Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce am incetat sa fim o comunitate si am inceput sa ne certam intre noi. Sunt sigur ca ne-ar fi tuturor mai bine daca ne-am intelege si ne-am ajuta reciproc, atatea bisericute, certuri si impresii... pentru ce? Eu unul as vrea sa fiu prieten cu toata lumea, dar se pare ca la noi in iasi la "motociclism" daca esti prieten cu unu nu poti fi si cu altul, sunt doua variante ce se exclud reciproc. Speram si inca sper la ceva mai mult. Ce importanta are ca unul a avut 10 accidente sau nu a cazut niciodata? La urma urmei nu toti ne nastem talentanti in orice domeniu, dar asta nu inseamna ca nu putem avea pasiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cheliuta, frate, talentaNtule, de ce te bagi tu cand se cearta locul doi si trei din topul celor mai retarzi forumisti activi pe sectiunea asta? Ma asteptam sa sara in schema locul I, musafirul nostru etern de la Vaslui, da' de la omu chel nu ma asteptam... Lasa-i sa se spurce, e mai amuzant asa...

 

Nu inteleg de ce am incetat sa fim o comunitate si am inceput sa ne certam intre noi. Sunt sigur ca ne-ar fi tuturor mai bine daca ne-am intelege si ne-am ajuta reciproc, atatea bisericute, certuri si impresii... pentru ce? Eu unul as vrea sa fiu prieten cu toata lumea, dar se pare ca la noi in iasi la "motociclism" daca esti prieten cu unu nu poti fi si cu altul, sunt doua variante ce se exclud reciproc. Speram si inca sper la ceva mai mult. Ce importanta are ca unul a avut 10 accidente sau nu a cazut niciodata? La urma urmei nu toti ne nastem talentanti in orice domeniu, dar asta nu inseamna ca nu putem avea pasiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu m-am recomandat drept idiot, nu cred ca poti sa-ti pui mintea cu cineva din moment ce nu esti posesor de asa ceva.

 

Nu am nimic sa-ti dovedesc tie, sau altcuiva. Prefer sa merg legal si cu bun simt, decat sa raman indatorat pe viata la banci. Numesc asta instinc de conservare, tu in schimb cred ca ai sa descoperi la un moment dat ce inseamna selectie naturala. Si totusi mila ma obliga sa-ti urez sa nu sfarsesti la cativa metri sub pamant, desi dupa cum decurg lucrurile, nu mai ai mult pana acolo.

 

Parca esti o primata care se agita pentru o banana, alt mijloc de exprimare nu gasesti? Astept sa te conformezi.

 

Pu.li.ca , tu comentezi la toata lumea, te bagi in seama peste tot si dai sfaturi de tot felu' de parca te-a fatat muma-ta pe 2 roti direct...

 

Tu care ai reusit sa tavalaesti si sa peticesti motoru ala de nu stiu cate ori la viteza mica. Faptul ca n-ai patit ceva grav inca, repet, se datoreaza faptului ca ti-e FRICA sa mergi. Tu nu esti preventiv. Tu esti doar o PIXDA cu motor. Tu esti POSESOR de motocicleta.

 

Las-o asa si nu incerca sa agiti apele inutil...

Du-te in continuare si da sfaturi ca un om mare pe forum la altii ce motor sa-si ia si citeaza-le din wikipedia...

 

Ca fapt divers: in afara de VFR ala, pe ce alte motoare ai mai mers? si cat? (si cand zic mers, nu ma refer la o tura de 100 metri).

 

Cheliuta, frate, talentaNtule, de ce te bagi tu cand se cearta locul doi si trei din topul celor mai retarzi forumisti activi pe sectiunea asta? Ma asteptam sa sara in schema locul I, musafirul nostru etern de la Vaslui, da' de la omu chel nu ma asteptam... Lasa-i sa se spurce, e mai amuzant asa...

 

 

 

Simteam eu ca-i prea linisite :) credeam ca ai disparut :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, fii maimuta in continuare.

 

Din partea unui om care nu accepta critica de orice natura, nu inteleg de ce iti permiti sa-i critici pe altii, nu esti in postura sa arunci in altii cu rahat.

Mergand pe logica ta, tu esti posesor de aparat foto.

 

Ce nu intelegi tu, este ca nu am nevoie de motocicleta ca sa ma defineasca ca om in lipsa unor valori sau viitor ca in cazul tau. Tu poti sa scrii in continuare pe forumuri cate mii de km faci tu pe luna, sau cat de tare stii sa-i dai, daca asta te reprezinta pe tine, dar chiar nu ma intereseaza.

