Sari la conținut

Accident mortal in Maramures! - Razvan Sima


cosmin bm
 Share

Postări Recomandate

Te tin curelele sa te duci parintilor omului asta si sa le zici: "Selectie tataie si mamaie-nu a fost apt sa mearga pe strada si a crapat" ?

Nu ai pic de rusine si de bun simt...

 

Selectie auzi....Poate citesc parintii lui forumul frate...si te aud pe tine cu selectia ta...mars la Mamaia la Preselectie...

 

Sa iti moara tie copilul-chiar si cu vina de partea lui-si sa vina la tine un retard si sa iti zica "SELECTIE"

 

Mars de pe topicul asta...

 

DE MORTI NUMAI DE BINE !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Te tin curelele sa te duci parintilor omului asta si sa le zici: "Selectie tataie si mamaie-nu a fost apt sa mearga pe strada si a crapat" ?

Nu ai pic de rusine si de bun simt...

 

Selectie auzi....Poate citesc parintii lui forumul frate...si te aud pe tine cu selectia ta...mars la Mamaia la Preselectie...

 

Sa iti moara tie copilul-chiar si cu vina de partea lui-si sa vina la tine un retard si sa iti zica "SELECTIE"

 

Mars de pe topicul asta...

 

DE MORTI NUMAI DE BINE !!!!

 

In afara cazului in care parintii lui nu au crezut ca r1 e un scuter cu care ai voie sa mergi fara permis, sunt destul de vinovati ptr cele intamplate daca stiau de existenta motocicletei.Baiatul poate a fost bine crescut de parinti, dar tare prost educat. Sa conduci fara permis denota faptul ca la capitolul educatie, partea cu respect fata de lege, oameni a fost sarita.

Iar daca parinti citesc forumul ar fi bine sa inteleaga ca a murit exact din cauza ca nu a fost apt..ptr ca asta e adevarul. Nu de alta, dar daca se mai poate intampla ceva nedrept, asta ar fi sa se trezesca familia si sa se indrepte contra celui cu masina sa-l mai si tarasca prin tribunale sau mai stiu eu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P., in al doilea rand, consider ca ar fi cazul ca acum, dupa ce a decedat, sa-l lasati sa se odihneasca in pace. A fost inconstient, este adevarat, a gresit foarte mult, dar deja apar aici niste comentarii care chiar nu-si mai au rostul. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P., in al doilea rand, consider ca ar fi cazul ca acum, dupa ce a decedat, sa-l lasati sa se odihneasca in pace. A fost inconstient, este adevarat, a gresit foarte mult, dar deja apar aici niste comentarii care chiar nu-si mai au rostul. :angry:

 

Pentru cel care a facut subiectul discutiei nu mai are rost nici un comentariu... Pentru cei care nu vor sa i se alature are rost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu trebuie sa dam cu pietre ci sa avem putin respect.

 

DAR, daca intoarcem capul si refuzam sa vedem adevarul, inseamna ca amurit chiar degeaba.

Editat de gaijin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P., in al doilea rand, consider ca ar fi cazul ca acum, dupa ce a decedat, sa-l lasati sa se odihneasca in pace. A fost inconstient, este adevarat, a gresit foarte mult, dar deja apar aici niste comentarii care chiar nu-si mai au rostul. :angry:

 

Indiferent ca avea sau nu permis, era om.. daca mai lua pe cineva dupa el se meritau niste mici comentarii, dar asa.. lasati-o cum a cazut.

 

Sa se odihneasca in pace, a facut o greseala fatala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu trebuie sa dam cu pietre ci sa avem putin respect.

 

DAR, daca intoarcem capul si refuzam sa vedem adevarul, inseamna ca amurit chiar degeaba.

