Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tot am promis acum cateva zile sa va arat cum arata si sitele din interiorul tobei.

Nu va ganditi ca a fost usor de scos deoarece chiar nu a fost usor, dar a meritat.

Cam asa arata "sitele" , "filtrele" "big mothafocka" etc..

Ele nu arata asa in mod normal.. arata asa fiindca au fost scoase dupa metoda "romaneasca"

post-41379-1253628974_thumb.jpgpost-41379-1253628989_thumb.jpgpost-41379-1253629085_thumb.jpg

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot am promis acum cateva zile sa va arat cum arata si sitele din interiorul tobei.

Nu va ganditi ca a fost usor de scos deoarece chiar nu a fost usor, dar a meritat.

Cam asa arata "sitele" , "filtrele" "big mothafocka" etc..

Ele nu arata asa in mod normal.. arata asa fiindca au fost scoase dupa metoda "romaneasca"

post-41379-1253628974_thumb.jpgpost-41379-1253628989_thumb.jpgpost-41379-1253629085_thumb.jpg

 

ce ai pus in loc de site ? o teava gaurita de 45 mm sau nu ai mai pus nimic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! M-am hotarat .Vand sau schimb Bandit 600 s din '98 cu Bandit 1200 de preferat tot S.Pretul de vanzare e de 1700 euroi.Pentru schimb mai dau max 1000 euro.Are 55 000 km si toate consumabilele schimbate de o luna.

post-25704-1253685447_thumb.jpg

Editat de ovidiu nedelcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! M-am hotarat .Vand sau schimb Bandit 600 s din '98 cu Bandit 1200 de preferat tot S.Pretul de vanzare e de 1700 euroi.Pentru schimb mai dau max 1000 euro.Are 55 000 km si toate consumabilele schimbate de o luna.

 

 

Nu pot spune ca e o perioada buna de vandut motoare. Pretul e bun! bafta la vanzare si bafta la noul B12 :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti in Bucuresti si ai maxim 100 lei la tine, gasesti maneta de ambreiaj la MyMoto (Sos. Cotroceni, intre Gradina Botanica si podul peste parleaz <a se citi Dambovita>) doar sa te duci cu maneta veche/rupta si s-o iei prin comparatie, ca e posibil sa-ti spuna ca nu au... eu asa am patit cu maneta de frana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti in Bucuresti si ai maxim 100 lei la tine, gasesti maneta de ambreiaj la MyMoto (Sos. Cotroceni, intre Gradina Botanica si podul peste parleaz <a se citi Dambovita>) doar sa te duci cu maneta veche/rupta si s-o iei prin comparatie, ca e posibil sa-ti spuna ca nu au... eu asa am patit cu maneta de frana :)

 

Mersi. E nasol ca nu sunt in Bucuresti acum.

Am rezolvat intr-un final.

La bandit se potriveste maneta de ambreiaj de la Gs500 din anii 89-96.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! M-am hotarat .Vand sau schimb Bandit 600 s din '98 cu Bandit 1200 de preferat tot S.Pretul de vanzare e de 1700 euroi.Pentru schimb mai dau max 1000 euro.Are 55 000 km si toate consumabilele schimbate de o luna.

Bafta !

Hehe .. asa arata si al meu inainte , cand era 'S' (si intreg).

post-16685-1253730684_thumb.jpg

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ca ai rezolvat si e bine de stiu ca se potriveste maneta de la GS500 :)

 

Iar cea de frana de GS500 mere pe 6 si 12 Kult si invers la modu' plug & play.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cea de frana de GS500 mere pe 6 si 12 Kult si invers la modu' plug & play.

Maneta de frana pe care o am acum montata, e pentru CBR nu-stiu-cat RR sau pentru nu-stiu-ce Yamaha SS... :)

Mesaj completat

Are cineva idee daca bascula de GSXR 750 din 2008-2009 se potriveste pe Bandit? Am gasit pe Ebay una ok:

 

http://cgi.ebay.co.uk/2008-2009-Suzuki-GSX...id=p3286.c0.m14

 

Ce parere aveti? daca as vrea sa montez asa ceva, ce modificari ar trebui sa mai fac ca sa vina bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maneta de frana pe care o am acum montata, e pentru CBR nu-stiu-cat RR sau pentru nu-stiu-ce Yamaha SS... :)

Mesaj completat

Are cineva idee daca bascula de GSXR 750 din 2008-2009 se potriveste pe Bandit? Am gasit pe Ebay una ok:

 

http://cgi.ebay.co.uk/2008-2009-Suzuki-GSX...id=p3286.c0.m14

 

Ce parere aveti? daca as vrea sa montez asa ceva, ce modificari ar trebui sa mai fac ca sa vina bine?

sti care e partea nasoala?ca la piese din acestea grele te costa o avere transportul :)

oricum astept sa vad cum il faci,is f curios si cum in curand o sa vina frigul doar asta va mai ramane sa modificam la motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti care e partea nasoala?ca la piese din acestea grele te costa o avere transportul :P

 

Mdea... pai o bascula sa zicem ca o gasesc pe la 170 lire... din UK si pana aci, transportul ma costa undeva intre 50 si 150 lire in functie de curier :) , asa ca m-am deci sa caut pe la noi... :D

 

oricum astept sa vad cum il faci,is f curios si cum in curand o sa vina frigul doar asta va mai ramane sa modificam la motoare

 

Sincer...si eu sunt curios... :moto: pe zi ce trece, gasesc tot mai multe fightere care-mi plac si uite asa mi se schimba ideile... cam o data la doua zile am in minte ceva complet diferit...

 

post-35709-1253816506_thumb.jpg

Acum asta e baza la care vreau sa ajung... e simplu, subtil... cam pe ideea asta vrea sa merg..deocamdata

 

Pe asta ma bazez si eu, ca vine iarna, o s-o tin in casa si ca e momentul propice de a pune flexu si ciocanul pe el. Problema e ca procesu de "fighterizare" este unul extrem de costisitor... cred ca totusi al meu va fi o combinatie intre un fighter si un rat :)

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi intr-o tura mai lunga am reusit sa fac sa actioneze si ABS-ul(doar pe roata din spate). Putin de tot se blocheaza roata,se manifesta printr-un scartait scurt,dar nu se simte si in mers.

 

La voi care aveti acest sistem cum l-ati simtit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea... pai o bascula sa zicem ca o gasesc pe la 170 lire... din UK si pana aci, transportul ma costa undeva intre 50 si 150 lire in functie de curier :) , asa ca m-am deci sa caut pe la noi... :D

 

 

 

Sincer...si eu sunt curios... :P pe zi ce trece, gasesc tot mai multe fightere care-mi plac si uite asa mi se schimba ideile... cam o data la doua zile am in minte ceva complet diferit...

 

post-35709-1253816506_thumb.jpg

Acum asta e baza la care vreau sa ajung... e simplu, subtil... cam pe ideea asta vrea sa merg..deocamdata

 

Pe asta ma bazez si eu, ca vine iarna, o s-o tin in casa si ca e momentul propice de a pune flexu si ciocanul pe el. Problema e ca procesu de "fighterizare" este unul extrem de costisitor... cred ca totusi al meu va fi o combinatie intre un fighter si un rat :)

te coafeaza asa ceva?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Streetfight...d=p4506.c0.m245

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Exact cum spuneam... masca arata foarte bine, insa merge foerte bine pe un fighter cu o tema gen Transformers...ceva robotic...tehnologic... fuck..acum iar sunt confuz :)

 

Ai tu asa ceva la vanzare?

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...