Sari la conținut

Rahaturi de ij'uri si de jawe!


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva zile imi spune cineva ca am ratat un super reportaj despre motoare la tv....o super intrunire....la arcul de triumf...desigur in bucale,scuze in bucuresti. In fine, si un nene motociclist spune ca el acuma nu se mai da cu rahaturi de ij'uri si de jawe... Ei pai sa vedem, ce pot sa imi bag eu intai in gura lui si in a celor care cred ca COMUNISMUL A MURIT? Nici macar o data nu am jignit un tip de motocicleta,o anumita motocicleta....si atunci cine se crede un nene de pe enduro sa jigneasca un intreg secol de motociclism??? Daca se crede un mare shit,eu ii dau dreptate,,,e mai putin motociclist decat o curva pe un FIRST BIKE

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile imi spune cineva ca am ratat un super reportaj despre motoare la tv....o super intrunire....la arcul de triumf...desigur in bucale,scuze in bucuresti. In fine, si un nene motociclist spune ca el acuma nu se mai da cu cacaturi de ij'uri si de jawe... Ei pai sa vedem, ce pot sa imi bag eu intai in gura lui si in a celor care cred ca COMUNISMUL A MURIT? Nici macar o data nu am jignit un tip de motocicleta,o anumita motocicleta....si atunci cine se crede un nene de pe enduro sa jigneasca un intreg secol de motociclism??? Daca se crede un mare shit,eu ii dau dreptate,,,e mai putin motociclist decat o curva pe un FIRST BIKE

 

 

 

honda e honda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile imi spune cineva ca am ratat un super reportaj despre motoare la tv....o super intrunire....la arcul de triumf...desigur in bucale,scuze in bucuresti. In fine, si un nene motociclist spune ca el acuma nu se mai da cu cacaturi de ij'uri si de jawe... Ei pai sa vedem, ce pot sa imi bag eu intai in gura lui si in a celor care cred ca COMUNISMUL A MURIT? Nici macar o data nu am jignit un tip de motocicleta,o anumita motocicleta....si atunci cine se crede un nene de pe enduro sa jigneasca un intreg secol de motociclism??? Daca se crede un mare shit,eu ii dau dreptate,,,e mai putin motociclist decat o curva pe un FIRST BIKE

si ti se pare altceva decat o atitudine tipic romaneasca?scuza-ma daca nu stiu la ce reportaj te referi exact dar daca asa ceva s-a difuzat pe un post TV nu pot decat sa-mi exprim regretul profund de a trai in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine spus ...sa-i fie rusine pt ca si el o fi avut o comunista candva :cheers:

 

 

 

lasati ma saracu om in pace! poate o avea omu o vitezana ceva si se crede mai dur decat "comunistii"! ai lui fuge...o ia pe o roata! ...ããã ?? cu comunista nu poti sa faci asta! deci rezulta (in mintea lui de om handicapat) ca (cacofonie) comunistele ''este'' naspa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti bah ? va jignit pe voi ? omu a zis parerea lui , asa ca dupa ce scapi la japoneze chiar te caci pe ele comuniste , cati de pe forum nu zic la fel ... sa fim seriosi , fiecare cu parerea lui asa ca nu poti sa il jignesti in halu asta :ca imi bag ceva in gura lui " asta denota ca traim in romania nu ce a zis omu ala , asa ca parerea mea topicul asta nu isi are rostul , inca un topic "hai sa ne certam sa ne aruncam cacatu de la unu la altul ,noi mari piz*osi"

PAREREA MEA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu abia am terminat de asamblat motorul la jawa :bounce:))...ce nesimtit....chiar azi am inteles si am reusit sa pun la loc o cutie de viteze ....ce e asa rau la jawa ....frate ce uoameni ...ma duc sa ma spal pe maini ca inca am ulei si alte mizerii pe maini ... :cheers: baftaa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti bah ? va jignit pe voi ? omu a zis parerea lui , asa ca dupa ce scapi la japoneze chiar te caci pe ele comuniste , cati de pe forum nu zic la fel ... sa fim seriosi , fiecare cu parerea lui asa ca nu poti sa il jignesti in halu asta :ca imi bag ceva in gura lui " asta denota ca traim in romania nu ce a zis omu ala , asa ca parerea mea topicul asta nu isi are rostul , inca un topic "hai sa ne certam sa ne aruncam cacatu de la unu la altul ,noi mari piz*osi"

PAREREA MEA!!!

 

...lasa frate ca si eu am japo si comuniste de prin '86 incoace si mai vreau sa-mi iau una tot comunista si nu ma sparg atata in freza poate doar cand cad, da ce a zis omu char nu e frumos ca sa nu zic de neiertat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre, nu mai faceti atata tam tam...fiecare are parerea lui :cheers: Daca a zis, ce?Asta e, o fi avut in tinerete unele de l-au suparat rau si acum e fericit...poate e de inteles!