 

chiar a murit degeaba. cat despre respect, el se castiga nu se cerseste sau decreteaza. iar in cazul de fata nu se poate pune problema de respect ptr asha ceva.

vad tot mai des aici explicatia ca trebuie puse comentarii ca sa invete tinerii motociclisti si aspirantii. In principiu ideea nu e rea, dar ma asteotam sa se aplice la tehnici de condus, la diverse situatii care pot aparea fortuit in trafic etc. din asta ce sa inveti aspirantii? ca nu e bine sa mergi fara permis? ca nu e bine sa mergi cu viteza f mare in localitate? astea sunt reglementate prin codul rutier. sau tre sa retina ca daca nu ai permis si experienta, cand mergi cu viteza pe r1 nu trebuie sa franezi doar cu spatele si e mai eficienta o franare combinata? asta ar fi de retinut ...un sfat util.

Parca si vad cum o sa-l petreca o mamica la plecare pe minorul caruia i-a facut cadou un R1 cand a implinit 16 ani si o sa-i spuna:"mami sa ai grija. daca iese vreun conservar de pe ulita in drum spre scoala cand tu ai 150/h sa pui ambele frane nu doar spatele si sa ai grija cum le dozezi sa nu te imprastii ca popcornul. cum care ambele frane puiul mami? vezi ca sunt ca la bicicleta lu tac-tu, una la picior si una la mana. a citit mami pentru tine pe motociclism.ro"

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti s-a zis la scoala "bah, vezi ca o sa apara niste nenorociti care o sa te lase pe mobra lor,

pentru ca se cred prieteni dar de fapt sunt niste retardati, tu o sa-i dai gaz ca esti prost si nu

realizezi ce inseamna 200 kmh, iese o masina in fata si nu ai nici o sansa sa franezi" ?? NU!

 

Exista un anumit gen de oameni care nu invata decat pe pielea lor. Asa sunt si eu, deci nu ii pot

condamna. Numai ca unii primesc o lectie mai grea decat pot duce. Poate nu iesea masina aia

si cadea din prostie dar fara sa moara. Atunci ar fi invatat ceva... Pacat ca n-a apucat. Mi-e mila

de orice om, oricum ar fi el.

 

LE: sunt oameni, nu mai vorbiti asa chiar si de cei fara carnet. Credeti ca nici un cunsocut/apropiat

de-al vostru n-ar face asta? Think again ... Tentatia e mare. Daca va murea un frate, putea fi 1000%

vina lui ca nu mai erati in stare sa ziceti nimic de rau. Nu mai zic cum sunteti, stiti si voi.

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti s-a zis la scoala "bah, vezi ca o sa apara niste nenorociti care o sa te lase pe mobra lor,

pentru ca se cred prieteni dar de fapt sunt niste retardati, tu o sa-i dai gaz ca esti prost si nu

realizezi ce inseamna 200 kmh, iese o masina in fata si nu ai nici o sansa sa franezi" ?? NU!

 

Exista un anumit gen de oameni care nu invata decat pe pielea lor. Asa sunt si eu, deci nu ii pot

condamna. Numai ca unii primesc o lectie mai grea decat pot duce. Poate nu iesea masina aia

si cadea din prostie dar fara sa moara. Atunci ar fi invatat ceva... Pacat ca n-a apucat. Mi-e mila

de orice om, oricum ar fi el.

 

nu-mi aduc aminte daca mi s-a spus la scoala....dar am prins ideea de la parinti, bunici si cei in preajma carora am crescut ca nu e ok. Si nu din frica de "buba" neaparat.

 

cum zici tu...poate nu iesea masina aia, cadea din prostie si motorul de ducea direct pe trotuar unde statea un copil sau un batran. daca ma gandesc bine..noroc cu masina aia

 

cat despre acel gen de oameni de care vorbesti si mila ta fata de ei, infiinteaza omule o fundatie. eventual, daca ai ochi sa-i simti pe astia inainte sa invete din greselile lor care i-ar putea afecta si pe altii, atragei la fundatie, fa-le pista,da-le pe mana un r1 si dupa ce au invatat din greseala ii poti reda societatii gata invatati. sa ma anunti sa redirectionez cei 2% din impozit la fundatia ta.

 

LE: sunt oameni, nu mai vorbiti asa chiar si de cei fara carnet. Credeti ca nici un cunsocut/apropiat

de-al vostru n-ar face asta? Think again ... Tentatia e mare. Daca va murea un frate, putea fi 1000%

vina lui ca nu mai erati in stare sa ziceti nimic de rau. Nu mai zic cum sunteti, stiti si voi.

