Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Din 2007 are injectie.

 

 

scuzele mele , nu e al meu motorul nu stiam exact anul .

 

Intrebarea ramane , merita sa trec de la Gsx la B12 ?

 

Ceva probleme stiute la B12 ? consum in oras ? greutate ? diferenta intre carburator si injectie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai se desteapta lumea :blink: . Gata cu fitele?!

Am condus de curand un VFR 750 , prima carenata din viata mea. M-am dus la 160-170 cu usurinta.. dupa cum ii spuneam si lui Cosmin, puteam sa-mi fac unghiile si sa-mi beau cafeluta la viteza aceea, vorba vine. Diferenta de confort a fost imensa. Parerea mea e ca niciodata incepator pe o carenata pentru ca te minte. :huh: . Desi in continuare am o problema cu modul in care arata banditul.

 

A plecat cineva ?

Planuiti ceva in weekend ?

Cand se baga de o intalnire masiva ?

Cum a mai ramas cu emblema ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plecat cineva ?

Planuiti ceva in weekend ?

Cand se baga de o intalnire masiva ?

Cum a mai ramas cu emblema ?

 

Cu toate ca eu am propus intalnirea de sambata pentru banditi, n-am cum sa ies sambata asta fiind ocupat cu serviciul si cu treburi casnice. In legatura cu plimbari...pana nu imi schimb cauciucurile nu am de gand sa ies din Bucuresti. Iar cu emblema, inca ma chinui sa aflu preturile. Tre sa-mi fac un pic de timp si sa ma duc pana la fabrica sa vorbesc si abia apoi sa ne apucam sa concepem o emblema care sa spuna cat mai multe despre noi... iubitorii de banditi. Pana una-alta... cheers, asflat uscat si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu pot sambata. Poate ne strangem in final duminica. :blink:

 

Eu am propus ziua de sambata pentru ca este singura zi in care stiu sigur ca nu ma duc la serviciu. De obicei, duminica lucrez :huh: dar vedem cum facem si ne strangem o data pe saptamana la o bere si poate la o plimbarica scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bine, dar sa vedem cam cum arata stema si apoi un mic vot ceva...

 

Despre intalniri...daca vreti din mai multe orase doar la intalniri! In rest...voi ce puteti prin Bucuresti, Timisoara...care si unde sunteti mai multi. In Bacau mai e un bandit, dar de vazare :blink:

 

Si de plecat, da, a plecat Roby (scria mai devreme) ca a lasat B6-le pt GSX!

 

PS: in weekend ploua, deci ... nema intalniri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve din nou!

Am si eu niste intrebari:

 

1. filetul oglinzilor la bandit e de 10 nu? ca vreau sa le schimb si sa stiu ce comand. e filet normal pe sau e ca la yamaha, inversat?

 

2. vreau sa pun alte capete de ghidon, si am gasit unele ce-mi plac dar am observat ca-s mai usoare ca restul... au rol in echilibrarea ghdonului capetele? stiu ca la CB-ul pretinei le-am schimbat pe cele originale cu unele mult mai usoare si n-am simtit nicio diferenta. pot monta si pe bandit sau tre' sa fie mai grele?

 

3. stiti pe cineva care indreapta 'chestii' la rece? crashbarul de pe stanga e putin indoit din urechile de prindere si as vrea sa-l indrept fara sa bulesc vospeaua de pe el

 

si cateva poze cu dihania :blink:

 

dupa 150 km de mers prin bucale (birocratia cu inmatriculatul) pot spune ca-s mega-multumit de bandita, e exact ce cautam!

post-9738-1270815103_thumb.jpg

post-9738-1270815120_thumb.jpg

post-9738-1270815178_thumb.jpg

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve din nou!

Am si eu niste intrebari:

 

1. filetul oglinzilor la bandit e de 10 nu? ca vreau sa le schimb si sa stiu ce comand. e filet normal pe sau e ca la yamaha, inversat?

 

2. vreau sa pun alte capete de ghidon, si am gasit unele ce-mi plac dar am observat ca-s mai usoare ca restul... au rol in echilibrarea ghdonului capetele? stiu ca la CB-ul pretinei le-am schimbat pe cele originale cu unele mult mai usoare si n-am simtit nicio diferenta. pot monta si pe bandit sau tre' sa fie mai grele?

 

3. stiti pe cineva care indreapta 'chestii' la rece? crashbarul de pe stanga e putin indoit din urechile de prindere si as vrea sa-l indrept fara sa bulesc vospeaua de pe el

 

si cateva poze cu dihania :blink:

 

dupa 150 km de mers prin bucale (birocratia cu inmatriculatul) pot spune ca-s mega-multumit de bandita, e exact ce cautam!

 

Arata foarte bine "dihania". felicitari si cat mai multi km fara incidente. Daca te intereseaza, am eu niste capete de ghidon noi...albastre...cu care n-am ce face pentru ca pe ghidonu meu nu se potrivesc... sunt pentru ghidon standard iar eu am unul de enduro mai gros in carne si deci cu diametrul interior mai mic... daca nu te deranjaza ca sunt albastre ti le dau ca le tin degeaba.

