Sari la conținut

Accident Timisoara zona Odobescu


drakushor
 Share

Postări Recomandate

 

In primul rand sa speram ca nu e ceva grav.In al doi-lea rand cred ca tipul este un coxator de oras.In al trei-lea rand sa fie invatatura de minte ce facem cu asemenea mobre prin oras.Dupa mine sa ai un supersport si sa-l plimbi in oras mi se pare un alt gen de ,,motociclism",spun asta in paranteze ptr ca nu gasesc acum alt inlocuitor.Cine stie ce inseamna un supersport si ce ii trebuie acestor clase de mobre ma v-a intelege,cine nu vor sari la gatul meu.Sunt obisnuit.Fitzele si spaima printre soferi v-a continua si de acum incolo stati linistiti,numai inceputul sezonului e.Dar de multe ori mobrele se razbuna pe noi pentru ca nu mai rabda nici ele asemenea ,,piloti"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REACTIILE CITITORILOR:

 

 

Vraza

Luni, 18 05 2009, 17:44

Va rog sa luati toate masinile parcate si pomii din calea motociclistilor. Acordati-le atentie marita in trafic si creati-le toate conditiile sa poata rula cu 120-140km/h.

7.

Anonim

Luni, 18 05 2009, 17:37

Uitati-va la astia : is COCALARI pe fata !

 

Bine ca nu au intrat in ceva pieton sau intr-o masina din lateral ! Astia sunt pericol public pe sosele !

6.

Anonim

Luni, 18 05 2009, 17:21

pacat ca nu a murit , mai scapam de un dobitoc !

5.

Anonim

Luni, 18 05 2009, 17:11

A scapat de data asta, dar e ca si mort, data viitoare nu mai scapa.

4.

Anonim

Luni, 18 05 2009, 16:23

ce sifonat e loganu' :D)

3.

Anonim

Luni, 18 05 2009, 15:59

de ce merg repede?

cine merge cu 50km/h nu cucereste parasutele...

2.

alin

Luni, 18 05 2009, 15:46

oare unde se grabea?spre moarte?

1.

inchirieri auto timisoara

Luni, 18 05 2009, 14:36

bine ca a scapat cu viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa speram ca nu e ceva grav.In al doi-lea rand cred ca tipul este un coxator de oras.In al trei-lea rand sa fie invatatura de minte ce facem cu asemenea mobre prin oras.Dupa mine sa ai un supersport si sa-l plimbi in oras mi se pare un alt gen de ,,motociclism",spun asta in paranteze ptr ca nu gasesc acum alt inlocuitor.Cine stie ce inseamna un supersport si ce ii trebuie acestor clase de mobre ma v-a intelege,cine nu vor sari la gatul meu.Sunt obisnuit.Fitzele si spaima printre soferi v-a continua si de acum incolo stati linistiti,numai inceputul sezonului e.Dar de multe ori mobrele se razbuna pe noi pentru ca nu mai rabda nici ele asemenea ,,piloti"...

 

Presupunem direct ca e 'baiat rau' ? Poate omul fusese in afara orasului, si se intorcea acasa. Nu cred ca isi lasa nimeni motocicleta la intrarea in oras, si de acolo merge cu autobusul acasa.

 

Insanatosire grabnica !

 

Chiar vorbeam cu un prieten despre numarul mare de accidente care s-au intamplat in oras de cand a inceput caldura, multe dintre ele cu urmari grave (mort pe centura, mort la aeroport, coma pe Bujorilor), respectiv despre bataile din trafic.

Ce e curios, cu toate ca experimentez zilnic neatentia soferilor vis-a-vis de motociclete si scutere, si nu vreau sa ii scuz, statistic vorbind, in accidentele enumerate (ma refer strict la cele din Timisoara, pe care le-am pomenit mai devreme), vina apartine doar partial, sau deloc, soferilor. Asta ridica niste semne de intrebare.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e curios, cu toate ca experimentez zilnic neatentia soferilor vis-a-vis de motociclete si scutere, si nu vreau sa ii scuz, statistic vorbind, in accidentele enumerate (ma refer strict la cele din Timisoara, pe care le-am pomenit mai devreme), vina apartine doar partial, sau deloc, soferilor. Asta ridica niste semne de intrebare.

 

d.p.m.d.v., in proportie de 80% din cazuri, vina ne apartine noua motociclistilor!

1-mi-o taiat calea: cand circul cu peste 100 in oras degeaba te vad!

