Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

e hai mai Dane :( :disappointed:

 

sam78 ai pm

 

Pai da,de exemplu un banal capac de la ambreiaj nu gasesti la second hand.Stiu ca se poate suda,asa am si facut in final atunci.

 

Motor iara nu gasesti second-hand decat la Termina.

 

EDIT: In curand cred ca o sa o dau pe piese.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai da,de exemplu un banal capac de la ambreiaj nu gasesti la second hand.Stiu ca se poate suda,asa am si facut in final atunci.

 

Motor iara nu gasesti second-hand decat la Termina.

 

EDIT: In curand cred ca o sa o dau pe piese.

 

Atunci astept... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a pus cineva pe bandit-ul de 600 (model 2000-2005) roti de suzu gsx(katana)?are cineva idee daca se potrivesc?mersi

 

Nu stiu daca merg de pe katana. Daca te referi doar la janta... am io una de B6 de spate, cu marginea polishata. Aia ti se potriveste sigur. :disappointed:

PS: Ti-au ajuns bujiile?

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am si eu o intrebare ca viitor posesor de Bandit: Daca am un bandit din 1998 sau 2000 pot sa-i pun semicarena aia din fata de Bandit de 2008? Si pt. sa aceeasi intrebare!

 

La Bandit 6/12 Kult se poate pune semicarena de Pop. De aia de pe Neo/Evo nu stiu ce sa zic.

Cu mult tupeu se poate orice. :disappointed:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca merg de pe katana. Daca te referi doar la janta... am io una de B6 de spate, cu marginea polishata. Aia ti se potriveste sigur. :(

PS: Ti-au ajuns bujiile?

nu am apucat sa le pun ca in timpul saptamanii nu prea am timp :(

gasisem un set de jante de 17 cromate dar cica sunt amandoua de 3,5 :disappointed: nu stiu ce drac de katana e aia care are jantele de aceeasi marime si pe spate si pe fata ..

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...em=230300886525 uite link-ul poate imi poate explica cineva ce (cuvant urat) de jante sunt astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat sa le pun ca in timpul saptamanii nu prea am timp :(

gasisem un set de jante de 17 cromate dar cica sunt amandoua de 3,5 :disappointed: nu stiu ce drac de katana e aia care are jantele de aceeasi marime si pe spate si pe fata ..

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...em=230300886525 uite link-ul poate imi poate explica cineva ce (cuvant urat) de jante sunt astea.

 

Nu conteaza ce jante sunt, nici nu ma mai uit in link daca zici ca s ambele de 3,5 inchi. Nu se potrivesc. Ca sa nu mai vb de probleme pe spate cu prinderea flasei de la foaie si posibile alte incompatibilitati. B6 are 4,5 pe spate deci poti sa uiti alea de Katana.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ce jante sunt, nici nu ma mai uit in link daca zici ca s ambele de 3,5 inchi. Nu se potrivesc. Ca sa nu mai vb de probleme pe spate cu prinderea flasei de la foaie si posibile alte incompatibilitati. B6 are 4,5 pe spate deci poti sa uiti alea de Katana.

pai aia stiu si eu de aia i-am cerut lamuriri....de lucrat is lucrate suer dar ceva nu pusca...ori e ala idiot ori nu sunt pereche...oricum mersi de ajutor..

poate imi poate explica cineva ce is marimilea alea 4,5 si 3,5 de pe fata,17 stiu ca-i diametrul ... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia 3,5, 4,5 sau 5,5 etc sunt latimea in inches (adica 2,56 cm) si se masoara la interior intre buzele jantei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Alex , sa ai grija de fata te rog . :)

Dabea m-am despartit de ea azi .. credeam ca iesi tu de acolo si ma gasesti tot langa ea . :)

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Sper cat de curand sa-mi gasesc perechea (B6) , care sa se potriveasca gusturilor si bugetului :).

By the way , banditilor daca stiti vreun hotoman N (chiar si S ca il dezbrac) de vanzare v-as fi recunoscator daca mi l-ati face cunoscut si mie.

Pana atunci << Drive safely, girls prefer you in one piece >> [parca asa e mesajul acela la VIBE FM].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Alex , sa ai grija de fata te rog . :)

Dabea m-am despartit de ea azi .. credeam ca iesi tu de acolo si ma gasesti tot langa ea . :)

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Sper cat de curand sa-mi gasesc perechea (B6) , care sa se potriveasca gusturilor si bugetului :D.

By the way , banditilor daca stiti vreun hotoman N (chiar si S ca il dezbrac) de vanzare v-as fi recunoscator daca mi l-ati face cunoscut si mie.

Pana atunci << Drive safely, girls prefer you in one piece >> [parca asa e mesajul acela la VIBE FM].

multam'

primul drum a fost printre picaturi: foarte fain

acum 5 min am ajuns UD

merge bine, dar cred ca e baiat nu fata :)

si stai linistit ca ne mai vedem noi

pana atunci

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! As dori si eu sfaturi cu privire la Suzuki GSXR 750, an fabricatie 1994... Puncte forte.. Puncte slabe... Multumesc anticipat!

nu ai nimerit unde trebuie...e o motocicleta complexa dar nu-i de bucuresti(parerea mea)

 

 

vad ca se mareste ceata de talhari... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! As dori si eu sfaturi cu privire la Suzuki GSXR 750, an fabricatie 1994... Puncte forte.. Puncte slabe... Multumesc anticipat!