 

in lume sunt oameni fara carnet si tentatia de a conduce e mare, sunt oameni fara bani si tentatia de a da in cap ptr portofel e mare, sunt oameni ne..f.t.ti si tenatatia de viol e mare. trebuie sa-i inteleg? dar tot e bine ca-i intelege cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca tot timpul vor fi genu asta de oameni car e nu gandesc si nu vor sa gandeasca prea mult aspectul cu siguranta si nici nu asculta cand cineva le sugereaza ca ar trebui sa fie mai atent, ca ar trebui sa poarte protectii(bune) si ca nu e bine sa te urci pe un vehicol fara carnet etc. Astia "deobicei" invata doar daca o patesc si isi revin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi aduc aminte daca mi s-a spus la scoala....dar am prins ideea de la parinti, bunici si cei in preajma carora am crescut ca nu e ok. Si nu din frica de "buba" neaparat.

 

cat despre acel gen de oameni de care vorbesti si mila ta fata de ei, infiinteaza omule o fundatie. eventual, daca ai ochi sa-i simti pe astia inainte sa invete din greselile lor care i-ar putea afecta si pe altii, atragei la fundatie, fa-le pista,da-le pe mana un r1 si dupa ce au invatat din greseala ii poti reda societatii gata invatati. sa ma anunti sa redirectionez cei 2% din impozit la fundatia ta.

 

in lume sunt oameni fara carnet si tentatia de a conduce e mare, sunt oameni fara bani si tentatia de a da in cap ptr portofel e mare, sunt oameni ne..f.t.ti si tenatatia de viol e mare. trebuie sa-i inteleg? dar tot e bine ca-i intelege cineva.

 

Bine zis! :angry:

 

Baiatul asta si-a platit greselile cu pretul maxim. Sper doar ca alti incepatori viteji sa aiba farama de luciditate necesara pentru a invata din greselile altora si pentru a-si da seama ca motocicletele - mai ales sport - nu sunt jucarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate "o sa curga multa cerneala", dar cei ca EL tot nu invata ! PACAT !

 

da, pt ca unii nu citesc ce scrie aici si nici nu o vor face vreodata.pt ca altii aud ce ar trebui sa faca,dar tot cum ii taie pe ei capul actioneaza.pt ca altora le este interzis sa faca unele lucruri si ei de al naibii pe alea le fac.pt ca altii nu se vor invata niciodata minte,chiar daca au patit ceva rau in trecut.pt ca altii pur si simplu nu vor,sau nu ii duce capul.pt ca suntem oameni,domnilor si toti gresim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, pt ca unii nu citesc ce scrie aici si nici nu o vor face vreodata.pt ca altii aud ce ar trebui sa faca,dar tot cum ii taie pe ei capul actioneaza.pt ca altora le este interzis sa faca unele lucruri si ei de al naibii pe alea le fac.pt ca altii nu se vor invata niciodata minte,chiar daca au patit ceva rau in trecut.pt ca altii pur si simplu nu vor,sau nu ii duce capul.pt ca suntem oameni,domnilor si toti gresim.

 

:angry: .Lasati frate mortul in pace sa se ohihneasca :angryfire: :baldy: :kali: ,pentru ca cine are creier nu va da cu el de pamant si cine nu are oricum nu se va destepta dupa ce citeste postul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, pt ca unii nu citesc ce scrie aici si nici nu o vor face vreodata.pt ca altii aud ce ar trebui sa faca,dar tot cum ii taie pe ei capul actioneaza.pt ca altora le este interzis sa faca unele lucruri si ei de al naibii pe alea le fac.pt ca altii nu se vor invata niciodata minte,chiar daca au patit ceva rau in trecut.pt ca altii pur si simplu nu vor,sau nu ii duce capul.pt ca suntem oameni,domnilor si toti gresim.

