Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai : cei care ati pus kitul de inaltare nu s-a schimbat pozitia (mai aplecat pe ghidon) ? banuiesc ca si centrul de greutate e undeva mai sus si mai in fata...sau ma insel?

pai exact, asta se intimpla. asta poate sa fie sau nu o problema fctie de ghidon, inaltime etc.

 

da, nu eram sigur daca Kultul e si 2000 inclusiv, stiam ca Popul e din 2001 da' parca in acelasi timp aveam senzatia ca nu a apucat sa schimbe prefixul. la 1200 nu mai stiu anii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. eu sunt la polul opus fata de tine... eu ma simteam ca dracu cu ghidonul stock. Dupa ce am montat ghidonul de enduro, ma simt mult mai comod atat in mers cat si la manevre la viteza foarte mica cand trebuie sa brachez complet ghidonul de pe o parte pe alta.

 

N-ai cumva niscai poze de detaliu cu motoreta cu ghidonul asta? Ce inaltime ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kult 95-00 :friends:

Al meu e din 2000..

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GSF_600

Kult (GN77) fĂźr die Baujahre 1995 bis 1999

Pop (WVA8) fĂźr die Baujahre 2000 bis 2004

NEO fĂźr die Baujahre 2005 und 2006

EVO fĂźr die Baujahre 2007 und 2008

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GSF_1200

Kult - Modelljahr 1996 bis 2000

Pop - Modelljahr 2001 bis 2005

Neo - Modelljahr 2006

Evo - Modelljahr 2007 bis heute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ambreiajul meu s-a dus dracu. Cand bag motoru in sarcina, o ia destul de greu din loc si mi se pare ca rontaie mai pronuntat. Iar cand strang ambreiajul si motorul se duce inapoi spre turatia de relanti, se aude un tacanit dubios.

 

Sfaturi, pareri ceva?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca reglajul e corect facut? Daca DA, ai o singura varianta: dat jos si verificat/inspectat "ochiometric" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca reglajul e corect facut? Daca DA, ai o singura varianta: dat jos si verificat/inspectat "ochiometric" ...

 

 

Daca mi-e mi-ai raspuns :D , nu i-am facut niciodata reglaj la ambreiaj si mi-a mers ok. O sa ma uit atent cand o sa am ceva timp. Mai infricosator mi se pare zgomotul din motor cand strang ambreiajul. Banditu' meu a implinit fix cand am ajuns acasa de la Cheia 50000 km. I-am cantat La Multi Ani, urmeaza sa ii iau tort si bere :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sorinbogdan - de cand nu ai mai schimbat uleiul ? - poate e mai moale - tacanitul e de la oala de ambreiaj.

 

In manual scrie ca atunci cand ai probleme cu ambreiajul sa mai strangi putin ambreiajul de la surubul din capacul de la schimbatorul de viteze .ai un capacel de cauciuc acolo si procedura e in manual. Incearca asa intai.

 

S-ar putea sa fie doar arcurile nu te panica rau , ca daca sunt arcurile atunci sunt 10 euro. :D

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca HURUIE, iti recomand sa te inarmezi cu ceva rabdare, un set de chei inbus si altele si sa desfaci capacul de la ambreiaj. Inainte, fie golesti uleiul, fie apleci motorul pe partea opusa cam 45 grade ..

 

PS: ai atasat o poza, poate ajuta ...

post-18065-0-30946400-1305536064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super!

Sau poate ne vedem pe la Arc... sa-l vad pe viu... sa vad si "inaltarea" banditului cum arata!

 

Merci

 

S-ar putea sa ajung miercurea asta pe la Arc, dar inca nu stiu la ce ora termin la serviciu. ne citim p-aci si vedem cum facem, oricum voi pune vreo doua poze, una cu ghidonul si una "generala" sa iti faci o idee de cum arata cu curu-n sus :))

 

Cheers

 

post-35709-0-08297800-1305537587_thumb.jpg

 

Asta e facuta anul trecut

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, caut de ceva timp un capac de turometru pentru banditu` meu ( bandit s 1200 ). Are cineva ceva informatii? la dezmembrari nu am gasit, poate stie cineva, ceva...

merci

http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?id=10001&showctg=1&shoplang=ro&req=shop&prodid=227

???????????? merge ?

 

@Make - in talon e trecut anul 2000, in Romania e de 3 ani, din care 1 an a stat la mine..E Neamt la origini :peace:

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toma necredinciosu :P

 

Punctul G (nu ala secshy ) din talon - 297 - punctul F1 la care te referi tu 372 .

La mine F1 zice: 420 kg si punctul G(doamne cum suna :crack: ) este de 219

 

Apropo, a incercat careva sa goleasca rezervorul de kult, sa testeze daca chiar are 19 l, capacitate ?

Eram curios doar, ca nu am incercat niciodata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai intampla anomalii...din cartea tehnica italiana pot spune asa la Kult:

280 kg la gol, 356 maxim autorizat. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spanac bre, la mine in manual, pentru Kult S scrie GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) 445 kg. :blink: Asta inseamna greutatea totala a motorului, accesoriilor, incarcaturii si riderilor (pilot + pasager).

Si 202 kg la "uscat".

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit vesti bune ( sper), asta e galagia pe care o sa o conduc de aici inainte: http://www.subito.it/moto-e-scooter/suzuki-bandit-600-monza-25739550.htm , in max 2 saptamani ajunge.:-) Doamne ajuta sper s fie ok.

Dupa ce imi ajunge si il inscriu, cine se ofera sa ma duca si pe mine okazional in ilioara sau semanataorea poligon sa ma dau cu el pana imi iau permisul? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit vesti bune ( sper), asta e galagia pe care o sa o conduc de aici inainte: http://www.subito.it/moto-e-scooter/suzuki-bandit-600-monza-25739550.htm , in max 2 saptamani ajunge.:-) Doamne ajuta sper s fie ok.

Dupa ce imi ajunge si il inscriu, cine se ofera sa ma duca si pe mine okazional in ilioara sau semanataorea poligon sa ma dau cu el pana imi iau permisul? :D

 

Sa-l stapanesti sanatos, arata bine..

Te duc eu daca vrei, am un prieten instructor acolo, asa ca am cu cine sa stau la taclale..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...