Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Pai puteti sa le aveti la o pensiune undeva, intr-o zona rustica, aer curat, etc ;)

Nu ma tenteaza mersul cu conserva - ea nici nu se uita la bicla. Pt ca are servici ne relaxam loco.

 

asa si la Constanta la intrunire care ajungeti ?

Eu, cu ciutanelul din dotare - sambata dupa cand sunt evenimentele mai interesante. Daca se va face si parada/plimbare moto, voi fi si acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma tenteaza mersul cu conserva - ea nici nu se uita la bicla. Pt ca are servici ne relaxam loco.

 

Eu, cu ciutanelul din dotare - sambata dupa cand sunt evenimentele mai interesante. Daca se va face si parada/plimbare moto, voi fi si acolo.

eu sambata dimineata am sa plec din Bucuresti inca nu am hotarat ora dar vreau sa ajung pana in parada, poate ne vedem pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smok3 - ti-am vazut motorul in parcarea exterioara/dreapta dar n-am putu sa te localizez si pe tine. Imediat dupa plimbare m-am dus home sa-mi iau familia sa asistam la concursuri. Am aj doar cu prichindelul...

Nu-i mai greu ST-ul decat VFR-ul?

Mai vazui alte 3 VFR-uri gen 6 (unul din ele raschetat bine pe partea stanga) si unul gen 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai, pune niste poze - daca nu ma insel, pasagera (nu stiu daca sotie sau prietena ;) ) avea un ap foto.

 

Chestiile de cauciuc/plastic negre laterale sunt pt scapari? Motorul arata fain si pare mult mai comod, atat pt pilot cat si pasager, fata de un VFR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai, pune niste poze - daca nu ma insel, pasagera (nu stiu daca sotie sau prietena ;) ) avea un ap foto.

 

Chestiile de cauciuc/plastic negre laterale sunt pt scapari? Motorul arata fain si pare mult mai comod, atat pt pilot cat si pasager, fata de un VFR.

da sub chestiile alea din plastic din lateral se afla crash protectorul(bara de otel )dar sunt puse din fabrica alea

post-14727-0-26599900-1371383366_thumb.jpg

post-14727-0-64333800-1371383390_thumb.jpg

post-14727-0-78634000-1371383400_thumb.jpg

post-14727-0-15326900-1371383425_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar la unele modele s-au gandit la crash-uri si-s bine camuflate.

Sper ca n-ati avut parte de ploaie pe drum.

Merci de poza dar nu ma refeream la mine si mobra mea - au fost acolo niste exemplare bune, motociclete si fete (cu si pe motoare), de toata lauda, mai ales choper-isti. Din ce-am vazut, marea majoritate de la parada, dupa s-au raspandit prin alte parti - multi C-teni (ca mine) au fost doar sa se plimbe la gramada :) Eu m-am pierdut in multime de amicul cu care venisem...

 

Daca vine cineva aici - /index.php?/topic/694347-27-30-iunie-intrunire-soft-enduro-touring-tara-motilor-2013/ - sa dea de stire. Eu ar urma sa plec Joi 27.06 pe ruta asta https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=208534571428386664316.0004df4620816d5efc038 si sa ma inorc Duminica pe ruta asta https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=208534571428386664316.0004df4389375e71a6a70 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci pe la mine prin sat. Nu pot scapa joi nici cum...ca as trage o tura si eu.

Ma uit pe odometru si mi ciuda ca am tras 3000 de km in 3 ani...no' sa nu-ti fie ciuda...

Editat de almostcyborg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smok3 - ti-am vazut motorul in parcarea exterioara/dreapta dar n-am putu sa te localizez si pe tine. Imediat dupa plimbare m-am dus home sa-mi iau familia sa asistam la concursuri. Am aj doar cu prichindelul...

Nu-i mai greu ST-ul decat VFR-ul?

