Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

mama mistery cat de bine ai dat-o.

@cremwuste am incercat sa-l incurajam sa stea in viata mai mult de un sezon, cu o mobra adecvata, daca nu vrea, il descurajam sa se sinucida dar vad ca nici asta nu vrea sa priceapa.

cui pe cui se scoate, daca-i basinos, ii raspunzi in basini.

motoarele nu iarta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ba nebule, ia mars ma ca te vad si prost.

 

Hai ca m-am plictisit de tine si cat de prost esti. Tu n-ai nici permis, nu ai mers in viata ta in trafic, nici macar cu masina si o arzi la discutii cu mine? Sa iti dea Dumnezeu zile sa faci cati KM am facut eu pana acum A + B si sa mergi asa cum merg eu si poate chiar mai bine si dupaia sa vorbesti pe aici.

 

Pana atunci esti doar un cocalar de tastatura. Si o confirmi in fiecare post.

 

Ti-am dat si argumente intr-o postare anterioara de ce esti cocalar. Auzi, isi ia R1 sa ii puna limitare. Stii ceva? Eu zic sa pui tu mana mai intai sa iti permisul (daca poti.. desi cred ca sala o sa o dai de cateva ori cel putin) si ne mai conversam dupaia.

 

Pana atunci, pentru tine avem:

 

Yamaha-RXZ-Fake-psd27101.png

 

Stiu ca nu e cu carene de R1, dar cred ca il poti adapta :crack:

 

PS: Daca nu ai observat, pe partea stanga se vede si evacuarea sport care o sa te ajute cand iti bati joc de pedale la trecerile de pietoni. :crack: :crack: :crack:

Editat de smart2cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O_o nu ai nici un fell de experienta in trafic si vrei R1? =)) esti si amuzant...si mai ai si 55 kg si 1.60 =)) de o scapi jos stai si plangi langa ea musculo aia are peste 200 kg...si sigur o scapi jos la 1.60 ai tai ajungi numa cu unghia de la degetu mare jos cred...=)) fi serios si asculta-ne...fi serios ....

 

 

 

 

post-69096-0-56818300-1347613043_thumb.jpg

Editat de O_Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga domnule crenwuste, suntem pe aici niste baieti care avem mai multi km facuti pe ploaie decat ai tu pe uscat si stim mai mult sau mai putin cu ce se "mananca" sportul asta. daca asta ne face "basinosi", atunci nu ai inteles nimic din ce benganim noi pe aici.

in fine, asta e.....

succesuri va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mistery cat de bine ai dat-o.

@cremwuste am incercat sa-l incurajam sa stea in viata mai mult de un sezon, cu o mobra adecvata, daca nu vrea, il descurajam sa se sinucida dar vad ca nici asta nu vrea sa priceapa.

cui pe cui se scoate, daca-i basinos, ii raspunzi in basini.

motoarele nu iarta!

 

eu nu descurajez pe nimeni care vrea sa isi ia orice moto... ba mai mult, incerc sa incurajez, dar cu grija bineinteles.... nu vorbesc niciodata aiurea.... gen, ia'ti si fa'te varza cu el "NU" ... ia'ti si ai mare grija, cu orice in 2 rotzi nu e de joaca !... si da, ma enervez cand vad de'astia care au iei fz'uri sau d'astea naked, sau choppere ...si sunt iei anti vitezane sau anti sportive...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nebule, ia mars ma ca te vad si prost.

 

Hai ca m-am plictisit de tine si cat de prost esti. Tu n-ai nici permis, nu ai mers in viata ta in trafic, nici macar cu masina si o arzi la discutii cu mine? Sa iti dea Dumnezeu zile sa faci cati KM am facut eu pana acum A + B si sa mergi asa cum merg eu si poate chiar mai bine si dupaia sa vorbesti pe aici.

 

Pana atunci esti doar un cocalar de tastatura. Si o confirmi in fiecare post.

 

Ti-am dat si argumente intr-o postare anterioara de ce esti cocalar. Auzi, isi ia R1 sa ii puna limitare. Stii ceva? Eu zic sa pui tu mana mai intai sa iti permisul (daca poti.. desi cred ca sala o sa o dai de cateva ori cel putin) si ne mai conversam dupaia.

 

Pana atunci, pentru tine avem:

 

Yamaha-RXZ-Fake-psd27101.png

 

Stiu ca nu e cu carene de R1, dar cred ca il poti adapta :crack:

 

PS: Daca nu ai observat, pe partea stanga se vede si evacuarea sport care o sa te ajute cand iti bati joc de pedale la trecerile de pietoni.

