Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Acum jumatate de ora pe calea floresti, in fata la Napolact pe sensul de mers spre centru, moto cu numarul CJ 25 WLD (cruiser negru) culcata pe o parte. N-am reusit sa aflu cu certitudine ce s-a intamplat dar din spusele martorilor ar fi fost vorba de un acrosaj. Din spusele unui politist, motociclistul nu s-a lovit rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

 

Acum jumatate de ora pe calea floresti, in fata la Napolact pe sensul de mers spre centru, moto cu numarul CJ 25 WLD (cruiser negru) culcata pe o parte. N-am reusit sa aflu cu certitudine ce s-a intamplat dar din spusele martorilor ar fi fost vorba de un acrosaj. Din spusele unui politist, motociclistul nu s-a lovit rau.

/index.php?/topic/710610-accident-in-cluj/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aseara pe la ora 23 eram cu un prieten la fabrica de bere pe calea manastur cand a trecut pe langa fabrica in sus spre manastur cu cel putin 120km/h,abia l-am vazut cand a spus prietenul cu care eram cand ajungem acasa sa ne uitam pe antena1 sa il vedem la stiri...si uite ca il vedem de buna dimineata..intradevar,nu era motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara pe la ora 23 eram cu un prieten la fabrica de bere pe calea manastur cand a trecut pe langa fabrica in sus spre manastur cu cel putin 120km/h,abia l-am vazut cand a spus prietenul cu care eram cand ajungem acasa sa ne uitam pe antena1 sa il vedem la stiri...si uite ca il vedem de buna dimineata..intradevar,nu era motociclist!

pentru mass media si cei din jur el era un motorist, un motorist care ne face de rusine pe noi restul care mai avem si bunul simt .

 

da nu-i stres vorba cuiva ,, lasa selectia naturala ca face ea treaba,,

 

dormi in pace cocalar de bulevard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma l-am vazut si eu la tv. Pacat ca din cauza lu denastia suntem catalogati toti. m-am uitat pe facebook la el. la tv zicea ca propabil nerabdator sa isi testeze motoru. pe facebook are 2 filmulete in care arata cat de inconstient ii. genu lui nu rezista mult. tot timpu am zis ca cei care isi cumpara motor ca sa se dea mari sau sa agate femei nu traiesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu asta era tipul?

Sau se credea cred...

Macar asta cred ca are permis + experienta, cocalarul nostru de bulevard nu avea nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cj 18 BXB ai grija cum conduci sa nu ajungi si tu la statistici. La cum mergeai in fata la polus nu e tocmsi sanatos. Nu ma mir ca au asa parere proasta soferii despre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cj 18 BXB ai grija cum conduci sa nu ajungi si tu la statistici. La cum mergeai in fata la polus nu e tocmsi sanatos. Nu ma mir ca au asa parere proasta soferii despre noi.

la Polus acolo este miezul, cocalarius land, locul unde colarus nevertebratus se manifesta ca sa fie vazut de pitzi pitziponcus . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea era curios. Ca exemplu un prieten are un bmw seria 3 din 2008 si in intersectia de la Universitatii un Jeep i-a acrosat aripa stanga zicand ca nu s-a incadrat corect (tipul cu bmw). Au mers la politie si l-a scos vinovat pe cel cu jeep-ul. A zis ca nu-i da asigurarea ca nu-i vinovat. Agentul i-a recomandat sa-l dea in judecata si pana la urma si-a reparat-o pe banii lui, nu s-a complicat. Deci se poate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea era curios. Ca exemplu un prieten are un bmw seria 3 din 2008 si in intersectia de la Universitatii un Jeep i-a acrosat aripa stanga zicand ca nu s-a incadrat corect (tipul cu bmw). Au mers la politie si l-a scos vinovat pe cel cu jeep-ul. A zis ca nu-i da asigurarea ca nu-i vinovat. Agentul i-a recomandat sa-l dea in judecata si pana la urma si-a reparat-o pe banii lui, nu s-a complicat. Deci se poate :)

exact pe asta s-au bazat asigurarile cand au introdus amiabila ;) ...lumea e prea ocupata si nu are timp de umblat pe la tribunale .Politia intervine doar cand sunt victime , deci prietenul tau cu bmw-ul trebuia sa acuze niste dureri de cap si sa cheme smurdul , altfel statea treaba.in orice caz naspa cu amiabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amiabila o faci atunci cand amandoi cadeti de accord asupra a cine e vinovat. Daca nu, mergi la politie si stabilesc aia acolo ce si cum. Ideea cu amiabila e sa trieze cazurile clare. Nu e nici o manarie de la asigurari prin asta. Ba mai mult, scapi si de o amenda ca nu ai acordat prioritate sau mai stiu eu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles nimic :)

 

Daca mergi la politie si ala e intr-adevar vinovat, poate sa iti dea sau nu asigurarea. Daca ti-o da, iti repari pe RCA-ul lui. Daca nu, il faci pe banii tai, il dai in judecata si speri sa iti recuperezi paguba.

 

La fel, daca iti repari pe rca-ul lui si nu acopera toate cheltuielile, il dai in judecata pentru diferenta neacoperita. Iar el la randul lui il da in judecata pe asigurator, ca sa isi recupereze dauna.

 

Cel mai bine e sa previi. Te scuteste de foooarte multe neplaceri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru ce trebuie inteles...traim intr-o tara cu o legislatie de cacao,o justitie "maronie"(care si daca se pronunta in favoarea ta,ai mari sanse sa beneficiezi de decizie postmortem).Si nu in ultimul rand,niste "organe" care prefera sa nu se implice...nici macar in aplicarea acelei legislatii de cacao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...