Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Un frate de-al nostru a fost accidentat INTENTIONAT! Cat mai multe share-uri : http://www.facebook.com/photo.php?fbid=161541714011770&set=a.161542257345049.1073741828.100004678264263&type=1&theater

Mai multe detalii la sectiunea accidente.

 

Felicitari pt achizitie alexdx09.

din pacate nu cred ca o sa se rezolve ceva ... e mai complicat cu astia care au numere de bulgaria, sfatul meu este ca atunci cand vedeti numere de bulgaria sa fugiti de ele ca de dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am dat si eu share, au dat si niste pretini d-ai mei bulgari (dup-aia le-am spus ca sunt slabe sanse sa fi fost bulgar la volan)

 

in alta ordine de idei...astia care at mai strans cablul de ambreiaj...ati facut-o la rece sau la cald?

ca eu am facut la rece si....si la rece e ca la carte, la cald...jocul nu mai e 15 mm, ci cam 20-22 mm.

 

in manual nu zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.uite aici. http://www.hotfiles.ro/download/service_repair_manual_suzuki_gsf_600s_bandit.pdf/846376

 

daca nu merge imi trimiti e-mailul tau si il trimit.

imi cer scuze celor care au incercat sa downloadeze manualul din acel link si nu a mers.

http://fastupload.rol.ro/c3688fd7bc4140ab0a3df23ae21068f1.html mi-am facut cont pe acest site si am pus acolo manualul si acum merge bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubu ala care intra in carburator sa regle aerul. (am poza dar nu gasesc unde e butonu de attach :)) X-( )

 

nu stiu ce surub ai tu care sa regleze aerul. jiglerele nu sunt ca la Dacie, de aer si de benzina, lucrurile sunt un picut mai complicate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubu ala care intra in carburator sa regle aerul. (am poza dar nu gasesc unde e butonu de attach :)) X-( )

cand scrii un mesaj sau dai quote in partea din dreapta jos ai POST si MORE REPLY OPTIONS. dai click pe al doilea si vei vedea optiunea de ATTACH FILES :P

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALOOO! nimeni?

 

...astia care at mai strans cablul de ambreiaj...ati facut-o la rece sau la cald?

ca eu am facut la rece si....si la rece e ca la carte, la cald...jocul nu mai e 15 mm, ci cam 20-22 mm.

 

in manual nu zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MotoRocker, la mine s-a reglat ambreajul, dar din pacate nu am fost de fata. Trimit acum intrebarea la cel care a facut treaba si cand vine raspunsul te anunt.

In rest am observat ca de 1 mai ar cam ploua(acuma mai e pana atunci o gramada). Vezi ca o sa cam vin si eu cu inca 2-3 persoane cred. asta in cazul in care nu plecam mai devreme.

@Claman jerry a avut banditu albastru. ce iti trebe de la el ca poate dam de proprietarul cel nou.

 

Rugaminte la banditi. Dupa ce va incalziti motoretele, daca sunteti amabili, masurati si voi cat va da alternatorul la relanti si postati aici(sa treceri si anul de productie). Sunt curios ca dupa ce am facut carburatia nu mai face asa urat, si in plus s-a mai stabilizat si tensiunea. Pentru modelul meu in carte scrie ca ar trebui sa dea 13,5. Acuma daca da pana in 14,5 nu cred ca e o buba asa mare, dar la mine inca da undeva pe la 14,8-15,0.

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MotoRocker, la mine s-a reglat ambreajul, dar din pacate nu am fost de fata. Trimit acum intrebarea la cel care a facut treaba si cand vine raspunsul te anunt.

In rest am observat ca de 1 mai ar cam ploua(acuma mai e pana atunci o gramada). Vezi ca o sa cam vin si eu cu inca 2-3 persoane cred. asta in cazul in care nu plecam mai devreme.

@Claman jerry a avut banditu albastru. ce iti trebe de la el ca poate dam de proprietarul cel nou.

 

Jerry avea de 600 albastru , asta de il caut eu e de 650 bleu .... nu caut nimic ,am un poster textil misto cu modelul si vreau sa-l fac cadou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...caldura dilata totul, de toate piese interne ale ambreiakului, pana la cablu => "play" mai mare la maneta



@ Zven...maxim man! abia astept 1 mai

 

PS: Dragi banditi, am uitat sa va zic....haideti la mare!

/index.php?/topic/693778-bucuresti-vama-veche-pe-1-mai-via-calarasi-ostrov-cu-bacul/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca se regleaza la rece nu are cum sa sara jocul mai mult de un 1cm oricat s-ar dilata.

Asta este raspunsul de la nenea care mi`a facut magaru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce surub ai tu care sa regleze aerul. jiglerele nu sunt ca la Dacie, de aer si de benzina, lucrurile sunt un picut mai complicate!

Merci de ajutor :D am incercuit "surubu" ... am bagat`o in service a curatat carbutatoarele si filtru de aer si a scos apa din rezervor =))). Merge tipla :D

post-73449-0-18365000-1366151163_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI FORUM! Sambata fac si eu asigurare! Pentru toti, cei care au inceput de mult sezonul si pentru cei care poate inca il asteapta pe 1 MAI, va urez un sezon 2013 frumos, plin de aventura si fara "aventuri". Ne vedem cumva mai multi pe 27 la parada "Iubim 2 roti"? Daca s-a discutat deja subiectul va rog sa-mi indicati numarul paginii si eu imi voi face temele :).

 

S-auzim de bine si asfalt uscat.

P.S: ROSSI is back!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a discutat subiectul cu parada de pe 27. ar fi bine sa ne strangem olea macar astia de prin imprejurimi. nu cred ca ar da rau sa merem grupati sa se vada banditii in haita ... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Banditi!

 

Care mai e miscarea? Nu am mai intrat pe aici de ceva amar de vreme, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

 

Si, bineinteles, imi fac aparitia nu cu unul, ci doua momente publicitare. :)

 

1. Onenightstand, trupa in care cant, concerteaza vineri, 30 mai, la prima editie a Sibiu Bike Show

Poate vreunii dintre voi sunteti prin zona sau veniti expres la SB pt aceasta intrunire. Ne vedem pe zona!

 

2. Am mai gasit prin arhiva un set de 4 bujii pt Bandit 600 1995-2004 NGK Iridium CR9EIX.

Le am la bursa de vanzare cu 200 de lei setul, dar la Banditi parca merge si cu 180 Ron. :D

 

Va salut si va doresc un sezon plin de ture si experiente faine!

post-8276-0-22373100-1366223544_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macke, n-a belea, tocmai ce mi`a mai zis un amic aseara de treaba cu bobinele. sa vezi acu dicstractie ca azi imi vine releul si samabta cel tarziu il si pun in locul celui vechi, si daca e de la bobine m-am facut un un releu de rezerva nou. acum o sa vad eu weekendu asta. va tin la curent, ca si asa am prea mult. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...