Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

am sa vin pe la tine, dar imi trebuiesc doar crash-baruri, pt africana lu baiatu ala care a luat-o de la timisoara!

eu am tot ce trebe pe a mea!!!

dar defapt vb ca vreau sa iau si eu o pompa de benzina vacumatica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..... O sa pot indoi teava de pana la 2 tzoli, deci pot sa orice forma de crash bar-uri moto.

nu se strica presa daca faci un crash-bar si pt. supertenere? :alcy: . as putea imprumuta de la cineva ca sa ai model. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se strica presa daca faci un crash-bar si pt. supertenere? :alcy: . as putea imprumuta de la cineva ca sa ai model. :D

:bow: Acum ma documentam pe net de modele pentru SuperTenere, ca am doua in orash care au nevoie de asa ceva. Dupa ce o sa le fac, o sa pun poze sa vedetzi, si daca vretzi si voi, va astept pe la mine, dar vorbim inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh.. Nu credeam ca o sa ajung sa scriu asa ceva, dar.. ghinion.. :alcy:

Am nevoie de un parbriz de RD04. De unde il gasesc ? Cit costa ? La reprezentanta am sunat si a ramas sa ma sune ei sa imi spuna cit face, daca il au, si cind mi-l pot aduce. Simt ca o sa am nevoie de niste Aspacardin, cind o sa aud pretul, d-aia si intreb unde il gasesc si cit ma costa, sa nu dau banii si pe pastile.. :bow: Nu ma intereseaza nou, vreau doar sa fie intreg si sa isi faca treaba. Ca e cam nasol fara.. mai ales pe vremea asta... :D

Thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh.. Nu credeam ca o sa ajung sa scriu asa ceva, dar.. ghinion.. :alcy:

Am nevoie de un parbriz de RD04. De unde il gasesc ? Cit costa ? La reprezentanta am sunat si a ramas sa ma sune ei sa imi spuna cit face, daca il au, si cind mi-l pot aduce. Simt ca o sa am nevoie de niste Aspacardin, cind o sa aud pretul, d-aia si intreb unde il gasesc si cit ma costa, sa nu dau banii si pe pastile.. :bow: Nu ma intereseaza nou, vreau doar sa fie intreg si sa isi faca treaba. Ca e cam nasol fara.. mai ales pe vremea asta... :D

Thx.

 

 

Nou gasesti la Louis, cod 60101059, costa 70 eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou gasesti la Louis, cod 60101059, costa 70 eur

Thx. Atunci nu mai astept raspunsul de la oamenii de la reprezentanta, care in mod cert nu ma "loveau" cu asa un pret. Ma interesez de Louis, sa vad ce si cum.

Thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei din louis aduc de la MRA

intra pe site la ei si vezi acolo ce posibilitati ai .

click aici

Thx dhamzea. Am gasit ceva mai aproape de casa, si tot la 70 de euroi. Nu stiu daca e de la MRA sau de la cooperativa din coltul strazii, dar, asa cum am mai zis, nu ma intereseaza ce si cum se prezinta. Ma intereseaza doar sa fie intreg si sa isi faca treaba, macar cit facea parbrizul stock, ca banuiesc ca din ala aveam pe vaca.

Anywho, thx.

:alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

galen, eu am 120kg, si pe ea mai pun 2 coburi de al, full, top case full, si o geanta rotunda pe locul pasagerului, sau pasager!

am dat sus de piulita, am o cheie de la celelalte motoare, dar cand e full se lasa!!

aaaaa, si apropo, am comandat regulator la ignitech, costa 97 euro, 14 euro transport si banca a mai luat 30euro(BT)!total 600ron, acu astept sa vina!!!

 

boiere cand e gata casa de oaspeti????

 

La mine reglajul a mers perfect, e drept ca in sens invers, am coborit-o vre-o 5 cm sa scap de "efectul de groapa" taman cind opresti in teren :) Tot n-ai spus daca e rd04 sau altceva, daca e rd04 ar trebui sa fie suficient de inalta, daca nu esti cumva ceva urias peste 2 metri. Si uite, iti mai dau inca o idee simpla: inalti saua, se rezolva cu un bun tapiter.

 

Nu am inteles care e figura cu banca si de ce ti-au luat aia 30 euro, ma depaseste problema. Releele alea sint bune, solide si fiabile si mai ales universale. Dar am explicat pe larg de numa numa numa ;) cum se pot folosi de fapt si la africana absolut orice fel de relee de la orice fel de motocicleta si chiar chinezarii mai spalate de alea de pe atv-urile lor, caz in care scapi mult mai ieftin.

bafta !