2-slalom prin trafic: no comment!

3-race track pe drumuri nationale: wtf!?

4-18 ani fara carnet: suicide!

 

e o parere strict personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d.p.m.d.v., in proportie de 80% din cazuri, vina ne apartine noua motociclistilor!

1-mi-o taiat calea: cand circul cu peste 100 in oras degeaba te vad!

2-slalom prin trafic: no comment!

3-race track pe drumuri nationale: wtf!?

4-18 ani fara carnet: suicide!

 

e o parere strict personala.

 

Corect! De am gandi toti asa cred ca s-ar vedea o reducere a tamponarilor moto-auto,mai ales prin oras unde au loc accidentele in proportie mai mare.Afara din oras si eu dau gaz,dar cine imi are treaba.In oras ma comport civilizat si culmea ,nu am probleme de niciun gen cu nimeni,chiar unii soferi se uita mirati la mine cum de stau cuminte la rand si nu fac slalomuri printre masini,asta poate ca sunt prea incarcat caci numai trecerea o fac prin oras,spre iesire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata dreptate au...

 

Stii vorba aia a lui Caragiale cu "Amice, [...] " ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata dreptate au...

 

eu nu ma, mir! pai a ajuns socru meu sa-mi zica ''carne de tun'', ''donator de organe''....

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e r1 toata ziua. nu mai zi de r6 ca ma sperii ca a gherlit-o bobo!! :P

e R1 doar ca nu mai puteam schimba odata ce am pus topicul ...

acum stii cum e si cu Bobo ... la toti ne vine rindul odata si odata ...

pina si eu am fost lovit de ghinion :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii vorba aia a lui Caragiale cu "Amice, [...] " ?!

Azi nu ti-ai luat pastilele?

 

eu nu ma, mir! pai a ajuns socru meu sa-mi zica ''carne de tun'', ''donator de organe''....

Din pacate asa e, din cauza unor cocalari ss-isti minori care se sparg ca pepenii pe drumuri nationale, s-a ajuns sa se considere motocicleta o masina de ucis. Practic specimenele de genul asta ar reusi sa se sinucida si cu o papiota sau un creion daca ar fi cusutul sau scrisul la moda.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, *cinism* scuza-ma */cinism, da' ti se pare tie asta accident de dement inconstient care forja?! Sau doar un nenorocos care a luat mai tare viraju nitel?! Daca era protagonistu' fo cioara fara permis, sau cine stie ce alt specimen mai zicem . Da' tu dai dreptate unor protevisti cretini care isi varsa frustraile pe net. Poate a prins un fir de nisip, o picatura de ulei, sau poate doar a a luat viraju strang cu viteza "de croaziera" . Uite-te si tu la loganul ala. E indoit, dar e intreg. Uite-te la motor. N-a curs nimic din el, nu are carenele zob. Sau tu esti perfect, iei mereu curba pe trasa ideala faci in cap calcule complexe de geometrie analitica pentru a afla traiectoria optima a motorului, stabilesti topografia asflatului si nivelul de aderenta cu eroare de 0.00000000000000000.... dupa ochi si nas in doar 2 secunde de la 100 de metri inainte de viraj si "presto!" ?!

 

N-AM fost acolo, da' asta chiar nu mi se pare accident de :morone: . Ti-ar prinde bine si tie niste "cavit" , "vitamax", ceva daca tot imi zici mie de pastile.

 

PS: Poate o fi, poate n-o fi forjator da' din ce s-a prezentat aici nu cred ca iti poti da seama.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu motorul si nu inteleg motoristul.

 

Ce naiba sa faci cu un r1 ? Ai 5 mm de peroneu ... ss e pentru pista nu plimbare... e cel mai frumos si tare motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, *cinism* scuza-ma */cinism, da' ti se pare tie asta accident de dement inconstient care forja?! Sau doar un nenorocos care a luat mai tare viraju nitel. Poate a prins un fir de nisip, o picatura de ulei, sau poate doar a a luat viraju strang cu viteza "de croaziera" . Uite-te si tu la loganul ala. E indoit, dar e intreg. Uite-te la motor. N-a curs nimic din el, nu are carenele zob. Sau tu esti perfect, iei mereu currba pe trasa ideala faci in cap calcule complexe de geometrie analitica pentru a afla traiectoria optima a motorului, stabilesti topografia asflatului si nivelul de aderenta cu eroare de 0.00000000000000000.... dupa ochi si nas si "presto!" ?!

