Sari la conținut

BMW Voineasa 2009 Intalnirea Beemerilor


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

brava musiu,

dar auzisi ca era sa ti-o iei intr-o depasire....doamne feri, numai fa din astea, nu fi nebun! mai bine mai bem decat sa plangem, nu?

Stii tu ceva ce io nu stiu?Sincer,m-a cam luat somnu' pe drum si am facut ceva depasiri cu capu' pe perna,iar daca tu stii ceva,lumineaza-ma te rog si pe mine,nu de alta,dar vreau sa aflu ce fac atunci cind dorm! :P

Si ce depasiri...,poate vreo caruta,ca doar am mers ca bunicu'...ca aveam un incepator cu mine si nu-mi permit sa dau exemple negative tinerei generatii! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ma intreba un prieten: "bai, da tu unde naiba erai, ca nu apari prin poze?"

Pai daca sambata dimineata eram prea mahmur sa trag de vaca prin noroaie, am stat la baza sa ma refac. Apoi, pe la 3 mi-am revenit si am plecat cu Dan pe Transalpina. Duminica am plecat pe la 10.30, drept pt care ne-am culcat mai devreme sambata noapte.

Poze cu betivu' de Toro:

post-5869-1242658933_thumb.jpgpost-5869-1242658942_thumb.jpgpost-5869-1242658947_thumb.jpgpost-5869-1242658962_thumb.jpgpost-5869-1242658975_thumb.jpgpost-5869-1242658988_thumb.jpg

 

 

 

Motoare si alte personaje:

 

post-5869-1242659599_thumb.jpgpost-5869-1242659612_thumb.jpgpost-5869-1242659622_thumb.jpgpost-5869-1242659630_thumb.jpgpost-5869-1242659641_thumb.jpgpost-5869-1242659646_thumb.jpgpost-5869-1242659655_thumb.jpgpost-5869-1242659662_thumb.jpgpost-5869-1242659681_thumb.jpgpost-5869-1242659693_thumb.jpgpost-5869-1242659704_thumb.jpgpost-5869-1242659747_thumb.jpgpost-5869-1242659757_thumb.jpgpost-5869-1242659764_thumb.jpgpost-5869-1242659805_thumb.jpgpost-5869-1242659816_thumb.jpgpost-5869-1242659825_thumb.jpgpost-5869-1242659838_thumb.jpgpost-5869-1242659849_thumb.jpgpost-5869-1242659872_thumb.jpgpost-5869-1242659879_thumb.jpgpost-5869-1242659885_thumb.jpgpost-5869-1242659904_thumb.jpgpost-5869-1242659917_thumb.jpgpost-5869-1242659925_thumb.jpgpost-5869-1242659956_thumb.jpgpost-5869-1242659974_thumb.jpg

 

P.S. multe din poze sunt de la Dan din Bacau. Daca am vazut ca nu le pune el, le-am pus eu pe forum. Acu sper sa nu se supere. Faceam si eu mai multe, dar cand am vazut ce tunuri de Nikoane aveti, n-am mai scos sapuniera mea :D

 

Stiu, m-am trezit cam tarziu, dar am fost ocupat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare nea doru asta!

 

si foarte simpatic! Cum imi deschidea el usa cand eram cu buba la picior, si cum mi-a adus el mie prajiturele pe ascuns, sa nu vada nimeni...

 

 

mare domn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii tu ceva ce io nu stiu?Sincer,m-a cam luat somnu' pe drum si am facut ceva depasiri cu capu' pe perna,iar daca tu stii ceva,lumineaza-ma te rog si pe mine,nu de alta,dar vreau sa aflu ce fac atunci cind dorm! :D

Si ce depasiri...,poate vreo caruta,ca doar am mers ca bunicu'...ca aveam un incepator cu mine si nu-mi permit sa dau exemple negative tinerei generatii! :P

 

Eu am fost de vina nea Ivane. Mi-a stat hertzu-n loc undeva inainte de Ramnic. Eram in spatele tau la vreo 2 masini si ai iesit de dupa un tir (si eu as fi iesit, ca parea ok) cand ti-a venit un Mercedes din fata. Ala cu tiru ne-a inecat in praf pe toti din spate ca a iesit pe aratura de la marginea soselei si ala cu Mergedesu era aproape de-a curmezisu. Nu stiu cum s-a vazut de la ghidonul Bestiei, dar pot sa-ti spun ca mandra mea a zis ca aproape a inchis ochii de frica. Eu nu i-am inchis dar nu credeam ca trec si coburii. Au scapat la un metru pe ambele parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost de vina nea Ivane. Mi-a stat hertzu-n loc undeva inainte de Ramnic. Eram in spatele tau la vreo 2 masini si ai iesit de dupa un tir (si eu as fi iesit, ca parea ok) cand ti-a venit un Mercedes din fata. Ala cu tiru ne-a inecat in praf pe toti din spate ca a iesit pe aratura de la marginea soselei si ala cu Mergedesu era aproape de-a curmezisu. Nu stiu cum s-a vazut de la ghidonul Bestiei, dar pot sa-ti spun ca mandra mea a zis ca aproape a inchis ochii de frica. Eu nu i-am inchis dar nu credeam ca trec si coburii. Au scapat la un metru pe ambele parti.