Mesaj completat

ps. A fost cam de mult si nu garantez ca-mi aduc bine aminte, dar eu ca sa cobor spatele am ridicat (desfiletat piulita), in cazul tau am impresia ca trebuie sa o cobori(infiletezi).

Mesaj completat

/index.php?...t&p=2113779

Aici explic cum e cu "gramada de fire " cu care e legat releul original de africana si de ce sint atitea si normal, care ce sint si cum se poate lega ABSOLUT ORICE RELEU REGULATOR la africana.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa codurile... Tu esti bine? Nu pare sa fie trantita prea tare, dar oricum, stiu ce se intampla daca te prinde sub ea. Eu zic intai sa te gandesti la bare de protectie, si apoi la vopsea. Lipeste niste scoch transparent peste julitura de la rezervor, sa nu intre rugina pana o faci, sau cu un spray cu lac, aplica un strat subtire. Fa rost de crash-bar-uri, si apoi potzi sa o vopsesti linistit.

Mesaj completat

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine reglajul a mers perfect, e drept ca in sens invers, am coborit-o vre-o 5 cm sa scap de "efectul de groapa" taman cind opresti in teren :) Tot n-ai spus daca e rd04 sau altceva, daca e rd04 ar trebui sa fie suficient de inalta, daca nu esti cumva ceva urias peste 2 metri. Si uite, iti mai dau inca o idee simpla: inalti saua, se rezolva cu un bun tapiter.

 

Nu am inteles care e figura cu banca si de ce ti-au luat aia 30 euro, ma depaseste problema. Releele alea sint bune, solide si fiabile si mai ales universale. Dar am explicat pe larg de numa numa numa ;) cum se pot folosi de fapt si la africana absolut orice fel de relee de la orice fel de motocicleta si chiar chinezarii mai spalate de alea de pe atv-urile lor, caz in care scapi mult mai ieftin.

bafta !

Mesaj completat

ps. A fost cam de mult si nu garantez ca-mi aduc bine aminte, dar eu ca sa cobor spatele am ridicat (desfiletat piulita), in cazul tau am impresia ca trebuie sa o cobori(infiletezi).

Mesaj completat

/index.php?...t&p=2113779

Aici explic cum e cu "gramada de fire " cu care e legat releul original de africana si de ce sint atitea si normal, care ce sint si cum se poate lega ABSOLUT ORICE RELEU REGULATOR la africana.

 

este vorba de un rd04, am sa mai umblu la reglaje, sa vad cum ma simt pe ea in pozitia de sus

multumesc pentru sfaturi!

cat despre regulator, am ales pe cel de ignitech, citind pe forum ca ar fii mai fiabil!

cei 30 de euro, au fost comision bancar pentru transferul banilor, 15 euro pentru orice operatiune catre o banca straina si 15 euro comision pentru suma de bani!!

pe ultimu nu l-am inteles nici eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am avut un mic incident cu africana

si ma intereseaza codurile la culorile mobrei

cine ma poate ajuta?de unde se poat afla?

 

Salut!

Cam la orice motocicleta exista un abtibild mic cu codurile de culoare pe el, amplasat intr-un loc ferit de frecusuri si alte cele. La Africa se afla lipit pe cadru, sub sa. Deci desfa saua si o sa dai de coduri.

Mai este o chestiune: vopseaua este, de fapt alba, iar combinatia de culori se obtine aplicind autocolante subtiri. Peste toate astea se da cu lac.

Editat de lupu' shui
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de un rd04, am sa mai umblu la reglaje, sa vad cum ma simt pe ea in pozitia de sus

multumesc pentru sfaturi!

cat despre regulator, am ales pe cel de ignitech, citind pe forum ca ar fii mai fiabil!

cei 30 de euro, au fost comision bancar pentru transferul banilor, 15 euro pentru orice operatiune catre o banca straina si 15 euro comision pentru suma de bani!!

pe ultimu nu l-am inteles nici eu

Daca te referi la montarea releului scrie-mi aici sau pe perso ce nu ai inteles. Clarificam in mod sigur. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la montarea releului scrie-mi aici sau pe perso ce nu ai inteles. Clarificam in mod sigur. :D