 

N-AM fost acolo, da' asta chiar nu mi se pare accident de :morone: . Ti-ar prinde bine si tie niste "cavit" , "vitamax", ceva daca tot imi zici mie de pastile.

 

Cred ca ar fi bine sa folosim un limbaj adecvat,chiar daca nu suntem de acord cu parerea unuia sau altuia sa o spunem fara sa facem atacuri directe la persoane.In fond suntem in aceiasi oala toti.Nu vad topic in care sa nu apara acest tip de postare.Ce naiba domnilor,nu stiti sa vorbiti in contradictoriu vizavi de acesta problema? Daca s-ar putea ati scoate si mitralierele,ca vorba aia :cine nu-i de acord cu ce zic eu e impotriva mea.Putin bun simt se imune,daca il aveti.Vorbim in contradictoriu pe baza unui subiect,nu judecam persoane aici,judecam fapte si comportament.Cel de sus ne poate judeca doar,ca si oameni!Poate ar fi bine sa va cereti scuze reciproc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine sa folosim un limbaj adecvat,chiar daca nu suntem de acord cu parerea unuia sau altuia sa o spunem fara sa facem atacuri directe la persoane.In fond suntem in aceiasi oala toti.Nu vad topic in care sa nu apara acest tip de postare.Ce naiba domnilor,nu stiti sa vorbiti in contradictoriu vizavi de acesta problema? Daca s-ar putea ati scoate si mitralierele,ca vorba aia :cine nu-i de acord cu ce zic eu e impotriva mea.Putin bun simt se imune,daca il aveti.Vorbim in contradictoriu pe baza unui subiect,nu judecam persoane aici,judecam fapte si comportament.Cel de sus ne poate judeca doar,ca si oameni!Poate ar fi bine sa va cereti scuze reciproc...

In general postezi ok, dar acum ai cam dat cu batu'n gard. E un accident banal. Sunt altii care fac poc si cu masina si totusi, au 4 roti. Deci?

 

Iar chestia cu ss'ul e pentru circuit, unde scrie? Se vinde r1 doar la intrare pe circuit si nu stiu eu? E alegerea fiecaruia ce face cu banu lui.

 

De ce isi cumpara lumea suvuri in oras? de ce exista masini exotice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general postezi ok, dar acum ai cam dat cu batu'n gard. E un accident banal. Sunt altii care fac poc si cu masina si totusi, au 4 roti. Deci?

 

Iar chestia cu ss'ul e pentru circuit, unde scrie? Se vinde r1 doar la intrare pe circuit si nu stiu eu? E alegerea fiecaruia ce face cu banu lui.

 

De ce isi cumpara lumea suvuri in oras? de ce exista masini exotice?

 

Daca eu am scris ca SS sunt doar ptr circuit vreau sa ma corectez,dar nu gasesc propozitia scrisa.Eu mi-am dat doar cu parerea personala vizavi de SS si paradele lor prin oras,mai bine spus ,,circuitul"numit bulevard.Deci sa nu interpretam altfel decat declara cineva.In fond cum spui tu,fiecare face ce vrea cu banii lui. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce isi cumpara lumea suvuri in oras? de ce exista masini exotice?

 

suvuri in oras, ptr ca sunt numai gropi, off road pur!

masini exotice, ca-s ideale ptr ro! :D

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am scris de ss. Am un zzr de 1100 ccm si 147 cp. E cica touring... Pe ss m-am dat de cateva ori.... NU ai ce sa cauti in oras pe +120 cp ...

 

Se vinde legal dar oare care e subiectul ? Timpul tau ? Eu cred ca nu prinzi toamna ...

 

Sau inveti sa dai din peroneu ...

 

Calin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am scris de ss. Am un zzr de 1100 ccm si 147 cp. E cica touring... Pe ss m-am dat de cateva ori.... NU ai ce sa cauti in oras pe +120 cp ...

 

Se vinde legal dar oare care e subiectul ? Timpul tau ? Eu cred ca nu prinzi toamna ...

 

Sau inveti sa dai din peroneu ...

 

Calin

 

 

Salut,

Poate n-am dreptate ... da' io zic ca omul e incepator ... foarte incepator.

Altfel multa sanatate omului daca are nevoie si ... mai multa minte.

 

Numai de bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Poate o fi, poate n-o fi forjator da' din ce s-a prezentat aici nu cred ca iti poti da seama.

Te inflamezi degeaba, probabil caldura e de vina.

