Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este foarte bine daca am putea sa ducem motorul in cursul saptamanii.Inca odata ma ofer si fara bani il duc.doar ca daca il duc seara trebuie sa ma intorc in aceeasi zi.Asta e dimineata la 7 trebuie sa fiu la munca. Din cate stiu rulmentii de jug se gasesc si la BADI in bucuresti,am sa verific exact luni .Stiu ca si-a luat un prieten pt transalp dupa louis si a dat 150 lei iar cand s-a dus intamplator la Badi dupa alte prostii i-a gasit si acolo undeva pe la 40-50 lei de Barlad si 50-60 de la SKF.Verific luni mai exact si am sa ma uit pe codul de la cei de pe louis si la cei de la barlad.Din cate stiu singura problem la cei de la Badi este ca nu iti dau protectia aia din plastic cea pt praf.Sa speram ca aia nu este sparta.Daca poate sa ma ajute cineva cu codul la rulmentii de jug ar fi perfect ca sun la ei maine si aflu exact.

Conturile alea mai vin ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e perfect. Poti sa o aduci in cursul saptamanii si sa te intorci la Bucuresti in acceasi zi. Motocicleta o sa stea in garaj, si ma apuc in liniste de demontat. In principiu pot sa fac totul singur, mai putin indreptatul cadrului de faruri, unde o sa mai fie nevoie de cineva. Deci pot sa ma apuc sa schimb furca, si restul il facem cand se strange gaska, in weekend sau cand vreti voi. Daca ai gasit rulmentii la banii astia, e super. Protectia de praf si apa o luam de la cei vechi. Daca gasesti, ia-mi si mie un set si iti dau banii cand aduci motorul. Ia si pentru motorul lui Za_Fly, ca mai gasim noi 50 de ron... Merci.

CINE STRANGE BANII SI IN CE CONT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Daca gasesti, ia-mi si mie un set si iti dau banii cand aduci motorul. Ia si pentru motorul lui Za_Fly, ca mai gasim noi 50 de ron... Merci.

CINE STRANGE BANII SI IN CE CONT?

ok boiere cand sunt la magazin te sun dar mai da-mi odata numarul tau ca nu il am.Asteptam atunci furca ca sa aducem toate odata.Binenteles daca vrea sa o aduca cu mine ;) Sper sa mai gaseasca Silviu pe cineva acolo ca sa o punem in camioneta,poate ne ajuta si DL Pedros :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o banuiala ca apar si banii pentru rulmenti... Trebuie sa mai posteze cineva, dar e mai greu cu semnalul de internet. Numarul meu e 0728.292.638

 

Cu urcatul in duba e simplu... Deschizi usile si apoi dai cu spatele brusc si urca singura de frica :crack: Hai ca reusiti voi. Sa strangem banii si sa ii trimitem lui Cristi, ca furca aia nu vine degeaba la Bucuresti...

Mesaj completat

Am vorbit cu Leo putin mai devreme. Nu poate posta, din cauza semnalului slab de net. Dar s-a oferit sa sa dea el banii pentru rulmenti. Deci s-a rezolvat si cu ei. Luni ajung pe uscat, si sper sa apara pana atunci contul in care trebuiesc livrati banii, pentru ca altfel se lungeste prea mult treaba, si nu o sa reusim sa facem motocicleta in timp util. Ganditi-va ca dureaza doua zile pana pune toata lumea banii in cont, apoi inca vreo 2 pana ajunge furca la Bucuresti. Deja s-au dus 4 zile. Daca stau decat o saptamana acasa, e nasol, pentru ca daca plec, o sa amanam treburile cu 3 saptamani cel putin... Cine strange banii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

S-ar putea sa rezolv eu de transport gratuit pana la Bucuresti. Trebuie sa vad daca am camioane de incarcat pentru Bucuresti luni. Singura chestie e ca cineva va trebui sa mearga sa recupereze furca de la sofer. Cine se baga?

