Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Hello,

 

Am si eu un Bandit de 400 GK75A si as avea nevoie de membrana vacuumatica si de arcul ce o impinge pe acesta!

 

De unde le pot lua (noi sau second) dar cat mai rapid? MULTUMESC!

Salut , se gasesc cam greu piesele de 400 ... asa ca te sfatuiesc sa incerci la SUZUKI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauta pe ebay (ebay.de, ebay.co.uk) ar trebui sa gasesti mai usor. Costurile sunt insa altele, intrucat vei plati si transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la SUZUKI unde mai exact?

Cum zicea colegul Macke, dupa colt la eBay, sau mergi 2 strazi mai incolo si incerci la www.louis.de, dai o cautare dupa "vergaser" (carburator in nemtiana). Exista kituri de reparatie pt. carburatoare, foarte posibil sa aiba si membrane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum il chema pe baiatu' de aici care aducea de pe e-bay fara comision fata de transport si pretul produsului?

 

 

Mai omule, noi te intelegem ca esti disperat, dar ai si tu un pic de rabdare si responsabilitate si da un SEARCH pe forum, ca este functie, ce dracu, vrei sa iti dam mura in gura ?? Mergi la VANZARI piese .. sunt anunturi cu piese de pe ebay sau ti le aduci singur...drept sa iti spun fara comision fara nimik, e un fel de munca patriotica si cum branza e numai pe bani...nu stiu ce sa zic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se mai baga la o plimbare de cateva zile in perioada 17-26 iulie? Traseul teoretic e cam asa: Bucuresti-braila-galati-barlad-vaslui-iasi-Piatra neamnt-gheorgheni-odorheiu secuiesc-sighisoara-targu mures-turda-cluj-satu mare-oradea-arad-timisoara-lugoj-deva-alba iulia-sibiu-fagaras-brasov-curtea de arges-pitesti-bucuresti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se mai baga la o plimbare de cateva zile in perioada 17-26 iulie? Traseul teoretic e cam asa: Bucuresti-braila-galati-barlad-vaslui-iasi-Piatra neamnt-gheorgheni-odorheiu secuiesc-sighisoara-targu mures-turda-cluj-satu mare-oradea-arad-timisoara-lugoj-deva-alba iulia-sibiu-fagaras-brasov-curtea de arges-pitesti-bucuresti :banana:

o sugestie prieteneasca e sa eviti drumul timisoara-lugoj-deva...asta daca nu vi cu un enduro...

incearca sa o iei arad-lipova-deva pe valea muresului...e foarte frumos drumul pacat ca e foarte circulat.(gija mare ca e cunoscut ca un drum plin de accidente) :cheers:

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sugestie prieteneasca e sa eviti drumul timisoara-lugoj-deva...asta daca nu vi cu un enduro...

incearca sa o iei arad-lipova-deva pe valea muresului...e foarte frumos drumul pacat ca e foarte circulat.(gija mare ca e cunoscut ca un drum plin de accidente) :banana:

 

multam mult de sugestie...o sa refac traseul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am fo' cu ea sa testez farul nou. Forma spotului e clar diferita, dar e greu de spus daca-i mai bine decit stockul, poate ceva mai. Anyway, n-am asteptari prea mari de la un far de motocicleta. Sa vedem poate un Philips Motovision la salariu, sau un xenon daca ma hotarasc sa ma fac neam prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sugestie prieteneasca e sa eviti drumul timisoara-lugoj-deva...asta daca nu vi cu un enduro...

incearca sa o iei arad-lipova-deva pe valea muresului...e foarte frumos drumul pacat ca e foarte circulat.(gija mare ca e cunoscut ca un drum plin de accidente) :cheers:

 

 

Si de asemenea cunoscut ca e plin de radare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am fo' cu ea sa testez farul nou. Forma spotului e clar diferita, dar e greu de spus daca-i mai bine decit stockul, poate ceva mai. Anyway, n-am asteptari prea mari de la un far de motocicleta. Sa vedem poate un Philips Motovision la salariu, sau un xenon daca ma hotarasc sa ma fac neam prost.

 

 

Xenoane se gasesc pe ebay la niste preturi foarte bune. Prin tara vazusem 100 euro, ceea ce mi se pare mult. De multe ori vanzatorii pe ebay iti dau sa alegi ce bec vrei: lumina alba, albastra sau "purple", iarasi un avantaj. Si inca ceva, cel putin in UK road legal e doar cel de 6000k. Mai au si de 8000, 10, 12 k ... nu stiu aici cum e asta cu legalul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenoane se gasesc pe ebay la niste preturi foarte bune. Prin tara vazusem 100 euro, ceea ce mi se pare mult. De multe ori vanzatorii pe ebay iti dau sa alegi ce bec vrei: lumina alba, albastra sau "purple", iarasi un avantaj. Si inca ceva, cel putin in UK road legal e doar cel de 6000k. Mai au si de 8000, 10, 12 k ... nu stiu aici cum e asta cu legalul.

