Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

:)) este in drumul meu. Zilnic trec pe acolo, vin dinspre Dancu spre oras. Chiar nu stiam ca acolo este poligonul. O.o

 

Si scolile au poligonul propriu unde se tin sedintele ? Sau tot aici vii unde dai examenul ?

 

Acelasi poligon ( cel mai sus mentionat ) il folosesti si in cazul sedintelor si in cazul examenului. Fiecare scoala vine cu instructorul+motocicleta din dotare si pe rand/aleatoriu fiecare 'elev' invata treptat motocicleta/mersul pe ea/traseul de examen. In functie de aglomeratie apuci sa faci 2-3 / mai multe ture / sedinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acelasi poligon ( cel mai sus mentionat ) il folosesti si in cazul sedintelor si in cazul examenului. Fiecare scoala vine cu instructorul+motocicleta din dotare si pe rand/aleatoriu fiecare 'elev' invata treptat motocicleta/mersul pe ea/traseul de examen. In functie de aglomeratie apuci sa faci 2-3 / mai multe ture / sedinta.

Aha, am inteles. Iti multumesc mult pentru ajutor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foarte tare!

In ce conditii se poate utiliza poligonul?

Bravo voua! Buna treaba ati facut acolo. Felicitari!

 

Oricine e liber sa se dea cu motocicleta, dar in ultimul timp nu lam mai folosit si crescuse ceva buruieni.

Te cam plictisesti de aceleasi obstacole si de aceea tot farmecul ramane in padure... freeride si eplorare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare!

In ce conditii se poate utiliza poligonul?

Bravo voua! Buna treaba ati facut acolo. Felicitari!

inainte sa te duci vorbeste cu cineva nu cumva sa-ti rupi gatu pe acolo si sa nu stie nimeni ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Aveti careva idee unde pot gasi asa ceva prin Iasi ?

 

Baroque_repro_trumpet.jpeg

Image12.jpg

 

Se numesc trompete Baroque.

Nu ma intereseaza cum arata, ca e veche si nustiu ce, ma intereseaza sa functioneze.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Aveti careva idee unde pot gasi asa ceva prin Iasi ?

 

Baroque_repro_trumpet.jpeg

Image12.jpg

 

Se numesc trompete Baroque.

Nu ma intereseaza cum arata, ca e veche si nustiu ce, ma intereseaza sa functioneze.

Numai bine.

in Iasi poti sa incerci la anticariate

aici este unul http://g.co/maps/h83mw mai ai si aici http://g.co/maps/yngge si mai gasesti pe lapusneanu la Grumazescu http://g.co/maps/w7sa4

am gasit si astea dar nu sunt din Iasi http://www.okazii.ro/catalog/58811298/trompeta-pionieri-foarte-veche-de-colectie-impecabila.html http://www.okazii.ro/catalog/59015662/trompeta-clasica-militara-folosita-la-desteptarea-stingerea-si-celelalte-activitati.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut pe cele de pe okazii. Cam scumpe pentru scurta utilizare de care am nevoie.

De anticariatul domnului Grumazescu la fel stiam, insa de celelate doua nu. O sa merg intr-o zi sa ma interesez.

Ma mai gandeam la talciocul vizavi de bazar care este deschis duminica, poate am vreo sansa.

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai un semn cand vrei sa ajungi acolo si se rezolva ;)

 

Multumesc. Urmeaza sa aduc "caprele" in Iasi cat de curand. Daca tot m-am mutat aici vin cu catel, cu purcel, cu tot ce are omu' prin batatura. Poate facem o tura la poligon.

 

eu zic sa-l scoti la o cafea intai

 

Nu merge cu de astea. La o poala in brau, niste peste cu usturoi si mamaliga ca asa e la noi. Daca vrei pot sa te chem si pe tine la o mancarica ca fac mancare buna. Nu-i problema; ca intre motomobristi.

 

Apropos: vorba multa saracia omului. Ma amenintai ca iti faci kawasakiul si ma faci de-mi rup oasele in padure.

Editat de suzukigsx550es
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos: vorba multa saracia omului. Ma amenintai ca iti faci kawasakiul si ma faci de-mi rup oasele in padure.

 

Se lasă cu tăvăleală prin pădure?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Urmeaza sa aduc "caprele" in Iasi cat de curand. Daca tot m-am mutat aici vin cu catel, cu purcel, cu tot ce are omu' prin batatura. Poate facem o tura la poligon.

 

 

 

"noi" iesim saptamanal

 

toate detaliile le gasesti aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, singura trompeta din Iasi e tristul ala de Adrian B1Tv. Daca esti dispus sa te deplasezi, mai e un trompet prin Vaslui, da' momentan e ocupat cu transhumanta si e posibil sa-l gasesti in salbaticie, roade radacinute si mangaie lasciv cate o oaie.

 

Niciunu' dintre ei nu e baroc, desi se dau rocari satanisti. Ambii arata ca dracu' desi se freaca in mod regulat. Nu mai au stralucirea de alta data, poate doar primul, in loc de podoaba capilara. Fac amandoi bancuri invechite si nu prea le functioneaza bibilica. In rest...

 

Salutari.

Aveti careva idee unde pot gasi asa ceva prin Iasi ?

Se numesc trompete Baroque.

Nu ma intereseaza cum arata, ca e veche si nustiu ce, ma intereseaza sa functioneze.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, singura trompeta din Iasi e tristul ala de Adrian B1Tv. Daca esti dispus sa te deplasezi, mai e un trompet prin Vaslui, da' momentan e ocupat cu transhumanta si e posibil sa-l gasesti in salbaticie, roade radacinute si mangaie lasciv cate o oaie.

 

Niciunu' dintre ei nu e baroc, desi se dau rocari satanisti. Ambii arata ca dracu' desi se freaca in mod regulat. Nu mai au stralucirea de alta data, poate doar primul, in loc de podoaba capilara. Fac amandoi bancuri invechite si nu prea le functioneaza bibilica. In rest...

 

Nu ești sănătos, pe bune.

Întrebarea vine acum: pe unde sufli și pe unde iese sunetul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, singura trompeta din Iasi e tristul ala de Adrian B1Tv. Daca esti dispus sa te deplasezi, mai e un trompet prin Vaslui, da' momentan e ocupat cu transhumanta si e posibil sa-l gasesti in salbaticie, roade radacinute si mangaie lasciv cate o oaie.

 

Niciunu' dintre ei nu e baroc, desi se dau rocari satanisti. Ambii arata ca dracu' desi se freaca in mod regulat. Nu mai au stralucirea de alta data, poate doar primul, in loc de podoaba capilara. Fac amandoi bancuri invechite si nu prea le functioneaza bibilica. In rest...

http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/boli/ue-ar-putea-interzice-coardele-din-intestinele-de-vaca-vezi-motivatia-hilara-1136505

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...