Asa ca in momentul in care-mi vorbesti despre cat de mare motociclist esti tu, e fix apa de ploaie, pentru ca mi-am format deja o parere despre tine, imi pare rau ca am fost tolerant si nu mi-am ascultat instinctul sa te ignor din timp. Mi-am zis ca poate altii te judeca gresit, pe baza accidentelor tale si a comportamentului tau general. Nu am vrut sa judec pe cineva pana cand nu-l cunosc personal, din pacate ceilalti aveau dreptate.

 

Nu am pretins niciodata ca sunt urmatorul Rossi, practic motociclismul de placere si este o experienta pur personala. Inteleg ca tu ai o lipsa de testesteron si simti nevoia sa te simti mai important decat esti, dar te rog, du-te la un consult medical.

 

Nu pot sa inteleg de unde ti-a venit ideea ca mi-e frica sa merg, dupa cum ti-am mai spus, tin foarte mult la motocicleta mea si imi face placere sa ma plimb cu ea. Nu vreau decat sa ma bucur de drum, de motor si sa ma intorc cu bine acasa :).

 

Spune-mi cat de idiot trebuie sa fii sa mergi cu 180 cu pasager cand iti ies sarme din gume ? Asa ai considerat tu ca iti dovedesti "curajul"? Dar cum tu nu ai frica sa mergi si te dai mare racer, probabil e ceva normal pentru tine. Sa nu-mi spui ca asta s-a intamplat acum mult timp, iar intre timp ti-a mai crescut niste creier, mi-ai permis sa-ti aduc aminte despre chestia asta cand tu ai adus vorba de niste incidente petrecute in primele sute de km ale unui incepator cu o motocicleta de 250 de kg.

Am uitat ca-ti este patata imaginea de "interesant" pe forum.

 

Felicitari, pentru o primata e spectaculos ca poti sa dai quote si sa scrii cateva randuri, desi nu au absolut nici o legatura cu ce au scris altii, tu persisti in prostie, esti malitios, nu esti capabil de auto-critica sau evolutie, te invarti intr-un cerc si ajungi intotdeauna fix in acelasi punct, nu poti sa-ti ascunzi caracterul banal decat printr-un super ego foarte umflat.

 

Iti aduc aminte ca la un moment dat mi te-ai indatorat, daca ai pic de caracter si onoare, arata ca esti "motociclist" si lasa-ma in pace. Doar vezi-ti de treburile tale si termina cu circul asta, ocoleste-ma, ignora-ma.

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, fii maimuta in continuare.

 

Din partea unui om care nu accepta critica de orice natura, nu inteleg de ce iti permiti sa-i critici pe altii, nu esti in postura sa arunci in altii cu rahat.

Mergand pe logica ta, tu esti posesor de aparat foto.

 

Critica nu o accept din partea unor ratati care nu sunt in stare sa argumenteze nimic.

 

 

Ce nu intelegi tu, este ca nu am nevoie de motocicleta ca sa ma defineasca ca om in lipsa unor valori sau viitor ca in cazul tau. Tu poti sa scrii in continuare pe forumuri cate mii de km faci tu pe luna, sau cat de tare stii sa-i dai, daca asta te reprezinta pe tine, dar chiar nu ma intereseaza.

 

Incearca sa nu mai faci paralele intre mine si tine, nu ai tu treaba cu viitorul meu sau cu definirea mea ca individ. Unde am scris eu cati km fac pe luna mai (cuvant jignitor)? Pe topicu' de SV uri unde m-a intrebat ala cum e drumu? Unde am scris eu VREODATA cat de 'tare' stiu sa-i dau? Nu mai pune vorbe pe seama mea mai maimuta ambulanta.

 

Asa ca in momentul in care-mi vorbesti despre cat de mare motociclist esti tu, e fix apa de ploaie, pentru ca mi-am format deja o parere despre tine, imi pare rau ca am fost tolerant si nu mi-am ascultat instinctul sa te ignor din timp. Mi-am zis ca poate altii te judeca gresit, pe baza accidentelor tale si a comportamentului tau general. Nu am vrut sa judec pe cineva pana cand nu-l cunosc personal, din pacate ceilalti aveau dreptate.