Stiu ca sint mocaciuni pe eBay, 10x anyway :cheers:

Singurul lucru care ma opreste (in afara de faptul ca iar sint in groapa cu $) e ca asa cum mie nu-mi place sa mi se bage xenonu' in ochi, nu vreau sa fiu nici eu mirla cu ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sint mocaciuni pe eBay, 10x anyway :cheers:

Singurul lucru care ma opreste (in afara de faptul ca iar sint in groapa cu $) e ca asa cum mie nu-mi place sa mi se bage xenonu' in ochi, nu vreau sa fiu nici eu mirla cu ceilalti.

 

Principiul tau este unul de bun simt dar "eronat" zic eu. De ce? Pentru ca pe tine trebuie sa te intereseze SIGURANTA ta. In masina te mai ascunzi, pe moto nu prea ai cum.

 

Mie nu prea im place sa umblu la instalatia electrica a motocicletei, insa am sa fac un rabat :banana:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu prea im place sa umblu la instalatia electrica a motocicletei, insa am sa fac un rabat :cheers:.

Idem si aici, ma cam enerveaza sa fac imbinari si sa umblu cu letconul pe acolo, mai ales ca e mai complicat de adus motoru undeva unde e o priza. Dar mare cacao nu e de facut pentru montarea unui Xenon, pui ridicatorul ala de tensiune sau ce sub sha si tragi fire pe sub rezervor pina la far. Cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la BALAST, ala trebuie pus undeva unde sa intre un gram de aer ca se raceasca un pic. Inca nu m-am gandit unde l-as pune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la BALAST, ala trebuie pus undeva unde sa intre un gram de aer ca se raceasca un pic. Inca nu m-am gandit unde l-as pune.

Puii mei, sincer nu am idee cum functioneaza HID-urile astea, din ce-am auzit e vorba de descarcari electrice deci inalta tensiune. O sa caut pe Gogu. Daca te hotarasti sa iei un xenon de pe eBay, sa ma anunti, poate le comand 2 si mai economisim de-o bere la transport.

Daca e vb. de racire nu prea ai multe variante unde sa-l pui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am gandit si cred ca o sa-l pun sub rezervor unde sunt triunghiurile acelea in cadru ,se ventileaza si nici nu trebuie sa duc cablurile pana in spate :cheers:

pe ebay nu sunt mult mai ieftine...vedeti ca au unii de vanzare pe forum H4 cu 240ron parca

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate s-a pocnit un Bandit (Pop) N de 600 din Iasi de un conservar imbecil. Banditul dauna totala (furca rupta, bord varza, janta indoita, discuri de frina la fel). Calaretul are vreo 2 membre fracturate dar in rest e ok. Am vazut motocicleta mai devreme, e intacta in rest. Motorul propriu-zis e OK si tot ce tine de spate + cadru la fel. Daca are cineva nevoie de piese, va deveni disponibil in curind spre dezmembrare, dupa ce fac expertiza cei de la firma de asigurare. Multe piese probabil se potrivesc la Kult, poate chiar si modele mai noi (ramine de verificat). Daca aveti nevoie de ceva, mesaj privat la mine.

Urati-i sanatate omului :cheers: Mi-a zis ca se gindeste la un 1200 dupa ce-si revine, convingeti-l sa nu tradeze aceast motocicleta deosebita. Sanatate, wai :banana:

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e de vinzare un lant D.I.D X-ring pt. Pop, nou-nout, tocmai fusese comandat pentru Banditul de mai sus. Merge si la Kult daca-i sint scoase 2 zale (nu stiu sigur daca e endless sau are za de inchidere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate omului ...

Bine ca avea casco, acum sunt curios cati bani ii da! :rolleyes:

 

 

Sanatate si de la mine omului.

 

Pai daca s-a pocnit de un conservar ("imbecil")... nu tre sa marce RCAu lu ala banetu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Sanatate multa omului, sa se faca bine si sa treaca usor peste asta, o sa ii trebuiasca nervi de otel pana rezolva cu asigurarile. Sper sa ma insel totusi si sa rezolve repede, ar fi pacat sa ii compromita sezonul un tembel si cativa incompetenti din asigurari.

P.S. Il stim? Intra pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...