Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salut sunt posesorul unui Suzuki Bandis S 600 din '98.E prima mea motocicleta de care sunt mandru....foarte fiabila(la greutatea ei),chestii care nu mai trebuiesc spuse ca se stie deja:D.Mi-au facut cu ochiu niste poze streetfighter.Daca se poate un link sau ceva in care sa gasesc manualul de la bandit s 600 s din 98.Am cautat dar....= cu 0.De faruri.....ceva in genu asta caut eu.Ms mult.....asfalt uscat

post-44736-1232535685_thumb.jpg

post-44736-1232536120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Emppu ! Nu mi-ai raspuns la o intrebare. Te rog!

 

Cat de des lustruiesti jantele pentru a le intretine lucioase?

Am de gand sa achizitionez o pereche de gume pentru Bandita. Nu vreau sport si mai degraba turing. Pentru asta am de ales de la Bridgestone Continemtal Dunlop Michelin Pirelli.

Ce ma sfatuiti sa aleg (turing repet)?

 

Intr-un an si ceva nu stiu daca le am lustruit pe bune de 3 ori (la mana). Se pateaza destul de repede de la apa de ploaie sau de la apa cu care o speli daca lasi mobra parcata nestearsa si raman picaturi de apa la baza jantei. Si praful de la placutele de frana pe fatza si sparyul de lant pe spate sunt niste inamici. Oricum devin per total destul de mate, dar tot nu arata rau. Io nu prea le intretin, probabil ca daca le bibilesti mai des si esti atent cu ele rezista mai mult oglinda.

 

Michelin Pilot Road stiu ca s bunicele, nu foarte stralucite la grip dar tin mult. De restu... nu cunosc, nu comentez.

 

Salut sunt posesorul unui Suzuki Bandis S 600 din '98.E prima mea motocicleta de care sunt mandru....foarte fiabila(la greutatea ei),chestii care nu mai trebuiesc spuse ca se stie deja:D.Mi-au facut cu ochiu niste poze streetfighter.Daca se poate un link sau ceva in care sa gasesc manualul de la bandit s 600 s din 98.Am cautat dar....= cu 0.De faruri.....ceva in genu asta caut eu.Ms mult.....asfalt uscat

 

Farurile alea sunt chinezarii SHIN YO cum sunt si la Louis (doar in varianta crom) la 100 de Euro. Alea "carbon-look" cum sunt in poza arata a desene animate. Adica e penibil facut modelu. Am vazut chestii carbonlook de juri ca-i carbon adevarat, insa ce i in poza aia e Pepsi. Am vazut pe ebay farurile astea si in varianta titan (nici negru, nici argintiu, un fel de gri) sau negru mat. Oricare varianta e ok... numai alea da carbon nu.

 

post-8276-1232540017_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Asteptam :yikes:

 

L-am gasit dar nu-i gasesc bucsile si prinderile...si pe deasupra pare si stramb desi linia axului pare nedeplasata...

 

P.S stiu eu pe cineva care are unul lacrima si nu il foloseste(dar nu sti de la mine :eek: ) alex-bandit :kiss: :yikes:

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am gasit dar nu-i gasesc bucsile si prinderile...si pe deasupra pare si stramb desi linia axului pare nedeplasata...

 

P.S stiu eu pe cineva care are unul lacrima si nu il foloseste(dar nu sti de la mine :eek: ) alex-bandit :kiss: :yikes:

 

Credeam ca stii pe careva care are 2 buc. virgine si nu le foloseste (si nu le vinde ca poate, poate). :yikes:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca stii pe careva care are 2 buc. virgine si nu le foloseste (si nu le vinde ca poate, poate). :yikes:

 

roackere partidu' te vrea tuns...daca as sti si daca ar fi si minore nu ati avea loc de uni mentionati deja...(eu nu ma bag...la mine trage in interval scurt de ture 30-35 :yikes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am gasit dar nu-i gasesc bucsile si prinderile...si pe deasupra pare si stramb desi linia axului pare nedeplasata...

 

P.S stiu eu pe cineva care are unul lacrima si nu il foloseste(dar nu sti de la mine :blink: ) alex-bandit :kiss: :yikes:

 

Mersi de info si de oferta :yikes:

 

 

 

 

 

minore?? unde?

am eu unul impecabil, dar tot tre sa ii caut suruburile si arcurile.

 

Daca esti dispus sa il vinzi e o treaba buna :eek:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam astea ar fi variantele la "gume" ........

Bridgestone BT020

Dunlop D220

Michelin proad

 

Ce parere aveti ?

