Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

pai tu iti iei doar inelul sau tot blocul ?

Mi-ar placea sa cumpar tot blocul fiindca cel pe care il am acum se misca, suruburile nu mai strang prea bine. Daca nu gasesc tot blocul ma voi multumi doar cu inelul acela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari,

 

Am o rugaminte pt voi, nu ati putea sa faceti o poza la logo-ul F650 ala de pe aripa din spate. Modelul meu este din 94. As vrea sa-mi faca cineva niste stikere si sa am modelul, am cautat si pe net dar nu am gasit.

 

Ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Am o rugaminte pt voi, nu ati putea sa faceti o poza la logo-ul F650 ala de pe aripa din spate. Modelul meu este din 94. As vrea sa-mi faca cineva niste stikere si sa am modelul, am cautat si pe net dar nu am gasit.

 

Ms mult

Iti trimit diseara, cand ajung acasa, un vectorial, daca vrei.. Nici eu nu am stickerele, asa ca m-am.. descurcat.. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema/intrebare : motorul imi da impresia ca nu merge f rotund. Parca nu are "zvacul" de acum 5000 de km. Sa fie amestecul? Trebuie sincronizate carburile? Asa merge parca e gatuita. Am acum 19500 km si nu a fost modificat la ea nimic. Doar ulei si filtre. Ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema/intrebare : motorul imi da impresia ca nu merge f rotund. Parca nu are "zvacul" de acum 5000 de km. Sa fie amestecul? Trebuie sincronizate carburile? Asa merge parca e gatuita. Am acum 19500 km si nu a fost modificat la ea nimic. Doar ulei si filtre. Ms anticipat

nu cred ca trebuie umblat la sincronizare,doar poate trebuiesc curatate.Vezi si filtrul de aer.Verifica suroabele de amestec (3,5 ture)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburile cand se sincronizeaza? si de ce? :disappointed:

pai se sincronizeaza daca sunt desincronizate (daca nu se deschide al doilea cand trebuie)

oricum la nr ei de km nu cred ca e vorba de asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, cred ca e bun, daca nu uiti sa le pui te rog

 

Ms

Mi s-a busit .ai-ul odata cu hdd-ul de 500gb.. Dar!! dupa ce am cautat prin ~2000 de mail-uri, pe trei adrese diferite.. uite ca ai noroc!! :P Trei variante, una JPG si doua vectoriale (PDF): jpg-ul este varianta "oficiala", iar in pdf-uri gasesti variante mai simple, si mult mai usor de decupat. Cea cu "thin shadow" s-ar vedea cel mai bine single-color, parerea mea. :D

 

post-16760-1246387391_thumb.jpgF650_thin_shadow.pdfF650.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a busit .ai-ul odata cu hdd-ul de 500gb.. Dar!! dupa ce am cautat prin ~2000 de mail-uri, pe trei adrese diferite.. uite ca ai noroc!! :P Trei variante, una JPG si doua vectoriale (PDF): jpg-ul este varianta "oficiala", iar in pdf-uri gasesti variante mai simple, si mult mai usor de decupat. Cea cu "thin shadow" s-ar vedea cel mai bine single-color, parerea mea. :D

 

post-16760-1246387391_thumb.jpgF650_thin_shadow.pdfF650.pdf

 

 

Ms frumos pt deranj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani glucian ! :rose:

..........................................

 

fratilor, de unde gasesc un cric central pt F ?

al meu se rupsese, l-am dat jos sa-l sudez si s-a "ciordit" singur :P

 

bafta !

Eu incerc acum o imprietenire cu confratii nostri BMW-isti din Germania in speranta ca voi putea obtine piese de schimb, second evindet. Am gasit chiar si un tip care se pare ca este foarte pasionat si are piese de rezerva multe. Daca reusesc ceva cu el poate o punem de o filiera :D sa aducem piesele pe care le doriti cu totii.

Sunt destul de organizati si ei, cei cu F-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu stiu daca am postat pe unde trebuie.

 

Ideea e ca mi-au ramas cateva "pastile" pentru reglat jocul supapelor, daca are cineva nevoie. Am 2 buc de 2,45, 2 buc de 2,50, 2 buc de 2,55 si 2 buc de 2,60. Pretul este cel de achizitie, 3,50 euro pe bucata.

Daca e cineva interesat... PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am si eu 2 de 2.15 - noi. Daca e cineva interesat.... sa țipe tare ca să aud Âşi io.

 

 

Si am nevoie de doua de 2 sau de 1.95.

 

Cred ca o se le rectific pe alea vechi de 2.30 la 1.95 dar daca are cineva i-aÂş fii foarte recunoscător.

