Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da bre' da' cine are giamuri fumurii :)

tevile din spate ( coburii) sunt home made ?

Nush, au venit cu offizieru'.. :D

 

:cheers: casca cu stergator de viziera exista? :)

Da, da' numa' pe interior!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: casca cu stergator de viziera exista? :)

pe unde ai umblat derbedeule ? :D

si mai ales cu ce viteze satanice ai rulat ?

ha !

 

:bounce:

ps: nu pot sa nu remarc cat de clara e poza ! ( a fost pe auto, nu-i asa ? )

doar nu vroai sa raman dator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am comandat prelungire pt aparatoarea fatza. 25 euro la wunderlich. acum sunt curios cand o primesc si cat va fi cu totul. O aduce baiatul ce lucreaza pe Cluj cu Romi.

 

poti sa-mi spui si mie codul ?

m-ar interesa si pe mine

multam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In furca ce ulei se baga? Hidraulic? Adica ATF ca la servodirectie auto?

Tocmai asta fac eu astazi, sau ma rog impropriu spus eu. Uleiul scrie Telegabelol pe el, e SAE10w si luat de la reprezentanta din Iasi. Sper ca te ajuta, bafta.

MM

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu asta, da' nu pot sa ma bazez pe directie doar dupa dungile din stanga si dreapta ale drumului.. Ghici de ce?! :cheers:

 

2684130809_62807064c7_b.jpg

 

Salutare,

Daca ai inima buna.... te rog fă niÂşte poze cu crash-baru Âşi prinderile lui.

 

Mulțam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Daca ai inima buna.... te rog fă niÂşte poze cu crash-baru Âşi prinderile lui.

 

Mulțam.

Cum adica "daca"?? :cheers: Pentru suportii de coburi nu tz'am facut anu' trecut?? :D

 

Le fuck azi, cel tarziu diseara le ai.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neica Sebicozaurus, uite COLEA arhiva. Nu au iesit prea grozave, nu prea am cum sa le pozesc din cauza scutului, da' sper sa-ti poti face o idee.. Daca vrei ceva mai specific, let me know, re-incerc diseara.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neica Sebicozaurus, uite COLEA arhiva. Nu au iesit prea grozave, nu prea am cum sa le pozesc din cauza scutului, da' sper sa-ti poti face o idee.. Daca vrei ceva mai specific, let me know, re-incerc diseara.. :D

 

Frumos..... mulțam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă n-am avut timp. Am materialele adunate pe undeva... mai tre să stabilesc mai exact dimensiunile Âşi..... să mă apuc de meÂşterit.

 

pai cind te apuci, baga si tu niste poze, asa pe genul tutorial !

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit piesa care mi trebuia (nr 4 ) la reprez. bmw timisoara cu doar 242 ron !! acum astept un raspuns de la service pleaka cineva de acolo in weekend in germania si poate o gaseste acolo mai ieftin :D l am bagat la o revizie generala n am chef sa ma lase n drum.sper sa nu trek de 800 ron. post-44702-1238685656_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit piesa care mi trebuia (nr 4 ) la reprez. bmw timisoara cu doar 242 ron !! acum astept un raspuns de la service pleaka cineva de acolo in weekend in germania si poate o gaseste acolo mai ieftin :D l am bagat la o revizie generala n am chef sa ma lase n drum.sper sa nu trek de 800 ron. post-44702-1238685656_thumb.png

 

242ron e un pret foarte bun,

bafta la revizie si spune-ne la final ce-ai schimbat si cat a costat !

 

a mea face iar fitse de bavareza cordita !

merge ce merg si cind ii dau sprits sa trec printre masini, poc , moare motoru !

 

 

ata ete !

 

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare cat se poate de serioasa. Cat de importante sunt contragreutaile la motoarele noastre, in masura in care nu sunt masini de viteza (eu merg max 120). se poate si fara? care sunt consecintele?

L.E. Si de ce imi pun aceasta intrabare: pe site la Touratech, la protectii de maini, ei zic ca nu mai e nevoie de contragreutai odata ce sunt puse protectiile. Curios, nu? Sa aiba aceste protectii greutatea necesara sa egaleze greutatile?

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contragreutatile sunt puse acolo pentru a mai elimina din vibratiile in ghidon. Probabil fara ti-ai blestema zilele de la viteze mult mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare cat se poate de serioasa. Cat de importante sunt contragreutaile la motoarele noastre, in masura in care nu sunt masini de viteza (eu merg max 120). se poate si fara? care sunt consecintele?

L.E. Si de ce imi pun aceasta intrabare: pe site la Touratech, la protectii de maini, ei zic ca nu mai e nevoie de contragreutai odata ce sunt puse protectiile. Curios, nu? Sa aiba aceste protectii greutatea necesara sa egaleze greutatile?

 

 

tin sa cred ca sunt basme, dar

cel mai bine, da-le jos si vezi daca sesizezi ceva

eu le-am dat jos si am mers 2 zile fara ele ( din acelasi considerent, vroiam protectii acerbis care nu se pupau cu cotragreutatile), n-am simtit nicio diferenta.

m-a deranjat insa, ca s-a micsorat simtitor locul unde-mi pot tine mana :unsure:

 

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un link cu un manual de reparatii video. Adica e un mecanica care desface motocicleta complet, inclusiv motorul si explica chitibusurile. Aveti nevoie de torrent si de 3 dvd-uri......Eu zic ca e cel mai bun manual...

 

http://angerman.net/f650/maintenance.html

Sunt dvd-urile de la F650.faq.com, sunt sigur.. Sunt FOARTE bune, inveti multe kezdii de-acolo.. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...