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve din nou!

Am si eu niste intrebari:

 

1. filetul oglinzilor la bandit e de 10 nu? ca vreau sa le schimb si sa stiu ce comand. e filet normal pe sau e ca la yamaha, inversat?

 

2. vreau sa pun alte capete de ghidon, si am gasit unele ce-mi plac dar am observat ca-s mai usoare ca restul... au rol in echilibrarea ghdonului capetele? stiu ca la CB-ul pretinei le-am schimbat pe cele originale cu unele mult mai usoare si n-am simtit nicio diferenta. pot monta si pe bandit sau tre' sa fie mai grele?

 

3. stiti pe cineva care indreapta 'chestii' la rece? crashbarul de pe stanga e putin indoit din urechile de prindere si as vrea sa-l indrept fara sa bulesc vospeaua de pe el

 

si cateva poze cu dihania :blink:

 

dupa 150 km de mers prin bucale (birocratia cu inmatriculatul) pot spune ca-s mega-multumit de bandita, e exact ce cautam!

arata foarte bine ... din cate imi aduc eu aminte la bandit nu este de 8 si cu filet normal ?referitor la indreptat e ff simplu ..dar exista riscu sa crape vopseaua cand tragi sa il indrepti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filetul e de 10 normal, eu asa stiu :huh:

 

capete de ghidon am pus la mine ultra usoare...nu ma deranjeaza deloc. Si sunt infundate ... acum cand trec prin spatii inguste, ma strecor mai usor :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super arata banditul negru... imi place la nebunie.

 

abia astept sa scap si eu de suportul de numar din spate si de semnalele batranesti, chiar mi-am facut o idee cum o sa arate si al meu :blink:

arata f bine , ingrijit. al meu tot 2001 este.

 

multi km fara incidente !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super arata banditul negru... imi place la nebunie.

 

abia astept sa scap si eu de suportul de numar din spate si de semnalele batranesti, chiar mi-am facut o idee cum o sa arate si al meu :huh:

arata f bine , ingrijit. al meu tot 2001 este.

 

multi km fara incidente !!!

 

vreau eu suportul de nr original, mie imi place. :blink:

ce suport de nr vrei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag seama ca Proiectul Manhattan era mic copil pe langa ce aveai tu!

 

daca nu reuseam nici de data asta o dezmembram ca ma umplusem de draci. deja mi se indusese ideea ca ar trebui sa schimb si distributia si niste cuzineti etc... adica alta la rand :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzi, ce vremuri :blink: . Cu tentativele mele imi umbla capul ca titirezul cand depasesc.

Am pus azi guma pe spate la animala, acum am fata-spate mezeler roadtec Z6, bineinteles ca 7 hand, dar e ok. Am trecut de la michelin-michelin la michelin-avon si acum la z6-z6. E de bine zic eu, simt ca se lasa mai repede pe curbe si se incalzeste mai usor decat avonul de plastic. Ce sa zic, pacat ca nu am bani de noi, nu?

@..iceman.. mobra ta arata deosebit, imi place mult. Sa ai noroc la ea si km fara numar si povesti de neuitat iti doresc. De capete nu iti fa probleme , poti sa le schimbi, doar sa nimeresti sa se potriveasca la filet cu ghidonul.

Legat de stema si matrita, buliti-va capul care va pricepeti la programele din astea de desenat sau de grafica, nu stiu, eu sunt varza. Idei ar fi pe la toti. Treaba e daca vrea lumea sa se finalizeze in ceva concret. Pana la urma trebiue in format electronic, de acolo o poate imprima fiecare. Vointa, asta trebuie.

PEACE

 

 

 

P.S. Cam asta intelege italianul prin oglinzi, fostul proprietar al mobrei mele. Arata misto, dar na, cu sacrificiul de rigoare. Si nici nu mi le-a dat cele originale, probabil le-o fi spart sau rupt, sau o fi uitat, whatever.

post-7396-1270827942_thumb.jpg

post-7396-1270828078_thumb.jpg

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Cam asta intelege italianul prin oglinzi, fostul proprietar al mobrei mele. Arata misto, dar na, cu sacrificiul de rigoare. Si nici nu mi le-a dat cele originale, probabil le-o fi spart sau rupt, sau o fi uitat, whatever.

ceva d genu sunt si ale mele dar cu bratu mai mic si turnat dintr-o bucata cu oglinda ...sunt frumoase dar nu vad nimic in ele ...

Mesaj completat

ale mele?

rectivic ...nu eram atent ...ale lui bandit mik :blink: sau ale tale ...un pret fiecare

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni... mi-a venit o idee... voi ati purta pe spate o sigla care sa sugereze aparteneta voastra in clubul posesorilor de banditi? eu vreau sa-mi fac una, cu ata si culori reflectorizante pe care sa o cos pe o vesta si sa o port peste geaca. Nu vreau sa o cos direct pe geaca.

 

Va pot ajuta eu cu sigla/emblema in format vectorial. Eu ma gandeam la ceva de genul asta:

 

post-36594-1270829981_thumb.jpg post-36594-1270829998_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...