Sari la conținut

Un " Long Raid" La Vara?


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Nu mai innodam 2 intalniri ca nu are lumea timp/resurse...dar prindem Sibiul si de acolo plecam unde vedem cu ochii,in functie de cat de rau ne pilim sambata seara si la ce ora ne trezim duminica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am impreasia ca incepem sa ne adunam! :D

A facut cineva o numaratoare? Macar de forma?

Ca mie deja imi ies 12, poate 13! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie tinut cont de componenta grupului, care se pare ca e foarte eterogen

cand exista motociclete de 125 sau motociclisti incepatori tot grupul trebuie sa se adapteze acestora din urma. nu agreez ideea de grup de 12 motoare decat daca participa cel putin 2 motociclisti cu experienta de mers in grup care sa coordoneze miscarea gloatei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sper sa pot veni dar ...

sa vedem cum e cu vacantele, cu motoarele, cu banii

poate se leaga ceva sa nu spunem ca trece viata pe langa noi

si mie mi-ar placea o chestie din asta. mai ales ca nu am fost niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar o sa fim atat de multi, va trebui sa ne impartim in doua grupuri. In functie de motoare si de experienta. Problema este ca intr-adevar ne trebuie 3-4 motociclisti cu experienta (pentru 2 grupuri). Asteptam si vedem.

 

 

Pana atunci,

Bafta si drum uscat! ... IESE SOARELE!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah super buna ideea ce sa zic... asteptam vara si mai vedem... eu nu ma bag cu toate ca visez de mult la asa ceva si mai ales ca imi place sa merg in grup Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui si cel putin 2 statii emisie-receptie...ca daca ne intindem pe sosea sa ne putem anunta in caz de ceva.

eu am una..sa zicem ca as face si rost de a doua, dar nu am hands-free la ele.

poate o sa-ncerc sa-mi fac dintr-unul de telefon :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ma bucur ca aud si de chestii din astea in sfarshit, eu sunt din alba iulia dar ma bag si eu la varianta cu ocolul pe la timisoara, nordul tarii si retur prin bucuresti. pot sa ma alatur din mers de langa alba. nici eu nu vreau sa depinda traseul de intalnirile cu motoarele-daca trecem prin una e suficient, sa legam doua nu cred ca e realizabil.kipintaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu transmisia o rezolva dinu : ) daca facetzi balamucul asta mai la sfarzitul verii ma bag si io si mai sponsorizes si cu ceva gaz : ) ! mergem si prin delta Dunarii 1 zi?

ooo...pai ar cam trebui ca s-a pus praful de un deget pe lansete :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se loveste la fix ...presimt ceva mare anu asta la sibiu..eu votez pt. plecare DUPA intalnire pe un traseu gen sibiu-transfagarasan-brasov-valea prahovei :D ..este timp pt. "preludiul" unei idei ce poate lua amploare (una din conditii fiind..plecarea de la sibiu ..ce numai bucurestiul sa mearga :P ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca asta e si ideea...la Sibiu ne vom intalni de prin toata tara....din Iasi s-au anuntat deja Orestte si Sergiu_Q...

 

 

 

si mie mi-ar placea o chestie din asta. mai ales ca nu am fost niciodata...

 

Poti sa gasesti pe vreunul care nu are pasager si gata,te-ai lipit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu aparate radio emisie e buna. Mai ales daca iti adaptezi un hands free in casca e ideal. Toata lumea ar trebui sa aiba unul in banda de 2GHz. Facem radio storm. Am 4 bucati dar sunt mari. Astea noi sunt mai mici si au multe facilitati ... 10 canale blah blah blah. Gasesti cu 900.000 bucata in targ la obor. Vinde unul care are multe piese de calculator (noi si sh).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca dispun de resursurse si evitati pe cat posibil drumurile forestiere m-as baga si eu.....am o retzinere pt drumurile neasfaltate avand motocicleta joasa si grea

:D :P

o sa evitam pe cat posibil drumurile asfaltate :lol: :lol:

P.S. nu vrei pozele de asta vara de pe Transfagarasan?

de ex:

post-13-1075981410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stire de ultima ora: Iesenii de la East Side Dogs fac intalnire in IASI in perioada 6-8 August...asta e la o saptamana dupa Sibiu , deci acuma avem si punct terminus al expeditiei...de la sibiu ne deplasam catinel catre iasi ,cu ceva ocol si pune/strange cortul, in compania baietilor din Iasi care deja s-au anuntat ca interesati(Oresste,Sergi_Q,Mihai) ,pana la ei acasa :D

 

Orestte, te asteptam sa confirmi intalnirea din Iasi! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti!!!

cum se mentioneaza si mai sus de axacuscame clubul EAST SIDE DOGS-IASI va organiza intrunire intre datele 6-8 aug

ceva inedit, ce se v-a intampla la iasi va fi:

-play-uri(liniutze) legale :lol: pe pista aeroportului IASI

-traseu dificultate medie prin padure, vizitarea rezervatiei naturale, cabana de vanatoare a lui Ceausescu si celebrul radar meteorologic donat de americani

traseul are 30km(pt enduristi si nu numai) :lol:

-concursuri de alpinism pe tresee special amenajate

voi reveni cat de curand cu poze ale campingului si zonei de campare,desfasurare a intrunirii :D

vremea sa fie cu noi si sa auzim numai de bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In princip, daca-mi fac kilometrii de incepator pana la data fabuloasei plimbari, ma puneti si pe mine acolea. Merg si in Delta Dunarii.

Pot sa va ofer cazare moca la mine la tzara (adica puteti pune corturile la mine in gradina) beleaua este insa ca e o casutza mica. (1 camera) care nu stiu daca la data expeditiei nu va fi deja darmata de intemperii. Se pot pune corturi garla in gradina.

Locatia este la aproximativ 14Km de Campina (Prahova), Comuna Shotrile. Sunt o gramada de chestii de vazut pe acolo, eventual va pun un album cu poze la dispozitie.

Si vecinu e macelar, daca-l anuntam din timp, facem o oaie la groapa ca haiducii.

 

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor, eu de plecat, plec. strang ceva bani inca de pe acu ca sa pot veni, renuntz la investitia de frane pe disc si alte prostii, renuntz probabil si la nunta lu' varu-miu (are loc in timpul intalnirii de la Brasov... ghinionu lui...2x ) imi iau la mine ceva piese de schimb ce mai am pe aici (cilindru, piston, niste pinioane ptr cutie, vibrochen si alte maruntzisuri :D ) si, dupa cum spuneam si zilele trecute PROMIT SOLEMN SA MERG INCET! poate asa ajung si eu...

ar fi o chestie sa vina si cineva cu o masina ceva... ne-ar mai ajuta un pic (daca mai e si pick-up.. ar fi excelent!

 

bine pai hai ca io am treaba... ma duc sa incep sa forez poate-poate gasesc si nishte benzina ceva prin gradina, poate strang ceva ca am cateva luni sa forez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...