 

Dude, cred, ca nu mi-ai citit cu atentie toate posturie, esti pus pe bascalie si asta e deranjant, eu te rog sa-ti vezi de mobra ta, sa fi sanatos cu km tai ;)

 

eu nu descurajez pe nimeni care vrea sa isi ia orice moto... ba mai mult, incerc sa incurajez, dar cu grija bineinteles.... nu vorbesc niciodata aiurea.... gen, ia'ti si fa'te varza cu el "NU" ... ia'ti si ai mare grija, cu orice in 2 rotzi nu e de joaca !... si da, ma enervez cand vad de'astia care au iei fz'uri sau d'astea naked, sau choppere ...si sunt iei anti vitezane sau anti sportive...

 

ma' friend, stai linistit nu descurajaza pe nimeni, pentru el si pentru restu care doar ruleaza pe 2 roti fara o noima si crapa invidia :))) nu ii mai baga in seamna, o sa raspund doar posturilor ok, in care nu ma jigneste nimeni ca vreau sa merg cu r1,

 

ce pot sa spun treaba cu limitatul a spus-o un coleg de al vostru si care sunt sigur ca are mult mai multa experienta decat voi din orice punct de vedere.

 

@smart2cry, esti frustrat rau man.

 

Lăsați l dracului de retardat din generația etnobotanică. Voi îi dați apă la moară cu atâtea reply uri serioase. Vă răciți gura degeaba.

 

Alt fan SV, de unde stii tu daca consum eu ceva sau generatia etnobotanica, ce vrea sa insemne asta? nu sunt multe prsoane care au spus ceva interesant aici, pentru cele care au spus ceva interesant si serios foarte mult respect, restu sunt numai ................ beeeeeeep frustrati de mobrele lor.

Editat de neBu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-ai prins :crack: :crack: :crack:

 

PS: Tocmai am recitit intregul topic cap-coada. M-am spart de ras! :crack:

 

Vad ca tu ai ceva cu SV-urile in general. Esti frustrat de SV-isti? Ti-a luat vreunu' femeia si a .. plecat cu ea?:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smart2cry;

 

Nu stiu care e problema ta, nu inteleg de ce postezi aici ?!?!?!

 

Nu imi dai tu nimic sau de fapt nu te priveste pe tine cu ce o sa merg eu, te-am ascultat destul si ai spus numai aberati, imi cumpar ce vreau pe bani si munca mea, merg unde vreau sa ma dau cu ea, cu sau fara permis, este strict problema mea ce fac, daca am cerut niste sfaturi aici asta am primit au fost oameni care au postat elegant si draguts, explicand ce probleme pot aparea in situatia asta, am ascultat si acumulat tot ce a fost bun de zis si bun de luat in calcul, eu nu te-am jignit pe tine cu nimic, sau esti jignit ca vreau sa merg pe R1 chiar si limitat, cred ca pot trece pe langa tine in treapta a 2 a, dar nu asta-i smecheria si nu asta-i sentimentul pe care il caut, in timp vreau sa merg sa ma dau pe circuit, oricare ar fi el,

 

 

 

Legat de trafic, e clar ca nu mi-ai citit toate posturile, ba chiar spre fericirea ta sambata trecuta am facut cunostinta si cu asfaltul si ????!!!!!!! ce? sunt oasele tale ? pielea ta ?

m-am ridicat, am incalecat si am plecat mai departe fara frica !!

 

 

Nu ma descurajaza si deranjaza realitatea, realitatea este ca, da este foarte periculos, ok bun imi asum raspunderea altfel o sa fie fatal, topicul asta are alt sens ala de a discuta despre mobra respectiva, eventuale probleme ale ei dotari si chesti care sa te ajute sa o controlezi mai usor, cum ar fi un amortizor anti voblaj, dar nah tu nu cred, ca ai nevoie de asa ceva.... ;)

 

n'fine,

Editat de neBu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah bun, deci mai nou ai intrat si in categoria de cocalar care merge pe strazi fara permis. Foarte frumos.

 

Hai sa iti zic inca o data. Esti un pusti, cu o mentalitate de pusti. Incerci sa ti-o reprimi dar nu poti. Iti scapa. Ca atare ca treci pe langa mine cu viteza a doua. Ba, tu crezi ca imi pasa? Poti sa treci pe langa mine si cu motorul oprit. Eu merg cum vreau eu, nu imi pasa de cocalarii fara permis care isi bat joc de mobre.

 

Imi pare rau ca ai cazut, dar mai rau imi pare de mobra cu care ai cazut. Tu, nu prea ai ce cauta pe motociclete. Faptul ca ai cazut, demonstreaza ca esti si putin anti-talent. Asa ca, mult succes cu R1 ala!