 

LA 94 nu ma stiu dar daca este cea racita pe aer-ulei, adica pana prin 92... e buna de facut bucati, pus motorul in cadru de Bandit 600, pus furca upside down complet cu roata si etrieri pe Bandit, eventual si bascula cu janta spate. Resturile poti apoi sa le dai la centru de colectare de hier vechi. :)

 

PS: vorbesc serios.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat (pana in iarna) cu mobra mea. E pe roti si fuge ca turbata.

Pe langa multe maruntisuri, bascula si paharele de la furca sunt vopsite electrostatic, iar cadrul momentan nu. In iarna vreau sa o macelaresc iar si sa ii pun o alta coditza, sa mut bateria in locul airboxului si sa refac frumos instalatia electrica (simplu si elegant). Apoi daca voi fi satisfacut de rezultat, dau si cadru la vopsit electrostatic si ramane definitiv. In afara de asta planurile includ si un rezervor foarte interesant din aluminiu.

Momentan va las cu poze de telefon:

post-10108-1224406878_thumb.jpg

post-10108-1224406887_thumb.jpg

post-10108-1224406891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat (pana in iarna) cu mobra mea. E pe roti si fuge ca turbata.

Pe langa multe maruntisuri, bascula si paharele de la furca sunt vopsite electrostatic, iar cadrul momentan nu. In iarna vreau sa o macelaresc iar si sa ii pun o alta coditza, sa mut bateria in locul airboxului si sa refac frumos instalatia electrica (simplu si elegant). Apoi daca voi fi satisfacut de rezultat, dau si cadru la vopsit electrostatic si ramane definitiv. In afara de asta planurile includ si un rezervor foarte interesant din aluminiu.

Momentan va las cu poze de telefon:

post-10108-1224406878_thumb.jpg

post-10108-1224406887_thumb.jpg

post-10108-1224406891_thumb.jpg

 

Scartarule...la cati bani ai bagat in ea, pui poze cu telefonul? rusinica :)

 

Totusi, bravo man, in sfarsit ai terminat cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA 94 nu ma stiu dar daca este cea racita pe aer-ulei, adica pana prin 92... e buna de facut bucati, pus motorul in cadru de Bandit 600, pus furca upside down complet cu roata si etrieri pe Bandit, eventual si bascula cu janta spate. Resturile poti apoi sa le dai la centru de colectare de hier vechi. :)

 

PS: vorbesc serios.

 

bai seriosule nu mai poate omu sa dea o basina ca versi tu tot... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sam : sa-l stapanesti sanatos si multi km

 

acum o intrebare pe viteza : unde gasesc piese b4 noi si mai ieftine ? (gen segmenti, supape, kit lant, kit rulmenti jug, kit garnituri)

 

aah. inca una : cauciuc spate 160 merge sigur dar, ar trbui sa schimb si janta ?

ps : ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sam : sa-l stapanesti sanatos si multi km

 

acum o intrebare pe viteza : unde gasesc piese b4 noi si mai ieftine ? (gen segmenti, supape, kit lant, kit rulmenti jug, kit garnituri)

 

aah. inca una : cauciuc spate 160 merge sigur dar, ar trbui sa schimb si janta ?

ps : ms

 

Kit de garnituri mai gasesti pe ebay.co.uk si pe magazine online europene, poate chiar pe louis; la fel si kit de lant si rulmenti de jug.

 

Cu segmenti/cuzineti iti dau o veste trista, doar OEM exista, => galeti de bani.

Recomand sa-ti faci o lista completa cu codurile de care ai nevoie si sa le comanzi de pe www.alpha-sports.com. Livreaza foarte repede si iesi mult mai ieftin ca la noi la comenzi peste $100.

Ah, si cand comanzi din state, spune-le sa nu scrie valoarea pe colet si sa NU lipeasca factura pe colet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In atentia posesorilor de B12...

 

Batand campii pe internet am dat pe site-ul Micron peste urmatoarea oferta aberanta:

 

Toba sport pt B12 Kult, carbon, rotunda... redusa de la 489 de euro la... 146,70. :rusinica:

 

 

Care vreti sa va bagati... http://www.micronsystems.de/pd-658136149.h...;categoryId=244

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !!!!

 

Suzuki GSF 400 din 92, .. treaba e ca ma lasa lantul.

ce kit de lant imi recomandati?

 

am aprox 34.000, am luat-o in martie din germania cu aprox 30.000, nu cred ca a fost schibat vreodata lantul.. totusi ciudar ca dupa poze foaia de pe spate e mai mare ca in pozele cu originalele.

 

DECI ce KIT de lant sa cumpar?... prefer unul mai bun kiar dak e mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...