Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

pentru cine e interesat am de vanzare:

- un rezervor de RD07(a). Rezervorul a fost zgariat pe o parte si a avut 2 infundaturi. Este reparat si tras in filler, asteptand vopseaua potrivita. pret 50 eur asa cum e. Se poate livra si vopsit in culoarea ceruta de client dar mai scump.

- o pereche de scarite spate pentru copii, se potrivesc la RD07(a). Fiica mea a crescut si acum ajunge la scaritele stock. Sunt luate de pe ebay cu 35 eur +transport, le vand cu 30 eur (pttr inclus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu il am indoit pe alocuri si am gasit o gaura (a intrat un surub) astupata cu poxipol. Chiar nu stiu cum sa rezolv asta. D-aia am intrebat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, sigur ca da

imi cer scuza ca nu am intrat mai des , dar nu se va mai intampla.

am zis ca vreau sa fa inatlnirea de la lacul vulturilor - valenii de munte undeva la sf lui august sa nu se suprapuna cu cea de la nadrag si sa nu fie prea aproape, si vreau sa fie si boieru pe uscat am zi ca august va fi bine . dk vreti o alta data . putem stabili la nadrag.

 

 

Mesaj completat

 

cand se pleaca la nadrag o sa vin la valeni si de acolo mergem impreuna, poate il iau si pe bogdan(celalat african din buzau), si poate facem un traseu pe transalpina!!!

 

din cate am inteles nu cred ca reusesc sa merg cu rulota la nadrag asa k s-ar putea sa vin singur. , ma incanta ideea cu transalpina si pe mine. mai vb , nu stiu ce va mai fi , incep sa ma tavalesc pe covor sa ma lase :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astupata infundatura cu chit (filler), presupun.

 

Probabil asa ar face un carpaci :) dar dupa aceea stratul de chit gros ar crapa de la vibratii.

 

Infundaturile au fost trase la cald cu ventuze la fel ca la tablaria unei masini. Tras in filler inseamna ca rezervorul dupa ce a fost indreptat si chituit acolo unde era necesar, s-a imbracat intr-un strat foarte subtire de spritzchit pentru a asigura aderenta foarte buna a vopselei.

 

 

 

Mesaj completat

Eu il am indoit pe alocuri si am gasit o gaura (a intrat un surub) astupata cu poxipol. Chiar nu stiu cum sa rezolv asta. D-aia am intrebat :crack:

 

 

Trimite-l la mine si il primesti reparat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ave! Trece-ma si pe mine cu 2 tricouri XL. Ca reusesc sau nusa ajung la intrunire nu stiu, dar macar tricouri tot vreau.

 

Bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi tare, dar mai lat, sa dea bine si pe fata si spate.

Tot ceva legat de legenda.

Vrea si baiatu, si sticker si tricou...rog detalii pe mess. Sunt interesat si de intalnirea Africa Twin:)

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Africa Twin RD07, an fabricatie 2000, prima inmatriculare 04/2002 (Germania). Inmatriculata in Romania 05/2009. 63000km. 6000km in Romania, Carte service,furtune frana metalice Touratech,Sistem ungere lant Loobman, Arcuri furca fata Touratech, Priza 12V, 4 way flashers, Metzeler Tourance 6000km, Placute frina fata/spate schimbate.Pret 3700 Euro.0745905628

post-47967-1274633997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as prefera de mers cat mai mult pe zi.. dar si mai important este ca: Voineasa petrosani prin Obarsia Lotrului nu e musai un drum bun :crack:

Anul trecut prin septembrie era bombardat la greu si te miscai f incet chiar si pe lumina zilei. Nu as indrazni noaptea :crack:

Cel mai bine ar fi o pre-adunatura pe aici pe undeva la o bere in weekend sa stabilim ce si cum mai ales dc ne adunam mai multi..

deci.. veniti cu propuneri :) (dc vreti.. dc aveti :P)

da sunt de accord sa ne intalnim,poate duminica viitoare sa ne vedem.Telefonul meu este 0729997445

Mesaj completat

Rezervoarele Marathon erau facute initial pentru RD03. E un tip in Anglia care face covere pentru rezervoare auxiliare laterale. Eu am gasit la un moment dat niste rezervoare laterale pe ebay dar licitatia aurcat mult peste puterea mea de cumparare ;)

Mesaj completat

 

 

In jur de 35 lei. Astept propuneri pentru model de sticker :P

salutare,vreau si eu un tricou masura M

Mesaj completat

da sunt de accord sa ne intalnim,poate duminica viitoare sa ne vedem.Telefonul meu este 0729997445

Mesaj completat

 

salutare,vreau si eu un tricou masura M

si stiker 2 bucati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai merg o vreme asa, imi echilibrez roata, schimb rulmentii de jos si de la jug! si daca observ joc, mai pun un jug suplimentar!!

aripa originala ma frana cand mergeam prin noroi! tabla aia, nu e chiar asa de groasa, poate nu are nimic fara ea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa Afrikana. Si ii sta bine cu cutiile acelea. Tabla aceea e importanta. Are rolul de a rigidiza furca. Eu zic sa o montezi la loc. Ma gandesc sa ii fac o modificare mica, pentru ca atunci cand ies la noroaie sa o pot lasa foarte aproape de anvelopa, sa taie mult mai bine noroiul care se strange intre crampoane, sa se descarce cauciucul mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca stabilizeaza furca, si ma ingrijoreaza, fiindca pune mai multa uzura pe rulmenti

de aceea ma gandeam la un alt jug suplimentar, sau sa folosesc o "potcoava" ca cele pentru bicilete, pe care sa o prind pe jambele inferioare

post-27509-1274704197_thumb.jpg

post-27509-1274704204_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca este exclusivista. Sunt admisi numai cei care vin cu motocicletele camuflate sub un strat de noroi, sa nu ne prindem ca nu au Afrikane.