Mai vazui alte 3 VFR-uri gen 6 (unul din ele raschetat bine pe partea stanga) si unul gen 5.

ala raschetat e al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovu-l cunosc, sau cel putin stiu drumurile cu masina. Cam pe ambele rute am aprox 800km de parcurs. Am luat autostrazile pt ca va fi parcurs lent atat pe Transfagarasan cat si pe Transalpina. Nu vreau s-ajung rupt la adunare pt ca Vineri si Sambata vor fi iar zile de plimbari organizate de initiatori iar Duminica nu cred ca voi fi in plina forma dupa 3 zile de mers inainte si cine mai stie ce probabile distractii la Dealu Botii. Va fi prima data pt mine la cort - sa vad cum va fi...

 

@ampieseauton - bine ca era numai raschetat si nu parea nimic rupt - nici macar maneta de ambreiaj nu era indoita. Tu esti Ok? desi suna cam tampit intrebarea avand in vedere c-ai fost la intrunire si acu' te dai, ca si altii, pe tastatura. Bine-ai venit pe topicul VFR-istilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce-am vazut, marea majoritate de la parada, dupa s-au raspandit prin alte parti - multi C-teni (ca mine) au fost doar sa se plimbe la gramada :) Eu m-am pierdut in multime de amicul cu care venisem...

 

Daca vine cineva aici - /index.php?/topic/694347-27-30-iunie-intrunire-soft-enduro-touring-tara-motilor-2013/ - sa dea de stire. Eu ar urma sa plec Joi 27.06 pe ruta asta https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=208534571428386664316.0004df4620816d5efc038 si sa ma inorc Duminica pe ruta asta https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=208534571428386664316.0004df4389375e71a6a70 .

Salut !

Stii ca anul trecut , dupa accident , imi cautam un vfr (vroiam sa ma reprofilez) , dar n-a fost sa fie deocamdata .

Referitor la excursie , sunt ~750 km . Ce stil de condus , viteza de croaziera , iar cel mai mult ma intereseaza popasurile (nu cred ca "ma tine" sa merg toring asa cum o faci tu pe vfr) .

P.S.: am ajuns si eu la intrunire . Sa zicem ca a fost frumos .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg cu viteze comparabile cu cele cu conserva - undeva in jur de 130. Dacă-i după mine, pot merge câte 200-250 km fără popas - doar sa alimentez. Pot insa sa mă aliniez partenerilor de drum atât la viteza cât si la popasuri. Mersu-n mai mulți e mai distractiv. In principiu voi pleca pe la 8 dimineața sa nu trebuiasca sa gonesc si sa mă pot bucura de privelisti de la munți in sus.

La intrunire parada a fost faina iar restu' ... satisfacator ca si calificativ.

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un disc stramb pe dreapta si maine merg in Buc la un baiat, pe nume Sirius, sa mi-l indrepte. Am sa zic daca/cum a iesit treaba - multi il lauda - deci mai asteapta nitel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cu un disc frana fata partea stanga ma ajuttă cineva contra cost bineinteles. Din cate am inteles ar fi stramb asa ca trebuie sa-l schimb.merci

Specifica ce an, ce cilindree ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

tocmai ce am montat rim strips-urile pe mobra.

 

ce parere aveti?

foarte misto, cred ca vreau si eu pe rosu :)

da cu scrisul vfr de modelul meu - '98

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru colegii care se pot deplasa pana in Targu Mures, scot la "vanzare" carenele VFR-ului.

Nu sunt intr-o stare grozava iar o parte din ele au mai fost reparate. (RC 36 I)

Daca imi spuneti ce va intereseaza revin cu poze si descrirea defectelor.

 

Pret: 1 Cola / bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru colegii care se pot deplasa pana in Targu Mures, scot la "vanzare" carenele VFR-ului.

Nu sunt intr-o stare grozava iar o parte din ele au mai fost reparate. (RC 36 I)

Daca imi spuneti ce va intereseaza revin cu poze si descrirea defectelor.

 

Pret: 1 Cola / bucata.

Sunt interesat de ele, aproape toate pentru un prieten. Ii dau nr de tel si discutati voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...