 

Man ! aia de care spui tu ca nu intra aici nu o fac ca poate nu au auzit in viata lor de acest site.cum un maniac de formula 1 ori de masini tunate stie tot ce tine de ele ( fiecare site in parte ) asa suntem si noi cu motociclismul.Nu e vina lor ! Trebuie sa se inteleaga o data ... si nu`ti spun cate rubrici am urmarit si aparea cate unul ori proaspat venit ori nu era propietar de motocicleta si imediat cateva guri latrau pe el " cumpara`ti bai motor si apoi comenteaza " Cine e de vina ? Tot ei ? :angry:

Noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nivelul de inteligenta nu consta in tipul motocicletei,kilometrii la ora sau branduri de casti(asta pentru ca intreba cineva mai sus ce casca avea) . E o vorba: daca nu e cap,e vai de picioare,iar el a simtit o cel mai bine.

E doar selectie naturala,unde el a picat testul.

Sa aiba liniste acolo unde e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te tin curelele sa te duci parintilor omului asta si sa le zici: "Selectie tataie si mamaie-nu a fost apt sa mearga pe strada si a crapat" ?

Nu ai pic de rusine si de bun simt...

 

Selectie auzi....Poate citesc parintii lui forumul frate...si te aud pe tine cu selectia ta...mars la Mamaia la Preselectie...

 

Sa iti moara tie copilul-chiar si cu vina de partea lui-si sa vina la tine un retard si sa iti zica "SELECTIE"

 

Mars de pe topicul asta...

 

DE MORTI NUMAI DE BINE !!!!

:angry: :baldy:

 

Te tin curelele sa te duci parintilor omului asta si sa le zici: "Selectie tataie si mamaie-nu a fost apt sa mearga pe strada si a crapat" ?

Nu ai pic de rusine si de bun simt...

 

Selectie auzi....Poate citesc parintii lui forumul frate...si te aud pe tine cu selectia ta...mars la Mamaia la Preselectie...

 

Sa iti moara tie copilul-chiar si cu vina de partea lui-si sa vina la tine un retard si sa iti zica "SELECTIE"

 

Mars de pe topicul asta...

 

DE MORTI NUMAI DE BINE !!!!

:angryfire: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa scape, inconstient sau nu, sa-si dea seama unde a gresit.

Nu merita nimeni sa moara, cu permis sau nu, motorist sau conservar.

:angry:

Cred ca ti-a scapat un aspect: din punct de vedere legal asta nu era nici motociclist nici conservar, ci un fel de pirat care merge pe ceva pe care nu e autorizat sa mearga. E ca si cum m-as urca eu in basculanta lui varu-meu sa vad cat de bun sofer sunt fara ca macar sa am B, cu atat mai putin C...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-a mai luat pe cineva cu el...odihneascase-n pace

 

R1 prima motocicleta , viteza mortala, fara carnet, fara experienta, cu casca nelegata...

previzibil...

nasol...

frate ....ai perfecta dreptate.....eu sunt de la un club din baia mare si chiar erau niste colegi din club in zona cand sa intanplat accidentul....tipul nu avea permis si pe langa toate astea mai si merge cu 170km prin localitate ..........deci haideti sa nu mai vb despre el ca si de un motociclist pt ca si asa am avut discuti cu pressa din baia mare ca a inceput sa scrie ca a fost o iesire organizata (deschidere de sezon)ce a ce nu este adevarat.....deschiderea de sezon o vom face chiar acum sanbata si cu ocazia asta chiar vreau sa va invit pe toti motociclisti care doresc sa participe la deschiderea de sezon din baia mare.....mai multe informati gasiti pe site-ul noetru WWW.SPIDERBIKERS.COM....fratilor va doresc ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti cu adevarat pasionat de motociclism nu bagi 200 in localitate,pentru ca frumusetea mersului cu o motocicleta nu se rezuma numai la asta...Fiecare face greseli constant,dar nu chiar asa de mari si eu cred ca, ce a facut el nu se poate numi greseala.Era perfect constient de viteza lui si pe unde se afla. "Sa avem macar respect pt durerea lui" Pentru ce sa avem respect? El daca avea macar un pic de respect pentru noi motociclistii si motociclism in general nu se mai umfla asa prin fata taranilor. Astia ca el ne baga pt toti in aceasi oala.

 

Pacat ca si familia plateste pentru inconstienta lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...