As mai avea si camioane pentru platforma Kaufland langa Ploiesti, dar alea sunt mai spre sfarsitul saptamanii.

 

Referitor la bani, eu nu am un cont care sa-l pot accesa online ca sa tin scorul exact la banii care intra, ce suma si de la cine. As prefera ca cineva care are asa ceva sa-i stranga si apoi sa ii vireze catre mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni dimineata ma duc la banca si iau numarul exact de cont si codul de acces la cont!!

si am sa il afisez pe 11-12!!!

daca sunteti de acord, am sa stang eu banii si am sa ii virez catre cstelia!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De recuperat furca cred ca gasim noi pe cineva care sa o ia.Depinde de ora. Dupa ora 18 pot sa o recuperez de oriunde din bucuresti.Eu cu munca frecventez destul de des centura de nord a Bucurestiului si daca as avea un numar de telefon de la sofer nu cred ca ar fii vreo problema.HAI SA STRANGEM BANII CA O SA GASIM NOI SOLUTII.

Asteptam raspuns si de la Silviu sa ne confirme ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o banuiala ca apar si banii pentru rulmenti... Trebuie sa mai posteze cineva, dar e mai greu cu semnalul de internet. Numarul meu e 0728.292.638

 

Cu urcatul in duba e simplu... Deschizi usile si apoi dai cu spatele brusc si urca singura de frica :crack: Hai ca reusiti voi. Sa strangem banii si sa ii trimitem lui Cristi, ca furca aia nu vine degeaba la Bucuresti...

Mesaj completat

Am vorbit cu Leo putin mai devreme. Nu poate posta, din cauza semnalului slab de net. Dar s-a oferit sa sa dea el banii pentru rulmenti. Deci s-a rezolvat si cu ei. Luni ajung pe uscat, si sper sa apara pana atunci contul in care trebuiesc livrati banii, pentru ca altfel se lungeste prea mult treaba, si nu o sa reusim sa facem motocicleta in timp util. Ganditi-va ca dureaza doua zile pana pune toata lumea banii in cont, apoi inca vreo 2 pana ajunge furca la Bucuresti. Deja s-au dus 4 zile. Daca stau decat o saptamana acasa, e nasol, pentru ca daca plec, o sa amanam treburile cu 3 saptamani cel putin... Cine strange banii?

 

Recunosc ca nu am mai intrat de ceva timp pe forum (abia am nimerit parola) asa ca ma alatur si eu cu 50 RON pentru ce piese mai sunt de luat (ca intotdeauna mai apare ceva neprevazut).

O sa urmaresc mai atent cum si unde sa virez banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca nu am mai intrat de ceva timp pe forum (abia am nimerit parola) asa ca ma alatur si eu cu 50 RON pentru ce piese mai sunt de luat (ca intotdeauna mai apare ceva neprevazut).

O sa urmaresc mai atent cum si unde sa virez banii.

 

 

Bine ai venit Mihnea!

Mesaj completat

Din pacate prietenul Neagu e in spital deci nu poate sa recupereze furca de la sofer...

L-am voluntarizat pe Pedros :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contul pentru depunerea banilor, pentru furca lui za_sly:

Trandafir Filip Teodor

cnp: 1810614100143

Banca Transilvania, Sucursala Buzau

iban cont curent ron: RO27 BTRL 0100 1201 U130 29XX

iban cont curent euro: RO02 BTRL 0100 4201 U130 29XX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contul pentru depunerea banilor, pentru furca lui za_sly:

Trandafir Filip Teodor

cnp: 1810614100143

Banca Transilvania, Sucursala Buzau

iban cont curent ron: RO27 BTRL 0100 1201 U130 29XX

iban cont curent euro: RO02 BTRL 0100 4201 U130 29XX

Ah, sufletu, abia am venit de la banca.... hai ca m-au invatat aia deja :)

Mesaj completat

Salut.

