Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Nu va mai contrati ca sunt mai vechi decat ale voastre facute ex. a mea e din feb 2009 si are forma asemanatoare(cu ceva straturi de gel) si stiu sigur ca a mai fost una inaintea mea dar fara gel...deci...oricum ale voastre se vad mai bine lucrate de la distanta.

 

Felicitari Red-ule pt banditul tau sclipitor si bibilit. :cheers: (i-ai luat locul in clasament lui emppu) :laugh:

in curand o sa vin eu :))

Momentan este la desfacut, dupa voi trimite cadrul la vopsit, capacele de la motor, bascula, paharele la telescoape , carenele si o gramda de piese de inlocuit, jantele la cromat :D:) speram sa nu ma impotmolesc pe drum si sa ajunga la piese de schimb :))

post-24498-0-85021500-1321474852_thumb.jpg

post-24498-0-09099100-1321474869_thumb.jpg

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in curand o sa vin eu :))

Momentan este la desfacut, dupa voi trimite cadrul la vopsit, capacele de la motor, bascula, paharele la telescoape , carenele si o gramda de piese de inlocuit, jantele la cromat :D:) speram sa nu ma impotmolesc pe drum si sa ajunga la piese de schimb :))

 

Jantele sunt de aluminiu nu se cromeaza, se lustruiesc thumb.gif.

Iti recomand pentru piesele enumerate mai sus o vopsire in camp electrostatic (piesele metalice) carenele vopsea 1K (doua componente)thumb.gif

 

cand ai customizat-o? ca a mea are deja 1 an si ceva ... aproape 1,5 ani :D

 

Rectific:

ianuarie -februarie 2009 - inspiratie, masuratori,proiectare, material

martie 2009 - executie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jantele sunt de aluminiu nu se cromeaza, se lustruiesc thumb.gif.

Iti recomand pentru piesele enumerate mai sus o vopsire in camp electrostatic (piesele metalice) carenele vopsea 1K (doua componente)thumb.gif

 

 

 

Rectific:

ianuarie -februarie 2009 - inspiratie, masuratori,proiectare, material

martie 2009 - executie

da toate piesele vor fi vopsite in camp electrostatic la GIZ(Timisoara)

jantele nu stiu daca o sa le lustruiesc sau vor ramane negre

 

carenele nu le voi vopsi deoarece am doar o mica zgarietura pe rezervor care cred ca iasa la polish daca nu asta e

Prioritare sunt Placutele de frana, kit=u de lant, patina de la lant(care nu stiu de unde o voi lua )kitu ambreiaj care il am mai trebuie doar arcurile, suport pompa frana spate care e fisurat, posibil sa apara in peisaj si un amortizor de ghidon

 

la sfarsit sper sa arate la fel de bine ca al lui RED

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concret la ce anume te referi unsure.gif... exemplifica, m-ai facut curios.

 

 

 

in ianuarie - februarie 2009 wink.gif

bug spoilerul si aripa spate erau mult mai ieftine pe ebay ...shaua intradevar a ieist ieftin ..eu am dat 250euro dar din cate vad in poza e si diferenta de calitate intre ce ai tu si ce am eu de la top sadlerry.ca sa iti faci o idee..

post-32502-0-08474800-1321515305_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bug spoilerul si aripa spate erau mult mai ieftine pe ebay ...shaua intradevar a ieist ieftin ..eu am dat 250euro dar din cate vad in poza e si diferenta de calitate intre ce ai tu si ce am eu de la top sadlerry.ca sa iti faci o idee..

un bug spoiler si o aripa ma gandesc sa imi cumpar dar in nici un caz nu as da 250eruo pe ele

mai bine ramane asa :moto:

P.S: ce telescop spate as putea monta ?ceva mai righid deoarece cel de bandit e moale rau de tot :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ma alatur si eu posesorilor de banditi. De curand am achizitionat un bandit de 600 din 2001, verificat cu un "doctor de motoare". Ar fi cateva lucruri de rezolvat pana in primavara (sincronizat carburator, vitezometrul zgariat, si o indoitura in rezervor, schimburi de uleiuri) si in rest e destul de ok.

E primul motor. Ma bucur sa vad o comunitate asa numeroasa...tinem legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ma alatur si eu posesorilor de banditi. De curand am achizitionat un bandit de 600 din 2001, verificat cu un "doctor de motoare". Ar fi cateva lucruri de rezolvat pana in primavara (sincronizat carburator, vitezometrul zgariat, si o indoitura in rezervor, schimburi de uleiuri) si in rest e destul de ok.

