Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Gata. De azi am oficializat legatura dintre mine si Reta. Suntem luati cu acte in regula. Noul numar PH 75 XRV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bv mah, nu ai mai avut rabdare sa se dea drumu la 3 cifre!!:crack:

acu avem tm75xvr; bz75xrv si ph75xrv

vii la arbanasi ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "dog bone"? lumineazane. :crack:

 

 

Salut Pedros!

 

"Dog bone" ii mai spune piesei (de fapt sunt 2 identice) din ansamblul de prindere al amortizorului (in partea de jos), care face legatura intre amortizor si bascula. Modificand lungimea acestor 2 piese se poate jongla cu inaltimea motocicletei.

 

Hai te-ai hotarat, ne vedem la Intrunirea de la Valeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Pedros!

 

"Dog bone" ii mai spune piesei (de fapt sunt 2 identice) din ansamblul de prindere al amortizorului (in partea de jos), care face legatura intre amortizor si bascula. Modificand lungimea acestor 2 piese se poate jongla cu inaltimea motocicletei.

 

Hai te-ai hotarat, ne vedem la Intrunirea de la Valeni?

multzam

chiar nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Dupa o vreme lunga in care amortizorul spate nu a lucrat cum trebuie, adica era tare, weekendul trecut s-a stricat de tot. Acum nu mai amortizeaza de loc. Asa ca daca are cineva amortizor de spate de vanzare, sa ma anunte PLS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti am un rd 03 si mi sa dus rulmentii roata spate m-ar interesa daca sunt la fel ca la rd 04 07 adica 6203 6204 6303 si as vrea sa-mi spuneti daca trebuie neaparat sa ii schimb pe toti 3.VA MS astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sa iti spun daca rulmentii de la rd03 is la fel cu cei de rd04 (desi cred ca exista foarte mari sanse sa fie identici)

cu schimbatul stiu ca este recomandat ca cei de pe butucul rotii sa fie schimbati impreuna dc unul din ei e dus iar cel de-al treilea (de pe pinion) poate sa ramana dc este in stare buna

sporuri :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti am un rd 03 si mi sa dus rulmentii roata spate m-ar interesa daca sunt la fel ca la rd 04 07 adica 6203 6204 6303 si as vrea sa-mi spuneti daca trebuie neaparat sa ii schimb pe toti 3.VA MS astept raspuns

Ai 1 x 6204 la transmisie(pinion)

si 2 x 6203 la axul rotii.

De schimbat, schimba-i pe toti, e 20 ron un rulment bun, iar daca ai scos unul, celalalt inseamna un minut in plus de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pe cine ne bazam pentru intalnire? Ca sa avem idee cate embleme si tricouri sa facem, eventual rezervari la pensiune sau in gradina la corturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boiere, care e programul si unde se fac cele 2 cazari? Nu vreau sa ma amestec in organizare, dar n-ar fi mai bine ca cele 2 nopti sa fie cazarea in acelasi loc, ca sa nu care oamenii toate acareturile pe motor? Eu nu pot promite dar incerc sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai de asta intrebam cine vine, sa stiu cum facem programul. Ma gandesc ca nu o sa poata toata lumea sa ajunga vineri la o ora rezonabila, astfel incat sa urcam la Lacul Vulturilor in timp util. Asa ca varianta cea mai buna mi se pare sa ne strangem vineri la Valeni, permitand si celor care ajung tarziu sa ajunga si sa se odihneasca. Deci vineri program de relaxare dupa drum, cu gratare si povesti. Cazare la cort, in una din multiplele locatii unde putem sa punem corturi, adika la mine in gradina, la Leo la rulota, sau sus pe deal. Mai e o varianta, care implica si piscina destul de mare, dusuri si toaleta, bar si alte chestii, dar trebuie sa discut intai cu proprietara sa vedem daca ne lasa cu corturile. Pentru cei care vor sa doarma la pensiune, avem si varianta aceasta.

