Sari la conținut

Tg Neamt


ktalinn
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 753
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poze azi de pe selena, totu frumos, dar costisitor si dureros dupa :D pista murdara, mam oprit sa culeg : paie, nailoane, si burene. iar la urma mam cules pe mine. cand am inceput sa ma da mai bine mia plecat turul pe o curba care mia mai alunecat de vreo 3-4ori inainte, si culmea e ca era o curba lejera. motoru ma prins dedesubt pe burta, si mia ros cizma pana a trecut de pielea mea pana la os. ce mii ciuda ca miam julit serios combinezonu, dar se repara.

 

in poza unde is cu genunchiu jos se vede nailonul si o bureana pe margina care ulterior mam oprit si leam luat.

 

Lasa nailonul, probeaza o pereche de manusi (ai grip mai bun chiar si dupa ce transpira palma), incearca sa scoti tot corpul "la bataie", nu doar un genunchi, nu mai forta intrarea in curba din ghidon si nu mai sta rigid la ghidon . Mobra e geniala pe curbe, dar nu le poate face pe toate. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa nailonul, probeaza o pereche de manusi (ai grip mai bun chiar si dupa ce transpira palma), incearca sa scoti tot corpul "la bataie", nu doar un genunchi, nu mai forta intrarea in curba din ghidon si nu mai sta rigid la ghidon . Mobra e geniala pe curbe, dar nu le poate face pe toate. :cheers:

breee, poza e de cand ma incalzeam. dupa aia am inceput sa ies si eu. imi plac e sa ma las cu tot cu motor nu doar sa scot churul si eu pe jumate. dar mam dat destul de bine atunci. acum va trebui sa bag motoru in service ca mi-am bulit piston sau/si supape de pe cilindru orizontal. ma duceam la Botosani, si in suceava sau forfecat curelele. motovul nu il inteleg. ca aveau 2 saptamani de cand le schimbasem si facusem vreo 2500km. cea de la orizontal sa bulit de tot da nu mia crapat ca nu eram in ture. dar totusi nu am compresie. am sa vb cu andu in iarna sa il trimit. si la anu daca e poate ma dau cu 999 sau 848. acu sa vad. oricum team asteptat sa iesim ca nu am prea avut cu cine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

breee, poza e de cand ma incalzeam. dupa aia am inceput sa ies si eu. imi plac e sa ma las cu tot cu motor nu doar sa scot churul si eu pe jumate. dar mam dat destul de bine atunci. acum va trebui sa bag motoru in service ca mi-am bulit piston sau/si supape de pe cilindru orizontal. ma duceam la Botosani, si in suceava sau forfecat curelele. motovul nu il inteleg. ca aveau 2 saptamani de cand le schimbasem si facusem vreo 2500km. cea de la orizontal sa bulit de tot da nu mia crapat ca nu eram in ture. dar totusi nu am compresie. am sa vb cu andu in iarna sa il trimit. si la anu daca e poate ma dau cu 999 sau 848. acu sa vad. oricum team asteptat sa iesim ca nu am prea avut cu cine.

 

Ti-ai montat singur curelele?

 

Eu sunt de 2 zile in Piatra, astept intrunirea din we. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curelele au fost montate de mine si inca cineva, dar nu pacalici. au fost montate ca la carte. ceva ceva banuiesc dar nu cred. acum fapta e consumata.

eu sunt in Danemarca. abia ce am ajuns. la anu ne vedem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha mitrut... nostim...

bineinteles ca principala sursa de informatii va fi forumul, dar vom folosi si facebook-ul.

si in cazul tau cred ca vei afla detaliile direct de la noi, te vom tine la curent cu toate realizarile si mai ales cu nevoile...

salutare

 

noi am discutat si alte locatii da cam atat.tocmai ce am vazut ca pe 26-27 august se organizeaza un festival de rock sau cam asa ceva la baile oglinzi.cred ca puteam face si noi acolo petrecerea.sambata tot asa un fel de mare petrecere house sus la cetate in colaborare cu primaria.cred ca tot in colaborare cu primaria am fi putut face si noi in parc la stadion.de acuma asta e.99smoke.gif...si la oglinzi tot primaria e partener parca.

 

noi am discutat si alte locatii da cam atat.tocmai ce am vazut ca pe 26-27 august se organizeaza un festival de rock sau cam asa ceva la baile oglinzi.cred ca puteam face si noi acolo petrecerea.sambata tot asa un fel de mare petrecere house sus la cetate in colaborare cu primaria.cred ca tot in colaborare cu primaria am fi putut face si noi in parc la stadion.de acuma asta e.99smoke.gif...si la oglinzi tot primaria e partener parca.

 

AZI E ZIUA LU ENACHE.LA MULTI ANI MAI BAIETE.SA TRAIESTI 100 DE ANI.

Editat de cojho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va mananca in palma?

 

care merge la bucowina?vineri, sambata?

 

care merge la bucowina?vineri, sambata?

 

ok, deci la deal nu merge nimeni, da la sedintza macar veniti careva?unsure.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O plimbare, ceva actiune azi?

 

 

" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

 

Si o fotografie cu toti membrii clubului, dupa petrecere: wink.gif

 

Nu chiar toti membrii clubului :peace:

Editat de ruffrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitrut, am scris membrii clubului, nu toti membrii, ca au mai lipsit cativa in afara de tine si Irina. Nu a fost ceva intentionat, scuze. blbl.gif

 

@ Manollo. Vezi ca este topic deschis la "Fotografii de la intalniri moto"

 

wink.gif Ti-a placut petrecerea, Manollo? Mi-e mi-a placut f. mult Intruder-ul tau, e foarte fain.smile.gif

 

 

" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

 

Pentru mine a fost ceea ce se cheama o petrecere pentru "motocicletisti"(vorba lui Costache)facuta intre prieteni.M-am simtit super bine, imi pare rau ca am ratat celelalte doua dar, promit ca nu se va mai intampla :grinbandit:

Multumesc pentru informatia cu pozele.

 

daca ai fi stiut sa navighezi pe forum nu ai mai fi stat in suspans pana acum :wacko:

 

Ma scuzati ca nu stiu sa navighez pe forum, asa suntem noi astia mai batrani, stim sa navigam pe motociclete nu pe forumuri.

Oricum esti un tip foarte acid, te-am apreciat pentru asta :kick: :kick: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...