 

Cand ti-am vorbit eu tie pe net sau fata-n fata ca-s eu mare motociclist mai capra inventiva care esti. Hahahah ai fost TOLERANT ?:))) ahhahah TU ai fost TOLERANT:)) Mi-ai tolerat sa EXIST sau ce?:) mi-ai tolerat sa ma dau cu motoru zi de zi sau ce ?:))) HAHHAHA cica a fost TOLERANT. Care "ceilalti" mai (cuvant jignitor)? agramatu' ala de la coada vacii + inca 2 3 oligofreni care se dau mai mult pe forum decat pe strada ?

 

Nu am pretins niciodata ca sunt urmatorul Rossi, practic motociclismul de placere si este o experienta pur personala. Inteleg ca tu ai o lipsa de testesteron si simti nevoia sa te simti mai important decat esti, dar te rog, du-te la un consult medical.

 

Mai palme-moi, lipsa de testosteron se manifesta la tine acut din momentul in care ti-ai luat motocicleta aia,cred ca ai vrut sa suplinesti lipsa de viata sociala sau un gol de personalitate....si ai inceput sa ti faci conturi pe forumuri si sa inveti specificatii si review uri pe de rost, ca sa dai TU sfaturi la altii,tu care n ai nici macar un an de motociclism.

 

Nu pot sa inteleg de unde ti-a venit ideea ca mi-e frica sa merg, dupa cum ti-am mai spus, tin foarte mult la motocicleta mea si imi face placere sa ma plimb cu ea. Nu vreau decat sa ma bucur de drum, de motor si sa ma intorc cu bine acasa :).

 

Se vede cu ochiu liber cum mergi,ca o pixda. Daca tii asa mult la ea de ce pwla mea ai tavalit-o pe jos de atatea ori? De ce te contrazici singur ca fraierul?

 

Spune-mi cat de idiot trebuie sa fii sa mergi cu 180 cu pasager cand iti ies sarme din gume ? Asa ai considerat tu ca iti dovedesti "curajul"? Dar cum tu nu ai frica sa mergi si te dai mare racer, probabil e ceva normal pentru tine. Sa nu-mi spui ca asta s-a intamplat acum mult timp, iar intre timp ti-a mai crescut niste creier, mi-ai permis sa-ti aduc aminte despre chestia asta cand tu ai adus vorba de niste incidente petrecute in primele sute de km ale unui incepator cu o motocicleta de 250 de kg.

Am uitat ca-ti este patata imaginea de "interesant" pe forum.

 

Nu stiam ca se vad 'sarmele' din gume. Si una e sa mergi cu 180 pe drum drept, spre metro gen, si alta e sa ai zero experienta si sa-ti cari pasagera asa cum faci tu, mai ales ca aveai la activ cazaturi de pe motor.

 

 

 

Felicitari, pentru o primata e spectaculos ca poti sa dai quote si sa scrii cateva randuri, desi nu au absolut nici o legatura cu ce au scris altii, tu persisti in prostie, esti malitios, nu esti capabil de auto-critica sau evolutie, te invarti intr-un cerc si ajungi intotdeauna fix in acelasi punct, nu poti sa-ti ascunzi caracterul banal decat printr-un super ego foarte umflat.

 

Iti aduc aminte ca la un moment dat mi te-ai indatorat, daca ai pic de caracter si onoare, arata ca esti "motociclist" si lasa-ma in pace. Doar vezi-ti de treburile tale si termina cu circul asta, ocoleste-ma, ignora-ma.

 

Punctul de vedere al unuia ca tine care da din gura ca fraierul n-a contat si nici n-o sa conteze vreodata. Nu tre sa evoluez eu in ochii tai sau al altor 'latrai' care stau si dau din cioc...

 

Si apropos, indatorarea aia ti-ai sters-o singur cand ai inceput sa mananci k.k.t cu privire la un cauciuc pe care-l vindeam,fara sa ai habar ce era cu cauciucul ala si mai ales ca ai facut-o public,fara sa te consulti cu mine daca ai sau nu dreptate. Pe topicul ala de vanzare nu comenta nimeni,doar tu te-ai trezit sa mananci k.k.t inutil....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motociclist mai esti si tu, nici nu-ti verifici anvelopele inainte sa pleci de acasa.

Dupa cum ti-am mai spus, nu ai de unde sa stii cata experienta am, pe unde am umblat si ce fac.

 

Spune multe despre tine faptul ca folosesti orice mijloace sa scapi de datorie.

Esti fara onoare si fara bun simt.

