Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

 

Curand, dupa segmentarea din iarna :)))))) Nu vreau sa car si ulei cu mine :D

 

incepusem sa citesc threadu asta de la cap la coada acu ceva vreme si dadusem peste o intrunire a voastra care a avut loc la Rasnov. Cred ca Rasnov a fost prima intrunire decenta unde am fost (in 2012, cand aveam Aprilia RSV). Ma refer la intrunire moto,nu intrunire de un anume model de mobra.... Am fost si in 2013, cu prietena... faina tare locatia aia

 

Uite solutia:

http://olx.ro/oferta/vand-urgent-sau-schimb-honda-africa-ID4Hhxq.html#c0f76f5a1b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e ''speriata', nu ? :) oricum,chiar si-asa ,daca anuntue pe bune,isi face banii

Anuntu' e pe bune, a mai fost acum ceva vreme,il postasem si eu,dar era alt vanzator, era la 800 de euro, l-am contactat, carene sparte, rezervor infundat, il lasa la 500 de euro, evident fara acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e anuntul "pe bune" daca motocicleta e fara acte?

Ca sa nu mai zic ca in poze arata bine, dar din ce zici tu rezulta ca e varza

Eu as fi dispus sa-l cumpar ca sa-mi fac un prototiptil, dar dupa aia ce fac? Ma chinui sa caut acte si sa le manaresc sa pot iesi pe sosea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca "e pe bune" nu pus in gluma :crack: . Sunt in "covalescenta", inca ma tratez cu bitter si ulei de pin,va rog,un pic de intelegere. Daca era RD04,era de ieri la mine in garaj,dezmembrat. Cu actele, mna, poti face cum a facut un prieten, gasesti un cadru cu acte, pui totul pe el, meri la RAR la un cunoscut si ti-l inmatriculeaza "fara serie motor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca-i ala cu rezervor infundat si carene sparte....adica din poze, estetic, pare foarte ok...

Si cel cu ele infundate era tot ok din poze,plus ca e cam mare coincidenta (tot din Resita era si ala si tot ceva cauciucuri cramponate avea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tot ala, dar la fata locului e alta mancare de peste/

 

Toate carenele sparte. contact + buson gaurit . rezervor indoit pe ambele parti . capacele motor sparte . radiator spart .fara parbriz , alta pompa .etc

 

O mizerie , la fel ca proprietarul., nu merita nici 500e

 

Pozele sunt de la alta moto.

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zona Resita am vazut multe anunturi cu mobre "aduse". Fara acte, ca doar sunt enduro si nu-ti trebuie numar sau impozit.

Pacat ca-s aduse tot modele care nu ne sunt de mare ajutor :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea nu sunt modele, ci gunoaie


» Post actualizat in 28 Sep 2015 08:51

Are cineva experiente pozitive in folosirea sprayului de pana ( sau alte solutii salvatoare ) in roti cu camera ?

 

Sprayul pentru pana ar trebui sa functioneze bine si pe rotile tubetype

Ramane valabil ca prima data trebuie sa scoti cuiul sau ce ti-a facut pana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben, ma refer la model de dezmembrat, stii ca adunate,acareturile care se uzeaza la o motocicleta umblata costa o gramada. Sau la una veche (ca in cazul meu) mai ajung sa fie piese mancate de rugina (rezervorul) care costa mult daca necesita inlocuire.

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sunt furate, la naiba! Chiar si pt dezmembrat, tot furt se cheama.

Poate nu sunt furate mai, poate a murit proprietarul,fara rude,iar motocicleta a ajuns la licitatii :alcy:

It seems legit...

Oricum si cu noi interesati si cu noi dezinteresati de ele, ele tot furate raman, paguba proprietarului de drept ramane, iar data trecuta mie mi s-a parut o situatie exceptionala (fericita) pentru Romania, cu filat, prins hotii si alte cele. Pentru niste motociclete din anii '80-'90 nu se obosesc tovarasii sectoristi sa faca mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si nu e,acuma depinde FIX pentru ce model e. Gabi a imprumutat de la Ionut o sa de RD07 sa faca un test si a pus-o pe RD07A,dar intr-adevar,ceva bate si normal trebuie pilit ceva pe acolo.

P.S. multumesc celor cu mai multa experienta in modelele astea pentru aportul adus, am zis ca poate ajuta pe careva piesele respective, mai ales radiatoarele...

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...