 

1) Va rog sa luati toate masinile parcate si pomii din calea motociclistilor. Acordati-le atentie marita in trafic si creati-le toate conditiile sa poata rula cu 120-140km/h.

Comentariu corect, se ard banii pe campanii de sensibilizare a soferilor in timp ce niste manelociclisti de bulevard se imprastie pe asfalt in toiul zilei. Asta nu e singurul caz, e plin forumul de exemple d'astea.

 

2) Uitati-va la astia : is COCALARI pe fata !

Comentariu corect, din poze se vede clar ca erau niste cocalari pe SS.

 

3) Bine ca nu au intrat in ceva pieton sau intr-o masina din lateral ! Astia sunt pericol public pe sosele !

Comentariu corect, la cat de usor s-au imprastiat sunt potentiale pericole stradale, bine ca n-au lovit (inca) un pieton pe trecere.

 

4) A scapat de data asta, dar e ca si mort, data viitoare nu mai scapa.

Intr-adevar, au avut mare noroc, in conditii putin diferite erau morti.

 

5) ce sifonat e loganu' :D

Un sofer care si-a lasat masina parcata va avea o groaza de drumuri de facut din cauza manelociclistilor care au confundat straduta aia cu pista de curse pentru R1.

 

6) de ce merg repede? cine merge cu 50km/h nu cucereste parasutele...

Incepatorii care zic ca nu-si iau SS ca sa agate pitzipoance ci "de placere" ori mint ori nu spun adevarul.

 

7) oare unde se grabea?spre moarte?

Probabil.

 

8) bine ca a scapat cu viata

Avand in vedere ca nu a ucis nici un pieton sau copil in Logan, da, bine ca a scapat cu viata.

 

Deci, de ce-s aia niste "protevisti cretini care isi varsa frustraile pe net"? In comentariile alea vad mai multa obiectivitate decat exista pe tot forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inflamezi degeaba, probabil caldura e de vina.

 

2) Uitati-va la astia : is COCALARI pe fata !

Comentariu corect, din poze se vede clar ca erau niste cocalari pe SS.

 

3) Bine ca nu au intrat in ceva pieton sau intr-o masina din lateral ! Astia sunt pericol public pe sosele !

Comentariu corect, la cat de usor s-au imprastiat sunt potentiale pericole stradale, bine ca n-au lovit (inca) un pieton pe trecere.

 

4) A scapat de data asta, dar e ca si mort, data viitoare nu mai scapa.

Intr-adevar, au avut mare noroc, in conditii putin diferite erau morti.

 

5) ce sifonat e loganu' :D

Un sofer care si-a lasat masina parcata va avea o groaza de drumuri de facut din cauza manelociclistilor care au confundat straduta aia cu pista de curse pentru R1.

 

6) de ce merg repede? cine merge cu 50km/h nu cucereste parasutele...

Incepatorii care zic ca nu-si iau SS ca sa agate pitzipoance ci "de placere" ori mint ori nu spun adevarul.

 

7) oare unde se grabea?spre moarte?

Probabil.

 

8) bine ca a scapat cu viata

Avand in vedere ca nu a ucis nici un pieton sau copil in Logan, da, bine ca a scapat cu viata.

 

Deci, de ce-s aia niste "protevisti cretini care isi varsa frustraile pe net"? In comentariile alea vad mai multa obiectivitate decat exista pe tot forumul asta...

 

Vrei obiectivitate ? Asteapta sa auzi si parerea omului implicat ! Daca are supersport, nu inseamna automat ca e cocalar, sau ca a tras tare de acceleratie ! Si cu un amarat de scuter poti cadea in curba din cauza prafului, a pietricelelor sau a altor asemenea, dar mai cu un motor de 150 de cai, care la cea mai mica greseala te sanctioneaza !?.

 

Sunt de acord cu Lt. Navarro ! Nu iti poti da seama de calitatea omului doar din cele prezentate, sau doar din faptul ca are R1. Si sunt de acord cu el si in privinta vitaminelor care ti-ar fi de folos; cred ca esti singurul care a vazut 'niste' pe motocicleta, cand vorbim de un singur accidentat !

 

Sunt o gramada de oameni cu supersport care merg civilizat, sunt o gramada de oameni care si-au luat supersport (cu peste 100cp) prima motocicleta si inca traiesc bine mersi, dupa ani de atunci.

 

Si cel mai mult imi place ca sunt judecati oamenii cu supersport. Sa te dai in oras cu un naked de peste 150cp, e perfect in regula ! Dar daca cumva e supersport, gata, esti cocalar condamnat la moarte.