 

Hai gata cu circu. Poti sa continui sa mananci rahat despre mine, nu am sa-ti mai raspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motociclist mai esti si tu, nici nu-ti verifici anvelopele inainte sa pleci de acasa.

Dupa cum ti-am mai spus, nu ai de unde sa stii cata experienta am, pe unde am umblat si ce fac.

 

Spune multe despre tine faptul ca folosesti orice mijloace sa scapi de datorie.

Esti fara onoare si fara bun simt.

 

Hai gata cu circu. Poti sa continui sa mananci rahat despre mine, nu am sa-ti mai raspund.

 

Le-am verificat si erau 'corespunzatoare' pt ce urma sa fac. Lasand gluma deoparte,stiam ca gumele is uzate, dar am vazut cat de uzate erau pe centru doar dupa ce-am revenit acasa.

 

Ai dreptate, nu stiu,dar imi pot imagina cata 'experienta' ai adunat pana acum si pe unde ai umblat..:rusinica:

 

Daca ai fi invatat sa tratezi lumea cu mai mult respect (nu mai vb de diferenta de varsta dintre tine si aia pe care-i balacaresti,si aici nu ma refer la mine,ci la altii de pe forum), diferenta de experienta (iarasi,nu ma refer la mine), ai fi invatat sa-ti stii de lungu' nasului si nu poti sa vii cu atata tupeu sa improsti cu k.k.t peste tot si sa dai tot felu de sfaturi pe toate topicurile pe forum si sa-ti dai cu parerea despre orice ca un adevarat 'avizat'.

 

Te-am luat in vizor in momentu' in care ai inceput sa mananci k.k.t despre un obiect pe care eu il vindeam, tu facand o gafa si o confuzie, asta fara sa ma fi luat in prealabil de tine pana atunci cu ceva.

 

Din cate imi amintesc cand ai venit prima oara in fundatie te-am luat deoparte si ti-am zis sa fii atent ce vorbesti si cu cine vorbesti pt ca acolo se perinda multi mancatori de k.k.t.

 

Insa eu cand am incercat sa-ti fac un bine, tu m-ai tratat ca pe un prost oarecare, iar asa ceva nu se face. punct.:nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare! Deci ca sa inteleg: doi mari motociclisti, care s-au dat pe jos la viteze mari respectiv mici, incearca sa afle cine are viersul mai antimieros, rima mai alba si ritmul mai iambic? Incredibil de frumos! Apreciem cu totii!

 

Nu vreti sa faceti totusi un tabel? Insider vs Tigan, cu aliniat de la capat sau cu bilute din alea, ca cum ar fi:

 

  • Ce / Cine | Insider | Tigan

  • Cazut pe jos la viteza mica | 0 | 18
  • Cazut pe jos la viteza mare | 23 | 0
  • Schimbat capacu' lateral la motor | 16 | 7
  • Motoare detinute in trecut | 3 | 2 cu tot cu drujba
  • IQ | 53.9 | 53.9

etc etc

 

Ar fi chiar misto, dupa care tragem o concluzie despre cine e mai pixdos si calare si pe jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare! Deci ca sa inteleg: doi mari motociclisti, care s-au dat pe jos la viteze mari respectiv mici, incearca sa afle cine are viersul mai antimieros, rima mai alba si ritmul mai iambic? Incredibil de frumos! Apreciem cu totii!

 

Nu vreti sa faceti totusi un tabel? Insider vs Tigan, cu aliniat de la capat sau cu bilute din alea, ca cum ar fi:

 

  • Ce / Cine | Insider | Tigan

  • Cazut pe jos la viteza mica | 0 | 18
  • Cazut pe jos la viteza mare | 23 | 0
  • Schimbat capacu' lateral la motor | 16 | 7
  • Motoare detinute in trecut | 3 | 2 cu tot cu drujba
  • IQ | 53.9 | 53.9

etc etc

 

Ar fi chiar misto, dupa care tragem o concluzie despre cine e mai pixdos si calare si pe jos!

 

 

Ba eu n-am schimbat capacu lateral la motor la nici una :)

 

La VTR de anu' trecut crash-pad urile si-au facut treaba superb, si-au meritat tot banii, recomand (http://t-rex-racing.com)

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Unde am scris eu cati km fac pe luna mai (cuvant jignitor)?

