Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa l stapanesti sanatos.

 

lasa ca te duc eu ca si asa nu am motor si duc dorul :D :D

 

motorul arata foarte bine si are un pret bun .

 

Parca zicea cineva ca nu mai merge pe mobra in Bucale :bounce: ca nu se merita, sau ceva de gen :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cand iti intra in sange (motorul) nu-ti mai iese nici dupa ce mori .. poate sa-ti faca 100 de slujbe preotul...cand ajung la poarta Raiului, intrebi intai daca poti intra cu motorul apoi intri si tu :lol:

 

Lasand gluma la o parte..cum spuneau si baietii, super pret la motor, arata exceptional!

 

ca tot veni vorba de dus la Ilioara, vezi sa nu te manance Dracu pe undeva prin dos sa te urci pe motor pana nu ai plasticul in mana!! Stiu personal caz care s-a lasat cu 1 an cu suspendare + scoala + permis din nou!! (nu cu motor, ci cu masina!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat Macke.. am intalnit cazuri in care motocicleta a fost doar un moft si a vandut-o dupa cativa ani (nu era vorba de bani). Probabil nu ii intrase in sange :))

 

BTW: a reusit cineva sa dea banditul pe o roata ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat Macke.. am intalnit cazuri in care motocicleta a fost doar un moft si a vandut-o dupa cativa ani (nu era vorba de bani). Probabil nu ii intrase in sange :))

 

BTW: a reusit cineva sa dea banditul pe o roata ? :D

 

Da. Banditu se da pe o roata foarte usor. Prima tentativa a fost doar din acceleratie, si merge doar in viteza a I-a, cu un pic de balans si tras de ghidon, iar a doua a fost un wheelie ca la carte care mi-a iesit din greseala: ma dadeam racing prin bucuresti pe la 2 noaptea, s-a pus verde la semafor si am plecat in forta, la un moment dat, pe la 8.000 rpm, trag ambreiaju, mai trag un pic de acceleratie, dau cu piciorul pe langa schimbatorul de viteze si dau brusc drumul la ambreiaj. Ce s-a intamplat atunci n-as vrea sa retraiesc. Una e cand incerci voit sa-l dai pe-o roata, si alta e cand se intampla din greseala. cer e ca la 10.000 de rpm intr-a doua, aveam ceva km/h si dintr-o data a inceput sa se salte roata fata si sa vad cerul. m-am c*c*t pe mine de frica, am incremenit si am inceput sa inchid acceleratia foooaaarrrrrte incet. am aterizat super frumos, abia daca am simtit cand a atins roata fata asfaltul, am tras pe dreapta si am fumat jumate de pachet de tigari :))) de atunci, oricat am incercat eu constient sa-l dau pe-o roata, n-0am reusit :))) se pare ca inca n-am coitele necesare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cand iti intra in sange (motorul) nu-ti mai iese nici dupa ce mori .. poate sa-ti faca 100 de slujbe preotul...cand ajung la poarta Raiului, intrebi intai daca poti intra cu motorul apoi intri si tu :lol:

 

Lasand gluma la o parte..cum spuneau si baietii, super pret la motor, arata exceptional!

 

ca tot veni vorba de dus la Ilioara, vezi sa nu te manance Dracu pe undeva prin dos sa te urci pe motor pana nu ai plasticul in mana!! Stiu personal caz care s-a lasat cu 1 an cu suspendare + scoala + permis din nou!! (nu cu motor, ci cu masina!)

NU Sefu`, jobul meu depinde direct de permis asa ca nici prin cap nu imi trece. tin cu dinti de plastic. a vrut militia sa mi-l ia de 2 ori pana acum. Mai aveam putin si ma puneam in genunchi ultima oara, da a cedat Organu inainte sa ajung la asta. da ma gandesc ca pe ilioara am voie nu :D. sau e drum public?? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai reusit dar nici incercat sa-l dau pe-o roata. pneul meu spate e destul de vechi si incepe sa fuga prin curbe, cel putin pe asfaltul ala lucios de oras am patit de citeva ori. nici ca nu mai sint asa de atras de idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Gabi88: pe cine stii acolo? La ce scoala e instructor? Poate il cunosc.

 

felicitari!

arata foarte bine, ca noua, zici ca e a mea :P

Pai nu ramane decat sa le intalnim si sa vedem.

 

stiu ca e prematur sa ma gandesc la asta dar am si eu o intrebare: pe janta standard care e latimea maxima posibila la anvelopa? Merge pus un 190? Sum ar influenta asta tinuta la drum.

