Sari la conținut

Accident Bucurestii Noi, Suzuki SV albastru


uzunu
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva minute s-a produs, am fost sunat de un prieten care trecea prin zona. Accidentul s-a intamplat la Cristim, in apropiere de ProRapid, catre capatul tramvaiului. Clasicul "nu te-am vazut ca ieseam de pe strada laterala". Bikerul misca, pare sa fie ok, dar daca sunteti prin zona, poate il ajutati cu mobra care se pare ca nu-i tocmai in regula.

 

Suzuki Bandit albastru, B 93 SUV

 

Pardon, e 2009, am gresit data.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram intr-un magazin langa cand s-a intamplat, baiatul acuza dureri de spate vroia sa incerce sa se ridice dar l-am sfatuit sa nu o faca. motorul e un curte la prieten tot motociclist. am luat nr lui de tel si cam atat... asteptam cand vin parintii sa ii ia motorul sa ne mai de-a detalii. masina are roata fata dreapta stramba(e rupta), si bara indoita;motorul e un suzuki sv 650 ,semnal spart, carena codita crapata, maneta de ambreiaj rupta la prima vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai probabil pe duduie o babardeste soferul si se invata si ea sa "aprecieze valoarea lucrurilor".

 

Sper sa nu fi patit nimic grav motociclistul. Soferului cred ca ii umplem cu totii frigideru', nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar mai merita soferii astia altoiti...macar putin , sa se invete minte sa se asigure de 5 ori inainte sa iasa de pe o strada laterala....Oricum , bine ca nu a fost mai rau , sanatate motociclistului....si multi km de mers pe jos pentru duduia ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E la spital la Elias.A vorbit Mao ( mao-san ) cu el acum 2 minute. Am recunoscut eu nr de inmatriculare si i-am zis sa il sune sa vada daca e el sau poate nu.

Daca e vreo problema lasati un nr de tel si va sun eu.

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tara unde pentru 3500-5000EUR iti vine permisu acasa fara sa misti un deget, nu ma mai mira nimic...

Multa sanatate motociclistului, sper sa fie totul OK si sa-si revina cat mai repede; cat despre soferul masinii... nu mai zic nimic, oricum n-are rost

 

p.s. riderul implicat e cumva Qruzzer de pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles de la parintii lui ca are ceva complicatii cand au venit sa ridice motorul, "un inel al coloanei fisurat" daca nu ma insel, nu ia fost afectata maduva... sper sa nu fi scris diagonosticul gresit ii doresc insanatosire grabica! cat despre sofer... :angry:

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles de la parintii lui ca are ceva complicatii cand au venit sa ridice motorul, "un inel al coloanei fisurat" daca nu ma insel, nu ia fost afectata maduva... sper sa nu fi scris diagonosticul gresit ii doresc insanatosire grabica! cat despre sofer... :angry:

daca nu i-au fost afectate vertebrele cervicale,atunci nu ar tb sa fie probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port protectia de coloana vara-iarna. . .nasol pentru biker. Sanatate!

 

Eu nu ma bazez pe norocul meu, ci pe prostia conservarilor.

bre raptore..aia se poate intampla si de la o miscare brusca/soc..cu tot cu protectie stransa pana la sugrumare..

 

sanatate calaretului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida motociclistului. Daca e sa ne uitam la rubrica ACCIDENTE o sa ramanem uimiti de cate accidente s-au intamplat de la inceputul sezonului. Repet, asta este doar inceputul... Ar trebui si noi sa fim mai atenti :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Cunosc foarte bine zona, ca ala e drumul meu catre scarbici... Pe partea care a avut loc accidentul mereu banda 1 e ocupata de masini stationate neregulamentar, de multe ori camioane, care obtureaza destul de mult campul vizual al celor ce ies de pe stradute, iar unii sunt mult prea comozi sa intre usor sau sa se aplece catre volan sa se asigure si intra cu botul masinii pana pe banda 2. Chiar si cu masina holbez ochii, ca e nasol... Asta e valabil pe toata sectiunea intre parcul Bazilescu si Laromet, pe ambele sensuri de mers. Sanatate motociclistului...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Cunosc foarte bine zona, ca ala e drumul meu catre scarbici... Pe partea care a avut loc accidentul mereu banda 1 e ocupata de masini stationate neregulamentar, de multe ori camioane, care obtureaza destul de mult campul vizual al celor ce ies de pe stradute, iar unii sunt mult prea comozi sa intre usor sau sa se aplece catre volan sa se asigure si intra cu botul masinii pana pe banda 2. Chiar si cu masina holbez ochii, ca e nasol... Asta e valabil pe toata sectiunea intre parcul Bazilescu si Laromet, pe ambele sensuri de mers. Sanatate motociclistului...

