Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cand te intorci in tara s-ar putea sa ai. :angryfire: abia acu vazui topicul asta. daca iti place si spinningul si mai bine ca avem pe unde. ramane numai timp sa avem din belsug.

 

Eu vineri seara trebuie sa fiu inapoi in Bucuresti, sambata dimineata plec din tara :angryfire: se intelege ca nu am mai plecat nicaieri, n-am cu cine :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa poza mai mica. altfel va banuiesc de povesti pescaresti :bigstar:

 

am fost sambata pe o balta.. 2 ore din bucuresti. nu are nume.. eu nimic, ca de obicei, amicul cu care am mera a scos o stiuca la aproape 6 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti voi vreti sa-mi faceti in ciuda... :moron: M-am intors , hai la peste :baldy: La italieni pe unde am fost convietuiau pasnic in centrul orasului pe "dambovita" lor cam asa: pastrav la kil, crap la 2-3 kile, caras si biban, toti in apa limpede de 1 metru, ii vedeam cu polarizatii ca la televizor, de-mi venea sa sar de pe pod dupa ei. :bigstar: Bineinteles nu aveam lanseta si oricum pescuitul era cat se poate de strict interzis :peace:

post-462-1208335170_thumb.jpg

Acum sa revenim la oile noastre:

 

De luni 14 aprilie pana prin iunie a intrat prohibitia, merge numai la stiuca cu artificiale . Foxdesert, Libelula ...Haideti cu propunerea, am trusa de giugele pregatita, m-as urca si acum pe cal cu directia garla. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata cat se poate de dimineata.. ce ziceti?

 

varianta 1 - lacul despre care v-am spus,, zona Piatra Olt. Balta f mica, daca sunt multi pescari e posibil sa nu avem loc, nu poti lasalocul sa se linisteasca etc, etc.. nu mai vorbesc de lanseuri.. oricum, locul promite..se prinde dimineata si seara atat.

 

varianta 2- undeva la dunare sau orice alte locuri stiti. La giurgiu daca stiti vreo zona unde avem nevoie de politia de frontiera, poate aranjam sa ne lase.

 

Giurgeni? Eu pot de vineri seara sau sambata dimineata..dar sambata seara tarziu tre sa fiu inapoi.. voi puteti sta.

 

astept detalii: liviu.pavelescu@autototal.ro

 

--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 22:58 -------------
schimbare de plan.. sambata ma duc la schi..

 

oricum, va rog..pm sau email daca organizati ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata asta. scurta descindere Buftea Pantelimon sa incerc niste twistere. rezultate:

un biban cat o palma pe Pantelimon si trei setci monifilament scoase cu textilul pe mal. arse la fata locului de-al dreacului, sub ochii speriati ai unor unditari cu ochii dupe "propritari". oriunde dadeam pe Pantelimon nimeream in rahaturile lor de plase.

Buftea: biban mai onorabil, ceva bucati, mai lejer. dar galagie manelari etc. timp alocat 3-4 ore, dupe aia urcat pe motor directia Brasov sa ma relaxez cum trebe.

 

Axa: cand doresti cautam stiuca. 0722.513.475 eu de saptamana viitoare sunt in concediu asha ca o sa ma interesez de eventuale locatii si stari de lucruri

 

 

 

:bigstar: respect musiu!

 

uite-o si mai mica..

 

nu am avut program de resize asa ca am decupat-o..

 

e mai mica dar tot la 6 kg cred :finger:post-615-1208273746_thumb.jpgpost-615-1208273746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu uitam musiu. ramane sa ne hauzim!

 

ma, sa nu am uitati cand iesiti la peste..

 

hai o fuga la dunare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-o si mai mica..

 

nu am avut program de resize asa ca am decupat-o..

