Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

http://www.banditmania.co.uk/hel_brakelines.htm

HEL15 600 STAINLESS OIL LINES WITH RED / BLUE ALUMINUM FITTINGS FOR ORIGINAL COOLER

evident, le cumparam de pe... egay :(

mai caline mai, eu te credeam om serios. crezi ca nu ma gandisem la ebay...?

cupa cum spuneam caut o solutie sa le fac sclipitoare din nou sau sa-mi iau altele,nicidecum sa arunc banii pe fereastra.ai idee cat sunt furtunele pt radiator de la hel? au am vb cu baietii de la thunderbikes care sunt dealer de furtune si mi-au zis ca mai bine imi iau un radiator intreb cu furtune de la hel decat s aiau numai furtunele.

am intrebat si eu si ajung in jur de vreo 170lire numai furtunele....deci solutia ta nu e buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Salut,

 

Am luat moto cu cauciucurile cu care vin standard pe Suzuki (cel putin pe Banditul 2007-2008) adica Bridgestone BT. Nu am fost foarte multumit de ele, mi se parea ca se incalzesc cam greu, ca sunt cam plastificate, ca nu se lipesc bine de asfalt.

 

Acum am Continental pe spate, dar nu pentru ca l-am dorit intens ci pentru ca era singura marca pe stoc pe dimensiunea dorita in momentul respectiv.

Nu merg sportiv si nu am experienta mare, asa ca nu am ce reprosa cauciucului. Am observat insa ca intra ceva mai des ABS-ul pe spate, nu stiu daca e vina anvelopei sau e pentru ca fortez eu frana spate acum ca am mai capatat incredere.

 

Pe fata insa - alta poveste - am schimbat Bridgestone-ul standard cu Michelin 2CT. Pot spune ca am simtit diferenta, chiar si la nivelul meu redus de experienta. Moto parea mai usor de dus in viraje si eram mai sigur pe ea (poate doar la nivel psihologic).

 

In concluzie, la urmatoarea schimbare voi alege Michelin 2CT atat fata cat si spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf?? 170? apai, avind in vederi ca-i ferghintzala p-acolo nu prea cred sa fie pi tati drumurili.

parca se discuta odata pe la Service ca mai fac furtume d-astea diverse firme de pe la noi, care are treaba cu echipamente hidraulice, da' care sa fie si termorezistente... ai putea sa incerci sa intrebi pe la Service, dar in vremurile astea de criza e riscant, ca imediat apare mecanici cu esperenta si te pune la punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am gasit in Brasov o firma care face radiatoare si vroiam sa intreb daca site cineva cum sunt calitativ. Radiatorul pentru banditul meu mi-au zis ca ma costa 375 RON si ma gandesc, merita? am mai luat un radiator sh pe care am dat 15o RON si era spart, acum am 2 radiatoare bulite cu care nu prea am ce face, am mai gasit unul din dezmembrari la 270 RON dar deja mi-e frica sa mai iau second dupa cate probleme am avut cu piesele cumparate asa...

 

Deci in concluzie, credeti ca se merita sa iau de la oamenii astia? Sau sa-l iau pe ala second si sa risc?

 

Ah, si linku la baietii cu radiatoarele: http://www.radiator-auto.ro/index.php

 

daca vrei am eu unul sh mai fara riscuri :( si e si mai ieftin 50e ...ideal ar fi unul nou mai mare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi m-am uitat pe www.banditmania.co.uk si am gasit ceva care chiar mi-ar place ...stop pe leduri cu semnalizari in el ...a comandat cineva asa ceva ?cum se vede ?

Mesaj completat

azi m-am uitat pe www.banditmania.co.uk si am gasit ceva care chiar mi-ar place ...stop pe leduri cu semnalizari in el...a comandat cineva asa ceva ?cum se vede ?

http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-BANDIT-600-12...8#ht_1216wt_754

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut eu la un nene in trafic, dar sincer nu se vedea cand semnaliza decat daca te uitai foarte atent... am vrut si eu sa-mi iau asa ceva insa am renuntat...

ma uitai p youtube si ma razgandi ..arata bine dar ...mai bn lipsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detalii, te rog.

pret transport, comanda per bucata sau set ... pret total estimat, cum platim.

pretul de 8 dolari e pe bucata, evident. adica la Louis e 11 euro o bujie NGK chioara si la americani is 8 dolari 4 Iridiumuri? :( nici chiar asa...

deocamdata problema e ca vinzatorul nu trimite decit in State, deci daca am gasi pecineva sa trimita de-acolo aici... transportul e 10$ la un pachet de 0,5 kg cu USPS First-Class Mail International.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-au nik, dar daca stai si calculezi alea din SUA ies aproape la jumatate de pret, cam 100 RON setul.

