Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Salut, stie cineva daca etrierul frana fata de la BMW F 650 ST se potriveste si pe GS?! Intreb caci mobra mea(f 650 GS) tocmai a fost talharita de un hot si mi-a "luat" etrierul frana fata cu furtun cu tot! Multzam anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand gasesti o oferta concreta si stii anul, intri pe realoem.com si vezi codul la amandoi etrierii. Si la al tau si la ala care vrei sa il cumperi. Daca e acelasi cod, se potrivesc, daca nu, nu. Valabil pentru orice alt reper ca sa vezi daca e interschimbabil :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma poate ajuta cineva - BMW F650 an 1998 - a innebunit ceasul (cel ce arata ora) se invarte de zici ca e cronometru - ce pot sa ii fac sau de unde pot cumpara unul sh original ?

Posibil sunt interesat si de 2-a semnale fata.

 

Multumesc (de preferat PM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma poate ajuta cineva - BMW F650 an 1998 - a innebunit ceasul (cel ce arata ora) se invarte de zici ca e cronometru - ce pot sa ii fac sau de unde pot cumpara unul sh original ?

Posibil sunt interesat si de 2-a semnale fata.

 

Multumesc (de preferat PM)

Ai spalat-o de curand? Sau a stat in ploaie?

In general asa face cand se uda contactul ala de sub bord de unde reglezi ora. In general e suficient sa se usuce, si isi revine.

Daca tre sa il schimbi, mai bine pui un voltmetru sau o sonda de temperatura, asa ca o nota personala de la unul care asteapta sa i se strice ceasul ca sa poate face asa ceva.

A, semnale fata daca e din 98 sunt identice cu asa zisele semnale de Nepra care se gasesc prin bazare sau magazinele de scutere. O lampa originala cost la BMW Iasi 80 de lei, in Bazar e 20 de lei perechea. Maine ma duc si eu sa imi iau un set, ca am rupt ieri a n-spea oara unul dintre ele.

 

Bafta,

MM

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mmm....bavarezu meu ma supara si piesele nu mai ajung ca sa ma pot plimba fara teama cu el!

nu vreu sa-mi plang de mila da crashu ce l-am avut tare multi nervi m-a costat! ca tot am adus aminte de crash am zis ca fisurile astea dsc00134he.th.jpg sunt din cauza fortelor aparute cand s-a blocat roata(4 din cele 6 aripioare prezinta o asemenea fisura) etc etc. am luat o roata second in ideea in care ma scap de fisurile alea insa am observat ca la "noua" roata exista o fisura identica la doar una din aripioare. cred ca este de la uzura in timp si va rog ca atunci cand mai umblati la roata spate sa aruncati un ochi sa-mi confirmati teoria!

altfel va dorec drum intins si fara necazuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai uratilor care scrieti rar...

 

Care sunteti din Bucuresti si sunteti dispusi sa imprumutati o scarita de pasager dreapta pentru un uichend? Respectiv asta care urmeaza.

 

Am incercat sa cumpar dar nu gasesc. Nici nu i-am dus lipsa prea tare dar in uichendul asta voiam sa ma arunc la o aroganta in doi...

 

Promit sa o returnez in starea in care am imprumutat-o Luni 19 Iulie sau chiar si Duminica dar mai pe seara asa si imprumutatorului sa-i dau o bericioaica pentru gestul sau.

 

Drumuri frumoase va doresc ceea ce-mi doresc si mie. ;)

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrei tu sa faci aroganta aia pe la Cheia ;)

 

Neahhh... ma gandeam sa ma improspatez bronzul prin Dobrogea cu popas la Fetesti la mitingul aviatic. Dar e cam complicat momentan.

 

@melciu- la userul mzrider ai incercat! e din bucale si dezmembreaza un funduro

 

Am incercat deja cu MZ rider dar deja nu mai avea piesa. Am mai incercat la vreo doua mobre in descompunere si la fel scarita nu mai estem. Sunteti niste satanisti si mergeti tare si rupeti scaritele. :D

 

Mno, ii trimit fetei poze de pe drum. :D)

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar platice transparente pentru semnalizare (model '98). Aveti idee unde gasesc? Pe ebay vad ca nu se mai gasesc.

