Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Merci tutror pt raspunsuri. Am inteles ce era de inteles din comparatiile facute... si pot spune ca poveste e similara si la cruisere (motoare de 400 pe aceleasi cadre ca cele de 800 sau 600, deci subdimensionate si de aici problemele aferente). S-a notat deci + pt B6.

 

Revin cu chestii concrete si poze, cand o fi sa imi cumpar banditul.

 

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deocamdata, la cum merg lucrurile, cred ca am bani de nou. Am gasit un BT. Au si Continental...nu e o problema. Daca insa nu voi avea bani, atunci vorbim. Oricum, merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care iese cu motorul la un ceai ? Asa cat sa se mai miste roata...

eu as veni cu cel mai mare drag ...dar ...sunt cam multi km si e cam cald afara :D) cand s-o incalzi afara daca e ne intalnim totzi la o bere ( fara alcool normal ) :lol: ... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as veni cu cel mai mare drag ...dar ...sunt cam multi km si e cam cald afara :D) cand s-o incalzi afara daca e ne intalnim totzi la o bere ( fara alcool normal ) :lol: ... :wacko:

Oricum te asteptam in Bucuresti la o bericioacica fara alcool. Oricand, nu numai pe vreme calduroasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum te asteptam in Bucuresti la o bericioacica fara alcool. Oricand, nu numai pe vreme calduroasa.

o sa vin cu prima ocazie ....dar nu stiu cand va fi ...pentru ca o sa plec in franta :wacko: cu toate ca m-ar tenta gandu sa stau acasa si cu bani care i-as plati p drum as putea sa mai fac pe la motocicleta ...dar o diploma in plus cred ca conteaza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult celor care mi-au raspuns la intrebarile puse de mine referitor la simptomele motorului meu. Intr-o oarecare masura m-am lamurit si sper ca nu e cava grav. Ma bucur foarte mult ca am cu cine mai schimba o parere sau sa rezolv o problema. va salut cu respect !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditi,

 

la multi ani si un sezon plin de ture cat mai lungi si mai superbe va doresc.

Revin si io cu vorbe dupa o absenta mai indelungata cauzata de un job fascinant de extenuant si de faptul ca mi-am luat o placa video noua :cheers: . N-am mai postat si pentru ca nu am mai calcat prin garajul ce contine 400 de cai generati de 4 buc. Suzuki GSF Bandit :D si nu prea am mai avut ce raporta interesant.

 

Calcand astazi insa in garaj am dat peste un suport de bagaje adica portbagaj, suport Topcase, cum vreiti sa-i spuneti pe care nu intntionez vreodata sa-l pun pe Bandit si deci as dori sa-l valorific. :banana:

Deci, care doriti asa ceva pe B6/12 Kult... da-ti un semn si facem sa fie bine.

 

Si mai am de dat acest fuel cap cover care nu se potiveste la mine. E pt B6/12 Pop etc, adica dupa 2000.

 

Numa' bine!

post-8276-1263648191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai 4 bandite??? :cheers:

 

mooaaammma, ce bine o duc unii.... :banana:

 

Nu am man decat unu. Restu apartin unor apropiati. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi de fuel cap... pentru un 650 din 2005 e ok? daca da, la ce pret... multam

 

Nu stiu daca mere si pe Neo. Trebuie sa compari poza cu busonul tau. Daca vrei, pot sa fac si o poza rezolutie mare si clara.

Pretul este 50 ron. Eu am dat pe el 14 euro + transport cand am fost in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine v-am gasit.

In urma unei lecturi de vreo 490 de pagini sunt hotarat 100% sa-mi iau Bandit, de 600 deocamdata ca sunt incepator. Daca o sa-mi placa o sa fac upgrade la 1200. Din cate am citit pe aici imi place la nebune motoreta. Probabil in primavara o sa am fondurile necesare pt achizitie.

Am o intrebare pentru voi:

Am vorbit cu un tip (italian cica) care aduce motoare din Italia(evident).

aici mai multe detealii http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=57531

A mai cumparat cineva de la el? M-a asigurat ca motorul o sa fie super ok din toate punctele de vedere.

A zis ca ultimul bandit l-a adus pentru cineva din Iasi(aproape de mine) iar aici apelez la ClinD poate stie el vreo ceva. Vreau sa stiu cat mai multe despre "vanzator" deoarece trebuie sa ma duc tocmai in capatul celalat al tarii, la Oradea dupa el. Este ceva drum de batut si ceva costuri.

 

Va multumesc

 

Iarna usoara si asfalt uscat celor care mai merg inca pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca este vorba de userul Vishco (Ciprian), el il are din Italia. iti trimit nr. lui de tel pe privat. exact asa si l-a luat si Ciprian, s-a dus la Oradea si-a venit pe el pina acasa. motorul era in stare excelenta inainte sa-l aranjeze conservarul, cred ca cei ~20000 de km de pe bord sint reali. mai departe vezi cu Ciprian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine v-am gasit.