Mesaj completat

sau: http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00...p;condition=all

daca am gasi pe undeva pe la 25...30euro/ set m-as baga si eu la un set ...intr-e timp merge si cu normale

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ies aproape 100 lei pt ca nu ai pus shippingul in Ro, care e cel putin 30 $. Caz in care mai sare suma cum vreo 70 lei. Na...acum ce sa zic...

 

 

OVi: 30 euro inseamna 140 lei. Cu sau fara transport? Daca e cu transport inclus, inseamna ca iti da bujiile gratis. La 30 euro inseamna cam 7.5 euro bujia. Am gasit in UK cu 7-8 LIRE bucata. La care adaugi transportul.

 

Mai cautam...

Mesaj completat

LE: http://cgi.ebay.co.uk/NGK-spark-plug-CR9EK...=item3efc268b7a

 

inseamna 4 lire transport si 18.2 lire bujiile. Atentie sunt NORMALE, nu Iridiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati, nu ma luati repede, ca m-au lovit cu muncile la serviciu.

treaba cu bujiile e asa: am bujii care inca sint in stare buna, daca iau acum niste bujii de rezerva, iau doar Iridium si doar daca reusesc sa le cumpar la un pret final cit mai mic. daca gasesc sa zicem in USA la 8 dolari si-n Germania la 11 euro, iau din USA, daca am cum. daca nu, nu iau deloc. la fostul serv am niste colegi care se duc periodic in State, sa vorbesc cu ei sa vad cind mai fac o vizita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati, nu ma luati repede, ca m-au lovit cu muncile la serviciu.

treaba cu bujiile e asa: am bujii care inca sint in stare buna, daca iau acum niste bujii de rezerva, iau doar Iridium si doar daca reusesc sa le cumpar la un pret final cit mai mic. daca gasesc sa zicem in USA la 8 dolari si-n Germania la 11 euro, iau din USA, daca am cum. daca nu, nu iau deloc. la fostul serv am niste colegi care se duc periodic in State, sa vorbesc cu ei sa vad cind mai fac o vizita.

in aceasi situatie sunt si eu :lol: nu ma grabesc :lol: astept ...sa vad prin frantza ce oferte gasesc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in schimb chiar caut, chiar si normale. Vreau ca pana in aprilie cand as vrea sa ies cu ea sa am deja bujiile. Acum, daca se face de iridiu, super ok. Daca nu, iau si normale.

 

La cauciucuri m-am oprit asupra Pirreli Diablo Strada sau Michelin Pilot Road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in schimb chiar caut, chiar si normale. Vreau ca pana in aprilie cand as vrea sa ies cu ea sa am deja bujiile. Acum, daca se face de iridiu, super ok. Daca nu, iau si normale.

 

La cauciucuri m-am oprit asupra Pirreli Diablo Strada sau Michelin Pilot Road.

Pirreli Diablo Strada am eu :lol:

Mesaj completat

Eu in schimb chiar caut, chiar si normale. Vreau ca pana in aprilie cand as vrea sa ies cu ea sa am deja bujiile. Acum, daca se face de iridiu, super ok. Daca nu, iau si normale.

 

La cauciucuri m-am oprit asupra Pirreli Diablo Strada sau Michelin Pilot Road.

Pirreli Diablo Strada am eu :lol: si sunt ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michelin Power Road a avut un coleg din Iasi cu CBF600 (sorry) si a fost super multumit de ele, chiar l-am intrebat odata ce parere are. ca stil de mers, merge cam ca tine. si tin mult.

Mesaj completat

cum ii ziceam lui Macke in privat, nenea care urmeaza sa-mi modifice saua n-a mai gasit material de acoperit din care vroiam eu, drept pentru care am comandat eu de pe Louis. numai 30 si ceva de euro. teapa tipica Louis, da' asta e cind pitici pe creier. nu e asa de aderent cum ma asteptam dar cred ca e ok, pare elastic si oricum forma seii vreau s-o modific, deci aderent-neaderent tot era nevoie de el. am facut o poza ca sa se vada textura. miine sper sa i-l inminez lu' nenea si vedem ce iese.

post-24366-1264626797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi m-am uitat pe www.banditmania.co.uk si am gasit ceva care chiar mi-ar place ...stop pe leduri cu semnalizari in el ...a comandat cineva asa ceva ?cum se vede ?

Mesaj completat

azi m-am uitat pe www.banditmania.co.uk si am gasit ceva care chiar mi-ar place ...stop pe leduri cu semnalizari in el...a comandat cineva asa ceva ?cum se vede ?

http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-BANDIT-600-12...8#ht_1216wt_754

 

Nu am din asta, ci unul de pe louis fara semnalizari.. imi place mai mult decat cel stock si parca nu strica deloc imaginea motoretei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...