Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Pana pe 29.07 nu mai plec absolut nicaieri cu conserva ( by the way - nu e Honda, ci Toyota ). Asadar, in perioada 11 - 28.07 mi-s liber de orice sarcini extra biker-esti(cel putin in teorie).

 

 

Sorry nu-mi venea pe limba Rav-ul...si mi-a iesit honda :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apropo de km pe motor ( ca ai zis ca cei pe conserva nu se pun ) : cum va descurcati cu echipamentul pe "racoarea" asta ? Eu cand pun genunchierele si vesta ... am dat jos juma' de kil numai pana-mi mai pun casca ( ca de regula, dupa ce strang banda de la casca, suna telefonul mobil ... ), si inca mai am si manusi de pus. Oare gresesc eu undeva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de km pe motor ( ca ai zis ca cei pe conserva nu se pun ) : cum va descurcati cu echipamentul pe "racoarea" asta ? Eu cand pun genunchierele si vesta ... am dat jos juma' de kil numai pana-mi mai pun casca ( ca de regula, dupa ce strang banda de la casca, suna telefonul mobil ... ), si inca mai am si manusi de pus. Oare gresesc eu undeva ?

 

Da. E lucru stiut ca echipamentul de vara consta in slapi, bermude, "maio" si gel la 1 RON cutia. Nu e obligatoriu sa schimbi altceva decat gelul de la iesire la iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da ! Ador utilizatorii de vitezane care sunt echipati cu shlapi si maio (!) - ca sa se vede coatili si mushchiu di pi bratz. Ca eu port echipamentul ca sa ascund faptul ca n-am ce arata, nu c-ar fi util - logic. Am inteles pana aici, dar cu Gelu ce-i ? Gelu se da peste echipament, ori direct pe motocicleta ?

Autobuz, zici ? Neah ! Mai bine pe jos cu capu'n soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de km pe motor ( ca ai zis ca cei pe conserva nu se pun ) : cum va descurcati cu echipamentul pe "racoarea" asta ? Eu cand pun genunchierele si vesta ... am dat jos juma' de kil numai pana-mi mai pun casca ( ca de regula, dupa ce strang banda de la casca, suna telefonul mobil ... ), si inca mai am si manusi de pus. Oare gresesc eu undeva ?

 

 

Dragule, in general cum am pus echipamentu' am si sters-o... si , (fireste) invers, si iti pot spune ca haina mea e de piele dublata si vatuita sa mai spun si de pantaloni.... :laugh: , dar la curent... (pe 30C ) e ..ok !!! Si pe sub... doar tricou.. In schimb la ,,zdup" zic eu ..sansele sunt mult mai mari.. (oare ma mai racoreste si gandul asta????? :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu am innebunit zilele astea, intrebarea "cit i-ai dat cel mai tare?" s-a transformat in "cum e sa mergi cu motoru' pe caldura asta?". Dati-mi si voi ceva idei de raspunsuri inteligente, ca m-am plictisit sa tot zic acelasi lucru.

 

:laugh: :D

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu am innebunit zilele astea, intrebarea "cit i-ai dat cel mai tare?" s-a transformat in "cum e sa mergi cu motoru' pe caldura asta?". Dati-mi si voi ceva idei de raspunsuri inteligente, ca m-am plictisit sa tot zic acelasi lucru.

 

:laugh: :D

 

 

Ok! Ce zici despre :

" Cat te-ai dat cel mai tare cu motoru' pe caldura asta ? "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu am innebunit zilele astea, intrebarea "cit i-ai dat cel mai tare?" s-a transformat in "cum e sa mergi cu motoru' pe caldura asta?". Dati-mi si voi ceva idei de raspunsuri inteligente, ca m-am plictisit sa tot zic acelasi lucru.

 

:laugh: :D

Raspuns la intrebare: "Nu stiu, intreaba-l pe el, ca el merge..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plictiseala mare nene! Parca-i scena cu vulturii ( de fapt condorii ) din desenul animat al lui Disney - Cartea Junglei :

 

- Sooooooo, what do we do ?

- I don't know ... what do you wanna do ?

 

Si cand ma gandesc ca voi mergeti la Predeal ...

Auzi ! Se mai duc inca si pe Transfagarasan ! Suferinta suprema ! Apropo : La Balea lac se fac scufundari, dar trebuie programare la nenea snorkel sef. Daca e cineva interesat, cred ca mai am numarul de mobil (daca o mai fi tot ala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu stiu, eu cobor la prima

2. asa e culoarea lui originala

3. am vrut si eu sa iau, dar era prea scump

etc

Era sa-mi vars berea pe tastatura din nou iarasi :laugh:

 

Sau ar mai fi "nu stiu, n-am ceas".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ar mai fi "nu stiu, n-am ceas".

nu mah, ca poate e vreun instalator din-ala caruia i se deschide "operatia" prin salopeta si e obisnuit cu ceasurile de la centrala termica de cartier. cu alte cuvinte, vorbesti pe limba lui :laugh:

merge si "nu stiu, dar asa am auzit" :D

 

Pentru cei ce nu stiu ce-i aia "operatie", se mai numeste si "zambetul vertical permanent"

crack.jpg

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze de la Calin, dar intru si eu in seria ,,UAT RONG IN DIS PICCIAR".

