatraneasca sanatosi si intregi pe doua roti”.

 

Ca mentor al acestui topic si ca membru fondator al Asociatiei Motociclistilor Veterani-activi din Romania

constat cu amuzament cat de bufonard se afirma unii “tovarasi” care au scapat caii pe miriste

sau dau temeinic cu oistea in gard acuzandu-i pe altii de orgolii meschine, dorind fanatic dizidenta cu orice pret -

dovedind un contorsionism logic de balci !

Reamintesc aici acestor onoribili ca afilierea la AMOVERO nu este un moft si ca aceasta organizatie

se conduce dupa principii sanatoase si un statut corect, acceptat de majoritatea motoveteranilor !

Nu cred ca poate exista printre noi un individ atat de retardat care sa nu aprecieze ideile bune

indiferent ale cui ar fi ele - sau eforturile organizatorice depuse de Ivan pentru a realiza o intalnire memorabila.

Si mai cred ca nu exista motociclist pe lumea asta

care sa nu-si doreasca participarea la o intrunire prieteneasca agreabila...

Dar, repet, nu trebuie sa uitam principiile democratice dupa care se conduce asociatia motoveteranilor.

A ne calauzi dupa ideea " numai mie sa-mi fie bine" sau a transforma pe acest forum o chestiune de principiu

intr-un intr-un balci al desertaciunilor - nu cred ca este scopul nostru.

Cred ca acum s-a ajuns deja la o de-nivelare bazata pe un soi de devalmasie hilara

care ignora scopul real si declarat al Asociatiei Moto a Veteranilor-activi din Romania...

 

Suntem pe topicul VETERANII ADUNAREA si as vrea sa stiu:

Va fi saptamana aceasta INTALNIREA DE LEGENDA sau va fi doar “Agapa de la Tismana” ?!

Astept cu incredere, votul majoritatii motoveteranilor.

 

Multa sanatate ca-i mai buna decat toate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...