Ma bate gandul sa imi schimb motorul actual cu un AT. As vrea sa stiu cam care sunt preturile reale, ca sa stiu daca e in banii mei.

 

O zi buna!

Nu face asta! Tradatorule! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...in urma intrunirii africa twin de la lacul vulturilor unde am participat si eu cu un bmw f650, lumea lauda africanutele....am fost incantat si am zis ca imi doresc si eu una....zis si facut, am vandut bmw-ul si mi-am achizitonat o africanutza de 650 care ma asteptam sa faca minuni fata de motoreta cealalta...i-am dat botezul caprei intr-o tura de 1600 km prin tara, cu drumuri de toate felurile si chiar fara drumuri. A mancat saraca asfalt cu un apogeu de viteza de 150 km/h si inca mai putea, a mancat forestiere, balti cat roata, noroaie, frunze si craci prin padure, garle, trante...si ce sa zic...da, motoreta...dar de ce e asa ridicata in slavi? nu putea face si cealalta capra aceleasi lucruri? m-am intors dezamagit acasa, cu 2 pierderi imense la motocicleta. Domnilor, am pierdut in toata tura 2 suruburi, 2 suruburi domnilor...daca era 1 intelegeam, dar 2 ???? asta e motocicleta buna? :D ambii suporti de side-case-uri si-au pierdut suruburile, dar problema a fost remediata cu sfantul panduit :) ce sa mai zic? zic ca-si face toti banii si ca o alegere mai buna nici ca puteam face. Amortizoare, cuplu nesimtit si stabilitate, bmw-ul incep sa-l vad ca pe un scooter :wink:

Tin sa va multumesc ca m-ati indrumat catre o "bestie gingasa"

"Mocicleta" asta chiar face minuni... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine vor astia sa scoata fierea din mine.Sper sa ma recuperez cat mai repede.

 

Nu-ti fa probleme, iti vor face 3 gauri cu masina de gaurit, pusa pe percutie.

Apoi te-or suge pe dinauntru, ligatureaza vasele, scot mizeriile afara si gata.

Si poimaine pleci acasa.

Sa-ti treaca usor.

Salutari de la poalele Tampei si sanatate maxima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca a fost incarcata in camion. Pedros o va recupera maine la pranz de la sofer. Dupa parerea mea furca e OK si nu are nevoie de semeringuri si ulei. Ramane sa-i scoateti burdufurile si sa aruncati un ochi. Are si axul de la roata fata, de obicei la impact frontal se mai poate indoi axul, sa-l folositi pe cel trimis de mine. Rulmentii de la juguri iarasi par OK. Eventual spalati si schimbata vaselina. Spor la treaba!

 

Si sariti cu banii, ca altfel trimit recuperatorii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa imi schimb motorul actual cu un AT. As vrea sa stiu cam care sunt preturile reale, ca sa stiu daca e in banii mei.

 

Greu de spus care e pretul real pentru un AT. Multi spun ca sunt supraevaluate. Noi astia, posesori de AT, spunem altceva :) In plus intalnirile noastre sunt mult mai faine decat ale altora. Eu zic sa-ti iei AT si nu o sa-ti para rau.

 

Referitor la buget... spune cati bani vrei sa investesti si eu iti spun la ce te poti intinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca a fost incarcata in camion. Pedros o va recupera maine la pranz de la sofer. e

 

Si sariti cu banii, ca altfel trimit recuperatorii

Aoleu nu mai pot de ris :wink: :D cu recuperaratorii tai, Marti la ora 12 o sa fiu la Metro Militari sa ridic furca precum mi-ai poruncit ,.........hm , ma cam bate gindul sa-mi iau vreo 300 pe furca :D si pe urma sa fac pe mortul :) .

Hm, si ziceai ca nu trebe nica schimbata la furca, si ziceai ca rulmenti is buni si nu trebe umblat in ea,,,, :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...