Sari la conținut

Nu E Din Romania


XCS911
 Share

Postări Recomandate

Sorry pentru el, dar nu se trece cu vehicolul pe trecerea de pietoni. Plus ca la tipul ala de trecere trebuie sa astepti sa se faca verde si sa opreasca masinile cind apesi butonul (e o trecere pe strada de viteza, predomina masinile), si in cazul lui nu prea a asteptat...mare greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pentru el, dar nu se trece cu vehicolul pe trecerea de pietoni. Plus ca la tipul ala de trecere trebuie sa astepti sa se faca verde si sa opreasca masinile cind apesi butonul (e o trecere pe strada de viteza, predomina masinile), si in cazul lui nu prea a asteptat...mare greseala.

 

 

corect, dar...........apasand butonul, eu cred ca intai se pune rosu pt. autovehicule, si apoi se da verde pt. pietoni! cand a fost lovit de masina...cel cu motocicleta avea verde.....din asta rezulta ca auto avea rosu de ceva timp (cateva secunde) !

 

......parerea mea......

 

Bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clara treaba cand a apasat butonul imediat s-a pus rosu pt. auto chiar daca nu a asteptat pana sa-i vina lui verde si era cu moto pe carosabil era de mult verde pt. moto cand l-a lovit ala cu masina saracul a si vazut cum intra ala in el . Oricum are si el vina pana mea ce naiba nu s-a asigurat de loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: wow,mama!

urat rau de tot!

am,insa,doua nelamuriri:

I. de ce,cand a inceput traversarea,s-a asigurat din drapta(se vede ca priveste spre dreapta)?biker-ul era cumva japonez in vizita in europa?

II. spre final,casca e cumva plina,sau mi se pare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a plecat inainte sa apara culoarea verde si nu s-a asigurat in ambele parti.

Dincolo de vina pe care o poarta ar trebui sa ne gandim la vietile celor implicati in accident.Desi , dupa parerea mea , masina nu circula cu viteza exagerata , impactul a fost destul de puternic.Motorul si motociclistul a fost facuti praf. Langa acea casca este prezenta o bucata de pantalon imbibata cu sange.

Acest exemplu da de gandit deoarece arata ca motociclistii sunt mult mai vulnerabili in cazul unui impact cu un automobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca motoristul a gresit de mai multe ori... In primul rand, dupa ce a apasat butonul a si inceput traversarea (verde s-a pus mai tarziu). Mai departe, nu s-a asigurat! Nu-i era deloc greu sa intoarca capul spre stanga, sa vada daca toate masinile pot opri in siguranta! Cand traversesi pe o trecere de pietoni, AI PRIORITATE, e adevarat, dar.. intai te asiguri ca toti te vad si au timp sa incetineasca (prin buc. am vazut multe faze in care pietonii traverseaza cu ideea preconceputa "sunt pe trecere, trebuie sa opreasca"). Mai departe, cand era la jumatatea benzii a doua s-a uitat inspre masina, si, in loc sa-i dea gaz sa incerce evitarea, ii facea semn (cu mana stanga) sa incetineasca!!! Acum ar fi explicatii... fie s-a pierdut, fie motorul avea o problema...

Pe de alta parte, este clar ca nici soferul nu a fost deloc atent! Nu am observat stopurile, dar, daca nu a franat, este o dovada clara de neatentie! Mai mult, daca era putin atent ar fi putut sa evite, deoarece pe banda 1 nu circula nimic! Putea trage dreapta de volan, dar.. nu a avut nici cea mai mica intentie de evitare a impactului!

Deci... NEATENTIE de ambele parti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...