Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

Vizitator suzuki_fan

Ieri am făcut 250 km, plimbare până pe Mestecăniș pe o ploaie torențială. :)

Astăzi am ieșit pe fugă până în Gura Humorului, nu am apucat să fac poze.

 

P.S. kar_ile Alege SV-ul de 1000cc, vei avea un prieten de nădejde. Pe SV sunt și eu fixat. ;)

post-83209-0-70583800-1402319545_thumb.jpg

post-83209-0-99882600-1402319568_thumb.jpg

post-83209-0-82767500-1402319583_thumb.jpg

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am incercat un sv 1000, dar nu m-a atras. Poate nici motorul nu era pe ale lui. Pe mine ma atrage exact ce ai zis motorul, ca nu ma dau pe circuit si nici pe curbe cu viteze naucitoare. Imi place cum trage, cum se simte si cum se aude L2 ala. Imi place sicum arata destul de mult.

La ciclistica e paaamaaanttt :crack: .Vei vedea daca iti vei cumpara.Legat de tras,am avut Vtr de 1000 care teoretic are cu vreo 15 cai mai putin,dar manca pe paine TLu'.

Sa nu mai zic ca la noi in tara nu stiu daca vei gasi unul in mintile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de un tlr. care e o cu totul alta moto fata de tls. De la motor( pistoane forjate, etc), pana la cadru care e mai rigid, frane, etc.

 

am avut in calcul vtr-ul, dar am ramas fidel tlr:))). Treaba e ca trebuie sa o dau pe asta mai intai si ma mir ca la banii astia nu se inghesuie lumea. Pai in afara investitiilor mele mai raman 1000ron toata motocicleta? Si nu e suficient!!! Pai o dic la fier vechi si tot iau ceva pe ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de un tlr. care e o cu totul alta moto fata de tls. De la motor( pistoane forjate, etc), pana la cadru care e mai rigid, frane, etc.

 

am avut in calcul vtr-ul, dar am ramas fidel tlr:))). Treaba e ca trebuie sa o dau pe asta mai intai si ma mir ca la banii astia nu se inghesuie lumea. Pai in afara investitiilor mele mai raman 1000ron toata motocicleta? Si nu e suficient!!! Pai o dic la fier vechi si tot iau ceva pe ea....

Tu ai scris TL acolo,deci nu aveam de unde sa stiu.Intradevar,TLR-ul e complet diferita.mai complicat cu gasirea ei,cel putin la noi in tara :rusinica: .Si inca un pont,impaca-te cu ideea ca o data ce o vei cumpara,greu o sa o revinzi dupa o perioada de timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

ma gandesc sa nu o mai vand:)).

Așa mă frămant și eu, dimineața n-o mai dau și după câteva ore în trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, o toba sport cu silencer, pentru un GSX 750F din 2001, ceva ieftineala, aveti idee pe unde as putea gasi? Am incercat cateva cautari pe net dar nu imi dau seama care sunt compatibile, nu vreau sa fac modificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Îmi poate spune cineva ce marime are cauciucul spate la acest model și ce lățime are janta? Mulțumesc!

 

janta spate

17 M/C x MT5.00, cast-aluminum-alloy

 

cauciuc spate : 160/60ZR17M/C (69W), tubeless

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de vanzare o geaca textil Suzuki cu 5 protectii detasabile, dublura matlasata pe interior si aceasta detasabila,marimea L, 3 buzunare cu fermuar. Incerc sa o vand pt un prieten. Pt alte relatii dati PM sau 0749614491. Pretul e de 170 lei.

Anuntul nu mai este valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea se comporta intr-un fel ziua si in alt fel noaptea. Lucrez la aeroportul local si fac ture ciudate, de multe ori termin seara tarziu. Pe drum inapoi spre casa, seara inspre noapte, motorul e mult mai fluid, schimb vitezele mai usor si trage mai bine. Ziua, pe caldura, intra mai greu in viteza, cateodata cu zgomot, si motorul trage mai greu. Ati observat si voi aceasta diferenta zi / noapte ?

 

De asemenea, as vrea sa intind sau sa schimb cablul de ambreiaj, e greu ? Trebuie date carenele jos ? De la maneta e intins aproape de maxim dar as vrea sa il mai intind putin.

 

Salutare tuturor si la multi km pe anul acesta .

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate intinde de la capatul celalalt, insa tre` sa dai carena de pe stanga jos.

Legat de comportamentul motocicletei zi/noapte - poate ca esti la o altitudine cu saturatie de oxigen mai mica, iar seara, cand aerul e mai rece, incape ceva mai mult in cilindru, deci si mai mult oxigen....

 

 

Eu tocmai am bagat in 2 zile aproape 1000 km. Am fost la MAN, iar sambata m-am intors. Cu ploaia dupa mine - am facut primii mei 500 km doar pe ploaie.Ploaie normala, ploaie torentiala, ploaie cu gheata....etc.Am ajuns murat acasa. Am mers putin cam tare, avand in vedere ca vitezometrul meu iar indica viteza mai mica...am descoperit ieri ca m-am cam apropiat cu uzura de marginile cauciucurilor.

Pe curbele in ac de pare am simtit ceva ceva voblaj mai ales pe cele la coborare, dar cred ca din cauza denivelarilor.

 

Acu` ma sacaie o problema. Avand in vedere ca am petrecut impreuna vreo 10 ore , am inceput sa aud un oarecare clantanit prin zona motorului. Nu e regulat, de tacheti ci se aude mai mult la relanti, si parca mai degraba cand reduc brusc turatia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...