 

Nici mie nu imi plac cocalarii si alte specii de genul asta, dar totusi, ma abtin din a aplica o eticheta omului de la prima vedere. Ca totusi suntem indivizi, nu doar membrii din diverse stereotipuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cum se vede in poza, este limpede acela nu a avut nici 50, nici 60 nici... pana la urma, fiecare plateste fiindca pe lumea asta orice, dar absolut orice are un pret iar in functie de intensitatea placerii pe care acel "ceva" o provoaca, pretul variaza.

 

si da, vb eu "asta cu scuteru`" fiindca, din experienta, am reusit sa evit o gramada de situatii naspa in trafic pana acum, la cei 20-50 (doar la nevoie 55) cu care merg in orase; ultima in arad cand un nene cu o dacie mai ce nu intra peste mine daca nu opream rapid dar pt manevra asta nevoie de viteza adaptata traficului.

 

daca ne-am sti controla in defavoarea "piszdei" de pe trotuar, am avea tot timpul sa ne bucuram de "ea/ele" apoi.

 

ca si celorlalti, recuperare rapida si sa-i vina mintea la cap.

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am scris de ss. Am un zzr de 1100 ccm si 147 cp. E cica touring... Pe ss m-am dat de cateva ori.... NU ai ce sa cauti in oras pe +120 cp ...

 

Se vinde legal dar oare care e subiectul ? Timpul tau ? Eu cred ca nu prinzi toamna ...

 

Sau inveti sa dai din peroneu ...

 

Calin

Am prins vreo 6 pana acum. Asta fara sa ating vreodata asfaltu. daca ai 120-130 cp sau mai mult poti merge si incet. Nu sta in incheietura, sta in cap totul. Sau pe tine trebuie sa te limiteze motorul ca tu nu poti?

 

Chiar mi se pare total nepotrivit sa spunem imediat ca era un cocalar, si ca si-a luat motorul pentru pxde. Daca isi cumpara cineva aston martin isi cumpara pentru pxde? Omu si-a luat motor pentru ca surprizaaaa, ii plac motoarele. Atat, restu nu ne intereseaza. Nu cred ca l-a impins vreuna de pe motor, iar daca facea wheelie pentru cineva de pe margine motorul ar fi fost facut muci.

Sa ma ierte dumnezeu, dar cand a murit baiatul ala pe bdul timisoara cu chopperul fara sa il loveasca nimeni, ala tot cocalar era ca nu a stiut sa mearga pe motor? fata asta care a picat acum cateva zile cu chopper pitzipoanca, nu?

 

Lumea isi cumpara ss-uri pentru ca au un pic din toate, merg si la drum lung, merg si in oras, merg si tare, daca te rogi frumos la doamne doamne mergi si prin padure putin cu ele sau pe un teren mai prost. Nu toata lumea vrea crom, paduri, namol si altele...

 

Eu recunosc, daca as avea bani de inca o motocicleta mi-as luat un enduro, dar nu un chopper sau un touring. Mi se pare mai inutil un chopper in oras, dar lumea le cumpara. Poate ca si mie mi se pare ca aia care isi cumpara choppere isi cumpara ca nu au prieteni si vor sa faca si ei parte dintr-o comunitate. Cum e sa judec si eu asa usor?

 

 

din cum se vede in poza, este limpede acela nu a avut nici 50, nici 60 nici... pana la urma, fiecare plateste fiindca pe lumea asta orice, dar absolut orice are un pret iar in functie de intensitatea placerii pe care acel "ceva" o provoaca, pretul variaza.

 

si da, vb eu "asta cu scuteru`" fiindca, din experienta, am reusit sa evit o gramada de situatii naspa in trafic pana acum, la cei 20-50 (doar la nevoie 55) cu care merg in orase; ultima in arad cand un nene cu o dacie mai ce nu intra peste mine daca nu opream rapid dar pt manevra asta nevoie de viteza adaptata traficului.

 

daca ne-am sti controla in defavoarea "piszdei" de pe trotuar, am avea tot timpul sa ne bucuram de "ea/ele" apoi.

 

ca si celorlalti, recuperare rapida si sa-i vina mintea la cap.

 

Te tragi si tu dintr-o familie de inspectori accidente rutiere? Zi-ne si noua te rog la ce viteza a fost accidentul, si te rog, cum o chema pe pixda de pe trotuar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...