Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Intereseaza-te si la Elf Workshop pentru cele originale Suzuki. Daca imi amintesc bine eu pe alea le am si sunt multumit.

 

Ca idee - pentru bagajele laterale am pus SW-Motech si sunt ok. Scumpe pentru niste fiare, dar nu am ce sa le reprosez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intereseaza-te si la Elf Workshop pentru cele originale Suzuki. Daca imi amintesc bine eu pe alea le am si sunt multumit.

 

Ca idee - pentru bagajele laterale am pus SW-Motech si sunt ok. Scumpe pentru niste fiare, dar nu am ce sa le reprosez.

Multumesc, m-am interesat si mi-au dat si-un pret 80e+tva. Cred c-o sa iau, dar eu am fost multumit si de produsele S&W Motech, in trecut. Sanatate&Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ...stiti cumva simeringurile de pe louis sunt cu 2 arcuri sau 1 ? :-S a inceput sa planga dintr-o data si ma gandesc serios sa le schimb inainte sa fie prea tarziu si sa fac inundatie

Are unul singur. Spor la montaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau e prea

ieftin ?

Da, este si este destul de vechi anuntul.

 

Daca era varianta S ma duceam sa vad ce-i cu ea. Singura chestie ciudata e ca nu scrie ABS la roata din fata, ar trebui sa scrie avand in vedere ca e in anunt, dar probabil se poate scoate textu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este si este destul de vechi anuntul.

 

Daca era varianta S ma duceam sa vad ce-i cu ea. Singura chestie ciudata e ca nu scrie ABS la roata din fata, ar trebui sa scrie avand in vedere ca e in anunt, dar probabil se poate scoate textu asta.

 

Sau a fost schimbata aparatoarea. aam vazut si eu anuntul acum ceva timp... ori e ceva in neregula cu ea, ori omu are nevoie de bani... oricum... din poze arata foarte foarte bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti care sutn marimile la ghidon standard Bandit Pop? Mi se pare ca nu am ghidonul original, ci unul superbike. Am marimile 720 latime, 80 inaltime, 110 adancime la ghidon. Adica (720, 80, 110) (B, H, T) dupa standardele louis. Daca nimeni nu a masurat ghidonul sau, despre care stie cu siguranta ca-i unul original, unde as putea gasi pe net aceste marimi?

 

Si cam cat ar costa un ghidon origional pt Bandit? M-am interesat la o firma, si mi-au zis, ca pt 100 euro pot sa-mi aduca. Mi se pare enorm de mult, avand in vedere ca pe louis aproape toate ghidoanele sunt in jurul a 50 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti care sutn marimile la ghidon standard Bandit Pop? Mi se pare ca nu am ghidonul original, ci unul superbike. Am marimile 720 latime, 80 inaltime, 110 adancime la ghidon. Adica (720, 80, 110) (B, H, T) dupa standardele louis. Daca nimeni nu a masurat ghidonul sau, despre care stie cu siguranta ca-i unul original, unde as putea gasi pe net aceste marimi?

 

Si cam cat ar costa un ghidon origional pt Bandit? M-am interesat la o firma, si mi-au zis, ca pt 100 euro pot sa-mi aduca. Mi se pare enorm de mult, avand in vedere ca pe louis aproape toate ghidoanele sunt in jurul a 50 de euro.

 

Am eu un ghidon original de bandit cu care n-am ce face. Daca esti interesat, da-mi un semn si vorbim mai multe. cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti care sutn marimile la ghidon standard Bandit Pop? Mi se pare ca nu am ghidonul original, ci unul superbike. Am marimile 720 latime, 80 inaltime, 110 adancime la ghidon. Adica (720, 80, 110) (B, H, T) dupa standardele louis. Daca nimeni nu a masurat ghidonul sau, despre care stie cu siguranta ca-i unul original, unde as putea gasi pe net aceste marimi?

 

Si cam cat ar costa un ghidon origional pt Bandit? M-am interesat la o firma, si mi-au zis, ca pt 100 euro pot sa-mi aduca. Mi se pare enorm de mult, avand in vedere ca pe louis aproape toate ghidoanele sunt in jurul a 50 de euro.

 

 

Salut.

 

Am si eu ghidon de bandit. daca ai nevoie mess me .

 

Florin

Mesaj completat

salve, sunt un nou banditist

Bandit 600 N 2001 negru. :blink:

 

 

Salut .

Ai renuntat la chopper ? (sper sa nu te confund)

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... un tovaras a trecut prin asa ceva cu banditu lui. dupa ce a trecut pe la trei mecanici fara nicio modificare in comportamentul mobrei, a ajuns la Bogdan Padure. ai numarul lui de telefon cqateva pagini mai in urma. dupa ce a iesit cu banditu din garaju lui bogdan mergea ca noua. cica era vorba de reglajul carburatoarelor, compresia si reglajul supapelor... din cate imi amintesc eu... da-i un telefon lu nea bogdan si vezi ce si cum. cheers!!! Adevarat a Inviat!!!

 

multumesc frumos. fost, facut, merge ca noua. nu exagerez. si nici nu-mi vine sa cred! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce avea ?

 

mergea balbait si nu-i dadeam de capat. facut 2 carburatii, una la elf alta la un amic, schimbat bujii, fise, un carburator si jiglere... tot balbait mergea. ah si sa nu uit ca am schimbat si toba in speranta ca se mai linisteste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergea balbait si nu-i dadeam de capat. facut 2 carburatii, una la elf alta la un amic, schimbat bujii, fise, un carburator si jiglere... tot balbait mergea. ah si sa nu uit ca am schimbat si toba in speranta ca se mai linisteste.

 

si ce avea? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca fost proprietar de B6S . am trecut la gsx-r . si inca imi pare rau dupa Bandit . Zilele trecute insa m'am urcat pe un b6 din 2005 cu injectie si sincer nu m'as mai intoarce la B6 .

 

E mult mai manevrabila , e ca o bicicleta B6 , dar pe la 120 km/h ma flutura vantul . As vrea totusi sa mai incerc odata cu Bandit , dar gandul imi sta la B12 .

 

Poate sa-mi spuna cineva care a trecut de la gsx Srad . la B12 daca se merita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari...am ramas cu ceva piese de la fosta mea motocicleta :

 

2 oglinzi cromate , vreo 4 semnale originale , stop spate cu bec .Daca va intereseaza faceti un pret sa ajunga de o cafea si ceva benzinuta :blink: .

 

De asemenea un kit de ambreaj negociabil :huh:

post-22214-1270752417_thumb.jpg

post-22214-1270752285_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca fost proprietar de B6S . am trecut la gsx-r . si inca imi pare rau dupa Bandit . Zilele trecute insa m'am urcat pe un b6 din 2005 cu injectie si sincer nu m'as mai intoarce la B6 .

 

Din 2007 are injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...