 

 

eu locuiesc in zona asta, cei mai periculosi sunt tiganii. e zona populata de multi tigani din fantanele si unii sunt crima la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre raptore..aia se poate intampla si de la o miscare brusca/soc..cu tot cu protectie stransa pana la sugrumare..

 

sanatate calaretului!

Aici ai dreptate... Eu la un moment dat am tras o tranta pe scuter si m-am lovit cu cotul de pamant (in jacheta cu protectii medii), si m-a durut coloana 2-3 saptamani, si mi-a trecut dupa tratament de mare soc chipurile... Pun aici marturie ca poti sa ai probleme la coloana fara sa atingi pamantul cu coloana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar :blink:

prin decembrie am facut o mica cascadorie cu conserva... in timpul careia am ajuns intr-un sant adanc, si masina s-a rasturnat pe partea soferului. am avut noroc ca era pamant moale si masina nu a avut mai nimic, dar eu in schimb nu aveam centura si mi-am bulit coloana. trei zile nu m-am ridicat din pat. am fost la spital si nu am nimic la ea, doar muschii nu stiu ce au patit... in fine. si acum la unele miscari mai simt dureri in zona aia. nu e de glumit. in masina centura e sfanta iar pe mobra, protectiile pt coloana sunt obligatorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu locuiesc in aceeasi zona. se circula foarte haotic si intr-adevar mare grija la tiganii care ies cu masinile intentionat sa provoace accidente pentru a-si repara masinile. o zona la fel de periculoasa este si in dreptul restaurantului "2 cocosi". mare mare grija!!!!! sper sa nu fie probleme grave cu motociclistul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu sunt accidentatul si in primul rand vreau sa multumesc celor de la fata locului, ce m-au ajutat moral si au avut grija de motoreta.

 

acum sunt acasa, trebuie sa stau 6 saptamani la orizontala din cauza unei fracturi la vertebra L2. din spusele medicilor, am fost la un pas de interventie cirurgicala sau mai rau de trecerea la alt tip de 2 roti.....cele laterale.

 

din pacate, pentru lovitura asta, nu are ce sa te protejeze. totul s-a intamplat din scurt, la o viteza nu mai mare de 50km/h. in secunda aia am decis sa incerc evitarea ...dar n-am reusit decat devierea de vreun metru de la traiectoria initiala. m-am asezat pe partea stanga cu motorul intre picioare....am glisat, motorul a lovit roata lui fata, iar eu am venit cu bazinul in saua motoretei.

cam asta a fost filmul; geaca nu are nicio urma de tavalire, ghetele idem, cu casca nici macar nu am atins asfaltul, manusile impecabile.........doar blugii sunt sifonati in drepyul genunchiului unde m-am si ales cu o arsura de vro 2 cm2; iar motoreta are cateva avarii minore in comparatie cu cele 6 saptamani pe care tre sa le petrec legat la orizontala :blink:

 

multumesc inca o data! si multa bafta....ca avem ne voie pe drumurile noastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu sunt accidentatul si in primul rand vreau sa multumesc celor de la fata locului, ce m-au ajutat moral si au avut grija de motoreta.

 

acum sunt acasa, trebuie sa stau 6 saptamani la orizontala din cauza unei fracturi la vertebra L2. din spusele medicilor, am fost la un pas de interventie cirurgicala sau mai rau de trecerea la alt tip de 2 roti.....cele laterale.

 

din pacate, pentru lovitura asta, nu are ce sa te protejeze. totul s-a intamplat din scurt, la o viteza nu mai mare de 50km/h. in secunda aia am decis sa incerc evitarea ...dar n-am reusit decat devierea de vreun metru de la traiectoria initiala. m-am asezat pe partea stanga cu motorul intre picioare....am glisat, motorul a lovit roata lui fata, iar eu am venit cu bazinul in saua motoretei.

cam asta a fost filmul; geaca nu are nicio urma de tavalire, ghetele idem, cu casca nici macar nu am atins asfaltul, manusile impecabile.........doar blugii sunt sifonati in drepyul genunchiului unde m-am si ales cu o arsura de vro 2 cm2; iar motoreta are cateva avarii minore in comparatie cu cele 6 saptamani pe care tre sa le petrec legat la orizontala :blink:

 

multumesc inca o data! si multa bafta....ca avem ne voie pe drumurile noastre

 

Uff... Bafta la recuperare, stiu ca nu ajuta, dar gandeste-te ca putea fi mult mai rau. 6 saptamani trec... repede ;) (eh...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...