E primul motor. Ma bucur sa vad o comunitate asa numeroasa...tinem legatura.

bun venit printr-e noi, asteptam poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un bug spoiler si o aripa ma gandesc sa imi cumpar dar in nici un caz nu as da 250eruo pe ele

mai bine ramane asa :moto:

P.S: ce telescop spate as putea monta ?ceva mai righid deoarece cel de bandit e moale rau de tot :baldy:

 

http://www.ricambiweiss.de/product_info.php/info/p484_SS06-Hugger-SUZUKI-GSF-600-1200-BANDIT-RearMudguard.html/XTCsid/12s5q6p4c5clfu2dft6s4o3jo6

http://www.ricambiweiss.de/product_info.php/info/p444_DR267-BELLYPAN-BELLY-PAN-SUZUKI-BANDIT-600-1200.html/XTCsid/12s5q6p4c5clfu2dft6s4o3jo6 + kit de prindere 15 euro + transport ajungi la 110-120 euro maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transportul costa FIX 15 euro pana acasa, am cumparat de la ei. Cat despre kit de prindere, ce sa zic...merita 15 euro, insa eu nu vazusem initial ca exista si ala si mi-a trebuit exact 4 suruburi si o platbanda plus 10 minute de timp liber sa imi fac singur prinderile. Oricum, si acolo iti vinde tot platbanda care trebuie indoita in functie de modelul de motocicleta.

Insa produsele sunt super ok, trebuie doar date gaurile pt suruburi (sunt doar marcate, adancite putin) si trebuie vopsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un bug spoiler si o aripa ma gandesc sa imi cumpar dar in nici un caz nu as da 250eruo pe ele

mai bine ramane asa :moto:

P.S: ce telescop spate as putea monta ?ceva mai righid deoarece cel de bandit e moale rau de tot :baldy:

daca mai recitesti inca o data o sa vezi ca 250euro am dat pe sha...

cei de la ricambi weis is super ok,aripa spate in schimb am dorit una cara sa nu aiba incorporata si protectia de lant si e un singur producator care face asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai recitesti inca o data o sa vezi ca 250euro am dat pe sha...

cei de la ricambi weis is super ok,aripa spate in schimb am dorit una cara sa nu aiba incorporata si protectia de lant si e un singur producator care face asa ceva

scuze eram la munca si am citit printr-e randuri :)) :unsure:

 

De mult timp ma uit la chestiile astea http://www.ricambiweiss.de/product_info.php/info/p556_DR434-RADIATOR-COVER-SIDE-COVER-SUZUKI-BANDIT-600.html/XTCsid/12s5q6p4c5clfu2dft6s4o3jo6

Oare cum o arata banditu cu asa ceva :-? Sincer nici nu imi dau seama cum s-ar monta asa ceva :scratch:

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparătorile laterale de radiator arată cam aÂşa ......

 

post-28174-0-47702900-1321605009_thumb.jpg post-28174-0-16227500-1321605030_thumb.jpg

 

dupa gusturi si preferințe :unsure: .

 

La momentul cand am lucrat-o eu nu aveam alta varianta. Acum sigur m-as băga Âşi eu.

Dacă voi comandati vreau si eu un bug spoiler modelul acesta

 

post-28174-0-78636500-1321605679_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparătorile laterale de radiator arată cam aÂşa ......

 

post-28174-0-47702900-1321605009_thumb.jpg post-28174-0-16227500-1321605030_thumb.jpg

 

dupa gusturi si preferințe :unsure: .

 

La momentul cand am lucrat-o eu nu aveam alta varianta. Acum sigur m-as băga Âşi eu.

Dacă voi comandati vreau si eu un bug spoiler modelul acesta

 

post-28174-0-78636500-1321605679_thumb.jpg

arata destule de interesant cu treburile alea :))

Bug-u cel de pe moto albastra e modelu cu proiectoare in el :bounce: am vazut pe un site dar nu mai stiu unde :angryfire:

cand o sa dau comanda va anunt

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare banditi! Sper sa ma primiti printre voi, pentru ca din Octombrie sunt si eu bandit. Urmaresc cu placere discutiile voastre. Banditul meu are cam tot pe el, insa ar mai fi loc de cate ceva si anume:

- m-ar interesa sa ii modific seaua, un bug spoiler si chiar si acele spoilere laterale la radiator.

Daca m-ati putea ajuta cu mai multe detalii as fi recunosccator pana la Dumnezeu, intelegeti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, as vrea si eu un mudguard ca cel din linkul pus de paul90, dar mi-e teama ca n-o sa se potriveasca la mine.