:P Ma faci sa rid!Imi amintesc faza...ceva normal!Daca erai mai aproape vedeai ca cel cu tirul a semnalizat dreapta si mi-a facut loc sa trec fiindca a vazut ca venim in grup (inaintea mea trecuse Nicu cu LT-u'),soseaua era destul de lata incit sa nu urce pe stinci cu magaoaia,iar daca muierea mea nu a sarit la faza asta de pe motor,inseamna ca totul a fost in limita parametrilor normali!Ala cu Mertanu' gri avea loc sa treaca si mergind de-a latu' soselei,atita timp cit intre mine si cele doua masini erau,te citez:"...coburii. Au scapat la un metru pe ambele parti."Mai aproape de infarct a fost o faza la intoarcerea de la Slanic-Prahova,cind o baba scapata neviolata de motociclistii roackeri,baba care conducea o Nova alba,a intrat pe contrasens sa depaseasca un tractor cu discuri si semanatoare dupa el,neapreciind bine distantele si facindu-mi cobul din stinga sa vibreze la trecerea ei.Atunci printr-o manevra scurta si la obiect abia am reusit intr-adevar sa evit o pocneala iminenta,la care acelasi Nicu cu LT-u' deja isi pusese miinile in cap!Dar in viata traiesti multe experiente de acest gen,prezente la tot pasul,care te calesc si te pregatesc pentru viitoarea,care nu se stie...

Oricum,daca tie ti s-a parut ceva iesit din comun,inseamna ca ar trebui sa mergi mai mult in haita cu mine,ca sa ai un exemplu concret de "nu face asa!" si de a te cali pentru imprevizibilul prezent la tot pasul pe strazile noastre!

Asfalt uscat va doresc! :D

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Ma faci sa rid!Imi amintesc faza...ceva normal!Daca erai mai aproape vedeai ca cel cu tirul a semnalizat dreapta si mi-a facut loc sa trec fiindca a vazut ca venim in grup (inaintea mea trecuse Nicu cu LT-u'),soseaua era destul de lata incit sa nu urce pe stinci cu magaoaia,iar daca muierea mea nu a sarit la faza asta de pe motor,inseamna ca totul a fost in limita parametrilor normali!Ala cu Mertanu' gri avea loc sa treaca si mergind de-a latu' soselei,atita timp cit intre mine si cele doua masini erau,te citez:"...coburii. Au scapat la un metru pe ambele parti."Mai aproape de infarct a fost o faza la intoarcerea de la Slanic-Prahova,cind o baba scapata neviolata de motociclistii roackeri,baba care conducea o Nova alba,a intrat pe contrasens sa depaseasca un tractor cu discuri si semanatoare dupa el,neapreciind bine distantele si facindu-mi cobul din stinga sa vibreze la trecerea ei.Atunci printr-o manevra scurta si la obiect abia am reusit intr-adevar sa evit o pocneala iminenta,la care acelasi Nicu cu LT-u' deja isi pusese miinile in cap!Dar in viata traiesti multe experiente de acest gen,prezente la tot pasul,care te calesc si te pregatesc pentru viitoarea,care nu se stie...

Oricum,daca tie ti s-a parut ceva iesit din comun,inseamna ca ar trebui sa mergi mai mult in haita cu mine,ca sa ai un exemplu concret de "nu face asa!" si de a te cali pentru imprevizibilul prezent la tot pasul pe strazile noastre!

Asfalt uscat va doresc! :D

 

:P Nea Ivane, cat timp sunt doar vibratii in coburi e bine. Oricum mandra mea iti multumeste. Mi-a stat ceasul destul de mult cat sa ma opresc la prima benzinarie unde am beut o cafea si mi-a venit ideea de a vedea si Curtea de Arges in drum.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ma intreba un prieten: "bai, da tu unde naiba erai, ca nu apari prin poze?"

Pai daca sambata dimineata eram prea mahmur sa trag de vaca prin noroaie, am stat la baza sa ma refac. Apoi, pe la 3 mi-am revenit si am plecat cu Dan pe Transalpina.

 

:D

Si ati ajuns sus??? Cum a fost?, Pina unde se putea merge? Inteleg ca ati luat-o spre Obirsia Lotrului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeei, sus ...

Am mers pana am dat de Lotru, care era cam involbulrat si am decis sa nu-l trecem, ca daca dadea dracu si culcam mobrele, trecea apa peste ele ! Si nu de alta, dar eram la 600 de km de casa.

La vara o sa trecem sigur! Oricum, vreau sa fac si Transfagarasanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu un BMW de 1800 Adventure si am fost plecat pe aici prin Arizona, vreo 50.000 de mile.

Ca viteza cred ca mai mult de 30 de mile nu cred ca am bagat vreodata.

Credeti ca pot sa vin cu voi?

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un BMW de 1800 Adventure si am fost plecat pe aici prin Arizona, vreo 50.000 de mile.

Ca viteza cred ca mai mult de 30 de mile nu cred ca am bagat vreodata.

Credeti ca pot sa vin cu voi?

 

bine vin-o. da sat-i iei doo chei la tine ca sa vazut cazuri nasoale... un baieat a patito saracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...