In urma unei lecturi de vreo 490 de pagini sunt hotarat 100% sa-mi iau Bandit, de 600 deocamdata ca sunt incepator. Daca o sa-mi placa o sa fac upgrade la 1200. Din cate am citit pe aici imi place la nebune motoreta. Probabil in primavara o sa am fondurile necesare pt achizitie.

Am o intrebare pentru voi:

Am vorbit cu un tip (italian cica) care aduce motoare din Italia(evident).

aici mai multe detealii http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=57531

A mai cumparat cineva de la el? M-a asigurat ca motorul o sa fie super ok din toate punctele de vedere.

A zis ca ultimul bandit l-a adus pentru cineva din Iasi(aproape de mine) iar aici apelez la ClinD poate stie el vreo ceva. Vreau sa stiu cat mai multe despre "vanzator" deoarece trebuie sa ma duc tocmai in capatul celalat al tarii, la Oradea dupa el. Este ceva drum de batut si ceva costuri.

 

Va multumesc

 

Iarna usoara si asfalt uscat celor care mai merg inca pe 2 roti.

 

 

 

cat dai pe motor + comisionul de ~300 E + transportul pana in tara alte ~200 E + transportul de la iasi-oradea si retur ~200 E + traducera actelor ~ 50 lei + itp ~100 lei + carte de identitate ~100 lei + numere ~57 lei iti iei din tara bandit la pretul de it sau chiar sub pret iar de cele cateva "mai multe sute" iti mai iei un motor de rezerva si consumabile :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat dai pe motor + comisionul de ~300 E + transportul pana in tara alte ~200 E + transportul de la iasi-oradea si retur ~200 E + traducera actelor ~ 50 lei + itp ~100 lei + carte de identitate ~100 lei + numere ~57 lei iti iei din tara bandit la pretul de it sau chiar sub pret iar de cele cateva "mai multe sute" iti mai iei un motor de rezerva si consumabile :cheers: :banana:

ASU are foarte mare dreptate. sa iei motor din afara e o pacaleala si nici n-au inventat romanii tepele. cind inca nu aveam motorul, un mecanic din Iasi m-a sfatuit in repetate rinduri sa iau din tara, dar nu l-am luat in seama. cu toate ca sint multumit de motor, am dat pe el MULT mai mult decit facea (cadru revopsit in bataie de joc, discuri de frina la limita uzurii, mici semne de cazatura, kilometraj sigur dat inapoi + comision KKLAU). atentie mare, ca banii aia nu-i gasesti in drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi faza e ca nu prea am gasit in tara bandite la banii de care as dispune...

tipu a zis ca pt 1500 euro (suma de care as dispune) aduce un bandit de prin 2000-2001. la noi abia gasesti b400 cu 1500 de euri imatriculat.

si mie mi se pare putin ciudat (adica ieftin)

acum, nush ce sa zic, de asta v-am intrebat pe voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi faza e ca nu prea am gasit in tara bandite la banii de care as dispune...

tipu a zis ca pt 1500 euro (suma de care as dispune) aduce un bandit de prin 2000-2001. la noi abia gasesti b400 cu 1500 de euri imatriculat.

si mie mi se pare putin ciudat (adica ieftin)

acum, nush ce sa zic, de asta v-am intrebat pe voi

~1500 euro B6 in Germania. cu 1500 ti-l aduce la Oradea? la banii aia ar merita. daca gasesti in tara incearca sa negociezi, probabil multi se bazeaza pe ideea ca fraieri tot sint.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1500 in Italia, Calin. Eu daca as avea banii pe care i-am dat pe bandita mea acum un an juma, mi-as lua un motor cu cel putin 3 ani mai tanar ... adica in 1999-2000 :cheers:

 

 

Dark_lord: Depinde mult ce motor iti aduce, daca ti-l poti alege tu, e (mai) super. Sa nu ai impresia ca nu se dau km inapoi si la motoare, sa nu ai impresia ca nu pot fi aranjate ... etc.

Daca as fi acum sa imi caut motor, mi-as lua un motor de la un proprietar unik, chiar daca a mers cu ea mai multi km decat un motor cu mai putini km dar in mai multi proprietari!!

 

Motoarele se cam cumpara pana in martie, dupa care incep sa mai sara la pret.

Atentie multa la detalii. degeaba iei motor bun cu cauciucuri si kit de lantul duse, ca sa ti le cumperi noi mai arunci 320 euro ca popa pe cele 3 si ajungi usor la o suma pe care ai putea sa o dai in tara pentru un motor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...