Sari la conținut

Tg Neamt


ktalinn
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 753
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

....Ai sa vezi tu ce motoare isi iau si atunci sa te vad, pe unde scoti camasa. :crack:

 

 

" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

bai Gospo, iote ca a trecut aproape 1 an si tot n'a fost cazul sa vezi pe unde scot camasa, deci.....cum ramane cu postul asta asa....neelucidat? :crack:

vorba ta...ca sa continuam tot asa in spirit de gluma :P

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa trecem la treburi mai serioase, are cineva in plan sa facem ceva in august? Transfagarasan-mare ceva nush..

:scratch:

eu unu le vreau pe amandoua. daca e pana la jumatatea lui august. cred ca primul Weekend e cel mai bine. acu depinde cum decideti. sau ultimul din iulie cand e si intrunirea de la predeal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sukar, de traseu eu as propune sa merem transfagarasanu dupa pi la mare si sa ne intoarcem pi la vulcanii noroiosi si tat asa, dupa calculele mele ar trebui in jur de 6 milioane doar pentru benzina de motareta, dar asta depinde si de traseu exact, in rest corturi cazare ieftina (lanina ceapa,consertve :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sukar, de traseu eu as propune sa merem transfagarasanu dupa pi la mare si sa ne intoarcem pi la vulcanii noroiosi si tat asa, dupa calculele mele ar trebui in jur de 6 milioane doar pentru benzina de motareta, dar asta depinde si de traseu exact, in rest corturi cazare ieftina (lanina ceapa,consertve :friends:

eu ziceam sa mergem la intrunirea de la predeal, apoi sa mergem pe transfagarasan si la mare daca e. dormitul la cort, iar mancarea, om vedea noi. belim un porc si caram slanina dupa noi, luam 2-3 gaini sa faca oua. dormitul nici nu ma gandesc sa nu dorm la cort ca asa mii dor sa ma trezesc mahmur si cu dureri de spate de la dormitul pe jos.

 

deci cine se mai baga ca eu unu is prezent(acu sa nu mai am o surbriza ca si cand cu Tihuta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we faza ii k e mult de mers si bugetu o sa fie slabutz k sa prindem si intrunireA DE la predeal, de cel mai bn ii sa fim cat mai multi sa sa ne adunam sa vb despre traseu despre tot, aku na lovim ku propuneri :rock: numa is kurios kum reszisti u 2 mii de km pe supersport :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we faza ii k e mult de mers si bugetu o sa fie slabutz k sa prindem si intrunireA DE la predeal, de cel mai bn ii sa fim cat mai multi sa sa ne adunam sa vb despre traseu despre tot, aku na lovim ku propuneri :rock: numa is kurios kum reszisti u 2 mii de km pe supersport :lol:

de asta ma plangi tu pe mine. pfff. numai 2000Km. sa nu tie mers turing ca sa nu amortesc ca de altele nu ma plang. am facut bucurestiul cu o singura oprire sa ma pipi si sa fac plinul. eram treaz de la 3dimineata, zburat 2500Km, mancat putin si altele. singura durere de spate am avuto de la Roman cand am simtit cu temperatura a scazut cu vreo 6grade si se lasase frigul. in rest sa fie motociclisti cu cine sa mergem. eu unu nu ma plang de dureri sau de astea. acu depinde cat Km se baga pe zi. sub 6-700km/zi nu ma plang.

 

P.S. ma mananca in hurr sa vin pe motor inapoi aici si sa nu mai vin cu aeroplanu :banana: acu am sa vad.

 

acu sa vedem ce stare este drumul. ca daca e ca atunci cand mati pus sa urcam la monument, ma las dupa primii 10Km. prita a facut bine atunci ca sa lasat, a stiut el ce il asteapta. iar daca e sa fie iar ca atunci, am sa imi iau un sac de cartofi de acasa, si am sa fac un piure in radiator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu cred ca ma duc, nasule ! Chiar ma gandeam ce o sa fac sambata toata ziua, ca daca e asa de cald o sa fie un chin in camping. O sa ma uit pe net sa vad ce ar fi de vizitat prin zona si unde se mananca un peste bun :D

De la noi nu vine nimeni ?

O zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, am si eu o intrebare pentru voi, cei din zona :).

 

Ce stiti despre Lacul Cuejdel? Am inteles ca este drum forestier pana acolo dar as vrea sa stiu daca poate fi parcurs cu un Suzuki SV. Il aveam astazi in plan dar am vizitat cetatea si rezervatia de zimbri si nu am mai reusit sa ajung si la lac, plus ca nestiind cum e drumul am preferat sa mai adun informatii. Se poate cumva si campa pe acolo in cazul in care pot ajunge?

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ultima oara am fost acolo acum 2 saptamani si mi-am zdruncinat ficatii cu masina, nici nu vreau sa ma gandesc cum e cu motorul(acum depinde cat de mult tii la el :D ai 15 km de drum forestier x 20km/h deci iti vine acru), dar odata ce ajungi la destinatie uiti prin ce'ai trecut la cat de frumos e.

de campat: cortul, verde cat vezi cu ochii, semnal la telefon ioc, si grija la TAF-uri si tractoarele ce exploateaza padurea.

o varianta mai ''sanatoasa'' ar fi sa vii dinspre piatra, din auzite e mult mai scurt drumul, te poate informa cineva din zona.

ride safe !

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...