Sari la conținut

Cizme Motocross


Postări Recomandate

vreau sa-mi cumpar si nu stiu nimic despre ele. ma intereseaza sa aflu care sunt cele mai solide, care merita pretul si care nu, etc. pe scurt :TOTUL DESPRE CIZMELE DE GEN.

 

sper sa nu fiu mutat la INCEPATORI

 

va multumesc (si, da, am cautat bine inainte de a posta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt dragos

tot incepator si tot aceeasi problema.

Din cate am inteles, la inceput o sa am parte d foarte multe intalniri cu solul.

Ce echipamente imi recomandati???

Am vb cu cineva in Spania sa imi trimita:

1) casca+ochelari

2) cizme

3) cotiere cu protectie antebrat, genunchiere cu tibiere

4) brau

5) protectie pt torace si umeri + maieul acela care se pune sub ea

6) pantaloni + jersey

 

 

Ce imi mai trebuie?(in afara d cel de-al 3-lea coi si un motor mai nervos) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa-mi cumpar si nu stiu nimic despre ele. ma intereseaza sa aflu care sunt cele mai solide, care merita pretul si care nu, etc. pe scurt :TOTUL DESPRE CIZMELE DE GEN.

 

sper sa nu fiu mutat la INCEPATORI

 

va multumesc (si, da, am cautat bine inainte de a posta)

Cizmele cele mai bune (parerea mea) sunt ALPINESTARS TECH 8

Acum fiecare cu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia de cat ai bani. oricum in toate intra apa :finger:

 

Schema e simpla:

- orice iei in jur de 150 -200 E iti asigura protectia

- de la 200 E in sus platesti pentru confort si rezistenta in timp (niste cizme ieftine se "inmoaie" dupa 1-2 sezoane si te caci in ele)

 

Acum pe bune - gasesti cizme de enduro bune in jur de 200E. Asa cum spuneam in toate cizmele din segmentul mediu intra apa. Pe mine asta ma oftica cel mai tare - sa stau ud toata ziua! Eu am niste Acerbis Impact - pret de catalog prin europa - cam 180 Euro. Ai grija sa le iei numai pe probate - trebuie sa nu te stranga, altfel e cosmar (mai bine putin mai mari decat mici). Ia-ti unele cu catarame de metal, nu de plastic - se strang mai bine!

 

Insa daca stai bine cu banii, eu te sfatuiesc sa-ti iei niste cizme cat mai bune. Alpinestars sunt f tari insa sunt scumpe. Tech 10 si Vectorul mi se pare ca au un fel de ciorap din goretex care iti pastreaza piciorul uscat. Nu stiu daca si Tech 8 are la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@achile......daca nu e prea tarziu, contramandeaza comanda din spania.este minimal obligatoriu ca echipamentul de protechie macar sa l iei NUMAI pe probate.iti trebuie obligatoriu si manusi, si optional un collar, ii vei descoperi utilitatea in serile de vara cu multe insecte in aer.

@ochidevultur.....o cizma ok pleaca de la putin sub 200, asta spun ca pret de magazin.daca e noua, dar o iei din alta sursa, inseamna un 135-140.o cizma buna o gasesti pe la 250 euro.depinde strict de bugetul tau, dar pe cat posibil, daca la moto faci rabat, la echipament e bine sa iei ceva bun.nu extravagant, dar nu gunoaie.recomand ca firma: axo, alpinestars, thor, sinisalo, gaerne, sidi(mai putin), dainesse.

de preferat daca ti cumperi cizma noua, ia si un rand de clape de rezerva la ea.

@ionutz....bai tzarane, dar tu vrei sa te tina o cizma 3 sezoane adevarate????daca tine la un sezon plin poti sa zici ca e o cizma belea.are ciorap si tech8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@ionutz....bai tzarane, dar tu vrei sa te tina o cizma 3 sezoane adevarate????daca tine la un sezon plin poti sa zici ca e o cizma belea.are ciorap si tech8.