A doua idee ar fi un far + parbriz de GSR. Sau ceva asemanatoa. Sau cel putin un parbriz. Am gasit unul pe baracudamoto.ro, acolo am gasit si un bugspoiler ce vreau sa il iau. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe janta standard care e latimea maxima posibila la anvelopa? Merge pus un 190? Sum ar influenta asta tinuta la drum.

 

Standard ai 160. Merge maxim pus 170, si ala chinuit.

Referitor la tinuta de drum, ai pe forum un topic "latime cauciuc/viteza/manevrabilitate/coolness factor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Standard ai 160. Merge maxim pus 170, si ala chinuit.

Referitor la tinuta de drum, ai pe forum un topic "latime cauciuc/viteza/manevrabilitate/coolness factor"

Serios daca il gasesc. caut de juma de ora si nu dau de el. pune si mie un link direct cu topicul. ori nu ma descurc eu cu search-ul ori nu stiu.... nu pot sa caut in threat-u Banditmania deloc. Dau search si imi gaseste sar nu pot sa localizez pagina sau nr postului de inceput. Is farza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am dat numai cu pasager in spate , tot asa ca cosmin. .. de vro 4 ori acum :)

 

Pana una alta, un mic filmulet facut vineri: http://www.youtube.com/watch?v=Nz7vPthZg64

ce camera folosesti , ce prinderi , tot tacamu :D

 

pt Gabi88: pe cine stii acolo? La ce scoala e instructor? Poate il cunosc.

 

 

 

nu eu am zis ca stiu instructor.

 

Parca zicea cineva ca nu mai merge pe mobra in Bucale :bounce: ca nu se merita, sau ceva de gen :P

ca nu se merita o tin si acum , iar ca nu mai merg m am razgandit :D, ce vrei asa e cand esti `bine`

 

oricum cand imi iau motor doar dupa 12 noaptea merg( nu de alta dar mi am luat masina si acum stau linistit in masina , daca pot spune linistit )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios daca il gasesc. caut de juma de ora si nu dau de el. pune si mie un link direct cu topicul. ori nu ma descurc eu cu search-ul ori nu stiu.... nu pot sa caut in threat-u Banditmania deloc. Dau search si imi gaseste sar nu pot sa localizez pagina sau nr postului de inceput. Is farza :lol:

 

cred ca la topicul asta se referea /index.php?/topic/51933-latime-cauciuc-vs-viteza/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera e luat sh - Go Pro Hero HD. prindere cu ventuza pe motor. Asta era primul filmulet facut. Mai am cateva dar sunt mai crazy asa si nu vreau sa le postez. :rusinica:

 

O sa mai postez filmulete dupa ce incep sa ma pricep putin la editare. Se vede ca e editat cu copita.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera e luat sh - Go Pro Hero HD. prindere cu ventuza pe motor. Asta era primul filmulet facut. Mai am cateva dar sunt mai crazy asa si nu vreau sa le postez. :rusinica:

 

O sa mai postez filmulete dupa ce incep sa ma pricep putin la editare. Se vede ca e editat cu copita.

tare camera

si eu vreau una in viitor ( sa filmez tot )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

Am am scos si eu bandita din garaj si am fost la munca cu ea . Foarte misto. Am sesizat in schimb o problema la maneta de frana . Poate a mai patit cineva si ma lamureste si pe mine:

- inainte trageam maneta pana la capat si mergea foarte lin pana se auzea un tacanit . astazi a mers in trepte...si mai si scartia... cam in 3 trepte pana sa ajung cu ea la maxim.

Stie cineva ce poate fi ? poate trebuie uns cablul(habar nu am daca se face operatiunea asta )?

PS : Cineva maine la arc ? eu o sa ajung acolo pe la 18:30. o sa fiu pe aleea lunga ( nu aceea de la intrarea in parc )

Bafta multa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sesizat in schimb o problema la maneta de frana . ...

Stie cineva ce poate fi ? poate trebuie uns cablul(habar nu am daca se face operatiunea asta )?

 

Are cablu frana de mana? :blink:

 

Verifica si schimba daca e nevoie lichidul de frana. Verifica si schimba placutele de frana daca e nevoie! Verifica sa nu fie blocate placutele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre unsa maneta in sine acolo unde are axu de rotatie, baga si tu neste wd40 . .

corect.

eu faceam asa la 2 saptamani :D

 

site cineva cand da drumu la bikeshop ??

ca pe autovit sunt umflate preturile si alte saituri din domeniu nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : Cineva maine la arc ? eu o sa ajung acolo pe la 18:30. o sa fiu pe aleea lunga ( nu aceea de la intrarea in parc )

Bafta multa .

 

Poate vin si eu, nu promit nimic..

 

Altcineva ?

 

ps. ieri la materna, era un bandit, era al tau ?

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...