 

e mai mica dar tot la 6 kg cred :Dpost-615-1208273746_thumb.jpgpost-615-1208273746_thumb.jpg

Ala este monstru,bravo voua.Frumoasa captura.M-as baga si eu la un pescuit cu voi,nu prea am scule si cunostinte dar as fi amator. Daca anuntati din timp poate ma bag si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu dau numai la rapitor si numai cu momeli artificiale. doua lansete, o cutie plina cu de toate, doua mulinete, rucsac, benzina si moto gata de drum. :D

[quote name='calaretul fara casca' date='Apr 22 2008, 11:21 PM' post='1145146'

pe iamaha, nah!

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup, ii dau drumu'. nu ma omor dupe consum. ma multumesc cu drilul si, daca am aparat la mine, cu poza :D

si daca prinzi animala aia din poza cum faci, o legi si o iei tractata?
Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti voi vreti sa-mi faceti in ciuda... :moto: M-am intors , hai la peste :lol: La italieni pe unde am fost convietuiau pasnic in centrul orasului pe "dambovita" lor cam asa: pastrav la kil, crap la 2-3 kile, caras si biban, toti in apa limpede de 1 metru, ii vedeam cu polarizatii ca la televizor, de-mi venea sa sar de pe pod dupa ei. :) Bineinteles nu aveam lanseta si oricum pescuitul era cat se poate de strict interzis :blbl:

post-462-1208335170_thumb.jpg

Acum sa revenim la oile noastre:

 

De luni 14 aprilie pana prin iunie a intrat prohibitia, merge numai la stiuca cu artificiale . Foxdesert, Libelula ...Haideti cu propunerea, am trusa de giugele pregatita, m-as urca si acum pe cal cu directia garla. :moto:

bre sefule ,sa dai de veste cind vrei sa mergi la peste, iti stau la dispozitie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, dar cum carati scule, chestii, marafeturi pe mobre, nu de alta dar eu cand plec la balta ai putea jura ca ma mut din bloc?

AI DREPTATE ASA si eu ,eu cu tata avem 7 lansete plus 2 cutii de scule ,rucsac si o umbrela de aia gigant ca cele de la 'terasele din oras'

DOAr ca noi mem cu masina.......

Sunt pasionat de pescuit de la 4 ani cand am vazut'bata de pescuit' Ati prins vre un rapitor anul asta ????io nu..tot dau la blinker am si niste lingurite,rotitoare,(Alea din bucatarie doar cu ancora si multe) stas se vad in apa.Anu trecut am, prins vreo 5 stiuci 0,5-1,8 kg dar anu asta nika VOI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

SI eu sunt interesat de un pescuit nu neaparat in week-end....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dak vreti va recomand io o balta unde chiar nu aveti cum sa nu plecati fara peste. Indiferent cat de prost pescar esti acolo oricum prinzi foarte mult. E pe insula mare a Brailei :cheers: .taxa e in jur de 300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-ma curios te rog!

 

Am fost in acest we la dunare pe undeva pe langa Cenavoda. A mai scazut apa dar nu suficient. Nu a tras. Albitura nimic, nici crap. Rapitorul nu si-a facut simtita prezenta. Am dat la somn care mai trage rar dimineata si noaptea, dar fara rezultate notabile, in afara de o ruptura pe la miezul noptii. Nu am avut coropisnita.....

Oricum, dunarea e maricica si cam tulbure!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu'...la peste nu ma prea pricep. Da sunt niste reguli pe balta. Iei tot carasul pe care il prizi...da crapul trebuie sa fie de o anumita greutate. (nu stiu sigur care e aceea). Si nu sunt prosti aia p-acolo...nu poti sa-i duci de nas. Oricum se prinde foarte mult !!! ...adik nu poti sa pleci nemultumit de pe balta aia (imposibil). Ce sa mai spun...pe lacul baltii este un bar dar preturile sunt cam exagerate. Adik o stica de 2 l de apa plata de 50 de mii. Dak vreti ma interesez si va dau mai multe detalii ... Io repet...nu ma pricep. da il intreb pe tata.

 

App... balta se numeste Blasova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...