2. Unde am scris eu VREODATA cat de 'tare' stiu sa-i dau? Nu mai pune vorbe pe seama mea mai maimuta ambulanta.

uite aici :haha: :kick:

 

1.Dar data viitoare nu ma mai lua si tu la pwla cu motociclismul, de bine de rau eu de o luna jumate am deja 4000 si ceva cu SV ul asta pe care il am doar de 40-50 zile....

2. La 3 iazuri am pierdut aderenta pentru ca ma filmam intrand cu "50" in curba

 

 

moama cat de rau pot fi si eu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici

 

 

 

 

 

moama cat de rau pot fi si eu :crack:

 

 

Da vacarule, vai,am scris UNDEVA pe topic ca am facut 4000 km in 1 luna si un pic, vai, ce mai........M AM LAUDAT DE M AM CA.CA.T pe mine........ce mai..........

 

 

Si mi se pare ireal sa dai quote la aia cu 3 iazuri cu 50 la ora cu filmatu HAHAHHA cat de tampit tre sa fii de la basinile alea de la coada vacii incat NICI acum sa nu ti dai seama ca aia cu filmatu am scris-o la bataie de joc.

 

Cum sa ma filmez ma pe 3 iazuri cu 50 la ora?:)) ESTI TAMPIT?:)))))))))))))))

 

 

Te-au tampit gazele de la curu' vacii ........hai mai da-te-n p00la mea ca esti agasant :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băjetu și băjeta cu Xt-eu și creste pe căști, ai de grijă că nu ai lumină pe spate.

 

 

Trebuia scris de pe nick-ul meu nu al clubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da vacarule, vai,am scris UNDEVA pe topic ca am facut 4000 km in 1 luna si un pic, vai, ce mai........M AM LAUDAT DE M AM CA.CA.T pe mine........ce mai..........

 

 

Si mi se pare ireal sa dai quote la aia cu 3 iazuri cu 50 la ora cu filmatu HAHAHHA cat de tampit tre sa fii de la basinile alea de la coada vacii incat NICI acum sa nu ti dai seama ca aia cu filmatu am scris-o la bataie de joc.

 

Cum sa ma filmez ma pe 3 iazuri cu 50 la ora?:)) ESTI TAMPIT?:)))))))))))))))

 

 

Te-au tampit gazele de la curu' vacii ........hai mai da-te-n p00la mea ca esti agasant :))

nu ma berbecule. am vrut sa-arat ca te contrazici singur si mananci.....excrement.

asa ai zii si ca nu ai nimic cu marca ducati, iar apoi ai zis ca te-am facut eu sa urasti marca asta(nu-ti mai arat unde)

pai eu acum ce trebuie sa fac? daca un limitat a reusit sa distruga 2 motoare,aceiasi marca, acelasi model..... inseamna ca ar trebui sa urasc marca/modelul? sau da.... pt ca nu fac motoare pt prosti.

 

Tu printesa mica, sa stii ca nu te mai iubesc. ori ma faci oier ori vacar...... hotaraste, pt ca nu esti tru.

numai ca tu esti un mic ciobanel arogant.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, l-am confundat pe robertd cu alex gxr si de aia l-am intitulat 'tigan'. Mi-a fost atrasa atentia ca fac o confuzie, asa ca imi retrag epitetul. Asa ca va rog sa cititi 'Cioara' in loc de 'Tigan', ca sa nu existe confuzii.

 

Ce tare! Deci ca sa inteleg: doi mari motociclisti, care s-au dat pe jos la viteze mari respectiv mici, incearca sa afle cine are viersul mai antimieros, rima mai alba si ritmul mai iambic? Incredibil de frumos! Apreciem cu totii!

 

Nu vreti sa faceti totusi un tabel? Insider vs Tigan, cu aliniat de la capat sau cu bilute din alea, ca cum ar fi:

 

  • Ce / Cine | Insider | Tigan

  • Cazut pe jos la viteza mica | 0 | 18
  • Cazut pe jos la viteza mare | 23 | 0
  • Schimbat capacu' lateral la motor | 16 | 7
  • Motoare detinute in trecut | 3 | 2 cu tot cu drujba
  • IQ | 53.9 | 53.9

etc etc

 

Ar fi chiar misto, dupa care tragem o concluzie despre cine e mai pixdos si calare si pe jos!

 

Mi-a fost atrasa atentia din nou ca nici "Cioara" nu e bine si mi s-a sugerat sa nu mai folosesc peiorative ci meliorative. Asa ca va rog sa cititi 'Eminent' in loc de 'Cioara' citita in loc de 'Tigan'.