 

Sincer? DA! :finger: Ce bah, toti suntem bancheri ca tine? :10:

Esti nebun mah? Cum sa schimbi cizmele la fiecare sezon? Copii, nu va luati dupa soso ca e nebun! ;)

 

Gaerne Explorer de unde s-ar putea gasi ?

 

Motorunu aduce Gaerne. Treci si vorbeste cu ei - poate pot sa-ti aduca la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia de cat ai bani. oricum in toate intra apa :finger:

 

Schema e simpla:

- orice iei in jur de 150 -200 E iti asigura protectia

- de la 200 E in sus platesti pentru confort si rezistenta in timp (niste cizme ieftine se "inmoaie" dupa 1-2 sezoane si te caci in ele)

 

Acum pe bune - gasesti cizme de enduro bune in jur de 200E. Asa cum spuneam in toate cizmele din segmentul mediu intra apa. Pe mine asta ma oftica cel mai tare - sa stau ud toata ziua! Eu am niste Acerbis Impact - pret de catalog prin europa - cam 180 Euro. Ai grija sa le iei numai pe probate - trebuie sa nu te stranga, altfel e cosmar (mai bine putin mai mari decat mici). Ia-ti unele cu catarame de metal, nu de plastic - se strang mai bine!

 

Insa daca stai bine cu banii, eu te sfatuiesc sa-ti iei niste cizme cat mai bune. Alpinestars sunt f tari insa sunt scumpe. Tech 10 si Vectorul mi se pare ca au un fel de ciorap din goretex care iti pastreaza piciorul uscat. Nu stiu daca si Tech 8 are la fel.

Tech8 are ciorap,prima data s-a folosit ciorap gore-tex la acest model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la louis niste chestii impermeabile care se pun peste cizme. merita ?

 

am vazut la un moment dat in motolife sau univ moto o reclama la un magazin din BV ce avea marfa sinisalo.

 

daca-s in brasov, mai greu.

 

oricum, mi-am facut o idee despre preturi (mi se pareau cam mari)

 

 

alta intrebare :

 

cine vinde alpinestars in bucuresti ?

 

Nu uitati de FOX Racing - gasiti la Dual Tours, bd Ghencea

 

 

greu se mai actualizeaza site-ul

 

 

 

 

va multumesc pt info.

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la gunoi.comercialele au loc in alta parte.

 

 

"Nu uitati de FOX Racing - gasiti la Dual Tours, bd Ghencea"

 

Daca raspunsul meu era asa comercial asta de ce nu este?

Am incercat sa ajut omul daca a intrebat, singura legatura pe care o am cu cel care vinde cizmele in Bucuresti a fost ca am cumparat de la el, iar omul a fost foarte rapid si punctual din acest motiv il recomandam.

 

Mai cititi odata propozitia din ghilimele, domnule admin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate ar fi tebuit sa sterg si acel post.din pozitia de cumparator care a folosit ambele surse la care faci refewrire in postul tau, mi am permis sa o "las sa traiasca" doar pe cea pe care o consider ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pozitia de admin ati cenzurat o sursa prin care un om putea sa cumpere niste cizme la un pret super ok.

Parca asta era scopul acestui forum sa ne ajutam intre noi nu? Stiu o sa-mi spuneti ca exista PM, dar daca ii trimiteam PM informatia nu ramanea pe forum si peste o luna se trezea altul intreband acelasi lucru.

Din pozitia de cumparator nu are cum sa ti se para ok doar o singura oferta ai nevoie de un termen de comparatie, existau doua raspunsuri si ati sters unul de unde deduc ca nu va place concurenta.

Ce nu era ok la raspunsul meu, un nume si un numar de telefon, unde era problema? daca omul nu are magazin nu e bun sau cum. In Romania se dau mari tepe si pe la magazine, nu doar la colt de strada.

 

Nu astept nici un raspuns, totul este foarte clar.

 

PS. Mentionez inca odata ca nu aveam absolut nici o legatura cu cel care vindea cizmele.

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...