Sari la conținut

Plimbare duminica 15-03-2009


Nilsus
 Share

Postări Recomandate

Foarte greu cu hotaratul. Dorinta este, traseu este, vremea cu ? La Triavna pt maine ,una dintre prognoze da, ploaie torentiala.Eu fac ca duminica trecuta, cand am fost la Tulcea. Fac programul maine dimineata intre 8,00-8,15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda trebuie sa recunosc,traseul propus de voi este mai frumos si cuprinde mai multe chestii interesante ce ar merita sa fie vazute. Pana la urma cum ne hotaram ..??

Si mie imi suna mai bine traseul asta. Problema mea e ca am motorul in service si inca nu l-am luat. Sper sa reusesc totusi sa-l iau azi. Daca nu, stau acasa in w-e asta... :friends:

 

Inteleg ca grupul de la 10 ar fi de vreo 7-8 motoare. Bogdan, voi cati sunteti ? Poate ne lipim si noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oameni noi primiti ??? si o intrebare cat ma costa oa stfel de escapada? in jurul carei sume si daca se poate alatura si o sportiva

Multumesc si astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ora 10 petrom jilava

Mi-am recuperat si eu mobra din service. Deci ne vedem dimineata. :friends: Un numar-doua de telefon se poate ? Nu stiu sigur daca nimeresc benzinaria ca nu stiu exact unde e. Si mai am si prostul obicei sa mai intarzii, oricat ma chinui sa ajung la timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oameni noi primiti ??? si o intrebare cat ma costa oa stfel de escapada? in jurul carei sume si daca se poate alatura si o sportiva

Multumesc si astept un raspuns

 

 

in functie de traseu nu cred k depaseste 50 de euro, benzina mancare si eventuale intrari pe la muzee sau mai stiu eu ce o sa vizitam

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt loc de intalnire tot intermediar este tot la ora 9:30 la Unirii in fata la McDonalds.

Daca mai vine cineva la acest punct de intalnire sa aiba grija sa ajunga la timp fiindca nu vom astepta, preferam sa stam cateva minute la Petromul dn Jilava decat in fata la Unirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parte dintre noi s-au intors p acelasi drum altii au luat-o pe o ruta ocolitore (Subsemnatu' usunu si sixx) Veliko - Shumen - Silistra - Lehliu - A2- Bucuresti. Cu exceptia rutei Shumen - Silistra, nerecomandat motocicletelor stradale, drumul a fst foarte fain. Ce-i drept ama ajuns cam tirziu.. .. dar cred ca a meritat. O mica iesire pina la Ruse s-a laasat cu o tura de 500 km :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Hai cu poze astia care ati abandonat si n-ati spus nimic..

Nu m-am prins la cine te referi ? La aia care au avut probleme si pe care, nu numai ca nu v-ati intors sa-i ajutati, dar nici macar nu i-ati asteptat ?!? Cu o asa invitatie, cred ca o sa pun pozele in alta parte, sau le dau pe privat... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e putin gresit traseul.

Apropo de traseu... Mihai, gps-ul ala stie sa salveze track-uri ? As fi tare curios sa vad prin ce sate ne-a bagat dupa Popovo. Mie mi-a placut totusi, cred ca as mai merge pe acolo cand e mai multa verdeata (si pe lumina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am prins la cine te referi ? La aia care au avut probleme si pe care, nu numai ca nu v-ati intors sa-i ajutati, dar nici macar nu i-ati asteptat ?!? Cu o asa invitatie, cred ca o sa pun pozele in alta parte, sau le dau pe privat... :kiss:

 

La un moment dat au ramas in urma 3 motorare care nu au mai reusit o depasire. Am stat mai in fata citeva curbe, pina cind masina respectiva a fost depasita de mai multe masini, nu de motoare. Am mai mers putin si motoarele tot nu mai apareau. Asa ca am facut cale intoarrsa. Dupa mai bine de 5 km de mers, am renuntat la cautari. Am dedus ca ati renuntat la traseul ocolitor de intoarce (Veliko - Shumen - Silistra) si ati preferat traseul direct (Veliko - Ruse - Giurcgiu). M-am intilnit si cu cei 2 din fata, am mai asteptat cam 15 minute dupa care am reluat drumul. Oricum noi ama ajuns in bucuresti in jur de ora 23, si putin inghetati.

 

Faptul ca mi-a sarit numarul a fost blestemul lui dabix:)))))))))))

 

Ti-a satit numarul ca esti maestru la rupt mufe :rolleyes:

Era bine daca totusi raspundeati si voi la telefoane . Am fost destul de ingrijorati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca mi-a sarit numarul a fost blestemul lui dabix:)))))))))))

 

Sau poate daca il tineai pe suportul lui normal, la vedere, nu sarea...

(sorry, am observat din poza lui Doru pana sa vad postul tau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat au ramas in urma 3 motorare care nu au mai reusit o depasire. Am stat mai in fata citeva curbe, pina cind masina respectiva a fost depasita de mai multe masini, nu de motoare. Am mai mers putin si motoarele tot nu mai apareau. Asa ca am facut cale intoarrsa. Dupa mai bine de 5 km de mers, am renuntat la cautari. Am dedus ca ati renuntat la traseul ocolitor de intoarce (Veliko - Shumen - Silistra) si ati preferat traseul direct (Veliko - Ruse - Giurcgiu). M-am intilnit si cu cei 2 din fata, am mai asteptat cam 15 minute dupa care am reluat drumul. Oricum noi ama ajuns in bucuresti in jur de ora 23, si putin inghetati.

Adica tu nu i-ai gasit pe Mih si Nilsus cand te-ai intors ?!? Eu credeam ca te intorci de la ei sa le spui si celorlalti baieti care-i treaba. Macar puteai sa ma opresti pe mine cand eu ma duceam dupa ei...

Se pare ca eu am insistat mai tare. I-am gasit si am ramas cu ei. Si nu ne-am intors prin Veliko. Am incercat sa va prindem si, cum nu v-am mai gasit, am zis ca din Targovishte o luam spre Russe, ca era mai scurt drumul.

 

Cat despre motivul intarzierii, nu era ca nu am reusit sa facem o depasire. :kiss: A fost un numar care s-a saturat sa tot fie frecat si a vrut sa ia o pauza de unul singur pe drum in mijlocul padurii. Doar ca un cauciuc de masina l-a mototolit un pic si l-a trimis in sant. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...