 

Imi cer scuze, l-am confundat pe robertd cu alex gxr si de aia l-am intitulat 'tigan'. Mi-a fost atrasa atentia ca fac o confuzie, asa ca imi retrag epitetul. Asa ca va rog sa cititi 'Cioara' in loc de 'Tigan', ca sa nu existe confuzii.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, l-am confundat pe robertd cu alex gxr si de aia l-am intitulat 'tigan'. Mi-a fost atrasa atentia ca fac o confuzie, asa ca imi retrag epitetul. Asa ca va rog sa cititi 'Cioara' in loc de 'Tigan', ca sa nu existe confuzii.

pai e tigan? ca asa mi-a lasat impresia acu ceva timp, cand alte jigniri decat de mama, nu a stiut.

 

dar era sigur el ca la mesajele private nu se poate da Report :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat de proaste pot fi moldovecele...sau femeile din Iasi in general.

Am parcat motoru la Lidl, langa carucioare, dar in spate,nu in fata, de unde se iau carucioarele. Si erau 2 zdrente obosite care nu se dadeau cat sa bag motoru,si am dat un claxon scurt, cat sa se dea.

 

Cand vin acum, gasesc semnalizarea fata murdara de inghetata toata..

 

Bine,am scapat ieftin,si nu ma c.ac pe mine din faza asta, dar mi se pare atat de dobitoc si infantil gestu'... se putea mai rau cum au patit-o altii,dar stau si ma intreb cat de proasta si idioata tre sa fii sa faci un k.k.t de genu' asta....

 

Si stiu ca au fost ele pt ca mancau inghetata atunci si cand am urcat sus si m am uitat pe geam am vazut ca una din ele a facut ceva cu mana si se uita in jur daca o vede careva, dar nu mi-a trecut prin cap retardismul ei..

 

Asta ma face sa nu am deloc asteptari de la lumea asta ratata din Iasi si din toata Moldova oricum....

 

Inapoiati mai suntem...vai de pwla noastra..:rusinica:

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry, da' nu e problema de femeie, taraneala nu stie de sex :) ce mai zici de aia care vin aliniati pe trotuar cite 5, si nici unu' nu se fereste ca sa ai si tu loc? :) in situatii de genul celei de la Lidl eu prefer sa stau citeva secunde pina se trezeste si se misca, claxonatul poate fi interpretat ca grava ofensa. zi merci ca n-a desenat ceva cu cheia pe rezervor.

 

auzi, vad ca pina la urma-ti pui USD. stii ca in general furcile de pe supersporturi sint mai joase decit cele de pe nakeduri, nu? vroiam sa fac si eu manevra intr-o vreme si am sapat oleaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry, da' nu e problema de femeie, taraneala nu stie de sex :) ce mai zici de aia care vin aliniati pe trotuar cite 5, si nici unu' nu se fereste ca sa ai si tu loc? :) in situatii de genul celei de la Lidl eu prefer sa stau citeva secunde pina se trezeste si se misca, claxonatul poate fi interpretat ca grava ofensa. zi merci ca n-a desenat ceva cu cheia pe rezervor.

 

auzi, vad ca pina la urma-ti pui USD. stii ca in general furcile de pe supersporturi sint mai joase decit cele de pe nakeduri, nu? vroiam sa fac si eu manevra intr-o vreme si am sapat oleaca.

 

Eu n-am claxon de motor, deci nu e din ala strident care sa te faca sa tresari. A fost decent, si nici nu aveam timp sa stau cu motoru pornit si cu casca in cap 1 min pe ceas, la 1 METRU de ea pana-si da seama dobitoaca de faptu ca ma iNCURCA si sa se dea 1 metru mai la stanga sa pot sa parchez, nici nu am turat motoru, si nici nu am zbierat din casca (pt ca oricum nu ma auzea).

 

Da, putea sa-mi faca o inimioara cu o cheie pe rezervor si ieseam mai prost, doar ca mi s-a parut asa un gest las de pixda proasta frustrata ca si cum tot eu eram vinovat ca ea statea ca vita acolo..

 

 

Vis a vis de furca USD, daca pun fatza completa de gixxer, automat vine cu guma de 120/70/17 (care e cu vreo 6mm mai inalta ca aia de 120/60/17 (stock) pe care o am acum.

Si chiar daca e cu 5-6 mm mai joasa fata, se inclina mai usor,din cate stiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...