Mi se pare o tampenie sa fie o intalnire exclusivista, atat timp cat suntem pasionati de acelashi lucru, si anume motociclismul. Nu ne-am nascut pe Afrikane, si majoritatea celor de aici cred ca au mai avut si alte motociclete inainte sa se indragosteasca definitiv de acest model.

Nu cred ca o sa deranjeze pe nimeni daca apar si "surori si verishoare" de-ale vacutei. Chiar o sa ne bucuram sa te vedem cum o sa suspini privind atatea frumusetzi. :) Parerea mea e ca Transalpul e o motocicleta fantastica, si iti poate comfirma oricine lucrul acesta. Are avantajul greutatii in teren, si tie ti se potriveste bine. Las' ca o sa ai si tu Afrikana ta, e doar o problema de timp...

O sa ne simtim onorati de prezenta ta. O sa cunoasca si baietzii pe cel ce a readus la viata Afrikana mea. Daca nu erai tu, nici eu nu ajungeam la intrunire...

 

P.S. BYK, ce mai faci? Ai rezolvat problema cu telecopul din dreapta. Ti-ai reparat jugurile? Dam noroc cand vin acasa, sau iar ma sperii cu faze din Alien? Baga recuperare la greu, ca tre sa mergem la Lacul Vulturilor, sa vedem daca nu au mancat ursii cabana in timpul iernii...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce imi inmatriculez samuraiul, dam o figa pana acolo cu leo???

daca vreti sa organizati, fac rost de o remorca si caram tot ce trebe acolo!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am mai dat o tura la Nadrag si am facut inca o bucata ce ramase neexplorata din traseul pe care as vrea sa vi-l propun pentru ziua de sambata. Mai am cateva bucati cu semne de intrebare pe care sper sa pot sa le lamuresc pana la weekendul 2-3-4 iulie.

In alta ordine de idei, cam putini amatori comparativ cu anul trecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze cu aripa sm

 

 

am acelasi tip de aripa pe leviatan si nu mai am bucata de fier care tinea aripa veche.

n-am avut nici o problema cu rulmentii sau cu directia. totul e ok asa, doar sunt doua juguri sus plus prinderea de roata.

vaia con dios.

 

post-19875-1274819447_thumb.jpg

uite-asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e o idee buna sa renunti la tabla aceea de sub aripa originala...

 

Eu nu am pus-o de la bun inceput si nu mi-am dat seama de nimic. Merge si acum.

 

vreau si eu doua tricouri . iti voi trimte si masurile

 

 

Mesaj completat

dupa ce imi inmatriculez samuraiul, dam o figa pana acolo cu leo???

daca vreti sa organizati, fac rost de o remorca si caram tot ce trebe acolo!!!

Dar chiar ai tupeu tu nu intelegi ca este pentru africane, adica MOTOCICLETE, samuraiul cate roti are? :lol: Am remorca . facem o tura sigur. ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar chiar ai tupeu tu nu intelegi ca este pentru africane, adica MOTOCICLETE, samuraiul cate roti are? :lol: Am remorca . facem o tura sigur. ok

 

Nu trage Dom' Semaca!!! Ideea e foarte buna. Numai ca voi disutati de 2 treburi diferite. Inca nu s-a stabilit cum o sa facem cu cazarea la intalnirea de la Lacul Vulturilor. Daca ramanem la cabana, e bine sa ducem cate ceva sus inainte, sa nu ne caram cu toate pe motoare. Daca e sa ramanem la Valeni la pensiunea aceea, atunci nu are rost sa caram nimik la cabana. Luam 2 kilometrii de carnati si ceva bere, plecam sambata dimineatza, tragem un gratar la cabana, si seara ne intoarcem si petrecem la pensiune unde sunt conditii bune de dormit si chefuit, si la preturi decente. O sa punem poze sa vedeti. Dar deocamdata intalnirea de pe 3-4 e prioritara.

Eu zic sa facem o lista sa vedem clar cine vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis ca pun sa samuraiul la bataie, pentru a cara tot ce este necesar, in ideea ca stam la cabana de la lacul vulturilor, sau campam acolo!!!

in cazul in care cineva nu poate urca cu bagajele, le da jos de pe motor, le bagam in samu si urcam

ar fii mult mai fain sa stam acolo!!!

dar pana una-alta, mergem la nadrag!!!!

boiere, cand vii acasa???? am o propunere pentru tine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...