Are cineva chef sa faca niste masuratori la bascula spate de la bandit? adica:

1. inaltimea din bascula (in dreptul axului perpendicular pe bascula) pana la tangenta rotii.

2. din lantz (incluzand lantul) prin pinion, janta si disc, pana pe jumatatea basculei dreapta.

 

Apreciez ajutorul!

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare banditi! Sper sa ma primiti printre voi, pentru ca din Octombrie sunt si eu bandit. Urmaresc cu placere discutiile voastre. Banditul meu are cam tot pe el, insa ar mai fi loc de cate ceva si anume:

- m-ar interesa sa ii modific seaua, un bug spoiler si chiar si acele spoilere laterale la radiator.

Daca m-ati putea ajuta cu mai multe detalii as fi recunosccator pana la Dumnezeu, intelegeti voi.

bun venit in BanditMania :> :friends: :friends:

 

 

poate a cautat cineva si nu a gasit http://www.rgvsteve.com/dragswing.html :)

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi implinesc 2 ani de categoria A, fara incidente majore..

 

In primavara o sa iau legatura cu acest Dariane, pe care il lauda toata lumea..As vrea sa-mi fac o sa, gen cum aveti voi, dar impermeabila..Adica, daca ma prinde o ploaie sau ceva, sa nu ramana saua plina de apa..

Momentan trebuie sa-mi schimb cauciucul spate, ca trebuie sa ma pregatesc pentru ITP(expira prin martie)

In rest..abia astept primavara si deja ma gandesc la alte excursii :friends:

 

Cat despre bugspoiler, arata frumos, dar mai dai de un canal, o groapa si e pacat sa se sparga..parerea mea.

Carenele de rezervor arata prea tare, chiar as vrea si eu :D parca fac motorul sa arate mai musculos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum il pot gasi si eu pe Darian?

In legatura cu bug spoilerul, sa ne fereasca D-zeu de canale si gauri sa ajungem sa-l spargem, ca ne-am spart si noi. Nu cred ca ar fi o problema majora pentru ca nu coboara garda la sol ca la viteziste. In rest da bine rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi implinesc 2 ani de categoria A, fara incidente majore..

Felicitari :makeout: ride safe :cheers:

 

In primavara o sa iau legatura cu acest Dariane, pe care il lauda toata lumea..As vrea sa-mi fac o sa, gen cum aveti voi, dar impermeabila..

 

Darian (fara e), ai link mai sus.

Si e IMPERMEABILA, pe mine m-a prins ploaia. :D

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum il pot gasi si eu pe Darian?

In legatura cu bug spoilerul, sa ne fereasca D-zeu de canale si gauri sa ajungem sa-l spargem, ca ne-am spart si noi. Nu cred ca ar fi o problema majora pentru ca nu coboara garda la sol ca la viteziste. In rest da bine rau de tot.

 

Eu l-am atins pe al meu de două ori ( o dată în bordură si o dată intr-un prag) Âşi l-am crapat de fiecare dată. Dar s-a remediat imediat hahaha.gif.

 

am o intrebare, nu stiu ce sa fac cu cadru ori sa il vopsesc in camp electrostatic ori normal, nici nu stiu cum a fost vopsit de fabrica... ceva sfaturi pls

 

Cadrul nu a fost vopsit electrostatic. Daca vrei sa îl vopseÂşti electrostatic, mai întîi terbuie obligatoriu sablat, altfel crapa vopseaua pe el ca smalțul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare, nu stiu ce sa fac cu cadru ori sa il vopsesc in camp electrostatic ori normal, nici nu stiu cum a fost vopsit de fabrica... ceva sfaturi pls

 

Si eu a trebuit sa revopsesc cadrul prin 08-09 din pricina unei tavaleli si am ales sa-l fac electrostatic(ca-i mai groasa vopseaua,rezista mai mult si se prinde mai bine) ideea e ca pe langa sablare trebuie mascate cu "scoci" de hartie locurile unde intra rulmentii de la axul jugurilor si dupa vopsire trebuiesc refacute toate gaurile de filet(cu cel potrivit logic).si am uitat ..la serie la fel ca altfel nu o sa se mai inteleaga nimic

 

Alte sfaturi: - sa-l vopsesti cat mai repede dupa sablare(eu l-am tinut vro 2 luni pana am gasit vopsire in camp electrostatic

 

si nu era indicat)

_ai grija ce vopsea iti alegi pt ca la mine s-a cam dus luciul dupa vro 3 ani si arata cam sters.

Spor la treaba

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...