Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gasca de la Valeni a ajuns cu bine. Soare-ploaie-soare-ploaie-soare-ploaie-frig-ploaie. Cam astea sunt etapele drumului de intoarcere. Multumim mult pentru clipele frumoase. O sa pun si eu in curand pozele si filmuletele. Sa ne vedem sanatosi!

P.S. Daca scaunul era initial cu 4 picioare, si acum are 3 si unul polizat la maxim, e scaunlul lui Leo, pe care l-a customizat pe asfalt. Daca scaunul era in 3 picioare din fabrica, pun pariu ca l-ar fi primit cu placere ca donatie Leo, sa nu se intoarca acasa cu mana goala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima editie la care am participat si ultima ( cu gume de strada ) ! Am pierdut ce era mai frumos din cauza caucioacelor . . . . Una peste alta , a fost foarte frumos , am intalnit oameni minunati intr-o locatie minunata ! O zi faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina iesire. Pagubele sunt insignifiante comparativ cu castigul... ;)

Cu o pregatire mai buna a motorului ma bag data viitoare pe hard.

Multumiri Cristi Stelia pentru organizare!

 

PS Pozele si filmuletele le trimit lui Borco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/isac.sebastian/media_set?set=a.10200314215111218.1073741842.1029315566&type=1

Am incarcat si o parte din pozele lui Arthur pe album, sper sa nu se supere. Acum incarc pe youtube filmuletele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/isac.sebastian/media_set?set=a.10200314215111218.1073741842.1029315566&type=1

Am incarcat si o parte din pozele lui Arthur pe album, sper sa nu se supere. Acum incarc pe youtube filmuletele.

Cum sa ma supar daca ptr asta am venit ? Imi pare rau ca nu am avut cu ce sa vin si in tura . . .. dar or mai fi ocazii ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii mai si mesteresc. Dupa Rally-raid-ul de la Baia de Fier, Reta s-a intors acasa ranita. Tubul amortizorului din stanga de la furca fata a facut contact cu niste pietre in timpul unei scurte "relaxari" pe traseu. contactul a lasat urme adanci in material, si in timpul mersului mi-a aruncat tot uleiul din jamba. Azi am fost la strungar si nu am reusit sa fac mare branza. Doar a slefuit putin marginile umflate ale zgarieturilor. maine o sa incerc sa incarc finut cu sudura, apoi sa incerc sa aduc iar totul la cote. Intre timp am montat partial furca de KTM, Vroiam sa dau o fuga la mondialul de enduro de la Buzau, dar din cauza "ordinei exagerate" de la mine din garaj nu am gasit toate piesele necesare pentru a pleca in siguranta. Adica nu am gasit frana si etrierul, si nici prinderea pe jug. Cristi, ai cumva un tub de amortizor ramas prin garaj?

 

La Nadrag s-a discutat despre posibilitatea modificarii duratei unei intalniri de la 3 la 4 zile. Adica sa inceapa lumea sa vina de joi, vineri traseu hard + soft, sambata plimbari lejere prin zona si socializare, si duminica plecarea. Deocamdata Valeniul a ramas stabilit pe 2-4 august. Ce parere aveti?

 

post-3626-0-31830200-1371245001_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata Valeniul a ramas stabilit pe 2-4 august. Ce parere aveti?

 

Din punct de vedere e bine :)

Eu voi fi in concediu, ba mai mult, teoretic ar trebui sa fiu plecat in turul tarii si Valeniul se potriveste bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să fie paranghelie o săptămână ! Din partea mea cât mai multe zile, la Văleni :peace:

 

Totuşi nu-mi dau seama ce puteţi face cu motocicletele alea de tot stricaţi şi reparaţi la ele zilnic !!!

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@boieru - nu am un tub singuratic.

 

Da, domnilor... Africanele sunt facute sa circule :)

Azi am bagat cu Zoli o tura de 560km. Am plecat din Timisoara la 8.30 pe ruta Buzias-Lugoj-Caransebes-Baile Herculane. Am alimentat si am inceput sa urcam spre nord pe Valea Cernei, am trecut de lacul Prisaca, am ajuns la Cerna sat si mai apoi la lacul Ivanu (sau Valea lui Iovan), l-am ocolit prin stanga si am ajuns la izvoarele Cernei. De aici ne-am continuat drumul spre Campul lui Neag, apoi pe asfalt Lupeni - Vulcan - Petrosani - Hateg - Caransebes - Lugoj - Buzias - Timisoara. La 19.00 am baut prima bere in garaj :)

 

post-30-0-00939400-1371406009_thumb.jpg

 

 

Toate pozele aici: https://plus.google.com/photos/104504690509937400026/albums/5890141425041876929?banner=pwa&authkey=CKqr-LmtirG9ygE

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@boieru - nu am un tub singuratic.

 

Da, domnilor... Africanele sunt facute sa circule :)

Azi am bagat cu Zoli o tura de 560km. Am plecat din Timisoara la 8.30 pe ruta Buzias-Lugoj-Caransebes-Baile Herculane. Am alimentat si am inceput sa urcam spre nord pe Valea Cernei, am trecut de lacul Prisaca, am ajuns la Cerna sat si mai apoi la lacul Ivanu (sau Valea lui Iovan), l-am ocolit prin stanga si am ajuns la izvoarele Cernei. De aici ne-am continuat drumul spre Campul lui Neag, apoi pe asfalt Lupeni - Vulcan - Petrosani - Hateg - Caransebes - Lugoj - Buzias - Timisoara. La 19.00 am baut prima bere in garaj :)

 

attachicon.gif100_6442.JPG

 

 

Toate pozele aici: https://plus.google.com/photos/104504690509937400026/albums/5890141425041876929?banner=pwa&authkey=CKqr-LmtirG9ygE

Profesore . . . . ai trecut ca vantul prin Lugoj , ieri . N-am apucat sa pun mana pe nimic sa te opresc la un suc rece , in MOL ! La Nadrag era apa limpede si rece :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

 

Mi-a crapat releul ...mare chestie ...altceva nu l-a dus capu' sa faca .

Am vorbit deja cu Seby sa ma ajute cu achizitia unuia nou de la cehi .

Dar am zis ca merita si o intrebare aici , poate scap pe cineva de un surplus .

Asa ca ...cine are de vanzare un releu regulator functional , pentru un RD07 din '98 ?

0749102335 pentru discutii pe tema asta ...sau oricare alta ...

 

Mult noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

 

Mi-a crapat releul ...mare chestie ...altceva nu l-a dus capu' sa faca .

Am vorbit deja cu Seby sa ma ajute cu achizitia unuia nou de la cehi .

Dar am zis ca merita si o intrebare aici , poate scap pe cineva de un surplus .

Asa ca ...cine are de vanzare un releu regulator functional , pentru un RD07 din '98 ?

0749102335 pentru discutii pe tema asta ...sau oricare alta ...

 

Mult noroc !

Vezi ca are Gabitza din Brasov unul de rezerva, daca e asa de urgent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...