 

neclarificarea era in ceea ce priveste al doilea comision

am sa pun deseara sau maine poze cu regulatorul de la ignitech si tot ce am primit de la ei

am sa caut si lista de preturi, pentru ca am inteles ca de la a doua comanda pretul scade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. un prieten bun , posesor de bmw650rotax s-a indragostit de africa rd03 a mea si m-a rugat sa ma interesez de una ( rd0...) in stare ireprosabila. multumesc . el sta in bucuresti

/www.okazii.ro/catalog/35509741/Honda-Africa-Twin-Xrv-750.html.

sau ,,,,www.motociclism.ro/forum/index.php?act=post&do=edit_post&f=146&t=36157&p=220558.,,,si sa-i uram bafta. :D

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cam la orice motocicleta exista un abtibild mic cu codurile de culoare pe el, amplasat intr-un loc ferit de frecusuri si alte cele. La Africa se afla lipit pe cadru, sub sa. Deci desfa saua si o sa dai de coduri.

Mai este o chestiune: vopseaua este, de fapt alba, iar combinatia de culori se obtine aplicind autocolante subtiri. Peste toate astea se da cu lac.

 

De unde va luati autocolantele... dati comanda la o firma de stikere auto? sau le comandati de undeva de pe net? si cam la ce pret se ridica...

Editat de vlad302
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am avut un mic incident cu africana

si ma intereseaza codurile la culorile mobrei

cine ma poate ajuta?de unde se poat afla?

va sunt recunoscator

o zi buna va doresc

 

Am patit -o la fel ca si tine si tot la fel inainte de a-mi monta barile. Detin la ora actuala carena stinga fata pe care ai julit-o tu, absolut noua si absolut originala, sosita din Japonia. Culmea ironiei, mie nu mi se potrivesc culorile, rd-04 a mea este chiar primul tip, aceea cu verde in loc de albastru. Asa ca in primul rind pentru ca mai am acum un set de carene (mi-am mai luat o africana de piese) carena asta este de vinzare. Nu ma intreba cit a costat, pentru ca ai sa faci ochii mari de tot, e inutil deci, insa eu vreau sa o vind la un pret decent. Asa ca ii astept pe profesionistii detaliilor sa propuna aici un pret corect pentru ea si poate fi a ta.

 

post-4028-1259259499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve baieti si fete...!?. posesor de africana din acest an am ratat mai toate intalnirile cu alti motociclisti. suntem doua africane in bals, olt si ne inmultim. ieri am fost pana pe cozia, acum o saptamana am fost in curmatura oltetului, mai demult am facut transalpina si alte chestii. la anulo avem palnuri mari. ieri am patit-o: pe coborarea de pe cozia nu mi-a mai mers vitezometrul si nici kilometrajul mecanic si cel electronic. brusc.... ce sfaturi imi dati ... eu va dau cateva foto....:crack:. africana mea e prima moto pe care m-am urcat. asa cum am crezut inca dinainte a fost un vis...si ramane o realitate

post-772-1259577578_thumb.jpg

post-772-1259577589_thumb.jpg

post-772-1259577598_thumb.jpg

post-772-1259577610_thumb.jpg

post-772-1259577618_thumb.jpg

post-772-1259577645_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve baieti si fete...!?. posesor de africana din acest an am ratat mai toate intalnirile cu alti motociclisti. suntem doua africane in bals, olt si ne inmultim. ieri am fost pana pe cozia, acum o saptamana am fost in curmatura oltetului, mai demult am facut transalpina si alte chestii. la anulo avem palnuri mari. ieri am patit-o: pe coborarea de pe cozia nu mi-a mai mers vitezometrul si nici kilometrajul mecanic si cel electronic. brusc.... ce sfaturi imi dati ... eu va dau cateva foto....:crack:. africana mea e prima moto pe care m-am urcat. asa cum am crezut inca dinainte a fost un vis...si ramane o realitate

 

 

nu-ti mai merge kilometrajul nici cel mecanic nici cel electronic pt ca: ori s-a rupt cablul ori sa stricat melcul de la roata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Acum ma documentam pe net de modele pentru SuperTenere, ca am doua in orash care au nevoie de asa ceva. Dupa ce o sa le fac, o sa pun poze sa vedetzi, si daca vretzi si voi, va astept pe la mine, dar vorbim inainte.

vezi ca unul a incercat dar nu i-a iesit prea bn. cred ca ai face treaba buna dk i-ai ajuta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...