Sari la conținut

Excursii- plimbari- iesiri


ride2live
 Share

Postări Recomandate

Iesire cu peripetii,tipic de toamna.La Iasi soare si frumos, in apropiere de Piatra-Neamt ceata,burnita si ceva mai frig+ asfalt umed sau cu mazga.

Una peste alta,a fost o iesire faina, mai ales avand in vedere ca suntem aproape de sfarsitul toamnei.

Traseul a fost pana la urma Iasi-Piatra Neamt- Tg Neamt- Pascani- Iasi.

Singurele foto realizate,cu motoarele murdare:

 

post-14195-1257697143_thumb.jpg

 

post-14195-1257697151_thumb.jpg

 

post-14195-1257697162_thumb.jpg

 

P.S:n-am sa pot intelege niciodata ce e in capul celor care merg pe ceata doar cu pozitiile aprinse sau eventual fara nici o lumina.Fiecare din noi avea cate o reactie:eu le aprindeam faza lunga in ochi, Lucian le facea semn cu degetele ca au farurile stinse, iar Nicu din capatul coloanei le arata degetul mijlociu. :) Degeaba oricum,unii sunt pur si simplu batuti in cap.

 

Ba, tu faci reclama lu' Geoana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hai sa ma incercam o data cu kurtosul poate acum ajungem. Ne vedem duminica deci. Stabiliti voi ora si locatia si eu ma prezint. Si cel satui de mers bucium/sculeni etc nu tin minte sa te fi vazut prezent la vreo plimbare organizata pana acum la care de bine de rau tot s-a mai mers. Din punctul meu de vedere poate sa vina oricine are stie sa mearga cat de cat cu moto.

Editat de nick28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la ora 9 sa avem timp de pierdut pe traseu,sa nu fim chiar pe fuga. Dar daca credeti ca e prea devreme decalam, desigur.

 

Asta ma gandeam si eu, tot la 9, daca chiar speram sa ajungem pana la kurtos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cel satui de mers bucium/sculeni etc nu tin minte sa te fi vazut prezent la vreo plimbare organizata pana acum la care de bine de rau tot s-a mai mers. Din punctul meu de vedere poate sa vina oricine are stie sa mearga cat de cat cu moto.

 

Singura plimbare 'organizata' pe care am ratat-o a fost a fost una de 3 indivizi, cu plecarea la o ora la care nu am putut sa 'ajung' din varii motive, care nu are sen sa ti le explic tie.

 

Pur si simplu am intrebat acum daca se mai merge undeva, cand si cati, nu e nevoie sa ma apostrofezi ca nu am fost acu nu stiu cat timp (cand oricum nu aveam motor probabil).

 

ontopic: care e traseul final, cate persoane mai merg, cu ce viteza se va merge, bla bla,etc?

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy:

Da,despre ocolul acela e vorba.Adica asta:

 

 

post-14195-1258665369_thumb.jpg

 

In functie de timp,starea drumului,etc. voi sau vom alege una din variante.

Deci s-a votat ora 9 dimineata, locatia evident Petrom Pacurari.

super mega traseu....luati si bagati ca merita...insider nu ai ce cauta pe acel drum marcat cu albastru decat daca vrei sa scoti alt dictionar pentru enduro touring e nebunie, iar peisajul.... aveti grija la ursi :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un traseu pt touring/sport touring nu se organizeaza? sau ramanem cu cafeaua la 1.5 ron din fundatie si o tura pe sculeni?:bow:

te duci pe la 3 iazuri apoi la hanu ancutei si bagi ceva de "has" si retur ..drumu e bun, vrmea se anunta buna :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@insider - traseul este urmatorul:Iasi-Roman-Piatra Neamt-Bicaz-Lacu Rosu.Asta pt motoare de strada.Viteze 80-90 in localitate, 100-110 in afara.Fiecare merge pana unde poate sau vrea :alcy:

Pt enduro-touring : Bicaz-Bicaz Chei- Unul din traseele rosu sau albastru.Deja daca zice Oreste ca e posibil sa vedem ursi pe traseul albastru,e si mai bine si deja inclin spre varianta asta.

Pt cei care nu prea au mai mers in afara,avand in vedere ca e noiembrie, e recomandat sa aveti ceva haine mai grosute pe sub echipamentul moto, la 11-12 grade se simte curentul mult mai rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu se incearca maine ...sambata traseul acesta?

duminica din cate am auzit incepe sa se raceasca...13 grade in iasi....in zona piatra neamt - bicaz-lacul rosu cu siguranta vor fi in jur de 5-7 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu se incearca maine ...sambata traseul acesta?

duminica din cate am auzit incepe sa se raceasca...13 grade in iasi....in zona piatra neamt - bicaz-lacul rosu cu siguranta vor fi in jur de 5-7 grade

 

Eu din cate am vazut, pe duminica se anunta vreme cam la fel cu sambata. Iar daca in Piatra Neamt o sa fie mai racoare, asta e - iarna nu-i ca vara ;) Numai sa nu ploua sau sa nu fie ceata deasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...