Editat de sebicozaurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Mi-am luat niste cizme de enduro(pe care intentionez sa le folosesc cat de mult pot) si ma incomodeaza schimbarea vitezelor, intra destul de greu sub schimbator. Ce as putea face, cred ca levierul se poate desface si muta mai sus, dar atunci ar da in motor(sau cel putin asa mi se pare mie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Mi-am luat niste cizme de enduro(pe care intentionez sa le folosesc cat de mult pot) si ma incomodeaza schimbarea vitezelor, intra destul de greu sub schimbator. Ce as putea face, cred ca levierul se poate desface si muta mai sus, dar atunci ar da in motor(sau cel putin asa mi se pare mie)

Cand mi-am schimbat ambreiajul, Clavi a pus schimbatorul mai sus o treapta, din greseala. Nu da in motor, dar mie, unul, mi-era fizic imposibil sa ridic varful piciorului cat trebuie.. Poate cu cizme s-ar simti altfel, poate te forteaza sa stai mai drept, umpiculescu mai in spate pe sa, poate merge.. e un surubel nenorocit, baga cheia pe el si vezi cum se simte.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Va spuneam ceva mai devreme ca as avea nevoie de un blocul de comanda al semnalizarii, luminilor etc, din stanga si totodata va mai spuneam intr-un alt post ca am inceput niste discutii cu posesori de F650 din Germania. Ei bine, au fost foarte draguti oamenii pe acolo si chiar s-au agitat sa imi faca rost de piesa.

Initial mi-au dat o adresa de email a unui tip care are piese second de F650, i-am scris iar acesta nu mi-a raspuns nimic. Am scris pe forum ca nu am primit raspuns si un tip l-a sunat imediat pe acel cu piesele sa vada ce se intampla, de ce nu imi raspunde :D . Acesta era in concediu si oricum nu avea acea piesa.

M-au indrumat apoi sa le spun exact codul piesei de pe site-ul http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/Mai...sp?mospid=47909 iar apoi mi-au cautat piesa si mi-au dat urmatorul link http://www.bike-teile.de./index.php?seite=startseite iar aici mi-am gasit piesa, second si am si facut comanda.

Asadar...cine nu gaseste piese in tara poate face comanda pe acest site. Eu incerc acum sa aduc acea piesa...sper sa mearga.

Bafta celor ce vor incerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat ?i io pentru cricul central; nu l-am găsit :D

 

LE: de fapt nu pre găsesc nimic pe sit-ul ăla, cred că nu mă descurc eu cu germana

 

Salut,

Va spuneam ceva mai devreme ca as avea nevoie de un blocul de comanda al semnalizarii, luminilor etc, din stanga si totodata va mai spuneam intr-un alt post ca am inceput niste discutii cu posesori de F650 din Germania. Ei bine, au fost foarte draguti oamenii pe acolo si chiar s-au agitat sa imi faca rost de piesa.

Initial mi-au dat o adresa de email a unui tip care are piese second de F650, i-am scris iar acesta nu mi-a raspuns nimic. Am scris pe forum ca nu am primit raspuns si un tip l-a sunat imediat pe acel cu piesele sa vada ce se intampla, de ce nu imi raspunde :P . Acesta era in concediu si oricum nu avea acea piesa.

M-au indrumat apoi sa le spun exact codul piesei de pe site-ul http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/Mai...sp?mospid=47909 iar apoi mi-au cautat piesa si mi-au dat urmatorul link http://www.bike-teile.de./index.php?seite=startseite iar aici mi-am gasit piesa, second si am si facut comanda.

Asadar...cine nu gaseste piese in tara poate face comanda pe acest site. Eu incerc acum sa aduc acea piesa...sper sa mearga.

Bafta celor ce vor incerca.

Editat de graulv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capra mea se ineaca cind trag de ea . sa spunem ca is la 3500 rotatii si vreau sa trag de ea sa mearga repede pina la 4-5 mii. in acel moment are tendinta de inecare. poate careva sa ma ajute ? mentionez ca face acest lucru numai in sarcina si la relanti nu face acest lucru .

daca o iau cu usurelul nu are nici un drac .

bleah. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat ?i io pentru cricul central; nu l-am găsit :D

 

LE: de fapt nu pre găsesc nimic pe sit-ul ăla, cred că nu mă descurc eu cu germana

Salut,

Am tot cautat pentru mine o piesa si am dat si de anuntul asta: http://cgi.ebay.de/BMW-F-650-Haupststaende...3A6%7C294%3A200 poate te intereseaza. Sunt mai multe cricuri centrale de vanzare insa asta este cel mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capra mea se ineaca cind trag de ea...

 

lol... am râs un pic când am citit :D

 

Din cunoștințele mele elementare de mecanică, poate să fie din două cauze: nu are aer suficient sau nu are benzină. Poți verifica întâi filtrul de aer, poate e îmbâxit, dar poate fi și de la un jigler înfundat (exclus cel de ralanti). Pot fi și alte cauze, dar cred că ar trebui să le elimi pe astea două întâi (am presupus că nu ai făcut modificări recente la carburator sau alte componente)

 

 

Salut,

Am tot cautat pentru mine o piesa si am dat si de anuntul asta: http://cgi.ebay.de/BMW-F-650-Haupststaende...3A6%7C294%3A200 poate te intereseaza. Sunt mai multe cricuri centrale de vanzare insa asta este cel mai ieftin.

 

Mulțumesc mult! N-ar fi foarte scump, ar ajunge la 38 de euro cu transportul, dar mă disperă germana, tre să stau cu translate.google la fiecare rând.

 

Între timp m-am gândit că pot să apelez la cineva să mi-l facă, n-ar trebui să fie prea greu. Mă duc în weekend să vorbesc cu un nea, să văd ce-o ieși și cât cere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...