In functie de cati sosesc vineri, stabilim programul pentru sambata. Ideal e sa plecam dimineata spre lac, traseul nu e lung, dar daca ploua o sa fie mai complicat putin, pentru ca e o zona cu noroi mai clisos, care se cam lipeste de orice guma, si o sa pierdem putin timp pe acolo. In mod normal e traseu de 3-4 ore mers lejer, cu o gramada de pauze pentru foto. In functie de ce stabilim, putem sa ramanem seara sus la un gratar si foc de tabara, sau putem sa revenim in Valeni si sa continuam distractia in acelashi loc. Plus ca in jurul orasului sunt destule trasee soft, care merita vazute. Mai e si o cariera de nisip de quart, unde putem sa ne simtim ca la Erzberg.

Dar totul depinde de cati o sa veniti, pentru ca daca o sa fiu decat eu si Leo la intrunire, nu prea o sa aiba farmec. Deci, astept inscrieri.

 

P.s. Nu e o intrunire exclusivista, deci daca aveti prieteni cu alte enduriste care vor sa participe, ii asteptam.

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idem @cstelia.. nu promit dar imi dau toata silinta sa ajung (teoretic nu cred sa fie probleme tinand cont ca iz aproape :drink:)

ps: cat power-tape sa imi iau cu mine? :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pe cine ne bazam pentru intalnire? Ca sa avem idee cate embleme si tricouri sa facem, eventual rezervari la pensiune sau in gradina la corturi.

 

1.Io, Pedros , de vineri la cort, dupa buget.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Io, Pedros , de vineri la cort, dupa buget.

Pregatim o foarfeca? :laugh: Hai, ca te asteptam cu paharelul de tzuika la poarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trece-ma si pe mine pe lista!!!

apropo, bogdan al meu, vrea sa dea africana!! daca e cineva doritor pe la voi...discutam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce o da? Ce nu ii place la ea? Poate facem schimb de tobe daca tot o vinde. Ii dau Remusul. Daca nu, macar ia-o tu... Pe la noi nu stiu cine ar mai vrea Africana dar ma interesez. Deja a mai aparut una in gaska, si din cate am inteles e si cea ma aratoasa din toate... Dupa a mea, normal... :laugh:

 

1. Cstelia ?

2. Cernunos

3. Pedros

4. Trx-er (Doru Buzau)

5.

6.

7.

.

.

.

Leo

Ciprian (Transalp)

BYK (Super Tenere)

.

.

.

Pe cine am mai uitat, sa se treaca pe lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa vin sigur...dar nu ma bag la drum decat daca vine si colegul meu africanist pt ca e drum lung si nu ma bazez pe mine.....sau macar RIP si XEL sa ma culeaga de pe drum..stiu ei despre ce vb.un raspuns exact voi avea la sf saptamanii viitoare.era sa uit...cat e intrarea cu cortul in curte la boir si cat e in curte la piscina? :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant linkul. pe mine ma bate gandul de multa vreme sa trec pe 18". dar e mai greu cu achizitia inelului si a spitelor. daca vrei sa faci conversia, anunta-ma si pe mine, sa facem impreuna comanda.

 

Cazarea la mine e se face pe baza de moneda proprie, valabila numai pe tritoriul curtzii mele. Se numeste moka, si primesti in schimbul unui moka la intarare un paharel de tzuika, sa iti revii dupa drum. Pedros stie mai bine, si te poate lamuri el cum stau treburile. La stand inca nu am vorbit, pentru ca sunt pe mare inca, dar din cate stiu, anul trecut era 10 ron intrarea pentru toata ziua. Anul asta poate s-a mai schimbat, desi ma indoiesc...

Cateva date despre orasul Valenii de Munte. O sa caut si ceva poze cu strandul si cu pensiunea si o sa revin.

http://www.statiuneavaleni.ro/valeniidemunte.htm

Mesaj completat

http://www.infopensiuni.ro/valenii-de-munt...a-vera-si-livia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...