Editat de smart2cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o realitate, zic eu:

 

se poate incepe pe orice moto, tine doar de cel care conduce. incet si cu grija. poti merge asa? bine, nu poti, sanse f mari sa iasa naspa. fara sa exagerez, intr-o fractiune de secunda poate sa se futa tot. nu-i ca la masina sa sari pe frane si sa dai de volan, aici te blochezi.(pana nu treci prin asa ceva iti este imposibil sa intelegi cum este posibil asa ceva)

 

normal ar fi, zic eu, ca 99.99% din motociclisti sa fi patit asa ceva.

 

sunt care isi iau permisul, iau moto de incepatori si o lasa jos in prima saptamana, fara sa par nu stiu cum, dar daca respectivii incepeau pe sportive era grav tare.

 

in calea visului tau sunt niste obstacole mari:

-inaltimea - e bine sa pui toata talpa jos, sau talpile in acelasi timp, altfel o tii pe loc.(nu spun ca nu se poate doar pe varfuri, e doar f naspa imi imaginez + sanse mari s-o scapi)

-nu ai mers in trafic pana acum, nu poti anticipa anumite situatii, nu ai acea experienta care ajuta enorm(daca o asculti) conteaza ENORM, mai ales in Buc, parca de-aici ziceai ca esti.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-ai prins :crack: :crack: :crack:

 

PS: Tocmai am recitit intregul topic cap-coada. M-am spart de ras! :crack:

 

Vad ca tu ai ceva cu SV-urile in general. Esti frustrat de SV-isti? Ti-a luat vreunu' femeia si a .. plecat cu ea?

 

Nu, doamne fereste, am ceva cu oameni care vorbesc aiurea nu detin asa ceva sau macar pe aproape.. si totusi vorbesc ;)

 

Ah bun, deci mai nou ai intrat si in categoria de cocalar care merge pe strazi fara permis. Foarte frumos.

 

Hai sa iti zic inca o data. Esti un pusti, cu o mentalitate de pusti. Incerci sa ti-o reprimi dar nu poti. Iti scapa. Ca atare ca treci pe langa mine cu viteza a doua. Ba, tu crezi ca imi pasa? Poti sa treci pe langa mine si cu motorul oprit. Eu merg cum vreau eu, nu imi pasa de cocalarii fara permis care isi bat joc de mobre.

 

Imi pare rau ca ai cazut, dar mai rau imi pare de mobra cu care ai cazut. Tu, nu prea ai ce cauta pe motociclete. Faptul ca ai cazut, demonstreaza ca esti si putin anti-talent. Asa ca, mult succes cu R1 ala!

 

N-ai tu de unde sa stii de ce am cazut eu, cu siguranta nu din cauza mea, probleme mecanice ale mobrei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o realitate, zic eu:

 

se poate incepe pe orice moto, tine doar de cel care conduce. incet si cu grija. poti merge asa? bine, nu poti, sanse f mari sa iasa naspa. fara sa exagerez, intr-o fractiune de secunda poate sa se futa tot. nu-i ca la masina sa sari pe frane si sa dai de volan, aici te blochezi.(pana nu treci prin asa ceva iti este imposibil sa intelegi cum este posibil asa ceva)

 

normal ar fi, zic eu, ca 99.99% din motociclisti sa fi patit asa ceva.

 

sunt care isi iau permisul, iau moto de incepatori si o lasa jos in prima saptamana, fara sa par nu stiu cum, dar daca respectivii incepeau pe sportive era grav tare.

 

in calea visului tau sunt niste obstacole mari:

-inaltimea - e bine sa pui toata talpa jos, sau talpile in acelasi timp, altfel o tii pe loc.(nu spun ca nu se poate doar pe varfuri, e doar f naspa imi imaginez + sanse mari s-o scapi)

-nu ai mers in trafic pana acum, nu poti anticipa anumite situatii, nu ai acea experienta care ajuta enorm(daca o asculti) conteaza ENORM, mai ales in Buc, parca de-aici ziceai ca esti.

 

Ajung cu toata talpa jos cu ambele picioare, deci probabil ca nu am inaltimea aia, cine stie :)

In trafic am mai mers, ca pasager si mai putin eu singur.... nu am avut probleme e foarte enervant in bucuresti.

 

Experienta se capata, nimeni nu s-a nascut invatat.... ramane de vazut.

 

Cius.

 

ah ok, credeam ca ai ceva cu cei de pe forum :crack:

 

Vezi ca daca era sa nu am mobra, imi puneam si eu R1 acolo, nu SV :bounce:

 

Mda, pai nu scrie acolo ca si detin acea mobra, e doar o poza de avatar,

 

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt "smart2cry "

iti e ciuda prietene :finger: ....cunosc persoane care conduc motociclete nu gluma, si nu au de atatia ani permis... :banana:

si mai ales, esti conservar... te dai cu acele conserve, noi poate NU :banana: ... ne lasi cu A-+-B ... du-te dp postu asta... muta-te la profesional, aicea sunt inecpatori :finger:

Editat de crenwuste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi prosti Doamne, luati-va de mana si mergeti pe aceeasi mobra. In felul asta IQ-ul pe mobra se va apropia de cel al unui om obisnuit.