Uat caind of motorsaical du iu finc it iz?

post-48060-1247060768_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de km pe motor ( ca ai zis ca cei pe conserva nu se pun ) : cum va descurcati cu echipamentul pe "racoarea" asta ? Eu cand pun genunchierele si vesta ... am dat jos juma' de kil numai pana-mi mai pun casca ( ca de regula, dupa ce strang banda de la casca, suna telefonul mobil ... ), si inca mai am si manusi de pus. Oare gresesc eu undeva ?

 

ce echipament?!

 

Deci eu am innebunit zilele astea, intrebarea "cit i-ai dat cel mai tare?" s-a transformat in "cum e sa mergi cu motoru' pe caldura asta?". Dati-mi si voi ceva idei de raspunsuri inteligente, ca m-am plictisit sa tot zic acelasi lucru.

 

:blink: :laugh:

ce caldura?! unde? ca de la 50 incolo te ia frigu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara referire la ZVP, scuzati ca poate nu-i locul aici dar totusi intreb : am nevoie de un sfat referitor la medii de stocare pentru filme HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru viteza ...ssd

pentru capacitate de stocare ... orice e mai mare de 1 tB

pentru amandoua ... raid-uri cu mai multe bucati din ultimul

 

Cu scuzele de rigoare pentru cei pe care nu-i intereseaza, expun pe scurt problema : O camera HD cu HDD de 120, legata prin HDMI direct pe TV - calitatea imaginii excelenta ! Daca inregistrez un DVD, fie pe calculator, fie pe burner special (aceeasi firma cu camera), dar legat la camera prin USB, si redau apoi pe TV, de pe un player HD, tot prin HDMI, calitatea imaginii este mult mai slaba. Daca nu cumva gresesc eu undeva ( daca gresesc, va rog sa-mi scrieti unde ), ce solutii de stocare pe calitate maxima a imaginii sunt ( ca se cam umple hardul ) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cre' ca problema la tine nu e de la stocare pe hddu' intern ci mai degraba de modul de transfer & compresie & etc :blink:. mai exact materialul hd necomprimat ocupa destul de mult, iar tu cand faci un dvd il comprimi si bagi 40 de giga de film in format hd in 4 giga de film in format sd, adica la o rezolutie mai mica ce il va face pe ecranele mari sa arate ca naiba. ar mai fi si ceva legat de faptul ca folosesti usb vs hdmi, daaar la ce rate de transfer are usb 2.0 vs rata de scriere hdd intern, n-ar trebui sa ai pierderi.

 

Oricum, pe scurt ... de ce nu transferi filmele direct pe pc, fara sa le scrii direct pe dvd? ti-ar trebui cel putin 200 GB liberi, deci minim un hdd de 250 GB pe sata II. Dupa aia in functie de calculator si de timpul liber poti sa le comprimi in format *.avi (h.264 si ce-o mai fi :laugh:) fara pierderi de calitate

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ala-i garajul lui chif.... eu stie. :blink:

Ala nu e garajul lui Chif, e garajul meu. Motocicleta a parasit de vreo saptamana garajul lui Chif, defapt nu garajul trotuarul din fata garajului, ca a stat afara. Pai tu, Calin si Orestte nu au voie sa raspunda la intrebare ca stiti despre ce cadavru, aaa, motocicleta e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cre' ca problema la tine nu e de la stocare pe hddu' intern ci mai degraba de modul de transfer & compresie & etc :blink:. mai exact materialul hd necomprimat ocupa destul de mult, iar tu cand faci un dvd il comprimi si bagi 40 de giga de film in format hd in 4 giga de film in format sd, adica la o rezolutie mai mica ce il va face pe ecranele mari sa arate ca naiba. ar mai fi si ceva legat de faptul ca folosesti usb vs hdmi, daaar la ce rate de transfer are usb 2.0 vs rata de scriere hdd intern, n-ar trebui sa ai pierderi.

 

Oricum, pe scurt ... de ce nu transferi filmele direct pe pc, fara sa le scrii direct pe dvd? ti-ar trebui cel putin 200 GB liberi, deci minim un hdd de 250 GB pe sata II. Dupa aia in functie de calculator si de timpul liber poti sa le comprimi in format *.avi (h.264 si ce-o mai fi :laugh:) fara pierderi de calitate

 

Deci sa-nteleg ca un HDD extern de 500 de exemplu, ar fi ultrasuficient ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...