Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

in primul link e modelul pt motorul de pana in 2006 dar in cel de pe louis iti arata si un model de crash-bar pt anul 2007-2008(trebuie sa selectezi in dreapta optiunea de an) iar in al-II-lea link de pe ebay e modelul pt 2007-2008 fie ca e cu abs sau nu sau semicarenat sau N-doar au acelasi motor :D

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Banditi de 400, care aveti? Ma intereseaza un consum mixt. Rulez cu unul in ultima vreme si la primul calcul din plin in plin la mers doar urban a luat ~7.5, la al doilea unde am mai bagat si un pic extra urban a coborat la 7 dar totusi, la ultimul plin in care am facut cam jumate urban - jumate autostrada 6.7, si totusi ... Intreb ca nu stiu la ce sa ma astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dihania din dotare: urban 8 - 8.5, in conditii diverse (Dr. Taberei - Lizeanu), afara 5.5 - 6 in functie de cum te mananca in palma dreapta. Pe autostrada, deja, este alta poveste, in functie de cat de mult te plictiseste mersul relativ legal (140), care inseamna un 6, dupa aceea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, intrebarea era pt Thunderbyte. Si dadeam consumul la B6 comparativ. Adica B4 poate sa consume cel mult cat B6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Dupa un pic de acomodare cu motocicleta, astazi am intrat in recunoastere.In timp ce mesteream am gasit cateva mufe "parasite", am rasfoit cartea tehnica dar la cate pagini are dupa un timp m-am pierdut, asa ca apelez la voi poate puteti sa imi spuneti care ce este si ce pot face cu ea.Mufa din poza 1 este langa baterie, din poza 2 langa stop iar din poza 3 chiar langa rezervorul de ulei de la frana spate.

 

In poza 4 dupa cum se vede am un pic de rugina, nu ma deranjeaza dar nici nu vreau sa se extinda, aveti careva o metoda de stopare a extinderii?

 

 

O ultima intrebare, cati litri mai sunt in rezervor atunci cand incepe liniuta de la idicator sa palpaie?

 

 

PS: am verificat filtrul de aer, am gasit cel putin 3 specii de insecte :))

 

Multumesc

post-42111-0-87763300-1425922991_thumb.jpg

post-42111-0-09494300-1425922995_thumb.jpg

post-42111-0-82437100-1425922998_thumb.jpg

post-42111-0-41006500-1425923002_thumb.jpg

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce medie ai scos pe extraurban ca viteza?! B6-le consuma la mers economic sub 5.5%

Dintr-un plin la altul am mers 150 si putin de km, 72 parca oras si restul autostrada, 120-140 pe bord cu varfuri de 160-180 pe reprize scurte, dar trebuie sa tragi bine de el sa ajunga acolo. Cu 400-le nu cred ca poti merge gen autostrada economic, la 120-130 se invarte pe la 8000 de ture intr-a 6-a, mai pui si toba sport, mi-a facut capul calendar ... I want my VFR back ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si bujiile sunt afumate, trebuie umblat in carburi.

sper totusi ca filtru de aer sa fie ok, intrucat eu mi-am luat teapa cu el, suflat tot, nu era prafuit deloc, in schimb era totul "cimentat", abia tragea motorul aer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Saptamana trecuta am vandut Banditul ( GSF 600 S din 2001 ) pentru a putea trece la next level si anume un Bandit S dupa anul 2008. Am avut o ocazie dar din pacate altul s-a miscat mai repede :-L

Asa ca daca cineva vrea sa vanda mobra ( normal, sa fie ok ) sunt pregatit din toate punctele de vedere.

Bafta si hai cu primavara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O ultima intrebare, cati litri mai sunt in rezervor atunci cand incepe liniuta de la idicator sa palpaie?

 

cand palpaie ultima liniuta ar fi cam 4 L iar cand incepe sa palpaie in acelasi timp si acel desen cu pompa ar fi cam 2 L.

» Post actualizat in 10 Mar 2015 12:28

Va salut,

 

Saptamana trecuta am vandut Banditul ( GSF 600 S din 2001 ) pentru a putea trece la next level si anume un Bandit S dupa anul 2008. Am avut o ocazie dar din pacate altul s-a miscat mai repede :-L

Asa ca daca cineva vrea sa vanda mobra ( normal, sa fie ok ) sunt pregatit din toate punctele de vedere.

Bafta si hai cu primavara!!!

http://www.tocmai.ro/suzuki-bandit-gsf650sa-2009-abs-15394270.html posibil sa fi vazut anuntul pe bikeshop (acolo cel putin era expirat din nov 2014)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand palpaie ultima liniuta ar fi cam 4 L iar cand incepe sa palpaie in acelasi timp si acel desen cu pompa ar fi cam 2 L.

» Post actualizat in 10 Mar 2015 12:28

http://www.tocmai.ro/suzuki-bandit-gsf650sa-2009-abs-15394270.html posibil sa fi vazut anuntul pe bikeshop (acolo cel putin era expirat din nov 2014)...

 

exact asta era mobra de care vorbeam dar nu a fost sa fie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...