 

recunoaste ca nu ai motor, esti doar o fatzada...sau conduci motorul doar in weekend :cheers: ... ii faci prostipe actualii motociclisti de azi, si viitori motociclisti de maine... nu e frumos ... eu nocduc doar motoare, si conduc zilnic propiul meu motor... asta nu inseamna ca trebuie sa ne facem prosti intre noi, dar unii ca tine...pot intelege ce vor... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o realitate, zic eu:

 

Tu ai dreptate mare. Poti incepe pe ce vrei. La urma ajungem sa vorbim doar de sanse mai mari de a deveni statistica de accident. Si chiar nu cred ca sunt atati invidiosi care o ard cu un SV pe unul care vrea sa isi traga R1. Credit isi poate lua orice taran deci nu e asta o problema.

Problema e ca vorbesti degeaba pe topic la derp trollescu asta.

A deschis topicul doar sa aiba unde pune posturi gramada.

 

Chiar nu il intereseaza daca se poate sau nu din prima pe R1 si ce parerea are oricine aici despre el. In afara de cei al caror idol va deveni cu o epava din 99.

 

E ca si cum ar deschide unu un topic la "in timpul liber" in care zice, bai cwoiashi, eu m-am saturat de teneshi si vreau sa port de acum tocuri de femei. stiu stiu pishatilor, tocurile sunt purtate de femei si travestiti. dar eu sun hetero hetero, si nici rochii nu port deci o fi ok. apar toti forjatorii de forum plictisiti la lucru si baga texte interesante legate de orinetarea lui sexuala si alegerile facute pe plan de feishion. Pe el nu il intereseaza. El stie ca nu ii placea cand a luat ciot la popou de la unchiu-so inainte sa implineasca 18 ani. Nu i-a placut nici violul pe plan oral deci e clar ca e hetero. Ii trebuie tocuri sa il observe pixdele la club ca el e special si tocurile sunt opener mai interesant decat sa te dai cu oja pe unghii cum fac toti gheii etnobotanici hipsteriti de instagram. In mintea lui, tocurile sunt urmatorul pas logic si perfect acceptabil. Cui nu ii place, si arata asta pe un forum public poate sa o suga si sa moara in grota lui cu tastatura si monitor, singur in chinuri. Asta e ideea topicurilor de genul.

 

A adunat tipul 2-3 pagini de la 9 dimineata. Merge bine pravalia de trolling.

 

Si sa fiu on topic: cumpara un 98 ma gigolo ca e piesa de colectie pentru cunoscatori. Si toate is la 23000km, mai fiabile ca o piatra vulcanica. Sa vezi ce condens baga domnisoarele bine educate cu inteligenta peste medie cand aud cum urla animalul si se face pielea de gaina pe ele. Da fa un bine si gaureste toba in 3 locuri cu o surubelnita,altfel pierzi din putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung cu toata talpa jos cu ambele picioare, deci probabil ca nu am inaltimea aia, cine stie :)

 

Experienta se capata, nimeni nu s-a nascut invatat.... ramane de vazut.

 

 

bun c-ajungi bine jos.

 

n-am zis ca s-a nascut vreunul pilot, doar ca unii dau de A dupa multi ani de B = avantaj.

 

...

 

nu stii cu cine "avem de-a face". fireste, prima impresie = troll obosit/pusti de 16 ani.

 

situ cazuri de astfel de topicuri sfarsite cu indeplinirea obiectivului, timpul ne va spune.

 

cand ma gandeam si eu ce sa-mi iau si frecam ridichea oamenilor, lumea isi pierduse "credinta" cum ca voi face asta vreodata. e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun c-ajungi bine jos.

 

n-am zis ca s-a nascut vreunul pilot, doar ca unii dau de A dupa multi ani de B = avantaj.

 

eu mi'am luat motor in 08, permisul l'am luat in 2010... si am mers doar cu motoare... daca esti pasionat... si traiesti printre motociclisti, nici nu mai ai nevoie de permis... cunosc o persoana de mai bine de 4 ani, conduce doar capacitati mari... e ok, nici acum n'are permis :))))

e ok, nu zic sa nu ai permis, dar daca ai motor... poti conduce o vreme si fara... mai ales sa te acomodezi... eu cat timp n'am avut permis am mers k painea lui Dumnezeu, un incident n'am avut...cand a venit permisu, am inceput sa ma dau mai bine...si in acelas timp au venit si niste accidente...asta e, n'am dat o clipa in spate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...