Uite, sincer sa fiu, daca privim obiectiv, nu poti compara ij-ul cu BMW-ul sau Honda, sau o Jawa din 94 cu o Honda din 94, chiar sunt niste mici rahaute pe langa tehnologizatele astea(mai ales cele recente), dar mie de exemplu, imi plac rahautele, si chit ca nu merg cum merg japoneskaiaurile recente si alte mobre destepte, pe mine ma incanta :bounce:

E totul de feeling, ca daca e sa analizezi caracteristicile si cum se comporta, sunt pe minus rau comunistele in fata unor motoare japoneze!La constructie, ciclistica, durabilitate, tehnologie si frane, si multe altele...dar sunt de parere ca cine e indragostit de comuniste, le iubeste asa cum sunt, si le apreciaza indiferent de capacitatile lor....eu unu le iubesc, dar recunosc ca mi-as lua cu drag un CB sau un BMW sa bag kilometrii ca nebunu :D Dar n-as spune niciodata ca-s rahaturi sau mai stiu eu ce, pt ca le iubesc prea mult pt a le arunca la cos

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai dacie zice lumea ca esti fraier, daca ai comunista esti "nostalgic". hai sa n-o mai scaldam si sa judecam motoarele dupa performantele pe care le au. valoarea sentimentala nu poate intra la criterii de comparatie intre motoare pentru ca e ceva personal si necuantificabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducati e frumos cu draci si troncanitul are si el o logica. dar tre sa te urci pe unul, ca sa il accepti.

mie-mi place bre, da citam dintr-un clasic in viata....pardon, o clasica-n viata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot ce zicea "nea".........ala, eu pot paria ca daca aude zgomot de motor pe strada tot intoarce capul, chit ca e "comunista".....sau poate o fi ginecolog si nu suporta ulei si alte cele pe maini ?.......na , sa fiu si eu pe un calapod cu el.

Cz-ul meu are parte de tot atata grija cat si celalalt motor, si la el chiar imi place sa "surubaresc".

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti,nu trebuie sa fim suparati pe astfel de ,,iesiri''.......omu in cauza si-a spus offu iar noi cautam concluzii,si nu vedem morala.

e simpla: omu a avut ,,comuniste'' dar daca a fost bou si nu a stiut sa le repare cum trebuie,mai mult le-a impins iar dupa o vremea facut ,,urticarie''............acum ajuns pe,, sticla''si avand o ,,japo''trebuia sa se evidentieze,nu?cea mai tare chestie ar fi sa i se strice odata si tot un mecanic de ,,cacaturi''sa io si repare japoneza............avem noi o vorba:prostu daca nu-i fudul ,parca nu e prost destul,asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ...trebea sa te iei un pic de viata lui ....mobra a fost prima motoreta condusa de mine ...si jawa a fost prima motocicleta ....deci sa il aud pe unu ca spune ceva urat de astea 2 ...eu dak eram acolo ii dadeam in cap :rock: :D

 

si ca sa ma corectez un pic ....ca era vb de ij si jawa ....de curand am achizionat un ij ...da nush de care :kick: din `65 :D cu atas...... imi place la maxim .....lam dat unui prieten ca din lipsa de cash ...nu am putut sa il reconditionez....si dupa ceva vreme am fost sa ii vad piesele care au fost trimise la cromat ..etc.... la vara o sa o asambleze si o sa o inscrie ..imi pare asa de rau ca am dat ij`ul ala ....dar ca sa fiu mai vesel un pic ...un concetatean are in curte un ij cu motorul conservat perfect ...spune ca are ambreiaje ...etc...piese pt ij ....si mosu ala spunea ca mio vinde cu 7 mil fara atas ....voi ce spuneti ??? sar merita ...eu acu nu am bani ....dar dak este cineva interesat ..anuntatima ...salut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajunge cartoful portocala, arunca cu noroi peste tot! Oricum tzaranu chiar daca sta la etaju 10 tot se sterge la buci cu ziar!

Respect maxim pentru pasionatzii de comuniste care inca mai au energia sa bage mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca intamplator am vazut reportajul asta (era pe un canal de muzica...daca-mi aduc aminte) cu o filmare noaptea la arc si apoi ziua la un poligon in afara bucurestiului. Daca despre asta e vorba, initiatorul topicului, care e indignat pe ce a auzit de la unchiul matusii finului sau, nu are dreptate deloc. Mi s-a parut putin infatuat unul dintre motociclisti, dar probabil emotiile televiziunii. Afirmatia despre comuniste a fost doar in trecere...cum ca asha a inceput motociclismul in romania si putin superior ca acum se dau pe altceva mai bun. Dar fara jigniri, fara cuvinte urate. Chiar mi-a placut f tare unu din enduristi, baiat finut si cu foarte mult bun simt.

daca despre acel reportaj e vorba, topicul e total fara obiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai tocmai asa spuneam , ce probleme puteti avea! :D Auzi dom'le , lipsa de reÂşpect!

Eu zic sa-l provocati la duel, ca probleme de genul asta numai asa se pot rezolva!

...numai ca acuma nu mai e voie cu pistoale, dar puteti sa va duelati in Âşosete, care le are mai puturoase isi eutanasiaza oponentul...

...no, 'UP', ca e inca un topic interesant ca si ala cu secretele carburatoarelor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai tocmai asa spuneam , ce probleme puteti avea! :D Auzi dom'le , lipsa de reÂşpect!

Eu zic sa-l provocati la duel, ca probleme de genul asta numai asa se pot rezolva!

...numai ca acuma nu mai e voie cu pistoale, dar puteti sa va duelati in Âşosete, care le are mai puturoase isi eutanasiaza oponentul...

...no, 'UP', ca e inca un topic interesant ca si ala cu secretele carburatoarelor....

 

:D

 

mde, ma drobule, mereu nemultumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca despre acel reportaj e vorba, topicul e total fara obiect.

Ca si postul tau dealtfel, extrapoland un pic, prezentza ta pe forum, topic,etc....

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...