Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Ale mele erau integral din fibra si mai erau si botite ... cand l-am luat arata cam asa

post-18053-0-39263600-1346329608_thumb.jpg

post-18053-0-43568600-1346329639_thumb.jpg

Mai am cateva elemente originale dar nu cred ca ajuta pe cineva cu ceva ...

Am cumparat-o cu rezervor, sea si carene codita de '93 desi ea e '94; apropo am saua de '93, daca ii face cuiva de trebuinta o dau ca donatie. Trebuie sa fac un inventar complet la ce mai am si nu imi fac de terbuinta, acum pe moment imi vin in minte urmatoarele: termocupla radiator, electroventilator, capac radiator, grila radiator, suporti scari spate cu tot cu scari; daca are cineva nevoie de ele le facem preturi impreuna sau donez in functie de piesa.

 

saua e in stare buna?... daca esti din Bucuresti as vrea sa o vad ca a mea are niste urechi de plastic rupte si daca a ta ar fi intacta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

saua e in stare buna?... daca esti din Bucuresti as vrea sa o vad ca a mea are niste urechi de plastic rupte si daca a ta ar fi intacta...

Din ce imi aduc aminte era un pic atinsa intr-un loc ... nu-s din bucuresti. Zi-mi exact ce urechi si ma uit, eventual iti fac poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urechile de fixare sub rezervor...

Iti dau maine dupa 9 un raspuns ...

 

Saua trebuie retapitata, are cateva zone unde e atinsa de la accident, prinderile de plastic sunt ok, singura problema e ca are smulsa tija care blocheaza saua, dar daca o retapitezi poti sa ii improvizezi ceva pe sub burete ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca suspensiile fata la VTEC se folosesc si la alte modele de Honda ?

 

 

Nu cred si n-am auzit. Am auzit viceversa, adica alte suspensii de pe alte motociclete pe VFR (de obicei de la VTR, CBR1000, R1, etc).

 

In alta ordine de idei, astazi am dat o fuga aici: /index.php?/topic/682616-mc-seawolves-tulcea-motopetrecereadeltei/ si mi-a iesit un consum de 6 l/100 km. Am avut toate gentile fara greutati insemnate in ele, parbrizul dat pe pozitia cea mai comoda si am avut tot drumul un vant lateral cainesc dinspre mare. Viteza la dus a fost in general de 120 cu scurte reprize mai mari pt depasiri iar la intoarcere am luat-o prin parc/padure, am mers cateva zeci de km pe un drum infect si plin de cratere plus ceva macadam (soseaua spre Tulcea este inca in lucru).

La intrunire am avut ocazia sa vad intr-un grup de bicle buzoiene si un VFR albastru - pe proprietar nu l-am intalnit...

Pt cei ce-si curata lantul singuri, dati cu spray de curatare si pe pinionul fata (sau in jurul lui) pt ca acolo-i strans cel mai mare jeg.

 

Am mai pus si o poza in care mi-am pus rabdarea la incercare apropiindu-mi mana si luand pe deget o libelula. Miscarea a trebuit s-o fac in slow motion pt a "culege" (practic doar am lipit degetul de ea si s-a cocotat singura pe el) insecta, intreaga operatiune luandu-mi cateva minute.

post-41410-0-01171500-1346527350_thumb.jpg

post-41410-0-17238100-1346527352_thumb.jpg

post-41410-0-92625200-1346527353_thumb.jpg

post-41410-0-02723400-1346527356_thumb.jpg

post-41410-0-06374400-1346527358_thumb.jpg

post-41410-0-89825800-1346527360_thumb.jpg

post-41410-0-20730100-1346527363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a cazut 15 Septembrie pt c-am o nunta. Maine fac o plimbare in Valea Fagilor la Petrecerea Deltei si sa vedem daca ar mai fi alti VFR-isti ce vor merge la Rasnov.

Nici eu nu pot da de pe acum un verdict final pt data de 15 ca am un job dificil sa il numesc asa....dar pt Rasnov eu am deja rezervarea facuta la pensiunea de lanaga camping asa ca sunt acolo prezent si motorul v`a fi parcat in camping :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se putea si mai bine ... conteaza si ce rapoarte ai pe ea, unde mai pui ca VFR-ul meu e naked => mai usor :rock:

 

... dar cu rezistenta mai mare la inaintare?!?!:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. gabitzu

2. Valentin

 

pentru ce data e lista? Daca e pt Rasnov eu nu pot sa ajung, daca e pt Sighisoara pe 15 septembrie ma bag si eu.

 

 

Si un teaser (motivul pt care nu pot veni) :D

IMG_20120901_141020.jpg

Editat de S3RJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta voia sa spuna serj

 

 

 

dar nush ce inseamna :D

 

 

 

 

oops, a rectificat :D da nush cum sa scot eu :)

 

gata, a iesit

 

deci... unde te mai plimbi ?

sau nu te-ai intors inca? :)

 

A fost oferta la Scottoiler, dadea un injector dublu moka

 

cred ca imi iau si eu de pe louis :)

Editat de GoMeZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordul a fost a ajuns prin donatie(pentru piese) la Kyvacka iar amortizoarele fata pleaca vineri la Tecuci ...

Despre venit ... sper sa pot spune da mai aproape de data limita, momentan nu pot confirma; as fi venit la brasov dar daca gaseala "nationala" e la sighisoara nu avea rost ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut smok3.

Ce parerea ti-ai facut despre noua casca la drum lung?

Salutare,in mare parte sunt multumit de ea mai ales in oras pe caldurile care au fost....dar sincer sa fiu la primul drum mai lung care l`am facut la mare pe A2 la o viteza de 130-150 km/h si cu vant puternic din fatza am zis ca o arunc ce vajaia :)) ...dar la intoarecere aceias viteza dar fara vant a fost mai mult decat ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...