Alege Dunlop qualifier - aderenta maxima garantata daca nu D220 sigur nu te vor dezamagi :scratch:

post-18817-1232641997_thumb.jpg

Editat de gigiberlogea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni nimic de Bridgeston sau Michelin :D

 

Alea imi placeau ca si model mai ales ca cele de la Michelin au dublu strat. Pe coama mai dure si pe laterale mai moale :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni nimic de Bridgeston sau Michelin :D

 

Alea imi placeau ca si model mai ales ca cele de la Michelin au dublu strat. Pe coama mai dure si pe laterale mai moale :scratch:

 

eu din ce am testat pana acum bridgestone mi s-au parut cele mai bune pt toate tipurile de drum...acum am metzeler rennsport(soft) si inca o pereche de pirelli diablo strada(inca neincercate)

ce am testat: avon(tari ca piatra...iute ca sageata),michelin 2 modele,si meteler ceea ce am acum...

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din ce am testat pana acum bridgestone mi s-au parut cele mai bune pt toate tipurile de drum...acum am metzeler rennsport(soft) si inca o pereche de pirelli diablo strada(inca neincercate)

ce am testat: avon(tari ca piatra...iute ca sageata),michelin 2 modele,si meteler ceea ce am acum...

eu am metzeler sportec M1 si is ok...se incalzesc destul de repede,in lasi pe curbe rapid...

depinde ce vrei ,nu poate sa-i zica cineva ce cauciucuri vrei tu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...inca o pereche de pirelli diablo strada(inca neincercate)

...

pirelli diablo strada am eu acum. Au aderenta buna in viraje, chiar si in unghi mare, dar se poate si mai bine.

Se incalzesc destul de repede. Pe ploaie sunt satisfacatoare.

Dar oricum, niste anvelope ok :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a incercat cineva sa-si puna dynojet jet kit?mi-am pus filtru de aer k&n si nu merge rotund la toate turatile,toti mi-au recomandat sa-mi pun dyno ca ar creste si puterea in combinatie cu filtru si toba sport.ma cam bate gandul si as vrea sa mai aud niste pareri de la cei care su asa ceva...

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vreun site pe care sa gasesc mai multe detalii despre ideea de cafe racer ?

 

Ma gandesc sa transform un CB250 ... ca cel pe care am facut scoala ... imi revin multe amintiri :D:P)

 

Termin banditu si vreau sa incerc si altceva :scratch::huh:

Editat de Bandit_mik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vreun site pe care sa gasesc mai multe detalii despre ideea de cafe racer ?

 

Ma gandesc sa transform un CB250 ... ca cel pe care am facut scoala ... imi revin multe amintiri :D:P)

 

Termin banditu si vreau sa incerc si altceva :scratch::huh:

 

 

Sunt destule site-uri.Daca dai cautare pe google "Honda Cafe Racers" cu siguranta vei gasi.Sau mai simplu cu aceeasi denumire pe You Tube.

Si eu vreau sa modific un CB 400.

Vezi ca este mai jos un topic deschis cu acest nume.Cafe Racer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ai facut reglajele necesare la carburatoare dupa modificarile aduse??

 

poate din cauza asta nu iti merge rotund.

 

nu-i chestia ca nu merge rotund,de mers merge rotund,problema e ca daca accelerez brusc are un gol de putere,sta un pic ca si cand nu e amestecul bun si dupaia accelereaza.

problema aceasta din cate am citit pe forum-uri apare la toate motoarele pe carburator care se monteaza filtru sport. la cele pe injectie se regleaza automat amestecul.

nedumerirea mea e daca si-a mai pus cineva jet kit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i chestia ca nu merge rotund,de mers merge rotund,problema e ca daca accelerez brusc are un gol de putere,sta un pic ca si cand nu e amestecul bun si dupaia accelereaza.

problema aceasta din cate am citit pe forum-uri apare la toate motoarele pe carburator care se monteaza filtru sport. la cele pe injectie se regleaza automat amestecul.

nedumerirea mea e daca si-a mai pus cineva jet kit...

 

 

aceeasi problema cu acceleratia o am si eu.Am montat un kit K&N si de atunci intre 3000 - 4000 rpm gafaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi problema cu acceleratia o am si eu.Am montat un kit K&N si de atunci intre 3000 - 4000 rpm gafaie.

pai na din cauza filtrului...am studiat si eu probelma asta...toate cu carburatie fac asa cu filtre sport.acuma la timisoara este un service (thunderbikes.ro)unde se monteaza jet kit si regleaza pe stand dynojet.

intrebarea era daca si-a mai pus cineva,ca ma bate gandul sa fac treaba ca la carte :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...