 

 

 

 

Legat de modificari, sunt fascinat de ce fac unii din acestor mobre nu prea aratoase. Un exemplu:

IMG_0084.JPG

IMG_0108_2.JPG

IMG_0109_2.JPG

IMG_0105.JPG

 

Va invit sa puneti si voi poze cu modificari faine.

Editat de andro_cd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de modificari, sunt fascinat de ce fac unii din acestor mobre nu prea aratoase. Un exemplu:

Va invit sa puneti si voi poze cu modificari faine.

Arata ca un taxi, nu mi se pare deloc un design "frumos".

 

Dar unele modificari sunt interesante.. ;)

 

post-16760-1279278746_thumb.jpgpost-16760-1279278787_thumb.jpgpost-16760-1279278797_thumb.jpgpost-16760-1279278805_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand BMW F650 an1995! pret final 1300EURO!

la momentul in care am pus acest anunt http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...64048.html#foto aveam probleme in familie. le-am rezolvat. acum ,dupa un incident ce m-a fortat sa schimb bascula spate, kitul de lant, roata spate, ma vad nevoit sa o dau din motive financiare iremediabile!

mai sunt de rezolvat la motocicleta urmatoarele chestii pe care eu nu mai reusesc, respitat roata spate, inlocuit sprocket carrier(este pe vine unul dar nu promit nimik).

contact la 0746042858 sau raoulserban@yahoo.com

ps: cauciurile sunt la 90%, un cerc roata spate, spite de schimb roata spate bonus plus o casca ixs(59) cu viziera zgariata

se poate vedea istoricul motocicletei si a reparatiilor in acest topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna.

 

sunt proaspata posesoare de bmw f650 din 1999.

ma intereseaza un kit de coborare: nou, original, aftermarket, sh etc...

aveti ceva idei unde as gasi?

:(

 

ai iesi mai ieftin cu o remodelare a seii

vezi topicul "reparatii sei" al lui @darian de la servicii

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar platice transparente pentru semnalizare (model '98). Aveti idee unde gasesc? Pe ebay vad ca nu se mai gasesc.

 

 

 

 

Legat de modificari, sunt fascinat de ce fac unii din acestor mobre nu prea aratoase. Un exemplu:

IMG_0084.JPG

IMG_0108_2.JPG

IMG_0109_2.JPG

IMG_0105.JPG

 

Va invit sa puneti si voi poze cu modificari faine.

superb motorul

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand BMW F650 an1995! pret final 1300EURO!

la momentul in care am pus acest anunt http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...64048.html#foto aveam probleme in familie. le-am rezolvat. acum ,dupa un incident ce m-a fortat sa schimb bascula spate, kitul de lant, roata spate, ma vad nevoit sa o dau din motive financiare iremediabile!

mai sunt de rezolvat la motocicleta urmatoarele chestii pe care eu nu mai reusesc, respitat roata spate, inlocuit sprocket carrier(este pe vine unul dar nu promit nimik).

contact la 0746042858 sau raoulserban@yahoo.com

ps: cauciurile sunt la 90%, un cerc roata spate, spite de schimb roata spate bonus plus o casca ixs(59) cu viziera zgariata

se poate vedea istoricul motocicletei si a reparatiilor in acest topic!

 

Imi pare rau nenea ca o vinzi. Stiu cat ai muncit la ea si e pacat.

 

Oricum, bafta la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand BMW F650 an1995! pret final 1300EURO!

ma vad nevoit sa o dau din motive financiare iremediabile!

Daca nu circuli si ai unde sa o tii nu cere bani...nu are nevoie de benzina, asigurare..doar impozitul trebuie achitat care nu e chiar o avere..Doar bateria si uleiul are de suferit daca o pui la conservare dar 1-2 ani rezista fara probleme si astea...

 

F650 e un motor foarte bun..doar trebuie tinut cont ca nu sunt motoare noi si sa nu ai pretentii sa mearga ca unul nou iesit din fabrica mai ales ca marea majoriteatea nu au afisat km reali pe bord..vibreaza..scoate zgomote..caraie..se balbaie cateodata..consuma mai mult decat in carte... E greu cu probleme astea dar sa stii ca e si mai greu fara motor!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa stau si sa ma uit la ea si sa ma oftic ca nu am benzina si nici banutii ca sa-i rezolv ultimele bubite parca mai degraba o dau!

ps: daca nu reusesc pana in octombrie o duc la parinti , o fac bucatele si in beci cu ea pana la marea renastere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...