Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

nu a fost nici un alt motor implicat. a lovit un saab care a facut stanga pe linie continua spre cluj.

zoly (asa ii spunea un coleg de tura) a intrat cazut in masina, dupa ce a blocat roata fata, cam la 2-3m de masina. impactul a fost extrem de violent, slabe sanse sa scape (ii doresc maxima sanatate si noroc).

smurd-ul a ajuns cam la peste 30 min aproape concomitent cu cei din zalau.

nu prea erau semne de revenire nici dupa minute bune de resuscitare, am aflat ulterior ca l-ar fi resuscitat in ambulanta apoi a intrat iarasi in stop c-r.

spre sa nu fie un...rip.

Editat de AB-33-MAD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nasol...fix in locul in care a murit acuma vreo 4 ani alex arhitectu cu banditul.

Esto o zona foarte nasoala, cirba de 90 grade lunga iar restaurantul acela obtureaza complet vizibilitatea. Acolo ar trebui sa fie separatoare de sensuri.

Pacat de motociclist.

P.S. stie cineva cum il cheama?

 

Scria Kamikaze pe Facebook ca il chema Vigh Zoltan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e un loc ce necesita MAXIMA PRUDENTA....am spus-o cu aprox 2 minute inainte de impact. as fi vrut sa nu mi se confirme. aveti grija mare acolo sau in toate locurile fara vizibilitate si cu popasuri-restaurante pe marginea drumului. liniile continue au fost, sunt si vor fii calcate de autoturisme, atelaje sau tiruri (chiar nu are importanta care din ele, sunt la fel de mortale).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara (15.06) asta in jurului orei 22:30 accident intersectia dorobanitlor cu teodor mihali. Cred ca era un hornet ( cam din 2004) cu un taxi. Am inteles ca taxiul a taiat calea. ( nu stiu f multe detalii)

Riderul parea ok schiopata putin, iar pasagera nu parea accidentata ( putin sange la mana ), insa foarte speriata Sper sa nu fie ceva mai grav.

Daca mai stiti ceva elaborati, sau daca citeste riderul sa ne explice mai pe indelete.

insanatosire grabnica & ride safe

Editat de Banditer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca-n pace! :rose:

PS:Daca se organizeaza mars,postati data si locul aici!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final am doar o fractura la piciorul stang si cateva julituri. prietena mea este ok a scapat doar cu cateva plagi la genunchi, coapse si mana. Taximetristului i s-a intocmit dosar penal pt. vatamare corporala. nu stiu sa va zic prea multe despre motor ca nu am putut merge cu piciorul in gips la el dar din cate am inteles e sparta codita scarite, maneta sunt rupte...ghidonul indoit, rezervor lovit, si tragea stinga cat a fost dus (impins) spre garaj. mai are ceva julituri pe blocul motor...mai multe voi vedea dupa o analiza mai amanuntita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final am doar o fractura la piciorul stang si cateva julituri. prietena mea este ok a scapat doar cu cateva plagi la genunchi, coapse si mana. Taximetristului i s-a intocmit dosar penal pt. vatamare corporala. nu stiu sa va zic prea multe despre motor ca nu am putut merge cu piciorul in gips la el dar din cate am inteles e sparta codita scarite, maneta sunt rupte...ghidonul indoit, rezervor lovit, si tragea stinga cat a fost dus (impins) spre garaj. mai are ceva julituri pe blocul motor...mai multe voi vedea dupa o analiza mai amanuntita.

Cand vin cei de la asigurari sa-ti pozeze mobra,nu cumva sa uiti vreun loc,baga absolut TOT la pozat si din cat mai multe unghiuri,poate o scoti dauna totala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la modelul tau (hornet) , este un model la care cadru se indoaie de sub rezervor ... vberifica bine sa nu fie indoit . Sanatate multa iti doresc si recuperare rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca-n pace! :rose:

PS:Daca se organizeaza mars,postati data si locul aici!

Deci,cand e inmormantarea si unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti sa iti faci doua dosare separate. Unul pentru motor, celalalt pt. echipament. Sa treci acolo tot ce aveai pe tine, inclusiv in buzunare/backpack (telefon, laptop, etc.) Sunt obligati sa te despagubeasca si pe ele. Sa nu treci insa decat bunurile pe care ai factura/bon, de restul nu le pasa. Eu mi-am ratacit factura de la casca si am dat un mail la baieti sa imi trimita o copie de la magazin.

 

Spor, succes si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci,cand e inmormantarea si unde?

maine ,18 iunie 2013 ,la ora 14 va fi inmormantarea lui VIGH ZOLTAN motociclistul care si-a incheiat calatoria pe Topa sambata.Familia isi doreste sa fim alaturi de ei cand il conduc pe ultimul drum asa incat intalnirea pentru a merge in convoi va fi la ora 13 la parcul UPC din Grigorescu (langa podul Garibaldi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti sa iti faci doua dosare separate. Unul pentru motor, celalalt pt. echipament. Sa treci acolo tot ce aveai pe tine, inclusiv in buzunare/backpack (telefon, laptop, etc.) Sunt obligati sa te despagubeasca si pe ele. Sa nu treci insa decat bunurile pe care ai factura/bon, de restul nu le pasa. Eu mi-am ratacit factura de la casca si am dat un mail la baieti sa imi trimita o copie de la magazin.

 

Spor, succes si insanatosire grabnica!

 

Poate sa treaca si cele pentru care nu are factura/bon. Ce are de pierdut? Depinde pe ce asigurare merge. Personal am platit bunuri doar pe baza declaratiei pagubitului, nu apareau in pv politie deoarece, pana sa apara politia, l-a dus smurdul pe om la spital. Conteaza mult de cine dai la asigurari. Daca inspectorul e batut in cap, poti sa-i fluturi 100 de facturi in fata ca nu te-ajuta cu nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa treaca si cele pentru care nu are factura/bon. Ce are de pierdut? Depinde pe ce asigurare merge. Personal am platit bunuri doar pe baza declaratiei pagubitului, nu apareau in pv politie deoarece, pana sa apara politia, l-a dus smurdul pe om la spital. Conteaza mult de cine dai la asigurari. Daca inspectorul e batut in cap, poti sa-i fluturi 100 de facturi in fata ca nu te-ajuta cu nimic...

pai il mai bati si tu putin in cap cu cizmele de enduro la ceas de seara , la umbra nucului batran ;) sa vezi cum isi schimba parerea....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ,18 iunie 2013 ,la ora 14 va fi inmormantarea lui VIGH ZOLTAN motociclistul care si-a incheiat calatoria pe Topa sambata.Familia isi doreste sa fim alaturi de ei cand il conduc pe ultimul drum asa incat intalnirea pentru a merge in convoi va fi la ora 13 la parcul UPC din Grigorescu (langa podul Garibaldi)

 

DUMNEZEU SA-L IERTE! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc cu dosarele la cei de la asigurare. Intrebarea e ca eu azi am facut analize in valoare de 800 lei (Raze, CT, RMN) pe care am bonuri, chitante in vederea stabilirii diagnosticului pt eliberarea certificatului medico-legal. Acestea vor fi decontate de catre asigurator sau nu? daca da in care dosar trebuie sa le pun? Asiguratorul e ASIROM. Va rog sa imi ziceti daca ati avut contact cu acest asigurator la ce sa ma astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...